Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Modern Eğitim Sistemi’ni biz kurduk ve yücelttik!  (Okunma sayısı 16523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 03, 2009, 05:17:14 öö
Yanıtla #10
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin producethegame,

Ataturk`un Mason karsiti oldugunu savunmadan once bu konulari okumanizi oneririm.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3897.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6403.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6803.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=613.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=816.msg3659
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3903.0

Daha sonra Muhterem Tamer Ayan Kardesimizin belgeler ile destekleyerek yazmis oldugu Ataturk ve Masonluk isimli kitabada goz atmanizi isterim. Ozellikle kitabin son birkac sayfasina dikkatle bakmaniz dusuncelerinizin degismesine neden olabilir.

Bu onerdigim arastirmalari yaparsaniz ve halen Ataturk`un Mason karsiti oldugunu savunuyorsaniz bunu yeni acacaginiz bir konu basligi altinda gormek isterim. Oldukca ilginc bir gorusme olacaktir.

Turkiyenin egitim sisteminde yonetici yada kurucu derecesinde yetkilere sahip olan "bir yığın mason karşıtı insan" lardanda bizlere ornekler vermeniz memnun eder.

Alıntı
Hasan Ali Yücel de Atatürk de Türk dür. Böyleyse Türk Eğitim Sistemi ni biz Türkler kurduk ve yücelttik demek yanlış olmaz. Fakat tutunulan tavır hiçde doğru değildir.

Evet ikiside turktu. Bu nedenle Turkiyenin egitim sistemini Turkler kurdu denilebilir. Ayni mantikla ve daha genis bir cercevede bu iki kisi birer insandi. Turkiyenin egitim sistemini 2 insan kurduda denilebilir. Ancak bulundugunuz yer globalist bir humanizm forumu degildir. Masonluk forumudur. Biz, bizlerden olanlari ve onlarin yaptigi isleri tanitarak nelerde Masonlugun ve Masonlarin rol oynadiklarini bir miktar anlatamaya calisiyoruz. Eger egitim sisteminin kurulusunda sizin bir akrabaniz bulunmus olsaydi bu kisinin ismini gururla ifade ederdiniz. Bizlerde Turkiyenin egitim sisteminin kurulusunu saglayan kisinin Kardesimiz olmasindan dolayi gururumuzu dile getiriyoruz. Gormus oldugumuz yanlis tavir, yanlis bakis acinizdan kaynaklaniyor olabilir.

Saygilarimla

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 08, 2009, 09:07:18 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Hasan Ali Yücel ve Köy Enstitüleri konusunda İzmir'de düzenli olarak etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Mustafa necati ismine de ilk olarak sayın Prof.Dr.Kemal Kocabaş hocamızın sunumunda rastladım...İnanılmaz bir yaratıcılık, zeka ve genç yaşta yitirilmesi... 35 yaşına kadar bunca inovatif çalışmayı hayata geçiren Sayın Mustafa Necati; İzmir'in önemli spor kulüplerinden biri olan Altay Spor Kulübünü de kurarak  hayata geçirmiştir. Çok yönlü bir eğitimci, çalışkan bir insanın Mason olduğunu öğrenmek kendisine hayranlığımı bir kat daha arttırdı...TIPKI Hasan Ali Yücel'e duyduğum hayranlık ve saygı gibi...
Eğitim şart..her konuda...

Temmuz 08, 2009, 04:57:14 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sayın Nosyon,

Ben de İzmir'de yaşıyorum.Köy enstütüleri ile ilgili yapılan etkinlikler konusunda benide bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılarımla.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 15, 2009, 03:53:53 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

ÖSS Sonuçları açıklandıktan sonra eğitimin tartışıldığı bu dönemde birşeyler yazmak istedim ve ayrıca bir konu açmak yerine bu konudan devam etmek istedim.Aslında bu konuyla da çok alakası var.Hasan Ali Yücel gibi değerli insanları kurup yücelttiği,okuma oranının gün ve gün çoğaldığı,modernleşen Eğitim sistemimiz bugün iflas etmiştir.
ÖSS Sonuçlarına bakılınca 30 000 öğrencinin bir soru dahil yapamadığını görüyoruz.Bu sonuçtan utanıyorum.Ama eğitim sistemini bu hale getirenler utanmıyor,yanlışları tespit ederiz diyip geçiştiriyorlar.
Milli Eğitim sistemimiz maalesef ezbere yöneliiktir.Öğrenciler bilgiyi araştırarak değil hazır alıyor.Oysa araştıran öğrenci araştırırken daha birçok bilgide öğrenir.Eğitimcilerin birçoğu eğitim verebilecek kapasiteye sahip değil.Ezbere dayalı eğitim sistemi ile de bu oran önümüzdeki senelerde artmaya devam edecektir.Müfredatlar çağdaş eğitim için çok yetersizdir.Zaten dikkatle bakılmasa bile orta öğretim ile yüksek öğretim arasında dünya fark var.Orta öğretimde alınan eğitim ile sınavda sorulan alakasız.Orta öğretimde öğrenilen,yüksek öğrenimde alt yapı bile oluşturamıyor.Ezberlemeye alıştırılmış öğrenci,yüksek öğrenimde üniversiteye girdiğinde müthiş bocalıyor.Bunları maalesef göremiyorlar.
Artık öğrencilerin saçından,etek boyundan uğraşacaklarına,artık din dersinin zorunluluğundan uğraşacaklarına, gitsinler eğitim sevimizi daha modern nasıl yapabiliriz,okuma oranını nasıl artırabiliriz,eğitimli insanın özendirilmesini nasıl yapabiliriz onu düşünsünler.
Ekonomisi,Siyasi iradesi derken eğitim seviyesi de düştü.Hasan Ali Yücel'lerin kemikleri sızlıyor...

Temmuz 15, 2009, 04:21:24 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Hatayı öğrencide arayanların aslında sıfır çektiren eğitim sisteminde aramaları gerekir.
Sınava giren öğrencilerin %60 ki bu korkunç bir rakam FEN gibi hayati bir konuda sorulara dahi dokunamamış.
251 000 öğrenci Matematik gibi bilimsel bir konuda bir tek soru dahi çözememiş.
Güneydoğu ve doğu Anadolu bölgelerimizde eğitim seviyesi iyice düşmüş.
Tüm bunları oturup değerlendireceklerine şimdi okuduğum bir habere göre YÖK,İmam Hatip liselerinin üniversiteye girmeleri için Kat Sayı ayarlamalarını görüşmek üzere ayın 21inde toparlanacaklarmış.Gerçekten iyice utanmaya başladım.
Bukadar önemli bir konuya hassasiyet bukara mı önemsiz olabilir?