Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar Forumu nereden buldunuz?  (Okunma sayısı 62480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 17, 2007, 10:28:01 ös
Yanıtla #60
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 18, 2007, 12:35:02 öö
Yanıtla #61

Benim bulma sebebim bulma yerimden daha ilginc olacak sanirim.

(Bir bardak su iceyim önce konusma uzun olacak gibi :))

Ilk olarak kac sene oldu hatirlayamiyorum Amin Maolufun ISIK BAHCELERI kitabini okumustum.Iste bilirsiniz maninizm;birkac dinden sentez bir din tabir caizse.Buradaki isik ve karanlik kavramlari dikkatimi cekmisti öncelikle.Bu konuda bir süre arastirma yaptiktan sonra isik kavraminin dünyadaki bilginin isigi oldugu kanisina vardim.Yani mutlak gücün insanlar icin vermis oldugu mesajlardan geciyordu isigi anlamak.Bu oldukca ilgincti tabii.Bu arada masonlukla ilgili birtakim envanterleri gözden gecirmistim tesadüfen ve vurgulanan önemli bir dinamigi bilginin isigi kavramlari oldu.Ikisi arasinda bir baglanti kurmaya calistim önce ve sadece evrensel bütünlük yapisindan baska bir paralellik bulamadim.Bu sayede masonlugu bir gözlemci olarak tanima sansim oldu.
Bazi arkadaslarinda mesajlarinda belirtmis olduklari gibi genel toplum yapisinin negatif önyargilariyla yaklastigi masonluk ilgimi cekmeye basladi ve bu kadar inananlar topluluguna ve dünya genelinde etkin sayilacak kadar üye yapisina sahip bulunan bir olusumun gösterilen kadar olumsuz olamiyacagini normal beyin kapasitesine sahip her insan kadar idrak ettim tabiki...

Arastirmalarimin sonucunda bu siteye rastladim ve bir süre izleyici olarak kalmayi tercih ettim(ziyaretci statüsü)bunun sonucunda forumunuzun gercek anlamda evrensel degerlere dogru bir durusu olan özgür bir platform niteligi tasidigina karar verdim.

Bundan dolayi yönetici arkadaslar basta olmak üzere tüm faal üye arkadaslara cok tesekkür etmek istiyorum;hepiniz burada cok güzel ve anlamli renklersiniz..

Selamlar...
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2007, 12:36:44 öö Gönderen: zarathustra »
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Temmuz 18, 2007, 06:41:40 öö
Yanıtla #62
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin zarathustra,

Durust ve anlamli aciklamalarinizdan dolayi ben tesekkur ederim. Isik yanlizca onu arayanlari aydinlatacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 18, 2007, 10:06:35 öö
Yanıtla #63

'''Işık, Yalnızca Onu Arayanları Aydınlatacaktır!'''_Çok harkulade bir ''Söz'' Teşekkürler Saygıdeğer Mason_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 21, 2007, 10:05:48 ös
Yanıtla #64
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Işığı elinizdeki mumla sınırlandırmayın yüzünüz güneşe donuk olsun.... ;)
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 21, 2007, 10:12:42 ös
Yanıtla #65
  • Uzman Uye

Güneşe boş boş bakanlarda var.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 23, 2007, 05:13:26 ös
Yanıtla #66

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 23, 2007, 10:14:27 ös
Yanıtla #67

Güneşe boş boş bakanlarda var.

Onlar kör olmaya mahkumdurlar..
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Temmuz 24, 2007, 12:41:30 öö
Yanıtla #68

Güneşe boş boş da olsa bakmak zordur. Gözünüzü kısmak zorunda kalırsınız. O uzakta da olsa sizin ona net bakmanıza izin vermez.
ars longa, vita brevis...

Ağustos 07, 2007, 07:31:36 ös
Yanıtla #69
  • Ziyaretçi

Öncelikle başarılarınızın devamını dilerim ben masonluk hakkında bir kaç yıldır araştırma yapıyorum masonluğun geçmiş tarihi ve masonluğun insanlığa katkıları gb umarım bir gün masonluk tüm dünyada herkez masonluğun kardeşlik ve iyi niyet adına bütün duyguları besleyen bir örgüt olduğunu anlar ve bütün insanlar bunu kabul eder. Tekrar teşekür eder başarılar dilerim saygılarımla.