Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 1000 Yıllık Gizemin Ortaya Çıkışı  (Okunma sayısı 24971 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 18, 2008, 01:45:50 ös
Yanıtla #20
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin bumut,

Sanirim biraz once yazdiginiz mesaji ariyorsunuz. Konu ile ilgisi olmamasindan dolayi, yeni baslik olarak ayrilmistir.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=4173.msg31009;topicseen#msg31009

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 28, 2009, 12:46:11 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Komplo teorilerine hastalık düzeyinde merak sardırılmış halkımızın gariban mensuplarından başka,kim,"keçi kanı içme"gibi bir hayal mahsulü görüntüye kanabilir?Aymazlığın,küçük görmenin,iftiranın bu kadarıda fazla....
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 30, 2009, 02:50:35 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Değerli katılımcılar,

Forumlar içerisinde araştırdığım kadarı ile; Kanal 7 Televizyonunda yayınlanan keçi kanı içilmesi ile ilgili görüntülere ilişkin olarak karşıt görüş çerçevesinde verilen cevaplar temelde, bu görüntülerin HKEMB Locasının toplantıları ile alakalı olmadığı, gayri muntazam kabul edilen diğer mason locasının toplantıları ile alakalı olduğu yönündedir.
Ben buradan şu sonuca ulaşıyorum...

1-Bu görüntler sahte değildir gerçekten alınmış görüntülerdir ancak HKEMB Locasının toplantıları ile ilgili değildir...
2-Gayri muntazam kabul edilen loca ile kastedilen Büyük Mason Mahfili Derneği midir?  Öyle ise bu derneğin internet sitesinde iki locanın ayrılmasının daha ziyade yönetimle ilgili bir takım problemlere dayandığı vurgulanmaktadır...Doktriner anlamda çok büyük çelişkilerin bulunmadığı ima edilmektedir.
3-Büyük Mason Mahfili Derneği üyeleri arasında HKEMB Locasından ayrılmış olan masonlar yok mudur? Var ise bunların HKEMBL'de iken aldıkları inisiyasyon diğer masonlardan farklı mıdır ki Büyük Mason Mahfili Derneği çatısı altında bir takım şeyleri başka şekilde yorumlayarak keçi kanının içildiği törenlerin düzenlenmesine iştirak edebilmektedirler.

Kafamdaki bu sorular ile ilgili olarak beni aydınlatır ve yapmış olduğum tahlillerle ilgili hatalarımı düzeltirseniz çok memnun olurum

Saygılarımla

Haziran 30, 2009, 03:32:07 ös
Yanıtla #23
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. qwerty,

O görüntüler ne HKEMBL ile ilgili değildir. Ancak ÖMBL ile de ilintili olmayan kısmı vardır. Görüntüler 3 kısımdan oluşuyor. Birincisi bir "tekris" ikincisi "keçi kanı" üçüncüsü "nikah"... Zaten görüntüleri izlerseniz birincisi ve üçüncüsü ÖMBL'e bağlı bir Loca'da çekilmiştir. Ancak ÖMBL gayrımuntazam olduğunda dolayı orada gerçekleştirilen törenler de Masonik değildirler.

Ancak keçili bölüm tamamen uydurmadır.  GÖRÜNTÜLERİN BU BÖLÜMÜNÜN GERÇEKLE HİÇBİR BAĞLANTISI YOKTUR. DOLAYISIYLA KİMSE KEÇİ KANI İÇMİYOR. Tamamen Dezenformasyona yönelik olarak hazırlanmış bir çalışmadır. Menşei de bellidir.

Saygılarımla. 

Temmuz 02, 2009, 10:03:09 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Sayın skullG

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Açıkçası bu keçi kanı içilmesine ilişkin görüntüler belirli bir kesim için  öyle kolay inanılabilecek türden değil. Ancak bu görüntüleri yayanların ulaşmak istediği kitle bakımından bunun kolay olacağı da izahtan vareste bir durum. Eski günlerde bir üniversiteden fahri doktora beratı almış bir tanıdığımızın bu tören görüntüleri onun seçim bölgesinde kahvehanelerde gösterilerek bu siyasetçi başpsikopostur dinden sapmıştır diye propoganda yapılmıştı... ;)

Bu görüntülerin sahte olduğuna ilişkin olarak mason localarının herhangi bir yargısal girişimi var mıdır? Bunların sahte olduğu kriminal olarak tespit edilmiş midir? Yahut mason localarının bu konuda tazminat talebi olmuş mudur? Bu konuda da bilginiz var ise ve benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Saygılarımla.

Temmuz 02, 2009, 01:05:15 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sayın Mason'un ifade ettiği gibi bu gayrımuntazam bir locanın faaliyetidir.Görüntülerin HKEMBL İLE BİR BAĞLANTISI YOKTUR.Sayın Mason daha önce yazmış olduğu gibi site yöneticisi ve Masonluk Kurumunun sitedeki temsilcisidir.O yüzden yazdıkları kurum için kesin itibar olarak görüyorum.Günümüz teknolojisinde görüntü veya videoyu bir diğerine montajlamak çok mümkün.Keçi kanı içme olayının da bundan ibaret olduğunu düşünüyorum.Biraz da mantıklı düşünürsek Ritin 33, derecesine kadar gelmiş yani en üst dereceye ulaşabilme mücadelesini verip o şerefe nail olmuş masonların böyle bir merasimi yapmayacağı kesindir.Kaldı ki Tek Yaradana inanan O'nu Evrenin Ulu Mimarı olarak nitelendiren ve tüm Loca çalışmalarında Kutsal Kitapları yemin kürsüsünde açık bırakan masonların,böyle bir olayı gerçekleştirmesi imkansızdır.
Özgür Masonların ise yapıp yapmayacağını bilemiyorum ama HKEMBL sözkonusu olduğunda gerek bugüne kadar sitede öğrendiklerim,gerekse sürekli araştırıp sonucunda bilgilendiklerim üzerinden yapmayacakları kanısına varabiliyorum.Evrensel masonluk açısından Özgür Masonlar locasının tanınmadığı herkesim tarafından bilinmektedir.Tanınmamasının sebebleri ise Asırlık Masonluk kurumunun temel birçok olgusunu algılayamamasıdır.Farklılıklar gayrimuntazam yapmaktadır.
Neticeyle görüşüm görüntülerin Masonluğu değil kendisini mason zanneden kişileri bağlar.

Mayıs 07, 2012, 10:33:36 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

sayın Skullg;

anladığım kadarıyla siz de bir masonsunuz.  bir mason olarak Necip arıduru hakkında yazdığınız yorum pek şık durmadı sanki.
HKMBL'nin ÖMBL'yi düzenli bir mason kuruluşu olarak tanımamasını saygıyla karşılarım. ama  düzenli olarak görmediğiniz bir obediyansa büyük üstadlık yapmış, ve Masonluğa çok şeyler katmış bir üstad için "kendini mason zanneden" şeklinde yorum yapmanız pek kabul edilebilecek bir yorum değil.
ayrıca kaçıncı derecede olduğunuzu bilmiyorum ama bence bu düşünce tarzı ile Necip Arıduru Üstadın  geldiği derecenin yarısına bile ulaşamayacağınızı düşünüyorum.

saygılarımla

Mayıs 07, 2012, 11:10:52 ös
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Bu görüntülerin sahte olduğuna ilişkin olarak mason localarının herhangi bir yargısal girişimi var mıdır? Bunların sahte olduğu kriminal olarak tespit edilmiş midir? Yahut mason localarının bu konuda tazminat talebi olmuş mudur? Bu konuda da bilginiz var ise ve benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Saygılarımla.
Sayın qwerty kardeşim ; ben mason değilim o yüzden, beni ukala olarak görme fakat anlamadığım ısrarla mason braderler bizle ilgisi yok dediği halde bu ısrarınızı anlamıyorum ve bu Mabed'de (sanal) böyle şaçmalıkların yeri yoktur.Saygılar   :-X :-X :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 08, 2012, 12:06:21 öö
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

aslında bu görüntülerin yıllardan beri tartışılması türk masonluğunun underground yapısından kaynaklanıyor.. bildiğim kadarıyla avrupa ve amerika masonluğu bizdeki kadar gizli saklı değil.. türk locaları dışarıya fazlasıyla kapalı, aşırı illuminatik bi görüntü çizdiği için, insanlar buldukları her kamera kaydına  mal bulmuş mağribi gibi atlıyor.

sadece youtube'da bile binlerce görüntü bulabilirsiniz ;

Freemasons Ritual Video

Masonry - Behind Closed Doors p6
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin

Mayıs 08, 2012, 12:25:35 öö
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Anlamadığım MABED'te kadının işi nedir ;  ya okuduklarım yanlış yada bu görüntüler saçma ... Lütfen biraz daha DİKKAT edelim.Saygılarımı sunarım; Efendim

??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2012, 12:29:28 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus