Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk askerinin kuzey Iraka girmesi doğru olurmu?  (Okunma sayısı 67288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 14, 2007, 11:19:25 ös
Yanıtla #120
  • Ziyaretçi

Yaklasima katiliyorum. Ama benim bahsettigim kucumseme de sizin bahsettiginiz kucumseme degil.
Kucumseme degil de lafin gelisi diyelim, anlasmis olalim :)

Haziran 15, 2007, 01:10:00 öö
Yanıtla #121
  • Ziyaretçi

Yoo küçümsüyorum arkalarında ki güçler olmasa ellerindeki keleşlerle ne yapabilirler vurkaç vurkaç ama bir gün kaçamayacaklar PKK önemli değil önemli olan arkasındakiler...

Haziran 15, 2007, 01:59:47 öö
Yanıtla #122
  • Ziyaretçi

Luckyeye arkadaşıma katılıyorum aslında türkiye çok temiz ve güzel bir operasyonla çökertilebileceği bir terör örgütüyle değil global oyunlar oynayan ülkelerle dünya ülkeleriyle savaşıyor..özellikle ırak savaşından sonra talabaninin resmilik kazanması barzani nin ise bölgede sayılır birisi haline gelmesinden dolayı güçlendiklerini sanıyorlar ama bugüne bugün hepsi biliyor ki yasal süreçlerde avrupa,lojistik anlamında israil ve amerika olmasaydı yirmi sene değil 2 ay ayakta duramazlardı.barzani de bunu biliyor sayıları kaç olursa olsun peşmergeler ve pkklılar ın yapabilecekleri hiçbirşey kalmaz ırak operasyonu sonucunda..
hatta iki ay önce resmen tahrik edici cümlelerle basında boy gösteren barzani pkkya aklı sıra biz buradayız dedi fakat gündem türkiyede ağırlık kazanınca ve türkiye sınıra 80.000 gibi bir rakamda asker ve techizat yönlendirince pkkdan anında bir açıklama geldi"pkk olarak kendimizi savunmak dışında bütün faliyetlerimizi durduk"
bilmem hatırlarmısınız bir pkk lı teröristin öldürüldükten sonra cenazesine avrupa birliğinden komiteler gelmiş ve bu komiteler basında pkk dan terör örgütü olarak değil halk gücü olarak söz etmişlerdi
daha sonrada diyarbakır belediye başkanının emri ve izniyle o cenazeye resmi araçlardan birisi tahsis edilmiş  onursuzun tabutuna asla ama asla bayrak kelimesini kullanmadığım sarı-kırmızı-yeşil boyaya bulanmış bez parçası sarılmak istenmiş ve büyük arbede yaşanmıştı...
bunlara bu kadar yüz veren ise elbetteki açık bir şekilde a.birliği olmuştu..
şimdi düşünün biz burada usamebinladin adına açılacak bir derneğe izin versek dünya başımıza toplanır ki bu bir terör örgütütür ama avrupada açık açık pkk dernekleri bulunuyor konserler veriliyor ki bu konserlerde ülkemizde adının önüne sayın vb. sıfatların bile getirilmesi yasaklanacak kadar can yakmış bir soysuzun açık açık resimleri açılıyor hatta bazı utanmaz vatan hainleri buralarda şarkı söylüyor..
şimdi siz ne dersiniz artık türkiye yasal yollarda kalıp üç beş eve baskın yapıp sınırımı bombalasın yoksa ıraka girerek barzaniye pkklılara ağzının payınımı versin??
türkiye orada  diğer etnik gruplarla ters düşmediği sürece asla bir çamura düşmeyecek ben buna eminim zaten elimiz kolumuz bağlı iken bile onlarca vatanevladını kaybettik hemde amaçsızca en azından diyebilmeliydik evet kanımız aktı canım yandı ama hiç uğruna değil en azından onları susturdk kanı yerde bırakmadık diyebilmeliydik...daha öncede pkknın nasıl çatıştığı hakkında konusmuştuk pkk sürekli vurkaç yapıyor tamam ama sayılarımıza bakınız şu an sınırda 80.000 asker hazır şekilde bekletiliyor sınırlar topla vurulmaya başlandı.
yani her çatışma stratijisininde olduğu gibi bu vur-kaçında bir çözümü askeri bilgiler dahilinde vardır ki ben gerçekten gelişmiş tsk ya,ordumuza bu yönde çok güveniyorum.öyle timler varki arkadaşlar aklınız hayaliniz durur..

yakalanan bir pkklı ile görevliler konusma yapıyor diyorlarki:
Görevli:askerin geldiğini nasıl anlarsınız?
pkkLI:BİZİ GÖRDÜKLERİ YERDE MERMİLERİ ÜSTÜMÜZE BOŞALTIRLAR
G:peki komandoların geldiğini nasıl anlarsınız?
pkkLI:bi kaç el silah sesi duyarız bir kaç adamımız yerdedir.o zaman komandolar geliyor demektir
G:peki özel türk timlerini geldiğini nasıl anlarsınız
sadece iki üç el silah sesi duyarız ve 6-7 adamımız yerdedir o zamanda baskını yapanar timlerdir.......

(birkaç hatam olabilir arkadaşlar bi yerde okumuştum bunu)
bence akp hükümeti aslında bu operasypnu koz olarak kullanıp yeniden iktidar olmanın yollarını arıyacaktı ve bu operasyon ge gündemi bilerek geciktirildi milli gündemlerde sayın başbakanımız çıkar ve otoritert bit açıklama yapar hatırlarsanız avrupa birliğinden tarih alınan o meşhur a.b toplantısından önce ve sonra tarih alamazsak masadan kalkar gideriz gibi açılamalar ile sayın dışişleri bakanımız ve sayın başbakanımız büyük takdir ve haliyle kitle kazanmıştı
fakat bu gecikme süresinde bence birşey hesaplanamadı.KÖŞK
cumhur başkanlığı seçimi operasyon la birlikte haliyle süreç te uzayacak..bence hükümket olarak iki yol var önlerinde ya operasyon yapıp iktidar olmayı seçeçekler yada operasyonu geçiktirip seçimi kaybetme pahasına köşk için hazırlanacaklar
ben bunu düşünür bunu bilir bunu söylerim

saygılarımla :D
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2007, 02:08:56 öö Gönderen: bilmeliyimgalilei »

Haziran 15, 2007, 02:14:12 öö
Yanıtla #123
  • Ziyaretçi

Sayın bilmeliyimgalileri güzel bir yazı olmuş tebrikler! Size tamamen katılıyorum. :)

Birde Güneydoğu'da pkk'nın gizlendiği ve kaldığı inindeki duvarda şu tarz bir yazı yazıyormuş;

. Eğer bir asker sizi gördüğü zaman durmadan ateş ediyorsa bilinki o acemidir kurşununun bitmesini bekleyin, bittiği zaman gidin kafasına sıkın.

. Eğer sadece sizi gördüğü zaman ateş ediyor saklandığınız zaman duruyorsa o bir komandodur, kaçın ve canınızı kurtarın.

. Eğer sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve etraf sessizse bilinki o Bordo Berelidir merak etmeyin o sizi bulur ve sıkar...

Haziran 15, 2007, 02:26:50 öö
Yanıtla #124
  • Ziyaretçi

evevt onuda okumuştum,benim okuduğum sanırım belgesel tarzı biryazıydı aslında kaynağını bulup okumak yayınlamayı istedim fakakt hala arıyorum :D
gerçekten özellikle bordobereliler dünya çapında saygın bir tim resmi olarak açıklamalar yapılmasada birkaç rehine olayında putinin sayın başbakanımızı arayıp bu timleri istediğini okumuştum..
bir zamanlar en büyük hayalimdi onların arasında olabilmek...
ankarada ki mit  müsteşarlığı lojmanlarını gördünüzmü hiç bilmem sanırım orada güvenlikle ilgili görev yapanlarda bordo bereli...ankaradayken  oradan her geçtiğimizde rahmetli dedem diş olmayan ağzıyla hey maşallah allah devlete zarar vermesin hepsi aslan parçası derdi eli ayağı titrerdi gurudan  her gördüğünde onları...allah gerçekten devletimize zarar vermesin....böyle timlerin vatanevlatlarının yetiştirilmesinde ki en büyük etmende bizim türk toplumu olarak düşünce yapımız.ne amerika ne rusya bu konuda ülkemizle yarışamıyorlar ne yazikki global kumarbazların gloal kaçakçıların elinde olan dünya ekonomisi ülkemize acımasız davranıyor ama her şekilde eminim ki ordumuz her ülkenin ordusunda daha saygın ve yaotırım gücü çok çok yüksek ailemde bir şehit var ve çok yakın bir arkadaşımında babası şehit düştü allah kanlarını yerden almayı bana nasip etsin tüm ülkeye nasip etsin

Haziran 15, 2007, 02:47:40 öö
Yanıtla #125
  • Ziyaretçi

ayrıca ülkemiz sadece kuzey ıraka girmekle kalmamalı lojistik anlamda da bir çatışma içine girmelidir mesela eskiden ahmet kayanın şarkı sözlerinde şifreler olduğu bulundu vey bazı şarkılarında pkk ya daha yakın olan gençleri psikolojik anlamda hazırlayan şarkılar aynı şekilde bugün de danimarka üzerinden sanırım yayın yapan bir tv kanalı propaganda yapmakta ve eylemler hakkında şifreler vermekte

hatta ahmet kayanın bir şarkısı var bilmem siz bilirmisiniz-ağladıkça- diye bir şarkı

şarkının sözleri şöyle
ağladıkça,ağladıkça
dağlarımız yeşerecek
görecek göreceksin...
fakat biraz dikkatli dinlerseniz  tam ağladıkça sözünde şiveyle kapatılmış avladıkça sözünü duyarsınız

aVladıkça,aVladıkça
dağlarımız yeşerecek
görecek göreceksin......
tamamiyle şehit düşürülen evlatlarımıza karşı pkk lı teröristleri kışkırtma amacındaki bu şarkıyı birkaç kez bu şekilde dinlediğinizde sözcükleri ve ifade etmeye çalıştığı şeyi daha iyi anlıyorsunuz

bu yüzden ülkemiz operasyona başladığında öyle bir yumruk atmalıki birdaha ayağa kalkamasınlar her yönden basın yönünden,lojistik yönünden saklandıkları yerleri gerekirse tek tek dağıtmalıyız ki bu kazanılmış bir zafer ve de tam anlamıyla başarılmış bir operasyon olsun
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2007, 02:49:25 öö Gönderen: bilmeliyimgalilei »

Haziran 15, 2007, 02:33:14 ös
Yanıtla #126
  • Ziyaretçi

Size ve yazılarınıza tamamen katılıyorum. Teşekkürler. :)
Evet Ahmet kaya'nın da o şarklısını duymuştum ağladıkça değilde sanki AVLADIKÇA diyordu.
Pkk'ya gelince aslında birgünde biter ama bazı güçler bitmesini istemiyor ve desteke sağlıyorlar çünkü biz pkk ile uğraşıken onlar işlerini daha iyi yürütüyorlar. ve hain planlarına devam ediyorlar...
Evet Bordoberelilerde dünya çapında saygın ve en iyi timlerdendir.

1 kaç resim;

APO ...... ÜLKEMİZE GETİREN BORDO BERELİ BİRLİK

Haziran 15, 2007, 02:49:27 ös
Yanıtla #127
  • Ziyaretçi

Bordo Berelilerin son yarışmada Amerikan Delta Force timini geçerek dünyanın en iyi özel timi seçildiğini biliyoruzda niye PKK ile mücadelede hemen hemen hiç kullanılmadıklarını sadece Milli Bayramlarda gövde gösterisi için bekletildiklerini anlamış değilim bu hem o time mensup askerlerde moral bozuklupuna neden oluyor hem de bölücü örgüte cesaret veriyor.

Haziran 15, 2007, 02:58:09 ös
Yanıtla #128
  • Ziyaretçi

Akp ve efendileri bunu istemiyordur herhalde. :)

Haziran 15, 2007, 03:01:43 ös
Yanıtla #129
  • Ziyaretçi

AKP dediğin 4,5 yıllık olay Bordo Bereliler yıllardır varlar İttihatçı akşam bir program da anket firması başkanı AKP den hiç memnun değilim vatandaş olarak lakin özellikle belediye seçimlerdeki başarısı bu genel seçimlerdede AKP ye %40 I garanti gibi gösteriyor diyordu sana kötü haber ;)