Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Belediye Seçimlerinde kime oy vereceksiniz

CHP
12 (63.2%)
MHP
1 (5.3%)
DSP
0 (0%)
SP
0 (0%)
AKP
5 (26.3%)
LDP
0 (0%)
TKP
0 (0%)
DP
0 (0%)
SHP
0 (0%)
BBP
0 (0%)
DTP
0 (0%)
HAK-PAR
0 (0%)
ANAP
0 (0%)
EMEP
0 (0%)
MP
0 (0%)
ÖDP
1 (5.3%)
GP
0 (0%)
HYP
0 (0%)
BDP
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 13

Oylama kapandı: Mart 29, 2009, 05:53:40 öö

Gönderen Konu: Belediye Seçimlerinde kime oy vereceksiniz  (Okunma sayısı 16929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 24, 2009, 12:00:33 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

"Sultanim, bir devlette zulum yayilsa, haksizlik sayi olsa, isitenler de nemelazim deyip uzaklassalar, sonra koyunlari kurtlar degil de cobanlar yese, birileri bunu soylemeyip sussa, gizleseler, fakirlerin, muhtaclarin, yoksullarin, kimsesizlerin feryatlari goklere ciksa ve bunu taslardan baskasi isitmese, iste o zaman devletin sonu gelmis demektir. Boyle durumlarda devletin hazinesi bosalir, halkin itimat ve hurmeti azalir, asayise itaat hissi gider, halkta hurmet duygusu yok olur. Cokus ve izmihlal de boylece mukaddes hale gelir."

Bunların hepsi Türkiyede var

Şubat 24, 2009, 04:45:24 ös
Yanıtla #21
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bunların hepsi Türkiyede var

Iste bunun icin "nemelazimcilik"tan vazgecip bu ulkenin ayakta kalabilmesi icin cabalamaliyiz. Sizin baska bir oneriniz mi var?
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Şubat 24, 2009, 04:59:38 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Belediye secimleri icin maalesef ki bizler oy veremiyoruz. Gumruklerde genel secimler icin konulan sandiklar yok. Ki bu uygulamanin mantigini da anlamiyor degilim. Buna ragmen yerel secimlerin genel secimlerden cok daha onemli bir anahtar oldugunu dusunuyorum. Cunku genel secimlerde halk, devleti emanet edecegi kisi ve kisileri hakli olarak kamu menfaatine hangisini daha uygun goruyorsa ona  oy veriyor. Nasilsa bir basbakan kendi illerine senede kac kez gelecek ki? Onemli olan ideolojinin idamesi, karizmanin kazanmasidir. Maalesef ki bu sebeple secmen ekonomi ve yonetim istidadi olan cok iyi egitim gormusluge neredeyse onem vermiyor. Yerel secimlerde ise bir kisim secmen, ideolojiye bakmaksizin kendi bulundugu beldede yetismis, kendisinin iyi tanidigi, o bolgeyi gercekten kimin iyi yonetecegini bildigi kisilere oy veriyor.

Iki hafta once Anadolu'da bazi sehirleri gezerken RTE'nin bir mitingine denk geldim. Gozlerimi dikkatlice actim baktim sahiden Basbakan. Basbakan ezberledigi "sehrinize universite actik, su kadar egitmen gonderdik" filan gibi seyler soyluyordu. RTE sehre girmeden kulagimin delik kismiyla halkin nabzini tutma sansim oldu. Bir cok insanin, gecen donem AKP'li yan yatmis, hic bir isin ucundan tutmamis yerel yoneticiye verdigi, ancak bu donem ideolojisini paylasmadigi halde CHP'li olan bir yerel adayin sirf idare sanatina haiz oldugu kanaatine vardigi icin o adaya oy verecegini soyledigine sahit oldum. Buradan cikardigim soru suydu. Yerel secmenimiz nicin ayni kriteri genel secimlere de tabi tutmaz anlamiyorum.

Gelecek  genel secimlerde edebiyattan anlayan, meydanlarda siirler okuyan, , hitabi kuvvetli siyasetciler olmali bence. Halkin neredeyse tek baktigi bu.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2009, 05:04:49 ös Gönderen: Kirlangic »

Şubat 24, 2009, 05:04:08 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn.Kirlangic

Chp'nin belediyecilikte hizmet ettigi nerde görülmüş ? En son Shp kadrosuyla İstanbulu aldıklarında ne hale getirdiler araştırın isterseniz İstanbul cehenneme dönmüştü

Şubat 24, 2009, 05:07:42 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Sn Amon,

Ben liberal demokrat bir insanim. Insanlari veya ideolojleri toptan kurban etmem. Bu ornegi de illa CHP veya AKP ismi one ciksin diye vermedim. Bilen bilir benim uslubumu. Sadece secmendeki sosyolojik degisiklige isik tutmak istedim. Hepsi bu.

Şubat 28, 2009, 01:11:54 öö
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Mynet internet sitesinin seçim anketi sonuçları Chp İstanbul ve Ankara'da ilk sırada.
http://secim.mynet.com/ElectionPollResults.aspx

Anketine katılmak için;
http://secim.mynet.com/secimanket.aspx

Bayan ve Bay üyeler, görüşünüz ne olursa olsun eğer yaşadığınız şehir de akp'nin kazanmasını istemiyorsanız Chp'ye veriniz. Eğer Mhp'nin oyunun fazla olduğu Iğdır,Kastamonu, Adana gibi şehirlerde de Mhp'ye veriniz. Kazanamayacak partiye ya da adaya vermek Akp'ye yarar sağlayacak. Yani artık tutuculuk yapmanın bir manası yok, gönül ister ki Dsp, Mhp, Chp ittifak yaparak seçimlere girseydi, inanıyorum daha güzel yarınlar bizi bekliyor olurdu.
Belki dersiniz ki Chp, Mhp, Dsp anlaşamazlar, ama şöyle düşününüz Mhp'nin türban açılımı ve Türkeş'in fetullah güleni övmesi, Chp'nin çarşaf açılımı, rahmetli Bülent Ecevit'in de gözlerini yummadan evvel fetullah gülen açılımı, bunların da aynı yolun yolcusu olduğunu gösterir. Umarım ki üçü de belki oy için yaptılar, başa geldiklerinde Atatürkçü, çağdaş yarınlara yakınlaşacaklardır. Belki Mhp bu çağdaşlaşmayı bozabilir mi diye düşünürsek belki ama Devlet Bahçeli olduğu sürece zannetmiyorum, çünkü bildiğiniz gibi sosyal demokrat ve çağdaş bir aileden gelme, babası için Adana Chp eski il başkanı ya da Adana Chp teşkilatının kurucularında ya da koyu Chp'li olarak kaynağını bilmediğim söylentiler geçmekte, zaten biliyorsunuz Mhp meclisde falanda kuzu gibiler bir şeye karışmazlar.

Saygılarımla

Şubat 28, 2009, 10:51:46 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Sn.Kirlangic

Chp'nin belediyecilikte hizmet ettigi nerde görülmüş ? En son Shp kadrosuyla İstanbulu aldıklarında ne hale getirdiler araştırın isterseniz İstanbul cehenneme dönmüştü

Sn.Amon sorunuzun cevabı İZMİR olabilir galiba.Bence su anda İstanbul yolsuzluklar kentı olmustur Akp sayesınde....

Mayıs 06, 2009, 06:34:42 ös
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

akp Sinop'u kaybedince MKYK toplantısında alınan karar uyarınca Sinop ve 17 ilçe teşkilatı görevden alındı.
Zaten ucuucuna akp'ye geçmişti, tekrardan CHP'ye geçti. Baba tarafım Sinoplu olduğundan ayrı bir ilgim olan Sinop'un seçimlerdeki bu kazanımını tebrik ediyorum. Ayrıca Türkiye'de suç oranın en az olduğu şehirdir.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=145188&cat=110&dt=2009/05/06

Mayıs 06, 2009, 06:37:04 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sinoplu olmaktan gurur duyuyorum..........

Mayıs 06, 2009, 07:09:22 ös
Yanıtla #29
  • Aktif Uye

3 Sinop'lu olduk forumda demek (ben her ne kadar yarım olsam da...) Türkiye'nin en küçük 3. ilinin forumda 3 üyesi var ne hoş =) En son iki tane üniversite mezunu delimiz vardı Sinop Merkez'de, neticede Diyojen'in şehri...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo