Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk askerinin kuzey Iraka girmesi doğru olurmu?  (Okunma sayısı 67280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2007, 04:21:54 öö
Yanıtla #70
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

sayın asi, anlayamayıpta kaba cümleler sarfederek 'felsefe yapyamayamı' çalşıosnz.. ya da diğer açıdan bakalım... gökten 3 elma düşmüş ama bakmışlar kurtcuklar yemiş içi boşmuş ama elma oldukları belli.....  neyi nasıl anlattıgın önemli değil  tamam tamam önemli(!) belkide heves kırıyosunzdur.. özür dilerim pardon..(!)

saygılar....
Ya arkadasim, populistlik yapacagim diye kendin felsefe yapmaya calismissin ama olmamis malesef. Ne mesajini verebilmissin, ne de cumle kurabilmissin. Gel sen karisma. Neyi anlayip anlayamayacagimin yorumu bana kalsin istersen. Neyin hevesini kiriyorsam artik... Karsit fikirler oldu tartistik. Ozur dilemenize gerek yok, her ne kadar benim varsa sizin de fikirlrinizi belirtme ozgurlugunuz var tabiki. Belirtmeyi becerebildiginiz anda dinliyoruz :)
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 06, 2007, 08:35:07 öö
Yanıtla #71
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Asi;

Mesajlarinizdaki kelimelere lutfen daha dikkat ediniz. Hakaret ve saldiri iceren kelimelerde bulunuyorsunuz. Mesajlarinizin cogunlugu kisisel ve saldiri nitelikli, huzuru ve bilgi amacli konusmayi engelliyorsunuz. Sizlere bunlarin ikazi daha oncedende yapilmisti. Bu konuda cok daha dikkatli olmanizi rica ediyorum.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2007, 08:43:06 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 06, 2007, 10:30:05 öö
Yanıtla #72
  • Aktif Uye

siz neden 2008 gibi uzak bir tarihi öngörmüştünüz?
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 06, 2007, 10:42:19 öö
Yanıtla #73
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Hiario,

On hazirliklarin yapilmasi, yeterince taninma, sistemi daha hazir, guvenli ve hatasiz bir hale getirmek gibi nedenlerden dolayi 2008 ocak 1 tarihini belirlemistik. Yapilacak olanlar ve zamanin genisligi siteyi dahada taninir, bilinir bir duruma getirecegi gibi, teknik olarakta forumu guclendirme amacinda idi. Fakat uyelerin cogunlugunun istegi her zaman goz onunde bulundurulacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 06, 2007, 11:25:23 öö
Yanıtla #74
  • Ziyaretçi

Kuzey Irak'a girilmekte geç kalındı bence de. Avrupa birliği, Amerika ile ilişkiler sınır güvenliğiden sonra gelir ki, eminim ki güçlü bir türkiye herkesden fazla saygı görmeyi hakedecektir. Irak savaşı yüzünden Türkiye'nin kaybı, aktif olarak savaşan Amerika2dan daha fazla, bir yanlışlık yok mu?

Haziran 06, 2007, 04:46:41 ös
Yanıtla #75
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sayin Asi;

Mesajlarinizdaki kelimelere lutfen daha dikkat ediniz. Hakaret ve saldiri iceren kelimelerde bulunuyorsunuz. Mesajlarinizin cogunlugu kisisel ve saldiri nitelikli, huzuru ve bilgi amacli konusmayi

engelliyorsunuz. Sizlere bunlarin ikazi daha oncedende yapilmisti. Bu konuda cok daha dikkatli olmanizi rica ediyorum.

Saygilarimla
Demokrasi anlayisiniza hayranim sayin Mason.
Dikkat ediniz, ben direk kisiesel olarak BANA birsey soylenmedigi takdirde hicbir kisiel TARTISMA yapmadim. Birisi beni Asker kacagi olmakla, vergi vermemekle, Turkiye'ye hic bir katkida bulunmamakla sucluyor, ben savunmami yapip, karsi soru sorunca suclu oluyorum. Cok guzel.

*****. (Bu cumleyi de size yem olarak atiyorum, direk size bir itham var, cevap vermeden durmak istermisiniz?)
Gerci bunun baska bir ornegini de gosterebilirim ama, yeri degil ;)

Saygilarimla!

MODERATORUN NOTU (SublimePrince)
Mesajiniz BENIM tarafimdan duzeltilmistir. Burasi yem atma yeri, veya bakin ben hakliyim deme yeri degildir. Hakli olabilirsiniz, olmayabilirsiniz. Bu size ahengi bozma yetkisini vermessz. Yapilan uyarilari ciddiye aliniz. Size suclamayi yapan kisi zaten ayni sekilde uyarilmistir. Lutfen kisiel tartismalari sona erdiriniz, eger bir kisisel saldiri oldugunu dusunuyorsaniz, kendiniz savunma yapmak yerine moderatorlere ulasiniz, biz geregini yapariz.

Diger uyelerden de ricam, LUTFEN KISISEL SALDIRI/ITHAM/OZAEL HAYAT HAKKINDA YORUM YAPMAYINIZ!
Bizleri daha sert tedbirler almak durumunda birakmayiniz.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2007, 05:22:32 ös Gönderen: SublimePrince »

Haziran 06, 2007, 06:55:03 ös
Yanıtla #76
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Haziran 06, 2007, 09:44:52 ös
Yanıtla #77
  • Uzman Uye

Irakın şu anki durumu hiç iyi değil. tam anlamıyla bir kaos var.
kaynıyan bir kazan ve neyin kaynadığı belli değil,
Şu anda Amerika yalnız kendine bir ortak arıyor.
Türk askeri operasyon için girebilir bu madalyonun görünen yüzü ama bir kaç provakasyonla Irakın geneli kışkırtıla bilinir.Buda yeni bir savaş demektir.
Bence Irak bir bataklıktan farksız.

Haziran 07, 2007, 05:20:23 öö
Yanıtla #78

Türkiye Kuzey Irak'a girdi resmi makamlarca bir açıklama yapılmıyor ve olay bir süre ''oba altından sopa'' gösteriliyor gibi aktarılıyor. Yani Türkiye bir süredir güç gösterisi yapıyor ve bundan ABD' nin haberi olabilir. Ancak Türkiye' nin bu kadarıyla yetineceğini pek düşünmüyorum. Askeri uçakların daha sık kalkması ve daha agrasif uçuşlar yapması oturduğum şehirden rahatça izleniyor. Daha önceki dönemlerde ''eğitim uiuşu'' olan bu trafik son günlerde önemli bir artış yaşadı bugün ise Irak' a girilmiş izlenimi veriyor. Normalde akşam 21.00 sularında biten uçuş trafiği şiddetli dolu yağışı altında dahi 23.00' e kadar devam etti gerisini bilemem ancak bu yoğunluk hiç yaşanmadı!

Haziran 07, 2007, 03:56:42 ös
Yanıtla #79
  • Ziyaretçi

Sn. Asi avataarını MİT in amblemini koymuş kendisi MİT çimi acaba :)