Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hayati kullanma kilavuzu  (Okunma sayısı 3089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 19, 2008, 04:48:59 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Hayati kullanma kilavuzu

1. Bir bedende yaşayacaksınız. Bedeninizi sevebilir ya da ondan nefret edebilirsiniz, ama emin olun, bedeniniz yaşamınızın sonuna kadar sahip olacağınız tek şeydir.

2. Dersler alacaksınız. “ Dünya Gezegeninde Yaşam ” adında tam zamanlı bir okula devam edeceksiniz. Buradaki herkes ve her olay “ Evrensel Öğretmen ” dir.

3. Hatalar yoktur, sadece dersler vardır. Büyümek, deneysel bir süreçtir. “ Başarısızlık ” lar da, “ Başarı ” lar kadar bu sürecin bir parçasıdır.

4. Her ders, öğrenilinceye kadar yinelenir. Onu öğreninceye kadar karşınıza değişik biçimlerde çıkar - sonra başka bir derse geçersiniz.

5. Eğer kolay dersleri öğrenmezseniz, zorlaşırlar. Dışarıdaki sorunlar, içsel durumunuzun eksiksiz bir yansımasıdır. İçinizdeki engelleri ortadan kaldırdığınız zaman, dış dünyanız değişir. Acı, evrenin sizin dikkatinizi çekme yöntemidir.

6. Bir dersi öğrendiğinizi, davranışlarınız değiştiği zaman anlarsınız. Bilgelik uygulamadadır. Bir şeyin birazı, çok sayıda hiçbir şeyden iyidir.

7. “ Orası ” , “ burası ” ndan daha iyi değildir. “ Orası ” , “ burası ” olduğunda, ” burası ” ndan daha iyi görünen, başka bir “ orası ” ortaya çıkar.

8. Diğerleri sizin yansımanızdır. İçinizde bulunan sevdiğiniz ya da nefret ettiğiniz bir şeyi yansıtmadığı sürece, herhangi bir şeyi sevemez ya da ondan nefret edemezsiniz.

9. Yaşamınız sizin elinizdedir. Yaşam size tuali sağlar, resmi siz yaparsınız.Yaşamınızın kontrolünü elinize alın, yoksa bunu başkası yapar.

10. Daima istediklerinize sahip olursunuz. Bilinçaltınız hangi enerjileri, hangi deneyimleri ve hangi insanları yaşamınıza çekeceğinizi en uygun biçimde belirler; bu nedenle, ne istediğinizi bilmenin en kesin yolu, sahip olduklarınıza bakmaktır. Yaşamda kurbanlar yoktur, sadece öğrenciler vardır.

11. Doğru ya da yanlış yoktur, sonuçlar vardır. Ahkam kesmek bir işe yaramaz. Yargılamak kalıpları yerinde tutar. Sadece yapabileceğinizin en iyisini yapın.

12. Yanıtlarınız kendi içinizde yatar. Çocukların başkalarının rehberliğine ihtiyacı vardır; olgunlaştıkça, “ Ruhun Yasaları ” nın yazılı olduğu yüreğinize güvenirsiniz. Duyduklarınızdan, okuduklarınızdan ve anlatılanlardan daha fazlasını bilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bakmak, dinlemek ve güvenmektir.

13. Bütün bunları unutacaksınız.

14. Dilediğiniz zaman anımsayabilirsiniz. .

Kullanma Kılavuzu       
Yazar Lauralanthalasa   
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 19, 2008, 06:03:56 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Onbirinci tanım bana Kafka'nın -Kafka'nındı galiba- bir aforizmasını anımsattı. İnsan ilk günahı işlediğinden beri, iyi-kötü, doğru yanlış yoktur. Bir aforizma işte...

Saygılarımla...

Aralık 07, 2008, 10:29:52 ös
Yanıtla #2

4. Madde de tam olarak bana uydu diyebilirim. Demekki Hayat, zor öğrenilecek ve bizi biz yapmaya çalışılarak ne kadar çok aşamalardan geçirildiğimizi, geçirilmemiz gerektiğini öğrenme sürecinde olduğumu düşünüyorum. Daha çok ilerleyecek yolumun olduğunu düşünemeden alıkoyamıyorum kendimi.. Maalesef.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.