Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Çocuklarınız birer İlluminati'dir...  (Okunma sayısı 27372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 18, 2013, 08:06:31 ös
Yanıtla #20
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Yazacaklarımın Illuminati'yle falan zerre kadar alakası yok ama yukarıdaki kimi iletilerle ilgili şahsi yorumumu paylaşmak istiyorum izninizle:

Sayın peacewings'in tam üzerine bastığı gibi cinselliği çağrıştırdığı düşünülen bazı görselleri bir ahlâksızlık unsuruymuş gibi öne sürmek zaten gerçek bir bağnazlık örneğiyken fazladan düşündürücü olan, kendisi başlı başına bir ahlâk sistemi olan masonlukla ilgili çağrışımların da aynı ahlâksızlık kategorisinde görülüp topluma sunuluyor olması aynı bağnaz zihinlerce. Gerçek ahlâksızlık da bu aslında; kendini başka insanların ve onların başkalarını hiç ilgilendirmeyen çocuklarının ahlâkından ve namusundan sorumlu görmek.

Masonlar yüzlerce yıldır yaptıkları gibi hep aydınlığa doğru yol alacak, hep karanlığın karşısında yer alacak...

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mart 18, 2013, 08:12:48 ös Gönderen: gnothi »
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein

Mart 18, 2013, 08:51:26 ös
Yanıtla #21
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Yazacaklarımın Illuminati'yle falan zerre kadar alakası yok ama yukarıdaki kimi iletilerle ilgili şahsi yorumumu paylaşmak istiyorum izninizle:

Sayın peacewings'in tam üzerine bastığı gibi cinselliği çağrıştırdığı düşünülen bazı görselleri bir ahlâksızlık unsuruymuş gibi öne sürmek zaten gerçek bir bağnazlık örneğiyken fazladan düşündürücü olan, kendisi başlı başına bir ahlâk sistemi olan masonlukla ilgili çağrışımların da aynı ahlâksızlık kategorisinde görülüp topluma sunuluyor olması aynı bağnaz zihinlerce. Gerçek ahlâksızlık da bu aslında; kendini başka insanların ve onların başkalarını hiç ilgilendirmeyen çocuklarının ahlâkından ve namusundan sorumlu görmek.

Masonlar yüzlerce yıldır yaptıkları gibi hep aydınlığa doğru yol alacak, hep karanlığın karşısında yer alacak...

Saygılarımla.

Bu doğru Sayın Gnothi ama masonların kullandığı sembolleri kullanarak masonların adını kötüye çıkarma girişimleri de hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor bana... Bunun etkilerini her daim görüyoruz. Örneğin, Banu Avar'ın anti-mason yazılarında... Şimdi bir örnek vermek istiyorum tüm bu olup bitene tuz-biber eken türden! Sayın Peacewings hem masonik öğeleri bünyesinde barındıran hem de cinsellik içerikli bir örnek verin demiş. Ben ise hem masonik öğeleri bünyesinde barındıran hem de satanizm içerikli bir örnek vereyim sizlere... Ama önce şu soruyu sormama izin verin... Nasıl bir zihniyet böyle bir çizgi film yapar ve çocuklara seyrettirir??

a) Çizgi filmi yapan kişi zaten çizgi filmde yansıtılan zihniyettedir ve bunu çekinmeden direk promosyon amacı olarak kullanmaktadır.

b) Çizgi filmi yapan kişi anti-masondur ve masonlara çamur at izi kalsın misali bu tür yollara başvurmaktadır.

c) Çizgi filmi yapan kişi gerçek bir aydın masondur ve "bakın bizi taklit eden ama aslında bizimle yakından uzaktan alakası olmayan bazı kötü niyetli para-masonik oluşumlar var, onlara karşı dikkatli olun" babında uyarı niteliğinde bu çizgi filmi kullanmaktadır.

d) Çizgi filmi yapan kişi Illuminati içerikli komplo teorilerinden bıkmış usanmış bir şahsiyettir (Sayın ADAM gibi) ve bu durumla kafa bulmak için bu tür parantez içi ünlem koyup söylemek istediği şeyin tersini söyler tarzda bir tür kara mizaha dayalı bir film hazırlamıştır (fakat izleyici kitlesi olan çocuklar nasıl anlar ki bu tür bir eleştiriyi, bu nedenle ben bu şıkka pek ihtimal vermiyorum).

Buyurun buradan yakın...

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="
"></param><param name="wmode" value="transparent"></param>

« Son Düzenleme: Mart 18, 2013, 08:57:29 ös Gönderen: Spock »
Live long and prosper.

Mart 19, 2013, 02:10:23 öö
Yanıtla #22
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Merhaba Üstadlar, Arkadaşlar, Saygı değer forum üyeleri.

Yazılanları okuyunca direk olarak, aklıma gelen soru şu oldu.

1-Sayın Barbaros ve Sayın evvah'ın yazdıkları doğru olamaz mı ?

Olabilir.....

Doğruluğunu ispatlamak ise bence hiç kolay değil.Kanıt belge yada bir söz bulamassınız.Boşuna uğrasmayın.Komplo teorisi olarak kalır o yüzden.

İkinci Soru ise:

2- Neden bu komplo teorileri bu kadar çok ? Neden bu kadar çok Masonluk ve İlluminati ve New ORDER, Bilderg Berg denen örğütlerden kurum yada kuruluşlardan korkuluyor ? Bu örgütlerin dünyaya olan zararı nedir.Sırf zararlı mıdır. Yoksa faydalarıda var mı dır.?

Yanlız bu tür yönlendirici bilinç altı tekniklerinin kullanılması amerikada yasak eşitlik ilkesini bozuyor.Amerikada olan varsa bu firmaları kesın mahkemeye vermiştir.

Böyle bir dava açılmış mı ? yoksa bunların hepsi foto montaj mı ? Aynı şeyleri M TV içinde söylüyorlar. Bu komplo teorici arkadaşlar.

Bide madem konu İlluminati Sayın HUTGIN'in çok güzel bir paylaşımı var. Lutfen bir göz atın

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,1239.0.html

Kolay gelsin

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Mart 19, 2013, 02:31:44 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 19, 2013, 12:03:49 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Barboros'un paylaşmış olduğu resimlerle ilgili söylemek istediklerim var.

Resimlerin kimisinde cinsel içerik varken, kimisinde ise Masonik işaretler var (gönye ve pergel) . Şimdi , hem armutun hem elmanın sapı var diye, bir midir bunlar? Cinsel içerikli olanları başka, Masonik işaretleri olanları... Önemli olan Sayın Barboros'un bize içeriğinde apaçık hem Masonik işaretler geçen hem de gizli cinsel içerikler barındıran resimler getirmesi. İkisi de bir arada olmalı. Aynı çizgifilmde.

Aslında bunun yapılma sebebi belli. Herkesin bildiği üzere bilinçaltı dediğimiz kavramın temel unsuru cinselliktir. Cinsellikle ilgili herhangi bir görüntüyü siz farkedemediğinizi sanarsınız. Ama bilinçaltından kaçar mı? İnsan da doğası gereği cinselliği sever, ona yönelmek ister. İyi bir firma da bu yöntemle, ürünlerini sattırır, izlettirir. İster çizgifilm olsun, ister kola, ister kozmetik ürünü...

Bir de işin şu yönü var: Çizgifilmlerde silahlar-savaşlar-kanlar ve daha pek çok olumsuz örnek oluşturacak içerik var. Tüm bunlar görmezden gelinirken, en azından insanlığı öldürmeyen cinselliğe niçin bu kadar çok takmak? 

Saygılarımla.

Resimlerin kimisinde cinsel içerik varken, kimisinde Masonik işaret(gönye/pergel) olduğu doğrudur. Bunların bir olmadığını zaten "Şüphe yok ki bu sembolün bir zararı olmaz fakat aşağıdaki resimlere ne demeli?" sözümle anlattım fakat ne yazık ki siz anlayamamışsınız. Art niyeti olmayan birey, bu forum ile yakından ilişkisi olduğu için o resmi paylaştığımı anlayabilir. Benim hayatımın öznesi "anlamak"tır. Bu tür içeriklerin zarar ve sonuçlarını konuşmak yerine konuyu hiç alakası olmayan yerlere çekiyorsunuz. Size göre X kişi kötü ise Y kişi de kötü olmalıdır.

Kurtarmak, arındırmak, temizlemek, özüne döndürmek gibi kelimelerin kimi zihinlerde ne kadar anlamsız olduğunu görmek oldukça kaygı verici.

Armutun ve elmanın sapı var diye ikisi de elbette bir değildir ama ikisi de çiçeğin dişi organından döllenme sonucu farklılaşarak meydana gelir.

"Aslında" diye başlayan cümlelerin gidişatının doğru olduğuna dair hiç tecrübe yaşamadım. Şahsi düşüncelerinizi topluma mâl edemezsiniz. Bilinçaltının temel unsuru cinsellik değildir, kafanızdan uydurup insanlara yanlış bilgi vermeyiniz. Siz çocukluk yaşlarınızdan itibaren cinsel duygularınızın bastırılmasına maruz kaldıysanız bu insanlığın suçu değildir. Şayet sizin deyiminize göre benim bilinçaltımın temel unsuru bulunmuyor.

Kendi gördüklerinizi evrensel doğru sayarak aynı yanlışı son cümlenizde yine yapmışsınız. Benim çevremde oldukça BİLİNÇLİ aile var.
Sandığınızın aksine silah ve savaşların olduğu çizgi filmleri çocuklarına asla izletmiyorlar.

Mart 19, 2013, 12:25:03 ös
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Henüz çocukların dahi hürriyetine saygısı olmayan bir bireyin, aydınlığa doğru yol olan, başlı başına bir ahlak sistemi olan masonluğun içerisinde ne işi var anlamadım. Hür ve Kabul Edilmiş sözünden siz ne anlıyorsunuz? Burada çocuklara istem dışı fikirler ekiliyor diyoruz siz gelmiş bunu eleştirmeyi bağnazlık ile bir tutuyorsunuz. Asıl bağnazlık sizin yaptığınızdır. Mason olmanız sizi aydın yapmaz. Kaldı ki konunun aydınlık, doğruluk ile ne gibi bir ilgisi var?

"Kendisi başka insanların ve onların başkalarını hiç ilgilendirmeyen çocuklarının ahlakından ve namusundan sorumlu görmek".
Bu cümleye cevap vermek için karşımdakinde masonluğu bile takmam insanlık ararım ancak.

Saygılarımla.

Mart 19, 2013, 12:42:18 ös
Yanıtla #25
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

"İstem dışı fikirler" meselesi zaten sorun, sadece sizin isteminiz geçerli, gerisi propaganda.

1- Kime ne başkasının çocuğunun ahlakından?
2- Çocuk filminde ipin bağlanış şekli çok zorlarsanız SEX kelimesine benziyor diye "Aman çocuklar elden gidiyor" uyarısı yapmak bağnazlıktır.

Son olarak, her türlü eleştiriye açığım, kimin mason olup olamayacağı konusundaki ifadenizle ilgili de yapabileceğim tek şey gülümsemek.

Son paragrafınızda da bana cevap vermek için karşınızda bir insan olması gerektiğini söylemişsiniz; haddinizi aşmamanız gerektiği uyarısını bir defalık olarak bir forum yöneticisi olarak yapmak isterim.
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein

Mart 19, 2013, 01:21:21 ös
Yanıtla #26
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu konuda Sayın Barbaros kime yükleniyor, onu anlayamadım.

Umarım karşısına aldığı kişi gerektiğince yanıt verir.

Bir baktım ki Sayın gnothi bir yanıt vermiş. Demek ki yüklenme ona...

Kendince, gerektiğince yanıt vermiş; karışmak istemem.

Benim dikkatimi çeken bir başka nokta var.

Sayın Barbaros "Hür ve Kabul Edilmiş sözünden siz ne anlıyorsunuz?" diyo sormuş... Buna yanıt veren olmamış.

Soru yanlış çünkü bu sözden birisi bir şey bir diğeri başka bir şey anlayamaz. Bu bir masonik kalıptır ve ne anlama geldiği hangi amaçla kullanıldığı aşağı yukarı bellidir. YŞorumu Masonluğun kendi içinde düşünsel ya da felsegi olarak falan değil, örgütsel olarak söz konusudur. Bu da masonik literatürde seçenekleriyle yazılıdır. Bunun daha ileri bir açıklanması yapılabilir ama bu başlıkla bağlantılı olmadığı için kesiyorum. Eğer bir başka başlıkt altında sorulursa yanıtlayabilirim.

Ancak anlıyorum ki Sayın Barbaros da burada işi çeşitli çizgi film resimleriyle karma karışık bir hale getirirken aslında İlluminati sözcüğünün ne olduğunu bilmiyor, bu örgütlenmenin ne olduğunu da bildiğinden kuşkuluyum, üstelik korkarım öğrenmeye, bilgiye dayanan bir şey yazmaya pek hevesli değil gibi görünüyor.

Eh o zaman bir vah vah da onun için demek gerek.

Bunun böyle olmadığını, şu dediklerimi bildiğini göstererek, bu satırları okuduğunda bilmese de araştırıp öğrendiğini yansıtarak beni yanıltabilir. Sevinirim.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 19, 2013, 03:16:59 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

10 tane resim içerisinde tartışılması en kolay olanı seçerek yorum yapmak büyük tutarsızlıktır. Siz konuya kendi açınız dışında yaklaşamadığınız için çocuklar açısından bakmanızı beklemenin hata olduğunu anladım.

Yeri geldiğinde ağzından düşürmezler. Yeri geldiğinde 2 satır yazılarında adını 3 kere yazarlar. Yeri geldiğinde ise önlüksüz mason derler. Fakat iş özüne yani fikrini ve ideallerini yaşatmaya gelince neredeler?
Bunu bir mason soruyor: Kime ne başkasının çocuğunun ahlakından?

Cevabı Ulu Önder' den gelsin;
- "Millî ahlâkımız, medeni esaslarla ve hür fikirlerle beslenmeli ve güçlendirilmelidir."
+ Olur mu öyle şey Atam, hür fikirler yerine Türk Milleti 2 yaşından itibaren bilinç dışı pis fikirler ile zihni yıkansın, çocuklar subliminal mesaj içeren reklamlar ile büyüsün, üreten değil tüketen bir kapitalizmin robotu olsun, 1960 amerikan gençliği gibi kaybetmenin erdem olduğunu sansın. Vatan, millet sevgisinden uzak, ruhu aklını terketmiş ahlaken çökmüş birisi olsun. Koskoca aydınlık yolundan yürüyen masondan biz daha mı iyi bileceğiz!

- "Hiç bir millet yoktur ki, ahlâk esaslarına dayanmadan ilerlesin."

- Milletin toplumsal düzen ve sükûnu, hâl ve gelecekte refahı, mutluluğu, selameti ve dokunulmazlığı, uygarlıkta ilerlemesi, yükselmesi için insanlardan her konuda bilgi, gayret, nefsin feragatini, gerektiği zaman seve seve nefsin fedasını talep eden millî ahlâktır.

- Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar.

- Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.

Mart 19, 2013, 03:44:45 ös
Yanıtla #28
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın gnothi bana biraz kızacak ama sayın Barbarosa boşu boşuna koz verdiniz.

Haklı durumdan haksız duruma düştünüz belkide

Sayın Barbarosun sölediklerine bakıyorum da bir iki lakırdısı hariç oldukça haklı.

Sayın gnothi sanki cevap vermek için biraz acele ettiniz,Bunu da şu şekilde ifade etmişsiniz '' yazacaklarımın İllimuati ile zerre kadar alakası yok ama. ''cevabı yazmadan önce keşke biraz daha düşünseydiniz eskisi gibi.

Sonuçta çocuk da olmasa bir çok yetişkin de izliyor çocukları ile ilgili bu çizği filmleleleri soz konusu olan sadece bir sex yazısı değil, birde penis resmi var.

Eskiden coca cola reklamlarında arka fonda bilinçaltı çekim teknikleri için kullanılan, penis yada bu teknikler sadece masonlar tarafından bilinmemekte bu teknikleri tüm medya kullanmakta, kullanılması kesinlikle yasaklanmıştır.İnsanın özgür iradesi ile karar verme seçme özgürlüğüne ket vurduğu için.

Konu masonlukta olmayabilirdi o zaman da bu şekilde konusaçak mıydı. Sayın gnothi çok merak ediyorum.

Duygusal pazarlama deniyor buna sayın Barbarosunda bir hatası var. Her iki forum arkadaşım aşagıda ki yazıyı okursa ikisi de olaya yanlış şekilde başladıklarını anlayacaklardır.

Ukalalık değil amacım sadece nacizhane sizleri bilgilendirmek, sürçü lisan ettiysek affola .....

http://duyusalpazarlama.wordpress.com/2010/11/27/bilincalti-reklamcilik/

Saygılarımla

2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 19, 2013, 03:46:29 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konuda Sayın Barbaros kime yükleniyor, onu anlayamadım.

Umarım karşısına aldığı kişi gerektiğince yanıt verir.

Bir baktım ki Sayın gnothi bir yanıt vermiş. Demek ki yüklenme ona...

Kendince, gerektiğince yanıt vermiş; karışmak istemem.

Benim dikkatimi çeken bir başka nokta var.

Sayın Barbaros "Hür ve Kabul Edilmiş sözünden siz ne anlıyorsunuz?" diyo sormuş... Buna yanıt veren olmamış.

Soru yanlış çünkü bu sözden birisi bir şey bir diğeri başka bir şey anlayamaz. Bu bir masonik kalıptır ve ne anlama geldiği hangi amaçla kullanıldığı aşağı yukarı bellidir. YŞorumu Masonluğun kendi içinde düşünsel ya da felsegi olarak falan değil, örgütsel olarak söz konusudur. Bu da masonik literatürde seçenekleriyle yazılıdır. Bunun daha ileri bir açıklanması yapılabilir ama bu başlıkla bağlantılı olmadığı için kesiyorum. Eğer bir başka başlıkt altında sorulursa yanıtlayabilirim.

Ancak anlıyorum ki Sayın Barbaros da burada işi çeşitli çizgi film resimleriyle karma karışık bir hale getirirken aslında İlluminati sözcüğünün ne olduğunu bilmiyor, bu örgütlenmenin ne olduğunu da bildiğinden kuşkuluyum, üstelik korkarım öğrenmeye, bilgiye dayanan bir şey yazmaya pek hevesli değil gibi görünüyor.

Eh o zaman bir vah vah da onun için demek gerek.

Bunun böyle olmadığını, şu dediklerimi bildiğini göstererek, bu satırları okuduğunda bilmese de araştırıp öğrendiğini yansıtarak beni yanıltabilir. Sevinirim.

Sorum gayet doğrudur, sayın ADAM. Tek cevabı olan soruyu soruyorsam şayet karşımdakinin o tek doğru cevabı yanlış anladığına inandığım içindir.
Bu konunun temelinde yatan düşünce "Hür" olarak kabul edilmemiş duygu ve düşüncelerin çocuklara zorla, art niyetle verilmesidir.

Sözcüklere bu kadar takılmanın benim için bir önemi yok. Sizin forum da kullanıcı adınız da ADAM fakat ben kullanıcı adınızın sıfat anlamıyla değil yazdıklarınız ile sizi anarım. Dolayısıyla nasıl ki sizin fikrinizi, yapınızı, yazdıklarınız vasıtasıyla tanımlıyor isem, ismine illuminati vs. denilen cemiyetlerinde ne tür işlevler de bulunduğunu az çok biliyorum demektir. Bu tür konularda bilgi sahibi olmanın yolu okumaktan çok o sahada koşmayı gerektirir. İnsanlara tanrısal güç yükleyerek, onları sıfatlandırarak, kendini aciz yerine koyanlar ancak cesaretsizdir. Bu gün 20 milyon dolarınız var ise size aylık 100 bin dolardan fazla faiz getirir. Dolayısıyla 20 milyar doları olanların bile kendi aralarında konuştukları ayrı bir para lisanı var iken trilyon dolarları olanların ne olmamasını bekleyebilirim ki? Elbette kendi çaplarında cemiyet kuracaklar, güçlerini kalıcı yapmak adına çalışmaları olacak. Zaman zaman rahat batmasıyla pagan inançlar uyduracak, insanlar üzerinde proje oluşturacak, hayal kavramı sonsuzdur... hayal olmadan da bir şey başarılmıyor. Para olunca da hayalleri başarmak daha kolaydır. Bu hayat da çoğu şey kendiliğinden olu verir ve insan ben yaptım diye kibirlenir, ve o bunun sarhoşluğu ile yaşarken bir gün kendisinden önce ki milyarlarca insan gibi ölüverir. Ölümün olduğu yer de illumunati kimdir yahu? Bilsem ne olur bilmesem ne olur. Kaybedecek veya kazanacak ne var ki?