Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Irkçılık  (Okunma sayısı 5621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 13, 2007, 11:31:15 öö
  • Seyirci
  • Aktif Uye

ALLAH'U  TEALA NEDEN HZ. ADEM VE HAVVA'NIN  ÇOCUKLARININ  BİRBİRLERİ İLE EVLENMESİNE- BİR KERELİĞİNE BİLE OLSA-  İZİN   VERMİŞTİR...?

ALLAH ( C.C.) İSTESE İDİ BİRDEN FAZLA ADEM VE HAVVA YARATAMAZ MI  İDİ ?YERLERİ VE GÖKLERİ YOKTAN VAR EDİP ONLARI EN SON TEKNOLOJİ HARİKASI OLARAK YARATAN ALLAH  (C.C.) ELBETTE İSTESE İDİ İKİ TANE DAHA ADEM VE HAVVA YARATIR VE  O  İKİ  AİLENİN  ÇOCUKLARININ  BİRBİRLERİ İLE EVLENMELERİNİ İSTEYEBİLİRDİ ?

AMA  ALLAH (C.C.)  , HZ.ADEM  VE HAVVA'NIN HER DOĞUMDA  KIZ VE ERKEK  İKİZ OLAN ÇOCUKLARIN BİRBİRİ İLE EVLENMESİNE DEĞİL BİR SONRA Kİ DOĞAN KIZ-ERKEK  İKİZ ÇOCUKLARLA EVLENMELERİNE İZİN VERMİŞTİR ÇÜNKÜ ;

" EY  İNSANLAR AYNI  ATADAN GELDİNİZ , IRKÇILIK YAPMAYIN " DİYELİM DİYE ALLAH ( C.C. ) BİZLERİ TEK ATADAN YARATMIŞTIR. AMA HALA DAHA IRKÇILIK DÜNYAYI SARMIŞ VE DÜNYA SAVAŞLARININ  ÇIKMASINA BİLE NEDEN OLACAK KADAR AHTAPOT GİBİ DÜNYAYI SARMIŞTIR.  YA  ALLAH (C.C.) BİZLERİ İKİ ATADAN YARATSA İDİ DÜNYANIN  HALİ  NE OLURDU ACABA ...???VARIN  GERİSİNİ SİZLER DÜŞÜNÜN  !
« Son Düzenleme: Ağustos 13, 2007, 11:32:54 öö Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 13, 2007, 11:33:36 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Konu "Inanc Uzerine" basligina tasinmistir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 14, 2008, 08:52:54 ös
Yanıtla #2

Hersey Adem- Havva olayina endeksli ama bunun bir oncesinin de oldugu hic akla gelmiyor sanirim. İkinci Evrenden bu gezegene transfer edilmis olan biri kadin digeri erkek olmak kaydiyla cinsel ureme metodu ile İnsan Nesli devam ettirilmistir. Nihayetinde suanki boyutunu tamamlamak uzere olan dunyamizin bir ust boyuta gecmesi durumunda ki bu Olumsuzluk Boyutudur, burada bahsi gecen program devreden cikartilacaktir.

Ya hala mi gerilerdeyiz :D   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 14, 2008, 09:39:14 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Evet bu konu benim en çok düşman olduğum konu başlıklarından biridir ,dinlerimiz,dillerimiz,ırklarımız farklı olsada hepimiz insanlık aleminin birer üyesiyiz.Kimsenin kimseden üstün olur bir tarafı yok doğum sırasında hepimiz 9ay 10 günlük süreyi bitirmek zorundayız, :) her milletden bilimadamı,sporcu,sanatçı çıkıyor kimsenin kafası kimseden az çalışmıyor.Her ananın sevgiside çoçuğuna eşittir.
Buda dünyanın bize çalımlarından biri ben bu filmin sonunu gerçekten merak ediyorum.Bence burda din açıklamalı bir yorum bizi yanlış yerlere götürür.Çağdaş insan zihniyeti ırkçılığıda yenecektir,ulus devlet modelinin küreselleşme karşısında yavaş yavaş köhneleşmesiylede bu problem ortadan kalkacaktır umudum budur.

Nisan 30, 2009, 10:45:22 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Kadim dinlerin tamamında bahsedilen Adem ve Havva tasvirinin kavramdan ibaret olduğunu,"beşer"i anlatmak için kullanılan semboller olduğunu düşünüyorum.Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Nisan 30, 2009, 11:00:21 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

ister ilkel ister başka bir betimleme kullanın dünyanın en büyü en derin sorunu gibi görünen ırkçılık karşıtlığını  bugün dünyada en fazla savunan ülkelerin yapmış olması balık hafızalarımızı tazeleme açısından önemlidir.ırkçılığın bir başka anlamı aşağılama ezikleme kendine kıstas yapıp kendini üst görmek herşeyi hakediyorlar anlamı çıkarmak gelişmiş ülkelerin gelişmişliğine en büyük katkıyı ırkçılıkla beraber uyguladıkları kölelik kavramı değilmi.şimdi bir hırsızın hırsızlık kötüdür demesi,bir katili cinayet kötüdür demesinden ne farkı var bu söyleminki.tüm avrupa ve amerika bu konuya çok önem verirken bende sadece gülebiliyorum onlara.ewet size katılıyorum böylesi güzel konular işlenmelidir bu sitede bazı gerçekler başka pencerelerden bakabilen insanların fikirleriyle daha değerli hale gelebilir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 30, 2009, 01:30:55 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sn Ceycet'in tespiti doğrudur.Adem ve havva sembolik isimlerdir.Onlar bir varlığı değil bir olgunun,bir geçişin simgesidir

Nisan 30, 2009, 04:30:24 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn Ceycet'in tespiti doğrudur.Adem ve havva sembolik isimlerdir.Onlar bir varlığı değil bir olgunun,bir geçişin simgesidir

sn.martı adem ile havva varlığın ve bir olgunun simgesi kabul edelim ama sonuç olarak neyi algılamalıyım burdan anlatırsan sevinirim.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 30, 2009, 06:32:34 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

adem ile havvanın sembolik hikayesi iyi ve kötünün anlatımıdır,yanlış bilgiye cezbolma hikayesidir,onlar bir düşünce kalıbı değişimini ,bir boyut geçişini simgeliyorlar...

Nisan 30, 2009, 07:36:27 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Uzman Uye

adem ile havvanın sembolik hikayesi iyi ve kötünün anlatımıdır,yanlış bilgiye cezbolma hikayesidir,onlar bir düşünce kalıbı değişimini ,bir boyut geçişini simgeliyorlar...

başka bir anlam verilmeye çalışılıyor sandım bildiğimiz konu.ama açıklamalarınız çok iyi iyi ve kötünün hikayesini ben zıtlıklar hikayesi olarak algılıyorum adem ile havva bile zıt yaratılmış bir örnektir.hayatı mücadele etmeye değer kılan zıtlıklar ne onlardan kurtulabiliriz nede onsuz olabiliriz hayat gayemizde zıtlıklarımızın içinde yaşamda başlangıçta kurulan mükemmel bir hikaye.öyleki bu döngüyü muhakkak yaşıyoruz

EDMUND BURKE