Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluğa üyelikle alakalı tavisiyeler veriniz.  (Okunma sayısı 7138 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 12, 2019, 09:19:09 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhabalar sevgili kardeşler ve değerli büyüklerim. Ben öncelikle 23 yaşında genç  bir kardeşinizim, İstanbul'da yaşıyor ve sürekli kendisini geliştirmeyi hedeflemiş bir karakterim, ayrıca 12 yıldır spor yapıyorum ve birçok dalda uluslararası ve dünya şampiyonluğum bulunmakta ve her gün mutlaka kitap okuyorum,eğitim ve öğretim hayatım var onun dışında zamanında uzun süre sanatçı menajerliği yaptığım için bir çok sanatçı çevrem oldu o kişilerle çok güzel işler başardık ve sporculuk kariyerimde de bir çok iş adamıyla birlikte güzel işlere güzel imza attık, daha sonra özellikle Fotoğraf Sanatçılığı ve Müzik Klibi Yönetmenliği gibi işlerle uğraşmaya başlamış olup hobi olan işi profesyonelliğe taşıdığım ve bir çok popüler sanatçı dostlarımla çalışmalar yaptım, kısacası yaşım küçük fakat birçok şeyi bu kısa serüvene sığdırdım, bundan sonra ki idealim daha fazla kendimi geliştirebilmek ve kendime maksimum güzellikler katabilmek, idealim asla çok para kazanmak değil, ayrıca ihtiyacımda yok, tek isteğim ve dileğim kendimi mümkün oldukça ileriye taşıyabilmektir. Kendimden bahsettikten sonra asıl konuya şu şekilde giriş yapmak siz değerli büyüklerim ve kardeşlerime şu soruyu sormak istiyorum, Masonluğa ilk adımları nasıl atabilirim ? Mason olmak istiyorum fakat etrafımda bunu danışabileceğim herhangi birisi yok belki vardır fakat ben en azından o doğru kişiyi bulamıyorum, ben inanıyorum ki benim gibi bir çok genç var ve kendisini sürekli geliştirmeyi hedeflemiş, birçok işte başarı göstermiş ayrıca yetenekli ve zeki gençlerin bir şekilde bulunulup aydınlık yola doğru bir el uzatılması ve bu yolda kendine güzellikler katabilmesi için bir çalışma yapılmalı diye düşünüyorum. Siz değerli insanlardan görüş ve yorumlarınızı bekliyorum. Sevgi ve esenlikle kalın...

Mart 12, 2019, 09:47:00 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Masonluğun sanatlarını incelerseniz dil ve hitabetin önemli olduğunu görürsünüz. Bu bakımdan kendinizi geliştirmeye kullandığınız dilin yazım kurallarını çalışarak başlamanızı tavsiye ederim.

Hızlı bir şekilde yazdığım için gözümden kaçan hatalar olmuş olabilir, olumlu eleştiriniz için teşekkür ederim, fakat sizden yazım hatalarından ziyade yazının içeriğine ve yazıda ki arzuya odaklanıp ona göre ince ve içi dolu bir yorum beklerdim. Eleştiri için tekrar teşekkürler birdahakine daha dikkatli olurum.

Mart 12, 2019, 09:57:58 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sayın  alikrdvt

Öncelikle aramıza hoş geldin . Ben nacizane bir konuda uyarı yapmak istiyorum KARDEŞLERİM hitabı sadece Masonlar arasında kullanılır .Biz hariciler  Sayın Mason  diye hitap ederiz yazarken yada linkteki ismiyle ...

Saygılar  ;)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 12, 2019, 10:04:45 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın  alikrdvt

Öncelikle aramıza hoş geldin . Ben nacizane bir konuda uyarı yapmak istiyorum KARDEŞLERİM hitabı sadece Masonlar arasında kullanılır .Biz hariciler  Sayın Mason  diye hitap ederiz yazarken yada linkteki ismiyle ...

Saygılar  ;)

Uyarı için teşekküler, kardeş sözcüğü benden yaş olarak küçük veya yaşıt olduğum insanlar olduğundan dolayıdır, birçok kişi benden yaşça büyük olduğu için değerli büyüklerim diye bir hitapta bulundum, orda ki kardeş kelimesi bahsettiğim durumdan dolayıdır, yinede teşekkürler.

Mart 12, 2019, 11:22:36 ös
Yanıtla #4

Masonluğun sanatlarını incelerseniz dil ve hitabetin önemli olduğunu görürsünüz. Bu bakımdan kendinizi geliştirmeye kullandığınız dilin yazım kurallarını çalışarak başlamanızı tavsiye ederim.

Hızlı bir şekilde yazdığım için gözümden kaçan hatalar olmuş olabilir, olumlu eleştiriniz için teşekkür ederim, fakat sizden yazım hatalarından ziyade yazının içeriğine ve yazıda ki arzuya odaklanıp ona göre ince ve içi dolu bir yorum beklerdim. Eleştiri için tekrar teşekkürler birdahakine daha dikkatli olurum.

Sayın Anarchosa kardeşime katılmakla birlikte şunuda eklemek isterim sayın alikrdvt ;

Mason kardeşlerimde bulunan en önemli özelliklerden biri olan tevazu özelliğini gerek üzerinde çalışarak, gerek kendinizi bu konuda eğiterek edinmeye çalışınız.

Bu yolda yapacağınız ilk ve en önemli adımı bu şekilde atmış olacaksınız. Sayın Anarchosa kardeşimin anlatmak istediği sanırım önemli olanın yazının yazılışından çok karşı tarafa ne şekilde iletildiğidir. Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki Masonlukta yazım şekli, yazım kuralları, hitabet, anlatım, ve anlamlar çok önemlidir. Bu açıdan bu noktadan başlamanız uygundur demek istemiştir.

Umarım aradığınız ışık sizinle olur.
“Kapı açılır, sen yeter ki vurmayı bil! Ne zaman, bilmem! Yeter ki o kapıda durmayı bil!”

Şubat 22, 2022, 01:34:45 öö
Yanıtla #5
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba ; Güzel İzmir Vilayetinin bir İlçesinde yaşıyorum. Maddi ve Manevi durumumda iyi ve kendi Evrimini tamamlamak için Aydınlanmak adına, Ezoterik birtakım bilgileri de öğreniyorum. Eski ve iyi bir Turizmciyim. Bazı Yabancı Dillere hakimim. Aynı zamanda eğitimli bir bireyim. Tüm Masonluk Camiasına faydalı olmak isterim. Elbette Öğrenebileceğim çok bilgiler var. Katkılarınızın çok büyük olacağını tahmin edebiliyorum. Kainatın Yüce Yaratıcısı dilemişse ve yazmışsa MASON olacağım. Yoksa Nafile! Öğrenmek istediğim İzmir İlinde bir HKEML olduğunu biliyorum. Farklı yerlerde toplantı ve görüşmeler oluyor mu, Özelden şahsımı bilgilendirebilir misiniz ,  Ben bir hiçim , VAR Olanı herkesi ve Yaratanı çok Seviyorum. Sadece Kupkuru bir Akıl İnsana Yar Olmaz. Hizmet İçin Varım ve Buradayım.  SAYGILARIMLA
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2022, 01:45:22 öö Gönderen: Ocean35 »

Şubat 25, 2022, 04:27:09 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

"Vur ama dinle beni"

Şubat 25, 2022, 04:31:34 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

İlk defe böyle bir video izledim. Begeneceginiz ümidi ile.
     Saygilar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"