Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masolukla ilgili Ritüeller ve Törenler.  (Okunma sayısı 8583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2018, 12:47:12 öö
Yanıtla #30

Sayın Mut, Aslında siz bana farkındalık kattığınız için teşekkür ederim.Herkes sinirli olabiliyor.Her dönem dünyayı yönetenler tarihte olmuştur.Ama daha öncede dediğim gibi hepsinin sonu ölüm.Mutlak gerçek Allah'a giden yoldur.Mitoloji, Paganizm bana hep saçma gelmiştir.Paganizm putperestlikten farkı yoktur.Bizim Masonlar organizasyonda da sorguladiğımiz konular üstü kapalı konular.Bir Mason gelipte bize ballandıra ballandıra Masonluğun sırlarını asla anlatmaz.Masonluk sırlarını anlatsa zaten Mason olamaz!. Başı kapalı bir insan değilim.Ama İslamiyeti İbn-i Arabiden,İbni Haldundan , İbn-i Rüşten, Mevlana'nın kaynaklarından okur anlamaya çabalarim.Tasavvufta "Riyazet orucuna" girdiniz mi bilmiyorum ama bu oruç kırk gündür.Bütün âlem sana görünmeye başlar.Kalp gözün açılır.Kisilerin ne yediğine ,ne içtiğine kadar halvet dillerini anlarsın.Bu sırra erenler var mı derseniz var.Sizin özelliğiniz bu yönde.Bu yönde gelistirirseniz Masonlara gereksinim kalmaz.Allah herkese kaldıramayacağı yükü vermez.Bana rahmetli dedemi hatirlattiniz.Gozumun önünde kaybolurdu.Sonra hic birsey olmamış gibi geri gelirdi.Sordugumda yanılmıssin der sorumu cevaplamazdi.Ama dedem bilge bir insandı.Tasavvufta okumadığı kitap kalmamıştı..Ben sizi kırmissam özür dilerim..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2018, 01:11:01 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 26, 2018, 02:00:52 ös
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kuran-ı kerimde normal yazılanların dışında değişik sırlara vakıf oldum.Derine daldığım zamanlarda farklı yazılar görüyordurum.Türkçe okuyarak.Mesala bir toprak parçasının nasıl kazanaldığına dair bir sır.Bir kişi hakkında soru soruyordum onun hakkındada cevaplar alıyordum.Kendi kendime öğrendim bunları.Ama beyin çok yoruluyor.Bıraktım bunları şuan bunlar için çok erken olduğu kanaatine vardım.Hayatımı yaşıyorum artık.Arada araştırma yapıyorum.Kendimi yormadan iligileriniz ve alakalarınız için teşekkür ederim benim için değerli insanlarsınız.
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Mayıs 26, 2018, 02:01:32 ös
Yanıtla #32
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Forum kurallarında açıkca belirtiği gibi kişisel tartışma yapmal yada kişisel tartışmaya yol açacak söylemlerde bunlunmak ayrıca kırıcı aşağılayıcı söylemlerde bulunmak yasaktır.  Bu vesile tartışmanın daha fazla sürmesi halinde üyeler yaptırım uygulamak zorunda kalacağımızı hatırlatmak isterim.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 26, 2018, 03:54:36 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konu nerelere kaydı neyse...

Mayıs 26, 2018, 06:46:04 ös
Yanıtla #34

Konu nerelere kaydı neyse...

Sayın Mut;

Böyle keskin tavsiyeleri, sizi rencide edercesine, aleni şekilde yazdı isem; özürler.Bunlar özelden yazılmalıydı.
Bazen konuların ateşi insanı kaplıyor ve hatalar oluyor.

En içten Saygılarımla.
Sen Özelsin

Mayıs 26, 2018, 10:33:13 ös
Yanıtla #35

Sevgili @Tık-Tik-Tak,Bayanlarla ilgili paylaşı şahsıma olmadığını belirttiği icin teşekkür ederim.Sayin Tık-Tik-Tak'ı yanlış anladığım için özür dilerim.Bayanlar konusu benim hassas konularım icinde yer aldığı icin direk savunmaya geçip fevri olabiliyorum.Bayanlarimizin eğitimsiz bırakılmasının sebeplerini ben çevre ve aileye her zaman bağlamışımdır.Bir gün Türkiye de her fert dünyada Türkiyeyi ileri seviyelere taşıyacağına inanıyorum.Yeterki bu konularda duyarlı olup okuyup araştırıp çevreyi bilgilendirelim... Masonluk sırları konusuna gelince son noktayı koymak istiyorum.Masonlar Mason olduktan sonra ezoterik sırlarını anlatmamak konusunda bir yeminleri var.Oyuzden Masonlara saygı duyup derinlere inmemekte fayda olduğuna inanıyorum.Her sembolü  anlamayıp, içinden çıkılmaz bir duruma düşebiliriz.. Saygı ve sevgilerimle.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2018, 10:35:43 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 26, 2018, 11:06:10 ös
Yanıtla #36

Forum kurallarında açıkca belirtiği gibi kişisel tartışma yapmal yada kişisel tartışmaya yol açacak söylemlerde bunlunmak ayrıca kırıcı aşağılayıcı söylemlerde bulunmak yasaktır.  Bu vesile tartışmanın daha fazla sürmesi halinde üyeler yaptırım uygulamak zorunda kalacağımızı hatırlatmak isterim.

Saygılarımla

Boş noktalarda araya giriyorsunuz; siz kendi işinizi yapın Sayın Arais.
Sen Özelsin

Mayıs 27, 2018, 02:56:29 öö
Yanıtla #37
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Her yazılanın veya görüntülenin masonlukla alakası olmayabilir.Sn.Mut'un soru işaretsiz sorusunda olduğu gibi..

Bence yazım hatasının yanı sıra başlık seçimi de doğru değil.
Görmek, varlığın yükselişidir.

Mayıs 27, 2018, 11:14:11 öö
Yanıtla #38
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizin sembollerinizden sadece monster içeceğinin sembolünü gördüm ve "o Şeytan" diyorlardı görmediğim bir varlık ,5-6 yıl sonra Türkiye'de monster enerji içeceği çıktı.Sayın Farmokolojiye sordum 666 rakamını gösterdiğini söyledi.Demek ki o görmediğim varlıklar doğru söylüyormuş.parantez içinde belirtiyim daha önce hiçbir yerde görmemiştim.Ama sizin dünyanızla ilgili de az çok fikrim var.İşaretler semboller şifreler gibi.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 11:29:21 öö Gönderen: Mut »

Mayıs 27, 2018, 12:13:02 ös
Yanıtla #39

Bu içeceklerin sahipleri Masonlukla alakası yoktur.Genelde bahsettiğiniz konularla yahudiler, iranlılar (Persler) cok uğraşır.Vereceğim içecek isimlerinin ingilizce anlamlarıda çok değişik.Bunlarda Türkiyede varmı?
Demon:Īblis anlamı
Maniac:Manyak, çılgın anlami
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2018, 12:16:28 ös Gönderen: Farmakoloji »