Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İSRAİL HAKKINDA  (Okunma sayısı 15186 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2018, 04:31:51 ös
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Konu nereye vardı ...Sapkınlık dini kendine göre yorumlayan İNSANDADIR ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 15, 2018, 12:10:48 öö
Yanıtla #31

Masonlukta landmarklardan biri olan  din ve politika konuşulmaması prensibinin ne kadar haklı olduğunu bu başlık altında görebiliyoruz. Bu forumun üyeleri çeşitli din ve politik görüşten olabilir. Bu tarz başlıklar tartışma dışında çok da işe yaramıyor. Forumun kuruluş felsefesi ile de bağdaşmıyor diye düşünüyorum. Moderatörlerin bu tarz başlıklara erken müdahelesi bence güzel olurdu.

İsrailde iki kez bulunmuş biri olarak orada tanıştığım kişilerin Türkiye’yi çok sevdiklerini ve çok da yakından takip ettiklerini gördüm. Müslümanlarla da bir dertleri yok. Lakin radikal gruplar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Her dine mensup kişilerin çok bağnazları, dini kendine göre yorumlayanları mevcut. Politikacıları ve orada yaşayan halkı birbirinden ayırt etmek gerek. Ben siyah ve beyaz olarak bakmıyorum bu konulara...

Sevgiler

Doğru bir suskunluk, tohumu bilmeden sulayan eleştirinin muhattabı kadar yeşeren ve o kadar da yapıcı olan  bir netliktir.Suskunluk, tek elden kutuplaşan hurafelerde büyüyerek, ordan kitlelere zulmeden tarafa sessiz kalan çanağın ifsadı ve aynası değildir.

Alıntı
Moderatörlerin bu tarz başlıklara erken müdahelesi bence güzel olurdu.

Bence ise,doğduğumuz zamanın bizlere edindirdiği dogmatik kültürel kutuplaşmış eleştirilerin form içinde makul karşılanabilmesi takdire şayan.

Saygılar
« Son Düzenleme: Temmuz 15, 2018, 12:34:09 öö Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Temmuz 15, 2018, 12:44:14 öö
Yanıtla #32
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Konuşma ve fikir özgürlüğü her degerin uzerindedir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 15, 2018, 03:39:38 öö
Yanıtla #33
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Masonlukta landmarklardan biri olan  din ve politika konuşulmaması prensibinin ne kadar haklı olduğunu bu başlık altında görebiliyoruz. Bu forumun üyeleri çeşitli din ve politik görüşten olabilir. Bu tarz başlıklar tartışma dışında çok da işe yaramıyor. Forumun kuruluş felsefesi ile de bağdaşmıyor diye düşünüyorum. Moderatörlerin bu tarz başlıklara erken müdahelesi bence güzel olurdu.

İsrailde iki kez bulunmuş biri olarak orada tanıştığım kişilerin Türkiye’yi çok sevdiklerini ve çok da yakından takip ettiklerini gördüm. Müslümanlarla da bir dertleri yok. Lakin radikal gruplar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Her dine mensup kişilerin çok bağnazları, dini kendine göre yorumlayanları mevcut. Politikacıları ve orada yaşayan halkı birbirinden ayırt etmek gerek. Ben siyah ve beyaz olarak bakmıyorum bu konulara...

Sevgiler

Sn.surgeus
Yazınız talihsiz olmuş.Moderatörü göreve çağırmakta nereden çıktı?
Size hatirlatirim bu forum özgür ve düşünceye saygılı olduğunu iddia eden bir forum.
Konuyu açan sevgili Alşah dostum okuduğu bir kitap ile alakalı bir soru çıkarmış ve sormuş,konuyu şirazesinden biraz çıkardık ama özü duruyor.
Sizin israile 2 kere gitmeniz israil hakkında bize kriter olamaz sevmenizde.
Bu forumda tartışılabilecek en sağlam 2 tane konu varsa biri yahudilik tır.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 16, 2018, 06:01:01 ös
Yanıtla #34
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Farmakolojinin masal tadında ki garip bir kaynaktan alıntıladığı hikaye tarafımdan silinmiştir.

Sevgiler

2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.