Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Evren: Başörtüyü Köşk'e yakıştıramıyorum  (Okunma sayısı 27106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 22, 2007, 11:16:13 ös
Yanıtla #40
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Tartışıp tartşıpı aynı yere varıyoruz Sn. LEON daha öncede söyledim sana tavsiyem herşeyi ben biliyorum tek bilinçli benim duyduklarım gördüklerim kesin doğrudur mantığından kurtul zira bilinç anlayışımzda da büyük farklar var seni tanımasam yazdıklarına çok sert cevaplar verirdim ama azbuçuk kişiliğini bildiğim için temkinli davranıyorum.

Sn. Sublime size diyebilecek hiç sözüm yok zaten.

Böcek muhabbetine devam edin o en iyisi...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 22, 2007, 11:16:43 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Akp nin bunca zorlukları aşmasını ve başörtülü birisini oraya yakıştırmamdan dolayı onur duyuyorum.  Bu benim şahsi düşüncem.  Başörtüsünü kullanırlar ve kullanmazlar onu bilemeyiz. Yada ben negatif düşünmüyorum.  Ben güveniyorum Abdullah Gül e Erdoğana. Kullanıcaklarına zannetmiyorum. Eğer güvende olmazsa hiç ilerleyemeyiz.

Hep geçmiş geçmiş diyip duruyor Leon. Biz de Erdoğanın Abdullah Gülün geçmişini davalarının ne olduğunu biliyoruz. Geçmişe dayanarak zaten güvenimiz var onalara karşı.

AKP nin astigi zorluklar Kosk'e basortusunu sokmakmidir? Koske basortusunu sokabilmis olmak bir BASARI midir? Bunu basari olarak gormek basortusunu SIYASI sebeplerden desteklemek degilmidir? (aciklama yapayim da herkes anlayabilsin: dini sebeplerden dolayi desteklemiyorsunuz demiyorum, fakat SIYASI sebeple DE desteklemek olmuyor mu? diyorum)

Sn. Erdogan ve Sn. Gul, ve destekcileri (buradaki bazi uyeler de dahil) bu kisilerin zihniyetinin  degistigini, ve artik bu konularda tehlike arzetmedigini savunuyorlardi. Hatta "bir insan degisemez mi yani" tarzi savunmalar da olmustu. O zaman yani siz simdi bu kisler degismedi, hala laikligi, demokrasiyi cumhuriyeti yikmaya calisiyorlar, biz de bu hallerine guveniyoruz, ve o yuzden destekliyoruz mu demek istiyorsunuz? Bakiniz, yuruyusun sebebi :)
« Son Düzenleme: Ağustos 22, 2007, 11:18:14 ös Gönderen: SublimePrince »

Ağustos 22, 2007, 11:17:17 ös
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

Leon :Ee ben daha ne diyeyim gurur duyarmış. Senin gurur duyduğun kimseler markalı sıkmabaşlı eşlerinin siyasi bayraklarını,köylü kadınlarımızın ya da büyüklerimizin iş ya da saçı koruma gereği kullandıkları başörtüleriyle eşdeğer tutarak ,"Sizdeniz, biz de mağduruz." diyerek ezilmiş rolü oynuyorlar.

Benim akrabalarım başörtü takıyorlar. Yakınımdaki insanları tanıyorum. Nasıl mağdur durumda olduklarınıda görüyorum. Sizce öyleyse birşey diyemem. O sizin düşünceniz.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 22, 2007, 11:18:53 ös
Yanıtla #43
  • Uzman Uye

Cumhuriyeti yıkmaya çalışmıyorlardı. Onu siz söylüyorsunuz ve değişmediklerini herkez biliyor.

Ağustos 22, 2007, 11:21:56 ös
Yanıtla #44
  • Uzman Uye

Sizce ben cumhuriyetin ve demokrasinin yıkılmasını mı istiyorum ? Açık olmak gerekirse Laikliği savunmuyorum bunuda anlamışsınızdır heralde. Akp ise laik olmak zorunda şuan ve olucaklarda. Ama Akp nin laikliği savunduğunu söyleyemeyiz. Bunu herkez görüyordur.

Ağustos 22, 2007, 11:23:55 ös
Yanıtla #45
  • Seyirci
  • Aktif Uye

alaaddin değer yargıların çiğneniyorsa ve engeleyemiyorsan bari konuyu kapatta daha fazla ezilmesin sıkmabaş tabirleri falan anladınmı beni.Bazı kişileri bunların birirlerinin değer yargısı olabileceğinin düşünememesi acı bir durum
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 22, 2007, 11:24:16 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Sevgili Alaadin, saniyroum Leon "magdur olmayan yok" dan ziyade, magdur olmayip da magdur olanlari kandirmaya calisanlardan bahsetti.

Ağustos 22, 2007, 11:25:29 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Cumhuriyeti yıkmaya çalışmıyorlardı. Onu siz söylüyorsunuz ve değişmediklerini herkez biliyor.
Eminmisiniz sevgili Aladdin? Kendi agizlarindan olanlari da seyredip duymadiniz mi? Beki yasinizdan dolayi bazi seyleri takip edememis olabilirsiniz, bu da saniyorum bazi kesimlerin avantajinadir :)

Ağustos 22, 2007, 11:30:16 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

alaaddin değer yargıların çiğneniyorsa ve engeleyemiyorsan bari konuyu kapatta daha fazla ezilmesin sıkmabaş tabirleri falan anladınmı beni.Bazı kişileri bunların birirlerinin değer yargısı olabileceğinin düşünememesi acı bir durum
Sevgili Lucky Eye, birakin insanlari yonlendirmeyi de insanlar kendi dusunduklerini soyleyebilsinler. Herkes sizin cizginizden gitmek zorunda degildir. Ayrica cignenen deger yargisi varmis gibi lanse ederek Alaaddin'i yonlendirmeniz tek kelime ile AYIP. Sn. Alladdin lutfen kendiniz soyleyin, herhangi bir deger yarginiza hakarette bulunduk veya cignedik mi? Eger SN. Alaaddin bu soruya hayir diye cevap verirse sorun yoktur.

Lobi faaliyetlerinizi gene ozelden ve MSN den yapmanizi tavsiye ederim. Forum bunun alani degil!

Ağustos 22, 2007, 11:31:41 ös
Yanıtla #49
  • Uzman Uye

lucky eye dinliyorum ve tartışmaya devam edemeyeceğim ben.