Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Harici Türkiye de ki Mason Locasıyla Nasıl İletişim Kurabilir ?  (Okunma sayısı 46044 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 16, 2011, 01:36:01 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Ben oraya bilgi almak amaçlı gitmeyi düşünmüyorum, ben sıradan bir insan değilim, maddi durumum üniversite öğrencisi olmama rağmen oldukça iyi, gelecek vaad eden bir bölümde okuyorum, herkezin takdirini kazanacak bir duruşum var. Gittiğim zaman sokaktan geçen bir adamla aynı muameleye uğramayacağıma ve bunun benim için bir başlangıç olacağına eminim. Benimle yüzyüze tanışan bir kardeş, Masonluğa katkı sağlayacağım kanaatini getirecektir. Bu hafta içerisinde Nuri Ziya Sokağa ilk ziyaretimi gerçekleştireceğim. Yine de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ocak 16, 2011, 02:01:45 ös
Yanıtla #21

ben sıradan bir insan değilim, maddi durumum üniversite öğrencisi olmama rağmen oldukça iyi, gelecek vaad eden bir bölümde okuyorum, herkezin takdirini kazanacak bir duruşum var. Gittiğim zaman sokaktan geçen bir adamla aynı muameleye uğramayacağıma ve bunun benim için bir başlangıç olacağına eminim. Benimle yüzyüze tanışan bir kardeş, Masonluğa katkı sağlayacağım kanaatini getirecektir.

Kendi kendinizi bu sekilde bicimlendirmeniz cok cirkin durmus,hosgörü ve anlayis temelinde bakis acisina sahip her birey o siradan olarak nitelendirdiginiz insanlarla ayni seviyede oldugunun bilincindedir,tevazu kisinin olgunlugunu temsil eder...
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Ocak 16, 2011, 02:12:19 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sayin Leventizm, yasiniz nedeniyle galiba bu kadar alcakgonullusunuz. Tebrik ederim. O kadarki Masonlugun size katacagi birsey yok, sizin ise ilk bakista dikkat cekecek muthis farklariniz sebebi ile sunacaginiz pek çok katkiniz var. Guzel. Kardeslerimizin de  bilgeligi var. Olaki gozden kacar not olarak soyleyeyim, bizim de siyah oylarimiz vardir. Saygilar.

Ocak 16, 2011, 06:58:51 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

ben sıradan bir insan değilim, maddi durumum üniversite öğrencisi olmama rağmen oldukça iyi, gelecek vaad eden bir bölümde okuyorum, herkezin takdirini kazanacak bir duruşum var. Gittiğim zaman sokaktan geçen bir adamla aynı muameleye uğramayacağıma ve bunun benim için bir başlangıç olacağına eminim. Benimle yüzyüze tanışan bir kardeş, Masonluğa katkı sağlayacağım kanaatini getirecektir.

Kendi kendinizi bu sekilde bicimlendirmeniz cok cirkin durmus,hosgörü ve anlayis temelinde bakis acisina sahip her birey o siradan olarak nitelendirdiginiz insanlarla ayni seviyede oldugunun bilincindedir,tevazu kisinin olgunlugunu temsil eder...

Neden tevazu göstereyim ki? İnsanlar eşit değildir, eşit doğmazlar, eşit de yaşamazlar. Eşit olsalardı mason olabilme önkoşulu diye bir olgu olmazdı. İnsanların aynı seviyede olmasını son derece ütopik buluyorum.

Saygılar

Ocak 16, 2011, 07:27:37 ös
Yanıtla #24
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Leventizm insanlar esit yaratilir, esit düsünürler, ihtiyaçlari aynidir ve unutmaki ayni rüyalari görürler. Sizin bu tutumunuzu hiç dogru bulmuyorum ve hiç bir kardesiminde aksi bir fikirde olacagini sanmiyorum. Biz masonlar kendimizi hiç kimseden üstün görmüyoruz vede böyle birsey cemiyetimizde söz konusu bile olamaz. Siz o kapiyi çalmadan önce düsünme seklinizi ve bakis açinizi degistirmelisiniz. Hatirlatmak isterim ki düsüncelerinin hakimi olan insan her durumun anahtarina sahiptir ve ne yazikki sizde bu özellik suanlik bulunmuyor. Sizde Mason olabilecek kisiligi görmüyorum.

Saygilar
İmza -M-

Ocak 16, 2011, 07:41:53 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sn Leventizm insanlar esit yaratilir, esit düsünürler, ihtiyaçlari aynidir ve unutmaki ayni rüyalari görürler. Sizin bu tutumunuzu hiç dogru bulmuyorum ve hiç bir kardesiminde aksi bir fikirde olacagini sanmiyorum. Biz masonlar kendimizi hiç kimseden üstün görmüyoruz vede böyle birsey cemiyetimizde söz konusu bile olamaz. Siz o kapiyi çalmadan önce düsünme seklinizi ve bakis açinizi degistirmelisiniz. Hatirlatmak isterim ki düsüncelerinin hakimi olan insan her durumun anahtarina sahiptir ve ne yazikki sizde bu özellik suanlik bulunmuyor. Sizde Mason olabilecek kisiligi görmüyorum.

Saygilar

Eğer masonluk, insanları eşit kabul eden bir yapıysa dediğiniz gibi fikir ayrılığımız bulunmakta. Ben masonluğun; elit, kitleler üstü bir fikir ve kardeşlik klubü olduğunu sanıyordum. Ben insanları eşit kabul eden bir fikri asla benimseyemem. Madem masonluğun böyle bir duruşu var, aranıza katılmam mümkün değil. Forum üyeliğimide sildireceğim.
Sorularıma cevap verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim.
Saygılarımla

Ocak 16, 2011, 09:26:33 ös
Yanıtla #26
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin leventizm,

Sizi anliyorum. Cabaniz ve ozguveninize de saygi duyuyorum.

Foruma uye olurken doldurmus oldugunuz cevaplara kisisel bilgileri ifsa etmeden bir goz atalim.

Alıntı
"Internetteki zamaninizi genellikle hangi sitede (sitelerde) geciriyorsunuz?     : Ateistforum.com"
Foruma ilk yazdiginiz mesajda ise su ibare mevcuttur:
Alıntı
ben mevcut Tanrıların hiçbirine inanmıyorum...
.......
....bende bir Tanrıya inanıyorum ancak henüz onun adını koyamadım.
burada gorulen celiskinin giderilmesi icin bir noktanin acik ifadesi gereklidir.
Eger uzerine el basacak bir Kutsal Kitaba inanmiyorsaniz Mason olamazsiniz.
Ateistler Mason olamazlar.

Alıntı
Basvurunuz kabul edilmedigi takdirde tepkiniz ne olur?     : Tekrar denerim.
Tekrar kabul edilmez. Acilmayan kapiyi yumruklamaktansa neden acilmadigi dusunulmeli oz elestri yapilmalidir.

Alıntı
Masonlar.org uzerinden hickimseye Mason olmasi konusunda kisisel yardimda bulunulmayacaginin bilincindeyim.     : Kabul Ediyorum
Bir sene once alinmis olan bu uyeliginiz ile forumda Masonluk hakkinda neredeyse hicbir soru sormadiniz. Ilgi duydugunuz ve uyesi olmak istediginiz bu kurum hakkinda yeterli bilgiye sahip degilsiniz. Yazdiginiz mesajlar ve yonelttiginiz sorular sahsinizin nasil Mason olacagi, Buyuk Locaya gitmesi durumunda nasil karsilanacagi uzerine kurulu.
Alıntı
Eğer derneğinize geldiğimde kendimi ve fikirlerimi düzgünce ifade edersem bu benim için bir başlangıç olabilir mi? Yoksa tanıdığım bir mason olmadığı sürece aranıza katılmam imkansızmı?

Mesajlarinizi yakindan inceleyelim.
Alıntı
Ben zamanında Türkiye derecesi yapmış, İstanbulun en yüksek puanlı üniversitelerinden birinde okumaktayım.
Ne kadar guzel. Tebrik eder basarilarinizin devamini dilerim. Sizi uyesi yapmak isteyen Turkiye bircok dernek bulabilirsiniz. Istediginiz hemen her organizasyona uye olarak girebilir, kisa surede yonetim kuruluna dahi yukselebilirsiniz. Fakat Masonluga 2 tane kefiliniz olmadan, kabinizde bir Mason olmadan ve Kutsal Kitabiniz uzerine yemin etmeden giremezsiniz.

Kapiyi calarsiniz. Kapi acilir. Bu daha once test edilmisti.
Fakat acilan kapidan size Masonluk gelmesi icin kalbinizde bir Mason olmaniz gereklidir.

Alıntı
ben sıradan bir insan değilim,
Her insan kendisinin farkli oldugunu dusunur. Bu insanin dogasinda vardir. Siradisi olmak Mason olmak icin gerekli bir ozellik degildir. Kisiler siradan olduklari icin Masonluktan ret edilmezler.

Alıntı
herkezin takdirini kazanacak bir duruşum var.
Bu kisim Masonlugun gerekliliklerinden biri icerisine alinabilir. Cevreniz tarafindan takdir goren, iyi taninan bir kisi olmalisiniz. Ancak gelecekte degil suanda bu takdiri goruyor olmalisiniz. Ogrencisi olarak kendinizi basarili gordugunuz okulun ogretmenleri icerisinde bircok Mason mevcut. Eger suanda bu takdir seviyesine ulasabilmis iseniz o zaman zaten bu forumda bizlere yonelteceginiz sorulari sizi davet etmis olan Kardeslerimize sorabilirdiniz.

Alıntı
Gittiğim zaman sokaktan geçen bir adamla aynı muameleye uğramayacağıma ve bunun benim için bir başlangıç olacağına eminim.
Oysa ben, gittiginiz zaman sokaktan gecen bir adamla ayni muameleye ugrayacaginiza eminim. Siz her insani ayni seviyede gormuyor olsanizda, karsinizdaki Masonlar sizi her insanla ayni seviyede gormeyi ogrenmis kisiler olacaklardir.

Alıntı
Benimle yüzyüze tanışan bir kardeş, Masonluğa katkı sağlayacağım kanaatini getirecektir.
Elbette katkiniz olacaktir. Her uyenin Masonluga katkisi olacaktir. Ancak eger Masonlugun o kisiye katkisi olacagina inanilmiyorsa kisi geri cevrilir.

Alıntı
Neden tevazu göstereyim ki? İnsanlar eşit değildir, eşit doğmazlar, eşit de yaşamazlar. Eşit olsalardı mason olabilme önkoşulu diye bir olgu olmazdı. İnsanların aynı seviyede olmasını son derece ütopik buluyorum.

Saygılar
Alıntı
Eğer masonluk, insanları eşit kabul eden bir yapıysa dediğiniz gibi fikir ayrılığımız bulunmakta. Ben masonluğun; elit, kitleler üstü bir fikir ve kardeşlik klubü olduğunu sanıyordum. Ben insanları eşit kabul eden bir fikri asla benimseyemem. Madem masonluğun böyle bir duruşu var, aranıza katılmam mümkün değil. Forum üyeliğimide sildireceğim.
Sorularıma cevap verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim.
Saygılarımla

Tepki gostermekte haklisiniz. Tepkileriniz ve reaksiyonlarinizda saygi derecenizi korudugunuz icin ayrica minnettarim. Foruma yeni katilimda bulunmaya baslamis bir uyeye karsi oldukca sert cevaplar verilmis. Yanlis yonlendirilmeler gerceklesmis. Kisiler sorunuzun cevabini aramaktansa sorunuzu yargilamislar ve konu gittikce kisisellesmis, baslik unutulmus.

Buyuk Locaya giderek kendinizi tanitmakta, dusuncelerinizi aktarmakta elbette serbestsiniz. Bu sizin hakkiniz ve bunu dilediginiz gibi kullanabilirsiniz. Ancak simdiden burada, Kardes olmak istediginiz kisiler ile tartismaniz o Locaya ayni kisiler ile girmenizi imkansiz kilacaktir.

Uyelik silinmesi sahsinizin degil Masonlar.org yonetiminin verecegi bir karardir. Forum kurallari ve uyelik sozlesmesi dahilinde konu hakkinda gerekli aciklama yapilmistir.

Derin Saygi ve Sevgilerimle
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 16, 2011, 11:24:57 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Sayın Mason, uzun uzun ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Yazdıklarımı şöyle bir tekrar okudum da biraz küstahça ve kendini çok beğenmiş bir tavır içerisinde iletiler göndermişim. Bu nedenle forumdan özür dilerim.
Masonluğa ilgim henüz çok küçükken başladı, çünkü gizemli her şeyi severim. Daha sonra henüz ortaokuldayken ilk defa bir masonla tanıştım, kendisinin her konudaki derin bilgisi ve karizması beni çok etkilemişti, ergenliğe yeni girdiğim çağlarda kendime aldığım rol modellerden birisiydi. Masonluğa ilgimi daha da çok arttırdı.  O rol model aldığım kişi gibi birçoklarıyla tanışabileceğim, güzel işler yapabileceğim bir yapı düşlüyordum.
 "Kabul edilmezseniz ne yaparsınız" sorusuna verdiğim "tekrar denerim" ceavbı tamamen benim hırslı kişiliğimden kaynaklanıyor. Tabi ki bir özeleştri yapmadan tekrar deneyecek değilim ama istediklerimi elde etmek için her yolu defalarca denemekten yorulmam.
Tanrıya inanma meselesine geline.. Ben bir agnostiğim. Ateist değilim. Tanrı kavramını tamamen reddetmem, olabilme ihtimaline her zaman kapım açıktır. Ancak; Kur'an, Tevrat ve İncil'i defalarca okumuş biri olarak şu an itibariyle herhangi bir dine inanmam mümkün değil. Aranıza katılmak için bile olsa yalan söyleyemem, bu konudaki duruşum değişemeyeceğine göre Mason olma ihtimalim kalmıyor.
Üye olduğum başka klüp ve dernekler var, dediğiniz gibi kendimi oralarda geliştirmem gerekecek.
Sizlere çalışmalarınızda başarılar dilerim
Saygılarımla
Levent

Ocak 22, 2011, 09:38:56 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

'Bir gün ise "kapıyı çalınız, açılacaktır" ifadesini test ettim. HKEMBL' nin merdivenlerini çıktım ve kapıyı çaldım. Kapı açıldı,'

demişsin... uzun süredir bu kadar güldügümü hatırlamıyorum. Mızah bolumunun acıklaması olarak senın bu cumlenı koymuslar...

Sayın Asli;

İletinizi ilk okuduğumda latife ettiğinizi düşünmüştüm lakin bende yeni farkettim. Evet, öyle olmuş :) İfadeyi düz mantık ile yorumlarsak, bir zili ve arkasında bulunan biri olan her kapı çalınınca açılacaktır :) Felsefi yanını ise Sayın skullG oldukça güzel açıklamış; "Davet edilmezsiniz. Siz ararsınız, ama aramakla bulamazsınız, bulunursunuz. Siz çalarsınız ama çalmakla açılmaz, uygun görülürse açılır, siz istersiniz ama her isteyene verilmez, liyakatince verilir."  Ben aslında iktisadi işletmeye Tesviye dergisini almak için uğramıştım...

Saygılarımla,

Ocak 24, 2011, 04:44:30 ös
Yanıtla #29

Affınıza sığınarak:

İktisadi İşletme'nin girişi farklıdır, ana binanın farklı...

Saygılarımla.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz