Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: para ödeyemiyen üyelikten atılırmı?  (Okunma sayısı 32513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 13, 2007, 10:24:30 ös
  • Uzman Uye

aslında anlatmak istediğim. mesela bir şahıs masonluğa üye, ödemesinide güzel yapıyor.aksilik ya birden işleri bozuluyor ve hiç para veremiyor
böyle bir durumda masonlar ne yapıyor. aralarında idaremi ediyorlar yoksa kapıyımı gösteriyorlar

Mart 13, 2007, 10:26:37 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Genelde aralarinda idare ederler. Eger uyelik aidatini odememesinin altinda baska sebepler varsa arastirilir, sorulur, cozumune calisilir. COzumu imkansiz birsey ise ya kendisi ayrilir yada ilisigi kesilir. Onemli olan para, aidat, ucret degil, hep beraber ahenk icinde yasayabilmenin huzurudur.

Mart 13, 2007, 10:55:12 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

SublimePrince in acikladigi gibidir. Ayrica cogunlukla boyle bir durum duyulmadan Kardesler arasinda cozulur. Cozulemeyecek durumdaysa, Loca yardim eder. Ama sorun cok buyuk ve disari tasacak durumdaysa gerektiginde uyelikten cikartilir.
Genellikle sorun duyulmadan ve buyumeden kendisi bir sureligine uyeliginin aktifligini iptal eder. Biz buna uykuya dalma deriz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 14, 2007, 09:09:40 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Tabiki söz konusu bir dolandırıcılık yada kendi kardeşlerini kandırma ise bu asla idare edilecek bir şey değildir ve hatta afedilecek bir yanıda yoktur.
Ben sadece dürüst bir mason kardeşin karşılaştığı bir talihsizlik karşısında diyer mason kardeşlerinin ona karşı nasıl bir tutum sergilediklerini öğrenmek istedim.Eksik olmayın sizde cevabını vermişsiniz

Mart 14, 2007, 09:17:16 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Tabiki söz konusu bir dolandırıcılık yada kendi kardeşlerini kandırma ise bu asla idare edilecek bir şey değildir ve hatta afedilecek bir yanıda yoktur.
Ben sadece dürüst bir mason kardeşin karşılaştığı bir talihsizlik karşısında diyer mason kardeşlerinin ona karşı nasıl bir tutum sergilediklerini öğrenmek istedim.Eksik olmayın sizde cevabını vermişsiniz
Bazen bir mason kardesin karsilastigi talihsizlik bile engellenmeye calisilir. Allah gecinden versin bir mason vefat edince, mumkun oldugu kadar ailesinin yardimina kosulur.

Mart 14, 2007, 09:21:29 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

o zaman sizin için para bir amaç değil sadece araç olarak kullanıyorsunuz

Mart 14, 2007, 09:29:39 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Cok dogru. Para yardimseverligi gosterebildigimiz bir arac. Cok guzel tanimlamissiniz. Sirf para degil tabiki. Cogu maddi deger bizler icin ARAC tir, amac degil. Bunlari amac icin kullanmak isteyenler de cikmis, ve masonluktan ihrac edilmislerdir. Internette bulacaginiz "Eski mason'dan itiraflar" tarzi sacmaliklarin cogu bu kisilerden cikmistir.

Mart 14, 2007, 09:51:57 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

ya siz internete bakmayın orada her şey yazıyor yalanlar çok nasıl olsa
zatan sizinle bu yüzden yazışıyorum gerçekleri öğrenmek için ..

Mart 14, 2007, 09:54:36 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Keske herkes sizin gibi kaynagindan ogrenmeye calissa. Ingilizceniz varsa daha cok guvenilir kaynak bulabilirsiniz.

Mart 14, 2007, 09:58:49 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

ingilizcem var ama okadar iyi değil artık sizi rahatsız ederiz.
maddi değerler sizin için bir araçsa ozaman siz öncelikle paralı insanları değilde seçilmişleri tercih ediyorsunuz ?
kardeşini seçkin karekterli türlerden seç,
paralı on ahlaksız kardeşim olacağına  orta halli ahlaklı bir kardeşim olsun diyorsunuz