Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Sizce bir mason hariciden üstün mü ?

Evet , Masonların haricilerden üstün olduğunu düşünmekteyim..
Hayır ,Masonların haricilerden üstün olmadığını düşünmekteyim..
Üstünlük kişiye göre değişir, mason yada harici olması farketmez..
fikrim yok

Gönderen Konu: Sizce bir mason hariciden üstün mü ?  (Okunma sayısı 35159 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 28, 2011, 09:46:13 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Hala cevap yok

Sırasından geçtim, bir cevap alsak artık...
Sayın Mustafa Kemal ,
size daha önce söylediğim geçerli....

Saygılarımla,
418

Temmuz 28, 2011, 09:48:01 ös
Yanıtla #41
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İş Hayyam'a, cennete, huriye dayandı... E vakitte vakit hani... Artık kaçmanın zamanıdır... Ne diyim kalan sağlar bizden olsa bari.

Bu konudan Allahaısmarladık.
enelsır

Temmuz 28, 2011, 09:49:18 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

İş Hayyam'a, cennete, huriye dayandı... E vakitte vakit hani... Artık kaçmanın zamanıdır... Ne diyim kalan sağlar bizden olsa bari.

Bu konudan Allahaısmarladık.
:))))))

Temmuz 28, 2011, 10:26:53 ös
Yanıtla #43
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın 418,
Elmayla armutu karıştırıp bir polemik peşinde olduğıunuz fikirlerine katııyorum.Ayrıca sizinle seviyeli şekilde tartışan üyelere:''sizinle her tartışmamız sürtüşmeye dönüyor cevap vermiyorum'' demenizin doğru olduğu kanısında değilim.

Forumdaki bilgiler ışığında ve sayın ADAM'ın size cevabı doğrultusunda bu anketin yersizliğini kabul etmiş olmanızı bekliyorum şahsen.

Son  olarak birden fazla kullanıcı ismiyle foruma kayıt olmanızın altında yatan sebep bu tür polemiklere ve kafa karıştırmalara sebebiyet vermek miydi?Merakımdan soruyorum herhangi bir önyargım ve suçlamam yoktur.

Saygılarımla
Memento Mori

Temmuz 28, 2011, 10:48:30 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Sayın 418,
Elmayla armutu karıştırıp bir polemik peşinde olduğıunuz fikirlerine katııyorum.Ayrıca sizinle seviyeli şekilde tartışan üyelere:''sizinle her tartışmamız sürtüşmeye dönüyor cevap vermiyorum'' demenizin doğru olduğu kanısında değilim.

Forumdaki bilgiler ışığında ve sayın ADAM'ın size cevabı doğrultusunda bu anketin yersizliğini kabul etmiş olmanızı bekliyorum şahsen.

Son  olarak birden fazla kullanıcı ismiyle foruma kayıt olmanızın altında yatan sebep bu tür polemiklere ve kafa karıştırmalara sebebiyet vermek miydi?Merakımdan soruyorum herhangi bir önyargım ve suçlamam yoktur.

Saygılarımla
Sayın erim,

Şuana kadar tek kullanıcı harici bir kullanıcım olmadı, sanırım o yanlış anlaşılma bilemiyorum... fazladan kullanıcı kaydetmedim...
Adminde, bilgilerim var telefon numaram dahil, öyle o tarz bir sahtekarlığım olamaz zaten öyle kolay üye olunamıyor bildiğim kadarı ile....
polemik yaratma gibi bir amacım olduğunu söylemedim , aksine polemikten uzak durmaya çalışıyorum yazdıklarımı okursanız anlarsınız.... Sayın ADAM'a katıldığım yerler var onuda daha evvel belirttim burda yeniden yazmama gerek yok...

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 02:46:33 öö
Yanıtla #45
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Cevap vermeden once durup bir dusunelim, Masonlar haricilerden ustunmudur? Ilk once Masonlarda Mason olmadan once birer harici idi ve bu sorunun cevabi burada bariz acik ve net gorulebilir. Masonlar kimseden daha ustun kamil bir varlik degiller. Herkes isiga giden yolda kendilerini egitmek icin farkli yollar secerler kimisi Masonluga uye olur kimisi benzeri yollari secerler ama her yol ayni yere cikar. Kimse kimseden ustun olamaz sadece farkli olur.

Sn ADAM bende bir Amorc uyesiyim. Bahsettiginiz konunum dogruluk payi var. AMORC Masonluktan apyri bir vucuttur ilging olan ise bazi Masonlarda Amorc uyelerine karsi bir negatif bir empati ile yaklasiyorlar. Farkli bir baslik altinda uzun uzun tartisabiliriz bu konuyu.

Saygilar
Sirius
İmza -M-

Ekim 22, 2011, 07:05:20 ös
Yanıtla #46
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Merhaba Arkadaşlar

1-Soru  1 Kilo demir mi ağırdır ? Yoksa 1 kilo Pamuk mu ? sorusuna benzemiş tartışmak faydasız bence

2- Masonların kendi aralarında ihtilafa düşmeside beni şasırttı ve üzdü  acıkcası Dana geniş bilgilendirmek isterim.başka bir başlık varsa amroclarla ilgili 

2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 22, 2011, 08:07:07 ös
Yanıtla #47
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Arais,

bu başlıkta yorum yazan Kardeşlerim ben dahil Mustafa Kemal, Thoth, Orion ve Sirius'tur. Acaba hangimiz farklı bir şey söylemişiz gösterebilir misiniz?

Teşekkürlerimle.

Ekim 22, 2011, 10:43:30 ös
Yanıtla #48
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın skullG lafım size deil.Sanırım sürekli masonlara olan saldırılardan  oto reflex olarak o şekilde yorumladınız yorumumu daha acık sorayım o zaman  AMORC Nedir neden masonlardan ayrı 

Sn ADAM bende bir Amorc uyesiyim. Bahsettiginiz konunum dogruluk payi var. AMORC Masonluktan apyri bir vucuttur ilging olan ise bazi Masonlarda Amorc uyelerine karsi bir negatif bir empati ile yaklasiyorlar. Farkli bir baslik altinda uzun uzun tartisabiliriz bu konuyu.

Saygilar
Sirius
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 25, 2011, 06:11:09 ös
Yanıtla #49
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Arais bu soruyu yönelttikten sonra, acaba benim adım geçtiği için mi bilmem, yanıt veren olmamış hayli zamandır.

Sayın Sirius daha önce kendisinin AMDRC üyesi olduğunu söylemiş. Dolayısıyla burada bu konu üzerinde benden çok daha iyi ve doğru bilgi verecektir. Belki foruma f-irmiyor bid zamandır; gözüne ilişmemiş de olabilir bu soru.

AMORC = Ancient and Mystical Order of Rosae Crucis, günümüzdeki Rozkrua Tarikatı örgütlerinin başında gelmektedir. Masonluğa benzer (paramasonik) nitelikli, dünya çapında pek yaygın bir kuruluştur. Masonlardan elbette ayrıdır çünkü bambaşka bir örgüttür.

Ayrıntıları sanırım Zincirin Diğer Halkaları bölümünde bulunabilir ama soru yöneltilecek olursa o da yanıtlanabilir.

Buradaki ilginç nokta şu: Hep aynı yanılgıya düşüyoruz. Bu konunun bu başlık ile bir bağlantısı yok. Dolayısıyla bundan sonra AMORC üzeinde duracaksak, lütfen bunu ilgili bölümde yapalım.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.