Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkiyede" Mason Kitap Cafe" açılabilir mi?  (Okunma sayısı 4461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 27, 2018, 07:51:17 öö

Sayın @MASON, Sayın Masonlar,Sayın Hariciler,Türkiyede Masonluk bilinmesi gereken yerde değil.Masonluğu toplumun tanıması icin "Mason Kitap Cafe"açılması uygun olurmu? Açılan Cafe'ye belki Masonlarda uğrar fikir, kitap alışverişleri olur.Açilan Mason Cafede Egitime ihtiyacı olan öğrencilere satışı yapılan kitaplardan burslar edinmiş olunur.Kanuni zemin,izinler alındıktan sonra Masonlar Locasi "Mason Kitap Cafe'ye" isim kullanıldığı için izin verir mi?.Soru benim için önemli!..Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ocak 27, 2018, 08:08:24 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin @Farmakoloji,

Fikir ve niyet olarak hos gorunsede bunun forumumuz yada sitemiz tarafindan yapilmasi guvenlik nedenlerinden dolayi mumkun degildir. Belki HKEMBL, bir kurum olarak bunu yapabilir. Ancak bu organizasyonun kendi kararina kalmistir.

Mason ismi telif hakki grektiren bir isim degildir. Dolayisiyla herhangi bir cafeye bu isim verilebilir. Ancak bu ismi kullanmak bircok kisinin tepkisinide cekecektir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 27, 2018, 08:33:29 öö
Yanıtla #2

Sayın Mason, paylaşıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Amacımda toplumun önyargısını yıkmak.Mason kelime olarak topluma telaffuzu farklı anlamlar yüklendiği için toplumu bu konuda bilinçlendirmek.Mekan olarak entelektüel bir kesme ilk başta hitap edilip, talep olursa; mekan sayıları artırılabir.Fikrim şuan olgusal ama destek olunursa olabilir... Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ocak 27, 2018, 08:41:39 öö
Yanıtla #3

Masonlar organizasyon sitesi bana fikir olarak, yaşamsal olarak hayatima cok yönlü bilgiler kattı.Sorduğum soruyu Sayin @MASON, ankete dönüştürebilirseniz bu konuda bakış açısı ve fikirler edinirim.Ankette bir nevi istatiksel bilgi edinmiş olacam.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2018, 08:44:21 öö Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 21, 2018, 07:27:10 öö
Yanıtla #4

Beynimdeki bu projeyi bir gün gerçekleştirip, Türkiyede mekanı Beyoğlu'nda açmayı hedefliyorum.Aydinlanma ışığı caddede ve içerde mutlaka olacak! Kafeye girişte aydinlanmak isteyenler hoşgeldiniz  tabelası ile karşılaşacaklar.Hayaller ve idealler bir gün mutlaka gerçekleşir.Amacim insanlığa Masonların cesaret edip anlatamadığı Masonluğu anlatmak!.Anlatmasan, anlatılmasan, anlaşılmasan Masonluk öcü,sananist olarak akillarda komplo teorisi olarak kalmaya devam edecektir.Yurtdisinda "Mason cafeden" kesitler..Saygılarımla.

Mayıs 22, 2018, 02:07:05 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @Farmakoloji ne kadar güzel bir düşünce içindesiniz öncelikle tebrik ederim ...
İkinci olarak benim şahsi fikrim böyle bir fikir gerçek hayata koyulabilir olsa ne kadar güzel olur ancak Masonluk kavramını insanların çoğu bildiğiniz üzere büyü,fal,şeytan işi zannetmekte ... oysa durumun bununla hiç alakası olmadığını bilen sayısı Türkiye'de çok az bu yüzden bu Cafe fikri'nin Ülkemize hizmetlerinden bahsedilmesinden ziyade yapılan tepkilerle karşılaşılması büyük olasılık öte yandan kitap noktasında Hür Ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası sitesinde yer alan bölüm bence bu isteği karşılama yönünde bir adım olarak görülebilir ...
 Saygılarımla .:.
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Mayıs 24, 2018, 06:10:00 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Çarpım tablosunu bilmeyen bir topluma bu öneri 10 numara büyük gelir ...
Saygılar Farmakoloji ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 24, 2018, 11:52:12 ös
Yanıtla #7
  • Yeni Katilimci
  • *

Zihni geliştirecek tek nesneye kim yok demeyi tercih eder ki ?
DÜNYA İKİ GÜNDÜR.
DOĞDUK İLK GÜN, ÖLDÜK İKİNCİ GÜN!

Haziran 23, 2018, 11:31:29 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

café değil ama bir ara kitap indirilen bir yer gördüğümü hatırlıyorum...

Haziran 24, 2018, 04:17:47 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Kitap cafe veya kütüphane açılabileceğini düşünmek bile korkunç bir şey. Ben dergilerine abone olmak istiyorum da bu talebimi bile kabul etmiyorlar.
      Daha fazla ne söylenebilir ki?.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"