Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Biri bana bunu açıklayabilir mi?  (Okunma sayısı 14522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 29, 2010, 04:27:54 ös
  • Aktif Uye

Facebook da Türk Bayrağı adlı grupta gördüm bu resmi. 5.000 küsür kişi beğenmiş, altında yüzlerce çok yaşa, büyüksün vs. tarzı yorumlar bulunmakta. Grubun 4 milyon üyesi var. Şimdi anlayamadığım bir kaç nokta var, sizlerle paylaşmak isterim.

1) Bebeği, Türk bayrağı üstüne oturtup, önüne Kur'an, bıçak, silah koymaktaki amaç nedir? Ülkeyi biz bunlarla mı güçlü göstereceğiz yoksa bilim ile, görgü ile(bu birçok insanın bizden hoşlanmama sebebi), sanatla mı?
2) Resime rezillik dedim, ardından biri beni Amerikan uşağı olmakla suçladı. Neden bizim halkımız herşeyi Amerika ve İsrail'e bağlamaktan bıkmadı?
3) Ve en önemlisi... Helal olsun, çok yaşa, işte gerçek Türk vs. gibi yorum yapan insanların oldukça büyük bir kısmı yorumlarında Türkçe'yi ne düzgün kullanabilmiş ne de yazabilmiş. Ve benim şimdiye kadar gördüğüm bütün "vatansever" (ne demek istediğim anlaşılmıştır herhalde) kesim, o kadar fanatik şekilde vatanını savunurken neden garip garip, eksik eksik, yanlış dil yapısı kullanarak konuşuyor?
4) İnsanlardaki bu Osmanlı fanatikliği nedendir? Osmanlı, kendilerine Türk denilmesinden hoşlanmıyordu benim bildiğim ancak yine bu "vatansever" kesim, neden hala Osmanlı diye yırtınmakta?
5) Kafayı 1453 vb. tarihlerle, Osmanlı Dönemindeki olaylarlar bozmuş insanlar oldukça fazla, bu insanlar hala o çağlarda mı yaşamakta?

Teşekkür ederim.

Temmuz 29, 2010, 07:48:27 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sayın Poyraz

4)  Türkiye'nin Siyasi İntiharı / Yeni Osmanlı Tuzağı kitabını tavsiye ediyorum.
Kitap tavsiye etmenin egolara temas edebilen bir durum olduğunu burada öğrendim.
henüz okumadıysanız bu soruyu soran size daha geniş bir perspektif katacaktır, yanlış anlaşılmak istemem.
Alıntı
4) İnsanlardaki bu Osmanlı fanatikliği nedendir? Osmanlı, kendilerine Türk denilmesinden hoşlanmıyordu benim bildiğim ancak yine bu "vatansever" kesim, neden hala Osmanlı diye yırtınmakta?

Daha dün eski kültür bakanı bir nikahta 'Erdoğan'ın sünnetine uymak' tan bahsetti.
Osmanlı, yeni osmanlı, yine osmanlı vs...

Musul kerkük içine alınmış, T.C. yi yeniden kıtalara yayılmış gösteren tepki haritaları ve yayınladığınız bu fotoğraf, enformasyon ve güdülendirmenin sonuçlarıdır ama kendisi değil.
Bu fotoğraf gaflet içinde olan bir vatanperverin, vatanperverlik konusundaki yanılgısının yansımasıdır; sürüklenmiş bulunuğu noktadır.

Ne kadar kolay sürüklenebiliyoruz.
Bizim bu sürüklenme, galeyana gelme huyumuzu bilen 'sünnetine uyulası' son padişah(peygamber), sonucu açık şekilde belli olan insanı yardım konvoyunun gidişini ellerini ovuşturarak izlemiştir. Vatanı ve insanı ve özellikle 'mazlumu' seven, hemen galeyana gelen, tepkisel ve pire için yorgan yakmaktan asla çekinmeyen yapımızı sömüren dahili bedhah bunu anında sömürmeyi başardığı gibi bunun devamını da getirecektir.

Bu fotoğrafı ideolojinin filizlenmesi olarak görüyorum.
Sadece siz bu iletiyi gönderince değil, önceleri şahsıma 'hitler' diyerek hakaret ettiğini zanneden tamamen apolitik, full_layla_reyna tanışlarımın şimdilerde sosyal paylaşım sitelerinde  yahudilerin hepsini kesmekten bahsettiğini ve üzeri türk bayraklı doğumgünü pastaları ile 'parti' yaptıklarını gördüğümde de aynı duygulara kapılmıştım.
Süreç bu şekilde devam ederse ekilen fikirler harekete dönecek, fotoğraftaki çocuk bir genç olacak, filizlenmiş tohumlar büyüyüp etrafı saracak ve yanıbaşında kendisinden başka hiçbir yaşam şekline saygı duymayan bir yapıya da gelecektir.
O gün geldiğinde karşınızda facebooktan amerikan uşağı şeklinde laf atmalar ile değil, badem bıyıklılar ordusu ile kapınızda olabilirler.
Sizi, 'kendi' tarlalarından ayrık otu gibi temizler, bir otelde cayır cayır yakabilirler.

Sevgi ve Saygılarımla

Temmuz 29, 2010, 08:02:17 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Faşizan duyguların dışavurumu açıklaması bu, kullandığı şey çocuk olur, kadın olur farketmez, ardındaki niyet önemli olan. Osmanlı konusuna gelince halkımız cahil ancak bunda türkiye cumhuriyetinin payı da yadsınamaz. İnsanlar neden bugüne bakmayıp geçmişle avunuyorlar dersiniz? Bu konu hakkında da ayrıca düşünmek gerekir.
Çöl Bilgesi

Temmuz 29, 2010, 08:17:00 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Açıklamanız için teşekkür ederim Sn. ozkann. Dediğiniz kitabı da en yakın zamanda okumaya başlarım. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan iyice şüphelenmeye başladım ve bu insanların sayısı giderek artıyor. Umarım sonumuz felaket olmaz.

Temmuz 29, 2010, 08:24:10 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Faşizan duyguların dışavurumu açıklaması bu, kullandığı şey çocuk olur, kadın olur farketmez, ardındaki niyet önemli olan. Osmanlı konusuna gelince halkımız cahil ancak bunda türkiye cumhuriyetinin payı da yadsınamaz. İnsanlar neden bugüne bakmayıp geçmişle avunuyorlar dersiniz? Bu konu hakkında da ayrıca düşünmek gerekir.

Geçmişle avunuyorlar ancak ileriye yönelikte herhangi bir adım atmıyorlar. Daha kendi dillerini doğru düzgün konuşmaktan acizler. Bir baksanız yorumlara ne diyor bu diye bir kaç defa okursunuz yazdıklarını. Yapılan şey çok yanlış, ufacık çocuğun önüne silah konulur mu tarzındaki yorumlara da "Buradaki ampuller gitsin ülkesinin tarihini öğrensin, boş boş yapılan aydınlıklara lüzüm yok, ne mutlu Türküm diyene, bizler savaşı severiz" tarzı yazılar yazmışlar. Kudurmamak elde değil.

Temmuz 29, 2010, 11:15:24 ös
Yanıtla #5

Milliyetçilik, cazibesine çabuk kapılınan bir ideolojidir.

Milliyetçilik, aslında bir koldur. Bir ağacın binlerce kolundan sadece "biri".

Bu, nedensiz tarafgirlik ve nedensiz düşmanlık ağacının bir koludur.

İnsanların, bir futbol maçı sonrasında, karşı takımın oyuncularına duyduğu kin ne ise, milliyetçilik de odur, devletçilik de , dincilik de odur.

Peki insanlar neden bir yere ait olmayı ister? Neden bir şeylere öfke duyma ihtiyacına girer?

Benim bu zamana kadar bu soruna bulduğum kendimce bir yanıt var. Muhtemelen doğru yanıta yakın bir yanıt bu; Hayatı anlamlandırmak istemek. Daha doğrusu, anlamsız olan hayatı anlamlandırmak istemek.
Daha da doğrusu "hiçbir olumlu çaba içerisine girmeden, kısa yoldan hayatı anlamlandırmak istemek"

Türkçelerinin kötü olduğunu yazmışsınız. Doğru, çünkü istisnasız çoğu kitap okumuyor, yazmıyor, düşünmüyor. Biraz derine inince, hayatlarının da kötü olduğunu görürsünüz böylelerinin. Kendi kendilerine düşünmezler. Daima arkadaş ortamında spontane düşünürler.

Ha, bunlar daima bu kesimden mi çıkar. Tabii ki hayır. Mutlu olmak kolay bir şey mi? Bu kişilerin çoğunun sorunu hayatlarının anlamsız olmasıdır. Ceplerinde parası olanlardan da bunlara prim veren çıkar. Okumuş olanlardan da. Ozkann'ın dediği gibi Laila'lalara giden elit kesimden de bunlara prim veren çıkar, Prof. Dr. titri almış kimselerden de.

Hatta daha fazlasını söyleyeyim; 30. dereceden çok ünlü bir mason'dan da bunlara prim veren çıkar!

Çıkar oğlu çıkar.

Mutlu olmak kolay mı? Hiç değil. Bunun parayla hiçbir ilgisi yok. Okumuşlukla hiçbir ilgisi yok. Ezoterik topluluklara girecek kadar alaka sahası geniş olmakla hiçbir ilgisi yok.Güçle de bir ilgisi yok. Rekabette hep zafer kazanıp bir yerlere gelebilmiş olmakla da bir ilgisi yok.
 Yok oğlu yok!

Bunun karakter olgunluğuyla, dürüstlükle, empati kurabilmekle bir ilgisi var. Herşeyden önemlisi, tam anlamıyla mutlu olabilmekle bir ilgisi var.

Devletçilik, milliyetçilik işte bu mutsuzluk kökünün, sadece bir dalı.

Buna pek tabii, devletçi kolektivistlerin resmi tarihi de katkıda bulunuyor.

Çocukların parmaklarını kanatıp yaptıkları Türk bayrağını, bu ülkenin Genel kurmay başkanı olan Büyükanıt büyük bir gururla göstermiyor muydu?

Çocukken hepimize, hayatımız pahasına bu ülkenin bekçisi olacağımıza and içtirilmiyor muydu? Hayatımız pahasına rejimi bekleyeceğimize yemin ettirilmiyor muyduk?

Bütün bunların sebebi işte budur. Sadece "cehalet" değil. Sadece "dar gelirlilik" değil. Sadece "acizlik" değil. Cahil kalmayıp okumuş olanından da, Sortie-Reina sınıfından olandan da, büyük nüfuz ve güç sahibi olandan da bu fotoğrafa destek bulabilirsiniz.

Bu fotoğrafın hepsine birden destek vermeyip, örneğin sadece bayrak olsaydı da Kuran olmasaydı, destek verecek olanları da görebilirsiniz. Veya sadece Kuran'a destek verip, bayrağa destek vermeyecek olanlarını da görebilirsiniz. İkisi de bu fotoğrafı sevmezler. Ama sağlıklı düşündüklerinden değil, içinde kendi nefretlerini barındıran unsurların da katılmış olmasından.

Saygılar

Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Temmuz 30, 2010, 10:43:05 öö
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Konusu değil ama popperist derin bir yanılgı içinde.
Bu insanlara elit demek mümkün değil.

Alıntı yapılan: popperist
Okumuş olanlardan da. Ozkann'ın dediği gibi Laila'lalara giden elit kesimden de bunlara prim veren çıkar, Prof. Dr. titri almış kimselerden de.

Bir de şu salvosunun kaynağını, ona bunu düşündüren sebepleri açıklayabilirse...

Alıntı
Hatta daha fazlasını söyleyeyim; 30. dereceden çok ünlü bir mason'dan da bunlara prim veren çıkar!

Temmuz 30, 2010, 12:24:52 ös
Yanıtla #7

Sayın Ozkann,

Bu forumda masonları eleştirmek yasak olduğu için size bunu ancak özel mesajla anlatabilirim.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Temmuz 30, 2010, 06:04:03 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Dediklerinizi çok beğendim Sn. Popperist Ve bir nebze olsun rahatladım. :)

Eylül 04, 2010, 08:58:29 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konuya göz atıyordum. Yazdıklarınızı okudum ve doğruluğu tartışılmaz şeyler söylediğinizi farkettim. Konunun tarihi eski olmasına rağmen yine de yorumumu yazmak isterim.
   Sizin gibi insanların varlığı beni gerçekten mutlu ediyor açıkçası.
   Saygılar..
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!