Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ingiltere'den £ 1 Trilyon Buhar Olup Uctu !  (Okunma sayısı 5212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 11, 2009, 05:05:47 öö
  • Uzman Uye

Ingiltere Merkez Bankasinin 6 Mart'da acikladigi istatiksel raporunda ulkeden 1 trilyon Sterling'in yabanci yatirimcilar tarafindan cekildigi duyuruldu.

http://www.independent.co.uk/news/business/news/run-on-uk-sees-foreign-investors-pull-1-trillion-out-of-the-city-1639413.html

« Son Düzenleme: Mart 11, 2009, 05:09:43 öö Gönderen: Kirlangic »

Mart 11, 2009, 12:22:56 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

İnanılmaz bir rakam.

Daha da hayret verici olanı ise Bu 1 Trilyon Dolar yabancıların ingilteredeki yatırımlarının sadece yüzde 15' i oluyor

Yani 7 trilyon doların sadece 1'ini çekmişler. 6 trilyon doları bırakmışlar

Milyar dolardan söz etmiyoruz.   Trilyon dolar bu

Çok büyük bir rakam

Bu bilgiyi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Nasıl oldu da bu haberi daha önce atladım, farkedemedim

Mart 11, 2009, 01:33:59 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Ingiltere 'nin bu resessyondan dogrulabilmesi icin 2012 Olimpiyatlarini cok iyi degerlendirmesi lazim. Ama maalesef suan icin Olimpiyatlara hazirlik asamalari felce ugramis durumda. Hazine'deki parayi bankalar her gecen gun bosaltiyor, batiyoruz ayagina. Merkez Bankasi, RBS'in zarara ugradigi  25 milyar Sterlin'in 14 milyarini odeme talebini kabul etti. Yine dun kiytirik bir banka olan Llyods bile Merkez Bankasindan borclarini odemesini istedi. Son 9 ayda isten cikartanlarin sayisi suan icin resmi olmayan rakamlara gore 5 Milyon ve hizla daha da eriyor. Devletten issiz oldugu icin yardim alanlarin sayisi 11 Milyon'a ulasti. Arjantin gibi yakinda halk, supermarketleri yagmalamaya baslarsa hic sasirmayacagim. 

Mart 11, 2009, 03:46:41 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

İnşallah daha da kötüleşmez.

Antalyadaki  kızkardeşimin oradaki % 1'in altında veren Natwest ve % 2 civarında veren HSBC deki hesaplarını daha iyi değerlendirip aktarabileceği daha iyi bir ülke  bulamayıp hergün hop oturup hop kalkıyor.

Üstelik Sterling'in  değer kaybetmesi de cabası.

Yani parasını orada tutan 6 trilyonda onun da kum tanesi kadar bir yatırımı var. 1 trilyon çıkışını ona söyledim. kötü haber olarak, daha sonra da 6 sını da orada tutanları söyleyip iyi habere dönüştürmeye çalışıp rahatlatmaya çalıştım

Mart 11, 2009, 06:09:09 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Ekonomi gruplarinda bu konu cok tartisiliyor suan UK'de. Asiri muhafazakar parti ve BNP'nin delegeleri yaptiklari basin aciklamasinda Gordon Brown hukumetini istifaya cagiriyorlar. Isin ilginc yani, bazi analistler  bu paranin Global Dunya Merkez Bankasina (bu bildigimiz DUNYA BANKASI degil artik hangi ulke bilemiyoruz:)) Iran -Israil savasi icin garanti niteliginde transfer edildigini iddia ediyorlar.

Mart 11, 2009, 06:13:14 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

oradaki % 1'in altında veren Natwest ve % 2 civarında veren HSBC deki hesaplarını daha iyi değerlendirip aktarabileceği daha iyi bir ülke  bulamayıp hergün hop oturup hop kalkıyor.

Bence en guzeli altina cevirip bir gomu olarak topragin altina koysun :D :D :D Belki kendinden 3 asir sonra gelecek torunlari bulur da, kafadan tarihi eser diye koseyi donerler :)

Mart 14, 2009, 06:03:44 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

bazi analistler  bu paranin Global Dunya Merkez Bankasina  transfer edildigini iddia ediyorlar.

Benzeri epey yazıyı ben de okuyorum.
Sanırım, tüm paraları ABD' deki birkaçyüz kişilik finans manipulatorünün cebinde  toplama operasyonu bu. Yani aslında ABD'li sıradan vatandaşın da bundan olumsuz etkilendiği apaçık ortada. Yani ABD vatandaşlarının da cepleri boşaltılıyor.

Bir süre önce ABD merkez bankasını batan şirket banka filan kuruluşlarını kurtarmak için çok büyük bir fonun  3. şahıslara ödeneceğini açıklamışlardı.

En ilginç nokta ise bu kadar büyük bir miktarın kimlere ödeneceğini açıklamayı reddettiler oradaki yetkililer.

Bir elit güç gurubunun  ipleri daha da kontrol altına alıp kendilerine yaklaşan diğer az büyükleri yoketme operasyonuna benziyor bu.