Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk ve İlluminati  (Okunma sayısı 14102 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 23, 2014, 03:53:24 ös
Yanıtla #10
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Pardon!...

Amerika Birleşik Devletleri'nin bağımszlık bildirgesi ne zaman verilmişti?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 23, 2014, 04:01:19 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

1776 aynı zamanda bağımsızlık bildirgesinin tarihi olduğu husus doğrudur fakat malesef abd nin bağımsızlık bildirgesi ile illuminatinin kuruluşu aynı tarihe denk geliyor . bir başka konuda kendi parasını basamayan uluslar bağımsız sayılamayacağına göre abd hiç bir zaman bağımsız olamamıştır. bağımsızlık bildirgesinine damga vuran adam thomas jeferson ın ölüm döşeğindeki son sözleri ^^ bankaları öldür ^^ olmuştur. bu gün tüm dünya biliyorki fed amerikadan bağımsız bir kaç ailenin yönetimindedir. 1 dolardiki sırrın kaynağıda budur. bkz.rockefeller ailesi
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Ağustos 23, 2014, 04:16:13 ös
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Demek 1776 yılında ABD bağımzsızlık bildirgesi yayınlandığına ve aynı sırada Bavyera'da Ingolstadt'ta bir illuminati örgütü kurulmuş olduğuna göre Amerika = Iluminati.

Peki ama Illuminati'nin daha öncesi var. 1770 yılında Fransa'nın Avignon kentinde kurulmuş olan örgütün bu işlerle bağlantısı nasıl oluyor?

Bir de bunların Masonluk ile bağlantısını kursa Sayın davut ne iyi olacak.

Elbette öteki dolarlar üzerindeki simgeleri, Masonluktaki diğer simgelerle olan bağlantıları da bekliyoruz.

Bu bilgiler bizim için çok önemli.

« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2014, 04:28:28 ös Gönderen: ADAM »

Ağustos 23, 2014, 04:26:30 ös
Yanıtla #13
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Burada Sn. Davut Bavyera Illuminatisinden değil, 1785 tarihinde kurulan The Order of The Illuminati of the United States (daha sonraki adıyla Rockefeller Büyük Locası) hakkında konuşmaya çalışıyor ama bu iki farklı Illuminati arasındaki farkı bilmediğinden yanılgıya ve çıkmaza düşüyor. 1776 tarihinde kurulan orijinal Illuminati'nin Amerika'nın kurulmasıyla, tarihiyle, önde gelen kişilikleri ile hiçbir alakası yoktur.
Live long and prosper.

Ağustos 23, 2014, 04:32:31 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yardımcı olduğunuz için teşekkürler benim bilgilerim biraz zayıf olabilir kendimi geliştirmeye çalışıyorum
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Ağustos 23, 2014, 04:55:19 ös
Yanıtla #15
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Önemli olan, internetteki yüzlerce yanlışlar dolu ve komplo teorileri üreten, bazısı antimasonik nitelikli kandırmacalara, uydurmalara kanmamak, bu işleri temelden iyice araştırmaktır.

Bu bağlamda bu sitenin arşıvinde birçok doğru ve yararlı bilgi bulunmaktadır.

Kendini geliştirmeyi içtenlikle isteyen bir kişinin, zaman vererek ve emek harcayarak inceleyip, karşılaştırarak bilgilerini artırması en uygun yoldur.

Bu yapılınca Masonluk ile Illuminati'nin kesiştiği noktalar varsa (tarihte vardır) bunlar da ortaya çıkar.

Böyle yapmayıp iddialı yazılar üreten bir kişinin, kendisine yöneltilecek soruları da yanıtlayabilmesi gerekir.

Nitekim sorduk ve yanıtlarını alamadık.

Bekleriz.

Ancak bir kişinin, bilmiyorsa, bilmediğini söylemekle herhangi bir şey yitirmeyeceğini, aksine onurunu kormuş olacağını da hatırlatmak isteriz.

« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2014, 04:58:21 ös Gönderen: ADAM »

Ekim 18, 2014, 04:46:25 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın ADAM  illuminati varmidir günümüzde yoksa sadece komplo teorisimi?

Ekim 18, 2014, 04:58:16 ös
Yanıtla #17
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sanırım bir başka başlık altındaydı.

Birkaç ayrı illuminati örgütü var.

Bunların bir listesi de verilmişti. Forumda buna benzer diğer başlıklara bakmak gerek.

Aralık 17, 2014, 09:36:42 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şu işi açığa kavuşturalım. Öncelikle İlluminati (Aydınlanmışlar) demek.Ve bir örgüt ve topluluktur. İlluminati sadece bir örgütün ismidir.Dünyadaki bütün masonlar bir aradadır. Ve bütün Masonlar kendilerine aydın kişi derler.Ve topluluk isimleri İlluminatidir. İlluminati ismi gerçek isimleri değildir. Aynı şekilde ingilizce (Templer) yani Türkçe (Tapınakçılar) ismi masonluktaki ingilizce (Hiram Key) yani Türkçe (Hiram Usta) hikayesinden gelmektedir. Hiram Usta bir duvarcıdır ve Süleyman Tapınağının duvarlarına sembolleri işler. Bu yüzden (mason) kelime anlamı; duvarcıdır.
Tapınak taştandır.Ve taşı yontmanız gerekmektedir. Ve sembolleri üzerine işlemeniz gerekir.Yani tapınak insanın vücududur. Taşı yontmak; sembolleri kullanaraktan insan kendini yontur .Ve bir duvarcı olursunuz yani (MASON)
Yani Tapınakçı İlluminati Masonluk aynı şey.
Bu arada Süleyman Tapınağından kalan tek parça bugün Kudüs'te bulunan ağlama duvarıdır.
Masonlar Hristiyan karşıtıdırlar.Hristiyanlik yok olmaya mahkumdur diye düşünürler. Hatta sembolu bile vardır. sembolün adı Vitory işaretidir.
Yıllar boyu Hristiyanlar masonlara karşı çıkmıştır. Bu yüzden masonlarda Hristiyanları sevmez.
Bence evet Hristiyanlar da  masonlara karşı çıkıyor ama Müslümanlarda karşı çıkıyor.Benim annem ve babamda aşırı derecede karşı çıkıyorlar. Ben Masonluğu çok seviyorum. Hatta masonluk hayatın ta kendisi.Her yere mason sembollerini koyarım.
Ben başıma gelen bir şeyi anlatayım. Geçen sene okulda sırada otururken mason sembollerinden olan göz ve üçgeni okul sırasına çizdim.Daha sonra şu İlluminati kelimesi ünlü oldu artık herkesin ağzında sakız ettiler kendilerine benzettiler artık, ne olduğunu da bilmiyorlar neyse. Sınıftakiler gelmiş bana diyorlar ki "bunları buraya sen mi çizdin."Bende evet dedim." Sonra hepsi bana birlik oldu.Bu kötü bir din.Sen illuminatisin sen Müslüman deyilsin "gibisin den birşeyler söylediler az kalsın dayak yiyordum neyse.Onlarda din sanıyor.Tabi ben mason simgeleri olduğunu söylemedim. Hiçbir şey söylemedim. Bütün sene benle dalga geçtiler hatta halada dalga geçiyorlar.Bende içimden şöyle geçirdim "Keşke şövalyelelerim yanımda olsaydı da hepsinin kılıçlarla kafasını koparsaydım."
🖖🏻

Aralık 17, 2014, 10:07:02 ös
Yanıtla #19
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Beni bir sovalye olarak kabul ederseniz. Sizi tabiki korumak isterim. Ama kafa kopartmak çok ilkel degil mi ?

Saka bir yana masonlar.org da bunun icin var. Yanlisla yanlis bilgiyle buyuyen korku koklerini pozitife cevirmek icin umarim. Forumda ki ve forumu izleyen dostlarimiza isik olabiliyoruzdur.

Saygilarimla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.