Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ne mozaiği ulan!?  (Okunma sayısı 14892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 21, 2007, 09:58:22 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Yahu o zamanlar o bölgelerde kaçtane kürt vardı? Araştırın bakalım Türmü öldürülmüş kürtmü? Sizin Kuyucu Murat dediğiniz Hırvat kökenli devşirme bir nakşibenddi. Öldürdüklerinin çoğu ise Türk'tü hatta merhamet diyenlere vurun şu pis Türk'ün kafasını demiştir. Ayrıca  bir araştırmaya göre aleviler soyca Türk'müş(hatta alevilik şamanizme bayağı bir benzerlik taşır). Ancak kürt aleviler denilen kesim ise ermeni kökenliymiş. Bunuda TTK Başkanı Hallaçoğlu söylüyordu...

Osmanlı hiçbir zaman Türklük adına birşey yapmamıştır. Hep ümmet anlayışı gütmüştür. Sonundada layık olduğu üzere yıkılmıştır. Tarih zaten sizi yanıltacağı kadar yanıltıyor. Benim yanıltmama gerek yok.

Kasım 21, 2007, 10:09:08 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Aktif Uye

:D LEON artık sana soylnecek soz bulamıyorum atma be kardeşim araya bir doğru bilgi sıkıştırıp (Alevi kürtlerin ermeni olduğu) gerisi daleverayla bitiriyorsun ortalıkta tarihciyim diye geziyorsun bu kadar da atılmaz ki
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 21, 2007, 10:38:28 ös
Yanıtla #32
  • Aktif Uye

Tarih yazmak ,tarih okumak ve tarih uydurmak farklı şeyler Leon... Korkarım sen kendi söyledigin çelişkili mevzulara  çoktan inanmışsın. Ne diyelim sonun iyi olsun
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Kasım 21, 2007, 10:59:00 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Biraz bilgilenilecek birşeyler yazsanız tamam diyeceğim ancak laf yetiştirmekten başka yaptığınız birşey yok. Ümmetçilerin ve mollaların yazdığı tarihemi inanacağım? Osmanlı Türklük adına ne yapmıştır?

Osmanlı'nın bastığı paraların, tuğraların, simgelerin, mühürlerin vede devlet armasının tümü arapça vede farsça idi.
Bir tek Türkce mühüre, tuğraya, paraya armaya rastlayamassınız.

Yavuz Selim’e kadar Doğu Anadolu’da Türkmen hakimiyeti vardır. Yavuz ise; Şafi mezhebinden Nakşibendi tarikatından Kürt mollası Şeyh İdris-i Bitlisi’nin önerisi ve planlamasıyla Doğu ve Güney Anadolu’da sırf mezhepleri yüzünden Türkmenler katledilmişler, kurtulanlar ise Azerbaycan’a kaçmışlardır. Türkmenlerin hakim oldukları idari beylikler ve toprakları; Yavuz’un imzaladığı boş fermanları, İdris-i Bitlisi oldurarak Kürt Aşiret reisine ve ağalarına vermiştir

Osmanlı imparatorluğu TÜRK ırkının başına gelmiş en büyük şanssızlıktır. Bu imparatorluğun ümmetçi ve devşirme yönetim kadrosu(padişahlarda dahil) Türklere herzaman çok çektirmiştir. Gereksiz ve arapço Osmanoğulları Türk Başbuğ'u Atatürk sayesinde def edilmişlerdir. Halen daha ümmetçi, kürtçü-ümmetçi ve sentezci çevreler bu zihniyetin devamıdırlar ve bu zihniyetin hayranıdırlar.

Yavuz Sultan Selim'in katlettirdiği kürtler değildir. Alevilerdir. Ancak bunların çoğunluğu Türk'tür. İstediğiniz objektif kaynaktan araştırın... kürt adı zaten Yavuz döneminde duyulmaya başlanmıştır ve Yavuz kürtlere çok iyi davranmıştır. Onları egemenliği altına almış ve beslemiştir.

Aşağıdakide yazar Rıza Zelyut'un bir yazısıdır. Benden bilgilisiniz siz zaten ne diyelim...

Alıntı
Geçen hafta yayımlanan Kürt Alevi Yoktur konulu yazım; bazı Alevicileri ve DTP'lileri kızdırmış bulunuyor. Bunlar; işte böyledir. Bilgi ve belge karşısında çaresiz kalınca sizi hemen 'şovenist, faşist, gerici' diye suçlarlar. Bana kızan DTP'lilere soruyorum: 500 yıl boyunca bölgenizdeki Alevileri katletmediniz mi? Bunun için Osmanlı'nın emrine girmediniz mi?

İşte size yeni bir belge daha: Yıl 1587. Osmanlı Padişahı 3. Murat, Doğu ve Güneydoğu'daki 38 Kürt beyine şöyle bir ferman (emir) yolluyor:

'... emrinizde bulunan Kürt askerleriyle kusursuz ve eksiksiz bir cenge hazır olasınız. Tebriz'de bulunan vezirim Cafer Paşa'dan haber gelir gelmez acele edip ona katılasınız. Kürt emirleri, şimdiye kadar Kızılbaşlara kılıç sallayarak Allah yolunda gaza ve cihad edegelmişlerdir. (...)İnşallah benim için yaptığınız hizmetler zayi olmayacaktır. (...) Din uğruna çalışıp Kürt emirlikleri arasında faydalı ve ünlü olasınız.' (Kaynak: Kürtleşen Türkler; s. 120)

İşte benim söylediklerimi Osmanlı padişahı da tasdik ediyor: Kürtler, Kızılbaşlara (yani Alevilere) kılıç sallamayı kafirlere karşı savaşmak görmüşlerdir....

Su TV adlı Alevici bir kanalda, bu yazım üzerine aleyhimde atıp tutmuşlar. Muhataba söz hakkı bile vermeyen bu zihniyet bir de demokrat geçinmez mi... Devam etsinler. Ben de belgeleri konuşturmaya devam edeceğim.

(Akşam)

Rıza Zelyut
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2007, 11:03:47 ös Gönderen: LEON COMANDANTE »

Kasım 26, 2007, 05:47:11 ös
Yanıtla #34
  • Aktif Uye

Sayın Şebnem ağır bir tarihi yanlış içerisindesiniz.

Kuyucu Murat Paşa, Yavuz Sultan Selim zamanında yaşamamıştır.
Türkiye'de yaşayan Alevilerin %90'a yakını Türkmen'dir.
Osmanlı zamanında Kürtler çoğunlukla Sünniliğin Şafi mezhebine bağlıdırlar ve özellikle Bitlis-Diyarbakır bölgesi Kürt feodal beyleri Alevi Göçebe Türkmenlere karşı Osmanlı'nın desteğinde bir savaş yürütmüşlerdir.

Sapla samanı birbirine karıştırmayalım eğer bir konuda yetkin bir kaynak veremeyecekseniz bence ortaya bir fikir atmamak gerekir çünkü sonra temelden yanlış olan bu bilgi dallanıp budaklanarak konudan çok uzak meyveler veriyor. Bu arada faşist kelimesinin kökenini iyi biliyorum Leon Commandante ve bunu yanlış kullanmadığımı düşünüyorum. Ne demişler; Galat-ı meşhur lugat-ı fasihten evladır.

Yahudilik konusuysa uzakta kaldı ama orada kurduğunuz cümleye o kadar takılmayalım öyleyse. Doğru düşünen bir kişi bile yanlış bir şekilde fikrini beyan ediyor olabilir. Ayrıca insanlar tuttukları futbol takımları için bile adam öldürüyorken sizin de bir Türk kadar Yahudiliğinizle övünme hakkınız mahfuzdur. Size saygı duyarım fakat orada ki ifade benim anladığım şekilde anlamaya çok müsaitti bence bunu siz de kabul etmelisiniz.

Yukarıda yazdığım o kadar şey arasından benim sizin ifadenizi eleştirmemi getirmenizi yetersiz buldum. Türkçe'me gerçekten güvenirim ve ortada bir yanlış anlaşılma varsa bunun benim Türkçe anlama eksikliğimden kaynaklanmadığını düşünüyorum. Diğer mesajlarımı incelerseniz benim bir Yahudi düşmanı, anti-semitist olmadığımı açıkça göreceksinizdir.

Yavuz ve genel olarak Osmanlı zamanındaki Kızılbaş Türkmenleri yok etme ve asimilasyon politikasını Kürtçü olarak addetmek ise çok yanlış ve sadece günümüze temel sağlama çabasıdır. Salah-ad-din Eyyubi de soyu Şeddadi olan bir Kürt'tü, Nur-ad-din Zengi ise bir Türk. Meselenin ırkla hiç bir zaman bağlantısı olmamıştır, savaşların altında her zaman daha materyal sebepler yatar.

Sayın Leon Commandante'nin pek çok mesajını ben de eleştiriyorum ve kendisinin görüşü de açıkça ortadadır. Fakat bazen sadece onun görüşünü bildiğinizden dolayı mesajlarındaki bazı doğruları görmekten uzak kalmayınız. Ortada bir anlaşmazlık varsa iki tarafında şüphesiz ki doğru söylediği yerler vardır. Erdem bu doğruları seçip bulabilmekte ve kendinize en uzak gördüğünüz insanı bile bu sebepten takdir etmekdir.

Sayın Leon Commandante tarih hususundaki çabanızı takdir ediyorum fakat kanaatimce çok fazla yanlı yayın okuyorsunuz ve çoğunlukla işinize gelen görüşleri destekleyip diğer görüşleri belki siz de nedenini bilmeden reddediyorsunuz. Yine de proto-Türk'lerle ilgili araştırmalarınızı destekliyorum ve eğer isterseniz size yardımcı olacak kaynaklar önerebilirim.

Sayın Itzhak farkettiğim kadarıyla her zaman saygılı ve dinleyen bir üslubunuz var sizin varlığınızdan çok mutluyum fakat keşke basit destek mesajları yerine biraz daha kendi fikrinizi ayrıntılı olarak anlatsanız.

Sayın Şebnem size, inancınıza, milliyetinize hakaret amacı asla taşımıyorum fakat insan biraz "hmm yanlış olmuş bu biraz" diyebilmeli kanımca.

Herkese saygılarımı sunarım.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo