Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Holywood ve Masonluk  (Okunma sayısı 11271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 26, 2011, 09:35:12 öö
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Simpsons S6E12. (Homer the Great/Stone cutters)
Bölüm tamamen stonecutters adlı bir kardeşlik örgütü ile ilgili.

Kardeş sofrasında topluca söyledikleri şöylede bir şarkıları var :D

Who controls the British crown? Who keeps the metric system down? We do, we do!
Who keeps Atlantis off the maps? Who keeps the Martians under wraps? We do, we do!
Who holds back the electric car? Who makes Steve Guttenberg a star? We do, we do!
Who robs cavefish of their sight? Who rigs every Oscar night? We do, we do, we do!'

Nisan 26, 2011, 10:41:06 öö
Yanıtla #11

saygıdeğer ozkann,
Homer stone cutters bölümnü izledim youtube dan :)) çok güzeldi, acaba hangi Ritin toplantısı olduğu anlaşılıyomu , evetse hangisi söyleyebilirmisiniz? Ve o bölümdeki görüntüye göre Homer da mason oluyor değil mi ?
bu arada bakmak isteyenler olursa :
The Simpsons: Stonecutters Song "We Do"

sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Nisan 26, 2011, 11:40:11 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Sayın sahnesarsan

Homer'ın babası hem mason, hem stonecutters üyesi
Demek her ikisi de ayrı topluluk.
Homer da Mason olmuyor, stonecutters üyesi oluyor.
:D :D

Sevgiler Saygılar

Nisan 26, 2011, 10:25:09 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bende Sayın Sirius'a katılıyorum,bu dünyada istediklerinde bütün olumlu ve olumsuz şeyleri masonlarla ilişkilendirebilirler.9-11 teorisi ile Mason bağıda bu açıdan en kolay örneklerinden biri olsa gerek..

Nisan 28, 2011, 11:25:51 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Tas kesenler, hiramda tas ustasi degil miydi?

Sn. Uyeler,

Paylasilan videoda Masonlugun alamet-i farikasi olarak anilan gonye ve pergelin gorundugu iki tane kisim gordum. Birisi The Simpsons isimli tv serisi, digeri ise National Treasure isimli Nichalos Cage in oynadigi hatta devam filmi de cekilen sinema produksiyonu. National Treasure isimli yapit tamamen gelir amaci guden, insanlarin duymak istediklerini one suren bir "kurgu/sinema filmi".  The Simpsonsdaki gonye pergel ise inaniyorum ki mizah amaciyla yerlestirilmis ince bir ayrinti. Piramidin tepesindeki goz icin ise soyleyebilecegim sey sadece Masonlar tarafindan kullanilan bir sembol olmadigidir. Antik caglardan beri tek goz sembolizmasi farkli medeniyetler tarafindan defalarca kullanilmis bir ogedir.

9-11 gibi dunyayi sarsan bir terorist atagin Masonluk ile ilgili baglantisini ben cozemedim acikcasi. Sn. Escalation sakin yanlis anlamayin, sizin boyle bir baglanti yapmadiginizi ongorerek yaziyorum bunlari. Tahmin ediyorum paylasimdaki amaciniz "Degerli uyeler, boyle bir video buldum, ne dusunuyorsunuz?" idi. O yuzden zaten ozellikle Amerikada yasayan birisi olarak fikirlerimi paylasmak istedim. Bence bunlar medyatik ve ilgi cekmek maksatli yapilmis videolar. Sahsen ciddiye alinip uzerinde komplo teorilerinin uretilmemesinden yanayim.

Saygilarimla

Elbetteki guzel aciklamalar yapmisiniz, bunlari bir kismi komplo teorileri, ancak benim bulundugum sehirdeki kilesede de dolardaki herseyi goren goz isareti ve de kartal var. Bunlar bilimle teknolojiyle ve de sinemacilikla ne kadar alakali onuda sormak lazim, belkide klibin masasindaki uzayli arkadas bilir.
Evrenin yaraticisinin gonderdigi kutsal kitapla hollywoodtaki guclerin baglantili olusu sizcede ilginc degil mi? Biz ortadoguda dini baski ve de pek yalniz kalma firsati bulup dusunemedigimiz icin bunlarin farkina varamiyoruz ama demek ki biseyler var, Turkiyede insanlar birbirine cok karismakta ve ic iceler, bazi seyleri bu nedenle goremiyorlar.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2011, 11:32:24 ös Gönderen: Escalation »