Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason üstadlarına suikast hazırlığı  (Okunma sayısı 8729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 01, 2010, 06:54:21 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ergenekon konusunun bazıları tarafından böylesine ciddi bir forumda (heryerekon..vs gibi) sulu bir şekilde ele alınmasına içim el vermedi ve bu konuda bi şeyler yazmak istedim.

Öncelikle; bu tarz devleti ilgilendiren meselelere eğilirken o ülkenin geçmişine bakmak gerekir ve açık konuşmak gerekirse, ülke olarak parlak/temiz bir sicile sahip olduğumuz tam olarak söylenemez. Mesela; 1915 olayları (Türk-Ermeni iç çatışması)  ardından, Dersim İsyanı, 6-7 Eylül Olayları, Maraş Katliamı ve Sivas Katliamı. Bu olaylar, Osmanlı'nın yürüttüğü Cihat'tan dolayı zaten dünyada (özellikle de Batı'da) pek iyi olmayan imajımızı, tam anlamıyla yerin dibine sokmuştur ve bu olayların altında da Prusya özentisi 'derin'lerimizin yattığı bilinmelidir ve bu Ergenekon isimli dava da  (ne kadar Akp tarafından istismara açık bir dava da olsa) "dünyanın önünde bir günah çıkarma"dır. Bu yüzden iyi takip edilmesi ve zamana çok yayılmadan çabuk sonuçlandırılması gerektiğini düşünüyorum.

Öncelikle bir geçmişe gitmemiz gerekir; bizim 'derinlerin' fikir babasının Gehlen olduğunu, onunla hemen hemen aynı zamanda belki biraz daha öncesinde de  'bizim barbarlar'ın Thule örgütü ile ilişkisini görmemiz gerekir, kimdir peki bu Gehlen, (şuradan buyrun: http://www.talatturhan.com/onsoz-gehlen.htm ) Baron Rudolf Von Sebottendorf- Thule faaliyetleri için ( önemli bir Aydoğan Vatandaş röportajı: http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=62699 ).

SSCB yıkılana kadar, rengini daha kurulduğunda (hatta daha da öncesinde örn; http://www.internethaber.com/enver-pasanin-ingilizlere-teklifi-167932h.htm?interstitial=true )  kızıl karşıtı olarak tayin eden güzel ülkemizin kirli, çıkar düşkünü, derin (?) ve faşist zorbalarına gün doğmuş, bu ülkede 1910'lardan bu yana, 2000'lere kadar (özellikle de Ergenekon operasyonuna kadar) ülkemizde ne kadar (faili bulunamamış) cinayet,katliam..vs varsa ya azmettiricisi olmuşlar ya da aralarından (rütbece ya da seviye olarak) küçük gördüklerine bu işleri yaptırmışlardır. En son -içlerinden bir kısmının- derin işbirlikleri  PKK iledir ki; Hakkari Eski Özel Harekat Şube Müdürü Fatih Özhan'ın bu konuda söyledikleri dikkat çekicidir: http://www.akilli.tv/video/223918/haber7com-Ozel-harekat.aspx

Son olarak & özetle; bu 'günah çıkarma'nın her şeyden önce insanların vicdanında ve yüce Yaratan tarafından kabul görmesi gerektiğini düşünüyorum. Diyebilirsiniz ki; "katliam yapan sadece bizler miyiz? Abd var falan..vb " saygı duyarım bu görüşe de fakat bizim geleneğimiz Batı gibi sömürü ve kandan gelmemektedir, buna dikkat çekerim (örn; Fatih'in fermanı: http://www.bildirgec.org/yazi/fatih-sultan-mehmed-hanin-fermani ) Batı'nın son 300-400 yıllık/yıla damgasını vuran  saltanatının yakın zamanlarda -belki bir 50 yıl sonra- doğunun devleri Çin ve Hindistan tarafından devralıncağı ve "dünyanın yeni sahiplerinin onlar olacağı" açıktır. Hal böyleyken, günah çıkarıp ya da başka ifadeyle tövbe edip temiz bir sayfa açıp; dünyanın gidişatına (hatta olası bir dünya savaşı ve sonuçlarına bkz: http://www.versohaber.com/index.php?option=com_content&task=view&id=289&Itemid=2 ) kafa yormak varken, sorumsuz bir çocuk gibi (hiçbir şeyi) kabul etmemek, hiçbir şey yokmuş/olmamış gibi davranmak  ve bu tavırda ısrarcı olmak, neden?..
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2010, 07:10:33 ös Gönderen: Texan »
Çöl Bilgesi

Nisan 01, 2010, 08:29:30 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Bay Texan,

Uğraşmışsınız yazı yazmışsınız, teorilerinize saygı duyuyorum eğer belgeleriyle kanıtlayabilirseniz. Sonuçta sadece yazmak yetmiyor, mesela taraf gazetenizi alırsanız sayfalarca belgesiz teorileri görebilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki iddianızı (1915 olaylarında ülkemizin temiz bir sicile sahip olmayışı teorinizi) belgeleriyle kanıtlamakla başlayabilirsiniz. Ben de sizden birşeyler öğrenmiş olurum.
Öncelikle; bu tarz devleti ilgilendiren meselelere eğilirken o ülkenin geçmişine bakmak gerekir ve açık konuşmak gerekirse, ülke olarak parlak/temiz bir sicile sahip olduğumuz tam olarak söylenemez. Mesela; 1915 olayları (Türk-Ermeni iç çatışması)
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2010, 08:33:51 ös Gönderen: Mozart »

Nisan 01, 2010, 09:34:58 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bay Texan,

Uğraşmışsınız yazı yazmışsınız, teorilerinize saygı duyuyorum eğer belgeleriyle kanıtlayabilirseniz. Sonuçta sadece yazmak yetmiyor, mesela taraf gazetenizi alırsanız sayfalarca belgesiz teorileri görebilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki iddianızı (1915 olaylarında ülkemizin temiz bir sicile sahip olmayışı teorinizi) belgeleriyle kanıtlamakla başlayabilirsiniz. Ben de sizden birşeyler öğrenmiş olurum.
Öncelikle; bu tarz devleti ilgilendiren meselelere eğilirken o ülkenin geçmişine bakmak gerekir ve açık konuşmak gerekirse, ülke olarak parlak/temiz bir sicile sahip olduğumuz tam olarak söylenemez. Mesela; 1915 olayları (Türk-Ermeni iç çatışması)

Yazdığım olayların kanıta ne kadar ihtiyacı var ki, diyorum umarım bunu bir saygısızlık olarak almazsınız. Ben en belirgin olan ve sizin de alıntılamış olduğunuz ermeni tehciri ile ilgili birkaç link veriyor ve (bağışlayın ama) susmayı tercih ediyorum:

"Tehcir sonucu kaç kişinin öldüğü hala öğrenilemedi. Türkiye Cumhuriyeti' nin resmi tarihçileri 300.000 sayısını verirken, bu sayıyı 1 milyona kadar çıkaran yabancı kaynaklar vardır. Osmanlı hükümetinin müttefiki Almanya tehcire sessiz destek veriyordu. 31 Ağustos 1916'da Talat Paşa Alman Büyükelçilik temsilcisine şöyle diyordu: "Ermeni problemi mevcut değildir."..

http://bianet.org/bianet/siyaset/489-ermeni-tehciri

"Bilmemiz gereken şey, başta A. Toynbee'nin, sürgünler ve ölümlerin devam ettiği 1916 yılında verdiği 600 bin rakamı olmak üzere, ölen veya hayatta kalan Ermeniler konusunda verilen tüm rakamların tahmini olduğu. Bu konuda bir tek resmi istatistik, savaş sonrası Osmanlı Hükümeti tarafından verildi. İttihat ve Terakki Partisi iktidardan düştükten sonra, yeni kurulan kabinenin ilk işlerinden birisi bu konuyu araştırmak oldu. Aralık 1918 tarihinde Dahiliye Nazırı Mustafa Arif (Deymer)in girişimiyle bir komisyon oluşturuldu. Komisyon üç ay civarında bir çalışma yaptı ve sonuçlar, 14 Mart 1919 tarihinde, dönemin Dahiliye Nazırı Cemal Bey tarafından açıklandı. Osmanlı devlet kayıtlarına göre, 1914-18 döneminde ölen Ermeni sayısı 800 bin'dir. (Vakit, Alemdar, İkdam, 15 Mart 1919) Tehcir ve öldürmeler sonucu 800 bin Ermeni'nin hayatını kaybetmiş olduğu, tüm bir dönem boyunca herkes tarafından bilinen ve tekrarlanan bir olgu. .."

http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=r2&haberno=2251

"..1915 ile 1923 yılları arasında Ermeni kayıpları 300.000’i asla geçmemektedir..."

http://www.baremdergisi.com/news_detail.php?id=7390

Vikipedi:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ermeni_K%C4%B1r%C4%B1m%C4%B1
Çöl Bilgesi

Nisan 01, 2010, 10:06:51 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Bay Texan belge dedim, internet haberi değil:) Siz araştırmalarınızı internetten yapıyorsunuz sanırım:) Yine de teşekkür ederim daha ilk teorinizi neye dayandırdığınızı göstererek sizin forum içerisinde ki düşüncelerinizi dikkate almamam gerektiğini bana aşıladınız.

Benden size tavsiye öyle uzun uzun yazacağınıza bir teori ortaya atın ama belgesiz olmasın hele hele böyle bir konuda. Felsefe yapmak istiyorsanız başka topicler var.

Kolay gelsin.

Nisan 01, 2010, 10:29:06 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Selam Mozart arkadas, izin verirsen ben Texan arkadas yerine sana ( umarim sen diye hitap etmeme kizmazsin)bir kitap önerecem.Bu kitabi ben almancasini aldim ve okuyorum türkce cevirisi varmi bilmiyorum.Kitap tamamiyle orjinalleri alman disisleribakanliginin arsivinde bulunan belgelerden  olusmaktadir ve ermeni olaylarindaki alman rolünüde gözlerönüne sermesi bakimindanda enteresan bir kitaptir. Yazarin adi Wolfgang Gust(Hg.) Der Völkermort an den Armeniern 1915/16. Tarihimizle hesaplasmanin zamani geldi

Nisan 02, 2010, 02:30:04 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bay Texan belge dedim, internet haberi değil:) Siz araştırmalarınızı internetten yapıyorsunuz sanırım:) Yine de teşekkür ederim daha ilk teorinizi neye dayandırdığınızı göstererek sizin forum içerisinde ki düşüncelerinizi dikkate almamam gerektiğini bana aşıladınız.

Benden size tavsiye öyle uzun uzun yazacağınıza bir teori ortaya atın ama belgesiz olmasın hele hele böyle bir konuda. Felsefe yapmak istiyorsanız başka topicler var.

Kolay gelsin.

O kadar isim geçiyor o verdiğim linklerde , gazete haberi demişsiniz ya bravo size. Bu isimlerden bazıları; A. Toynbee, Osmanlı devlet kayıtlarına göre, 1914-18 döneminde ölen Ermeni sayısı 800 bin'dir. (Vakit, Alemdar, İkdam, 15 Mart 1919) Osmanlıca döküman göndermemi ya da buraya koymamı istiyorsanız bilemiyorum tabii (ama çok isiyorsanız osmanlıcam da vardır sorun değil, bi şekilde bulup gönderirim yani ama sizin yoksa boşuna uğraştırmayın beni)  Yazık, boşuna uğraşmışım o linkleri verirken; benden de size kolay gelsin. Allah yardımcınız olsun.
Çöl Bilgesi

Nisan 02, 2010, 03:09:04 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Bay Tij kitap tavsiyesi yaptığınız için teşekkür ederim, tavsiye ettiğiniz kitap incelenmesi gereken belge niteliğindedir. Ben de Almanca kursuna gidiyorum, şuan 4. kurdayım, kitabın Almancası ağır gelebilir, Türkçesi varsa yazın okurum, şuan elimde bitirmem gereken birkaç kitap var.

Sevgiler

Nisan 02, 2010, 04:26:22 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Sn.Mozart ; Sn.Texan ; Sn.Tij forumun bu köşesinde yaptığınız soykırım ve katliam konuşmanızına şunu eklemek isterim.Geçenlerde  Trt Türk'ü izliyorum

Bilkent Üniversitesinden İskoç Bir profesör Tarih profesörünü çıkardılar,aynı şunları söyledi Kafkaslardan gelen ve Balkan Savaşından sonra Balkanlardan

Anadolu'ya dönen her aileden 3 kişiden biri katledilmişti veya yolda öldü evet bu ölenler türktü.Bugun bunların arkasından soykırıma uğradılar deniliyor mu?

Veya Azerbaycanda bulunan toplu mezar ki 3000 kişilik Ermeniler burda soykırım yapmış deyen bir batılı ülke gördünüz mü?

Elbetde ben kabul ediyorum acı olaylar yaşanmış ama herkez birbirine yasatmış şimdi tarihe objektif bakalım ve herkezin acısını görelim en başta da yakın

tarihimizde Bosnada yaşanan katliamdan başlayalım 250.000 kişiden bahsediliyor.Tv ler önünde oldu bu olaylar..

Saygılarımla...

Nisan 02, 2010, 04:51:43 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Amurdad,

Zaten ben de size benzer şekilde,  1915'te ve sonrasında yaşanan acı olaylar için "Türk-Ermeni İç Çatışması" şeklinde düşünüyorum; yani sekiz yüz küsür bin Ermeni ölmüş/öldürülmüş olabilir ancak  karşı tarafında yer alan bizler için de acı bir durum söz konusu; iki yüz, üç yüz küsür bin Türk ölümünden söz ediliyor. Tam bir dram yaşanmış o dönem bu topraklarda, açıkçası... :(

Bosna konusuna gelince; ben Batı'nın bu duyarsızlığını biraz anlayışla karşıladım; kolay değil (!); yıllarca sömürüp kan emdiler("bugün için" kandan para kazanıyorlar da diyebiliriz, örn; Batılı ülkelerin silah satışı)... Kurdukları dünya düzeninde, Afrikalılar hakir görüldü, kemikleri sayılacak derecede aç kaldı; kendileri de şişip obez oldular; sonra da "şimdi yemek yemenin/şişmanlamanın nasıl önüne geçeceğiz", diye çözüm arayıp duruyorlar. Peki bu adalet mi, hak mı? İnşallah yeni kurulacak dünya düzeninde temennim öyle ki; Çin ve doğu ülkeleri (buna İslam ülkeleri de dahil) temelli bir insani anlayış egemen olacak ve Afrika da (iklimsel değişimlerin de etkisiyle) yeni pazar olup 'açlık'tan kurtulacak.  Yaratan, bizlere (ileride)  açlığın olmadığı, adaletin olduğu  "erdem" temelli bir dünyada yaşamayı nasip etsin. Amin.    
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2010, 05:00:45 ös Gönderen: Texan »
Çöl Bilgesi

Nisan 03, 2010, 09:20:36 öö
Yanıtla #19
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

başlıktan uzaklaşmış bir yazışma var ama ben de bu noktada dahil olmak istiyorum.

Geçmişle hesaplaşma bir gerekliliktir. Eğer bir gelecegimiz olsun ve bu gelecek insan onuruna yakışır olsun istiyorsak. 'Yeni bir gelecek görüşü oluşturmanın yolu, gecmise bakışımızı yenilemekten gecer.' Bir kitapta okumuştum bir not olarak kaydetmisim ama hangi kitapti tam hatırlamıyorum.

Daha evvel de söyledim gecmiste hangi gecmis. Bugünün sorunlarını oluşturan, bugüne etki eden gecmis. Yoksa al tarih kitaplarını eline tas devrine kadar git yok hu buna soykırım yapmış yok bu bunu surmuş öldürmüş katletmiş... Onemli olan bugün yaşadığımız gecmisle yüzleşmek ve onunla hesaplasmaktir.

Bu noktada Texanin ifade ettigi tüm olaylar 1915 tehciri, Trakya pogromlari, 6-7 Eylül olayları, varlık vergisi, 12 Mart 27 Mayıs 12 Eylül vs. Bizim bugün yaşadığımız geçmiştir. Gelecegimiz için bunlarla yuzlesmeliyiz. Bunu uluslararası toplum istiyor diye değil kendimiz ve kendi gelecegimiz için yapmalıyız.

İlkogretim sonda okuyana sorun bakalım İzmir'i kim yakmış? Yunan askeri der. 9 Eylül'de izmiri bosaltan Yunan 13 Eylül'de nasıl yakar izmiri. Sonra adamın biri bir dizide Türkler yaktı der başlarız tartışmaya. Efendim izmir yangınının başlatanı belli değildir diye. Çünkü biz 15 yaşındaki ergenliğe gecen erkek cocuğu gibiyiz.

Aslında bu tartışmaya basta dahil olmak istemiyordum. Ama konu yine 1915 belgeler noktasına kilitlenip kalmasına gönlüm razi olmadı.

Saygılarımla.