Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden bizim milletimiz boyle???  (Okunma sayısı 8136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2008, 02:58:46 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın bilmeliyimgalilei

Evet haklısınız halkımız aydınlamıyor belki eğitim seviyesi, aile durumları, kaynak arayışına girememesi, kulaktan dolma bilgilere bağlı kalması, sosyal ortamı olabilir. Belki de şahıs bu tür konulara bütün alıcılarını kapamışta olabilir.
Dediğiniz gibi daha kitap yazma mertebesine ulaşamamış kişilerin kitap yazdığını  güncel başlık ve süslü bir kapak tasarımıyla halkın ilgisini çekmeye çalışarak yanlış bilgiler veriyorlar. Tabi suç sadece yazanlarda değil bunu basanlar ve türlü aldatmacaya kanarak bunları satın alanlarda da suç var. Yazan arkadaşlarımız kaynak ve kanıt göstermeye gelince gerçekleri çok iyi bir şekilde saptırabiliyorlar ne yazık ki.. İste bu gibi nedenlerden dolayı Masonluk yahut Mason vs. gibi tartışmalar ortaya çıkıyor ve mulaka da çıkacaktır malesef..

Saygılarımla..

Ocak 30, 2008, 03:24:34 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Kitaplar hakkında  şu şekilde düşünüyorum.Kitapların temeli düşünceden ileri gelir.Kitap yazan bir kişi istesede istemesede içindeki ideolojiyi kanıtlamaya dönüştürür bir zaman sonra eserini.Bunu "doğru" veya "yanlış" kavramı ile tartışmak bir birey için yetersiz kalabilir.En güzeli bir konuya her pencereden bakabilmektir.Mesela önemli siyasi kimliği olan birisinin hayatı ve yaptıkları üzerine eğer hep tek ideoloji çerçevesinde bakarsak o kişinin gerçeğini  anlama imkanımız olmaz.Bu nedenle doğru araştırabilme güdüsü yerleşmeli bireylerde.

Aralık 08, 2009, 08:56:16 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eğitim seviyesi düşük, fakir bir ülkeyiz. Eğitim ve ekonomi sorunlarını çözdüğümüzde yanlış anlamalar, yargılamalar da azalacaktır diye tahmin ediyorum ancak şunu da unutmamak gerekir: Musevi bir toplumda Yahudilik'ten farklı,  müslüman bir toplumda İslam'dan farklı her inanış, birliktelik, hareket, yadırganacaktır.

Önemli olan, bu noktada şudur: Olumlu, olumsuz her düşüncenin belli bir saygı, sevgi çerçevesi içinde konuşulabilmesi, insan temelli bir yaklaşımın toplumun geneline egemen olabilmesidir.
Çöl Bilgesi

Aralık 09, 2009, 10:25:17 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

sayın piyon öfkenizi kontrol etmenizi tavsiye ederim. bu uslup hiç kimseye birşey kazandırmaz diye düşünüyorum selamlar.

Ocak 02, 2011, 06:04:43 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence basit Mason kelimesini duyan hemen bilgisayar başında alıyor soluğu direkt youtube---> Masonluk yazıyor tıklıyor ''enter'  :)
Çıkanlara bir bakın son olarak videoları izledikten sonra ben araştırdım bu Masonlar şöyle böyle neden çünki araştırdı değilmi bazılarının her toplumda var bence bu bazıları bunları yapıyor ve başlıyor yorum yapmaya fetva vermeye, sonuç olarak o simgelere bunların işaretleri bu uzak dur gibisinden tabirler yapıyolar bilgisi olanlarıda bunaltıyolar, dizilerde bile var ama güzerek komedi için izliyoruz o başka da bazı sahnelerine bir bakın :) sadece bu gerekli :)
                                                                                                                                                                                                                               Saygılarımla...
להאיר את הפריבילגיה

Ocak 02, 2011, 07:37:09 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bizim milletimiz  neden böyle  diyerek  yerden  yere vurmak   yerıne , kabuledilebilir  olması  gereken degerleri ön plana  cıkartıp cözüm  önerileri sunmak  daha  yapıcı olmaz mı ?
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!