Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yahudileri ve Hıristiyanları Dost edinmeyin!  (Okunma sayısı 72558 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 08, 2009, 07:39:28 ös
Yanıtla #80
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın MERICCAN

Hz Hüseyin Kerbela da başı kesildikten sonra  Abdullah Bin Ömerin başkaldırması üzerine Yezidin , Abdullaha babası Ömerden kendi babası Muaviye ye gelen mektubu okutup ortalığı yatıştırdığı bir  mektup.
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2009, 07:46:37 ös Gönderen: semsin »

Şubat 08, 2009, 07:40:53 ös
Yanıtla #81
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın semsin teşekkürler bulmaya çalışacağım.
Her şey bir adımla başlar...

Şubat 08, 2009, 07:41:12 ös
Yanıtla #82

Sayın Isabell rica ederim özür dilenecek birşey yok ki :)

Saygılar

Anlıyorum, buna sevindim.

Yahu bunu ben değil kuran söylüyor, kuranı ben yazmadım malesef.Ben yazsam şöyle yazardım,
  Tüm dine inananlardan uzak durun onlar sizin gelişiminiz için oldukça zararlıdır, sizi uyuşturur.

Nasıl ayet iyimi. ;D

Hmm, Anlaşıldı. Demek Kuran'a dayanarak bu iddianızı savunuyor ve hiç çekinmeden bu Irka mensup olanlardan bile görüşlerinizi üstelik Kutsal bir Kitaba dayandırarak ortaya atmış olduğunuzu görüyorum..

Tanrı'nın Insanlık için göndermiş olduğu Kutsal Kitaplar aracılığıyla Kendisi ve Insanlık için hatta buna Dünya da dahil Evrensel olarak birtakım şeylerden haberdar etme ve özellikle Insanlığı doğru yola sevketme amacıyla Peygamberlerin gönderildiğini hepimiz az çok bilmemize rağmen, sizce bu kadar kolay mı ki, Insanlığı bölüp parçalayarak farklılaşmayı yaratıp birbirlerini öldürme emrini direkt olarak bunun üstelik Tanrı'nın onayıyla olduğunu düşünüyorsunuz? Bana kalsa burada bir mantık hatası doğuyor çünkü  Tanrı, hiçbirbiçimde Insanların birbirlerini yok edip düşman olma buyruğunu vermez.  Mademki bu şekilde idrak etmişsiniz o halde geriye bir tek düşünce kalıyor, o da sizin Kuranı yanlış anlayıp-algılayıp-yorumladığınız..
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2009, 07:50:55 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 08, 2009, 07:53:17 ös
Yanıtla #83
  • Uzman Uye

Bay semsin bu mektupların, Kuran'ın değiştirilmesiyle ilgisi nedir? Biraz sözedermisiniz?

Sayın MERICCAN

Hz Hüseyin Kerbela da başı kesildikten sonra  Abdullah Bin Ömerin başkaldırması üzerine Yezidin , Abdullaha babası Ömerden kendi babası Muaviye ye gelen mektubu okutup ortalığı yatıştırdığı bir  mektup.

Şubat 08, 2009, 08:03:37 ös
Yanıtla #84
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslam Peygamberinden sonra yazıldığı söylenen Kuran-ı Kerim, nekadar Peygamberin söyledikleriyle birebirdir, benim burada kafam karışıyor. Bir de Abbasiler  varki onu da konun içine sokunca iyice kafam karışıyor.

Sayın Akyol

Emeviler demek istemiştiniz :D Mektupta  Emevi devletini yönetenlerin ne maksatta müslümanlığı benimsemiş olduğunu ve de amaçlarını anlayacaksınız :) 

Şubat 08, 2009, 08:04:12 ös
Yanıtla #85

Tüm dine inananlardan uzak durun onlar sizin gelişiminiz için oldukça zararlıdır, sizi uyuşturur.

Bu arada şuna da bir açıklama getirmek gerekli;

Şimdi Dinler, Insanlığa belirli bir zamanda ve belirli bir süre kapsamında yolgösterici oldu ya da içersinde barındırdığı Bilgileri hazmetme yoluyla bir üst aşamaya gelinmesi için varoldu. Bir üst aşamaya gelen Insanlık, tabi kısmi olarak bahsediyorum ki buna yozlaşmış bilinçler ve toplumlar en güzel örnektir, Dinsel öğretileri evire çevire, şrasından burasından pay pay alarak bir bütün olarak almamış ve üzerine yorum üstüne yorum getirmiştir, bu da doğal olarak nesilden nesile aktarılmış ve avuçtan avuca içilen bir su misali kirlenmiş, kirletilmiştir. Biliyorsunuz, sakız ağızda fazla çiğnenirse acır ve tadı da bozulur bu da Insan için zararlı bir duruma geldiğinin işaretidir.

Ancak şimdi Insanlık, Dinsel Boyutu aşmış ve daha ileri bilgileri almaya devam eden bir safhaya gelmiştir.

Son olarak fikrinizi kendinize saklamanızı ve özellikle de içinizdeki kin, nefreti herhangi bir Dine dayandırarak ortaya atıp söylemlemenizi şiddetle kınıyor ve birçok Insanı ki aklı başında olanları zaten kastetmiyorum ama bu şekilde davranılarak sürü misali uçuruma sevketmek kadar büyük bir günah yok gibi düşünüyorum.

Gerçi benimkisi tavsiyeden öteye gitmeyecektir. Beni ilgilendirmez ama bazı kapalı olan şeylerin de açıklığa kavuşturulması bağlamında söylediğim açık ve kesindir.
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2009, 08:09:56 ös Gönderen: Isabell »

Şubat 08, 2009, 08:06:35 ös
Yanıtla #86
  • Aktif Uye

Sayın Isabell, sayın Degas bu düşünceyi savunmuyor. Sayın Degas, Kuran'da geçen ayetlerin Yahudi düşmanı olduğuna, şiddet yanlısı olduğuna kanaat getirmiş ve ilk baştaki yazısında da hiç yorum katmadan sadece bu ayetleri paylaşmış. Siz nereden çıkardınız ki sn. Degas'ın Yahudi-Hıristiyan düşmanı olduğunu?

Kendisi semitik dinlerin ve belki de genel olarak din kavramındaki Tanrı olgusunu mantık dışı bulduğunu ifade etmeye çalışmış.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Şubat 08, 2009, 08:13:52 ös
Yanıtla #87

Sayın Isabell, sayın Degas bu düşünceyi savunmuyor. Sayın Degas, Kuran'da geçen ayetlerin Yahudi düşmanı olduğuna, şiddet yanlısı olduğuna kanaat getirmiş ve ilk baştaki yazısında da hiç yorum katmadan sadece bu ayetleri paylaşmış. Siz nereden çıkardınız ki sn. Degas'ın Yahudi-Hıristiyan düşmanı olduğunu?

Kendisi semitik dinlerin ve belki de genel olarak din kavramındaki Tanrı olgusunu mantık dışı bulduğunu ifade etmeye çalışmış.

Pardon, ortada yanlış bir anlaşılma mı söz konusu yani? Ama ben daha önceki paylaşımımda bunun hangi mantıkla yazıldığını sorduğumda bana Sayın Degas'ın kendi bilinciyle yazıldığını söylemesi üzerine kişisel görüşlerimi kendilerine hitaben belirttim.

Ayrıca konu, birçok yönden yanlış anlaşılmaya müsait olduğundan ki gerisinde gelen Sayın Degas'ın düşünceleri konu başlığına uygun birşekilde yazıldığını ve desteklediğini farkettim. Özellikle 'Yahudi Irkının olmadığı' hususunda fikir beyan etmesi, açıkçası beni bu doğrultuda düşünmeye sevketti.

Bu konuda direkt olarak Sayın Degas'a aften görüşlerimi belirtmem sanırım hedefleyici bir yaklaşımın genellenmesinden ibaret olduğunun bir göstergesidir. Doğrusu ne diyeceğimi bilemiyorum. 

Kusura bakılmasın ama işin gerçek tarafı şu ki, eğer benimsenilmeyen görüşler doğrultusunda paylaşıma açık bir fikir beyan ediyorsanız bu şekilde bir gidiş yöntemi bence, bana göre yanlış bir tutumdur ki her zaman için yanlışlığa mahal vermemek ve düşünceleri dosdoğru yansıtmaktan başka doğru bir analiz göremiyorum.

Her neyse, o halde görüşlerim, konu başlığına uygun olarak davranıp hareket edenler için gelsin diyelim.. :)
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2009, 08:23:21 ös Gönderen: Isabell »

Şubat 08, 2009, 08:37:51 ös
Yanıtla #88
  • Uzman Uye

Bay Veritas'ın nedense yanlı tutumu devam etmektedir. Objektif olunması gerekir. Eleştiriniz varsa iki taraflı olmanız gerekmektedir, yoksa hakemliğiniz yanlı olduğu anlaşılmaktadır. Bana da aynı şekilde Bay Degas'ın savunuculuğunu yaptınız, size cevabımı okumuşsunuzdur umarım.

Şubat 08, 2009, 08:39:37 ös
Yanıtla #89

Buna üzüldüm işte. Aslında çoğu zaman doğrusu tartışma yapmaktan hep kaçınmamın nedeni buydu ve gerçekten çok üzgünüm. Sanırım bundan sonra kimseyle tartışma yapmama kararını aldım. Vicdanen duyduğum bu rahatsızlığı nasıl telafi edeceğimi bilemiyorum ama Sayın Degas'tan özür dilemem birşeyi ifade eder mi pek emin değilim. Bu yüzden de aşırı bir mahcubiyet konumuna düştüğüm açık ve nettir.

Herkesin fikrine, görüşüne saygım vardır ama bazı şartlanmış düşünceler doğrultusunda hareket edenlerin ne kadar çok zarar getirdiklerini- en başta kendilerine sonra da Insanlığa- düşündüğümden bir Insan olarak fazlasıyla üzüldüğüm ve Gerçeğin göründüğünden çok farklı olduğunu algılamam sebebiyle hala tek yanlı olarak düşünüp hareket edenlerin varlığının devam etmesi hepimiz açısından üzücü olduğudur. Ben, sadece bir türlü anlaşılamayan, çoğu Insan tarafından şimdiye dek sandıkları şeyin yanlış olduğunu ifade etmek istemiştim ve tamamen Dinlerin amacının aslında günümüzde oluşan korkunç bir kargaşanın sebebinin olmadığını işte bu mantıkla hareket edenlerin bir ürünü olması sebebiyle meydana gelindiğini vurgulamak adına yazdığımı bilmenizi isterim.

Sanırım, tartışmanızı böldüm, üstelik mahvettim bunun için de hepinizden özür diliyorum.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2009, 08:41:39 ös Gönderen: Isabell »