Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlara yapilan suclamalar nasil biter?  (Okunma sayısı 22934 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2007, 11:11:01 ös
  • Ziyaretçi

Sayın MASON sorum size..insanların çoğu masonları dünya dengelerini yöneten hileci düzenbaz insanlar olarak görüyor..Bu gün kitapçıda kıtap bakarken bir kitap gördüm..aleni bir şekilde masonlar düşman gösterilmiş..Sizce bu imaj nasıl silinecek..Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim...

Saygılarımla...

Haziran 17, 2007, 11:29:26 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin mitni,

Sorunuzu, konu icerisinden cikararak yeni bir baslik altina yerlestirdim.

Yuzyillardir Masonlara karsi tepkiler vardir. Bu tepkiler bazi zamanlar kisisel saldirilara, bazi zamanlarda toplu katliamlara donusmustur. Bizler, yaptigimiz iyilikleri, yardimlari ve yararli faaliyetleri gostermedigimiz gibi, kapali kapilarimizin ardinda olan hicbir faaliyettende soz etmeyiz. Bu bizlerin geleneklerindendir. Bizler reklam yapmayiz. Masonluk hakkinda sert tartismalara girmeyiz. Yapilan (sozlu) saldirilara karsida her zaman ketumlugumuzu korumus ve cevap hakkimizi kullanmamisizdir.

Masonlugun ketumiyetinden dolayi "bilinmeyene olan korku" psikolojisi ile saldirilarin gerceklestigini dusunuyorum. Insanlar sormuyor, arastirmiyor. Yanlizca duyduklarina inanarak bunlari dogru olarak kabul ediyorlar. Bircok kez arastirdiklarindada bir bilgiye ulasamiyorlar. Cunku bizler (geleneklerimizden dolayi) genel bilgilerimizi dahi vermekten kaciniriz.

Hicbir kurumun yada kisinin sessiz kalamayacagi ithamlara karsi, Masonlar yuzyillardir sessizligini korumustur. Bunun etkilerinden biri olarak elbette bazi kesimler "demekki soylenenler dogru. bu yuzden cevap vermiyorlar" diyecektir.

Bu imaji nasil sileriz? Benim kisisel dusuncem; bu imaji silemeyiz. Cunku her zaman gizli tutmak zorunda oldugumuz bazi bilgilerimiz vardir. Bu bilgileri aciklamadikca, insanlar her zaman "yeteri kadar acik degil, halen birseyleri sakliyorlar" diyeceklerdir. Bu gizli tuttugumuz bilgileri aciklamamiz dahilinde ise, "kim bilir daha aciklanmayan ne bilgileri vardir?" diyeceklerdir.

Sonuc olarak, antimasonik calismalar, bizlerin iyi yada kotu olup olmadigini onemsemez. Ona gore zaten kotu bir topluluguzdur ve bu asla degismez. Bu nedenle bilgi almaya calismaz. Yanlizca "Bu insanlari nasil suclayabilirim?" diye dusunur. Bu dogrultuda devam eder.

Antimasonik hareketlerin en az bulundugu ulkelerden biri Amerikadir. Amerika gene Masonlarin en cok bulundugu ve Masonlugun en rahat yasandigi ulkedir.

Belkide Masonlarin daha fazla halka acilmasi icin, antimasonik hareketlerin azalmasi gerekiyordur.
Masonluk, bulundugu ulke halkinin onu kaldirabilme oranina gore, yeryuzune cikar.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 17, 2007, 11:36:21 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler..

Tabiki gizli bilgileri asla açıklayamazsınız fakat bence artık bu gidişata dur demek lazım belkide çok tezcanlı düşünüyorum ama insanlar doğruyu yanlışı kesinlikle bilmeli..Ben bizim gibi insanların katil cani olarak gösterilmesine karşıyım..Neticede biz aydın ve aydınlatmak isteyen insanlarız..Korktuğumda şu ya bu düzen böyle gelmiş böyle gider olayına dönerse..O zaman ne yapacağız...

Saygılarımla...

Haziran 26, 2007, 11:17:10 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Suçlamalar bitmez.sonuçta her zaman mualifler vardır.

Haziran 27, 2007, 05:57:40 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Masonlara yapılan suçlamaların bitmesi mümkün değildir çünkü yeri geldiğinde antimasonik yayınlar loca tarafından desteklenmektedir..Türkiye'nin en meşhur antimasonik yayınlarının,mason müzelerinde sergilenmesi bunun en büyük kanıtlarından birisidir kanımca!!
Yani antimasonizm,masonluğun da işine geliyor..Antisemitizm'den en büyük faydayı İsrail'in sağlaması gibi!

Haziran 27, 2007, 06:13:25 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Einsof,

Suclama yapmadan once arastirmanizi isterdim. Suana kadar kac tane Masonik Muze gezdiginizi bilmek isterim? Size karsi sukunet dolu bilgilendirici cevaplar vermeyi birakmis oldugumu sanirim farkindasiniz. Bunun nedeni, savundugunuz kisiler yada karakteriniz degil, bilgi almak istememenizdir.

Sitede halen barinabilme nedeninizide size aciklamak isterim. Bu site, Masonlarin Masonlugu ovdugu ve karsit dusunceleri barindirmadigi bir "Masonluk reklam sitesi" degildir. Karsit dusuncelerede elbette soz verilecektir. Hakkettigi zaman cevapta verilecektir. Amacimiz bilgileri yetersiz olanlara bilgi vermek ve yanlis olan ile dogruyu kendilerinin ayirt etmesini saglamaktir.

Size verilen haklari ve toleransi limitlerine kadar kullandiginizi farkinda oldugunuzdan eminim.  Ben sitenin sahibi olarak size su garantiyi verebilirim: Bu siteden Masonluk karsiti bir kisi oldugunuz icin asla atilmayacaksiniz. Bu yazilarim bir ikaz degil, durum tespiti ve izlendiginizin gostergesidir.

Foruma ilk geldiginizdeki Masonlugu oven (soylu bir birlik olarak gosteren) yazilariniz ile suandaki yazilarinizin arasindaki fark bizler icin onem tasimaz. Bizim dilegimiz, bilgi arayana bilgi vermektir.

Saygilarimla

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 27, 2007, 06:19:44 ös
Yanıtla #6
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. einsof,

hangi locaya girdiğinizi söyler misiniz? bir harici olarak sizi nasıl mabede aldılar?

yoksa siz de benim gibi bir harici olarak hiç locadan içeri adımınızı atmamış olmayasınız?

peki hiç gitmediğiniz ve hiç görmediğiniz bir yerde "orada antimasonik yayınları da sergiliyorlar" demeniz niyedir?

ayrıca hangi locanın bu yayınları desteklediğini de belirtir misiniz?

konuşuyorsak gerçekle bağlantılı konuşalım

bilmiyosak susalım

atalar ne güzel söylemişler "biliyorsan konuş alim sansınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar"

saygılarımla...

Haziran 27, 2007, 06:22:53 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sevgili Mason..
Forum baştan aşağı(büyük çoğunlu sizin yazılarınız)masonluğu ve masonları öven yazılarla doludur!Bırakın bi kaç kişi aykırı ses çıkarsın,sorsun sorgulasın cevap beklesin..Bu sitede yeterince mason hayranı var fazlasına da ihtiyaç yok zaten!

Yukardaki yazıda hakaret yok iğneleme yok sadece basit bir yorum,ama siz buna bile tahammül edemiyorsunuz!Hep övelim,gördüğümüzü değil de bize gösterilmek isteneni görelim daha doğrusu görüyomuş gibi yapalım..En ufak bi açığımı yakaladığınızda zaten "üç günlük,bir haftalık" cezaları yapıştırıyorsunuz,çok daha beter üslup kullanan üyeler varken..

Ben ömrüm boyunca hep bilgi aradım ve arayacağım,ama o bilgiyi bi mason'dan almak istemem açıkcası :) Haa kastettiğiniz şey masonlukla ilgili bilgilendirmeyse elbette her zaman açığım,sitede onlarca yazı var zaten,ve hala yazıyorsunuz!

Size tavsiyem bu kadar gerilmeyin,rahat olun,sinirlenmeyin..Kur'an'da da denildiği gibi " Onlar istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır"

Saygılarımla..

Haziran 27, 2007, 06:27:35 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sevgili skullg..

Siz benim hiçbir locaya girmediğimi hiçbir masonik müze gezmediğimi nerden biliyorsunuz?Ayrıca daha masonluğun adını dahi duymamış insanlar,bu haberleri gazetelerden ya da internet sitelerinden rahatlıkla takip edebilirler öyle değil mi?

Hangi loca bu yayınları destekliyor diye sormuşsunuz..Tabii bir loca çıkıp "Antimasonik yayınların sonuna kadar arkasındayız " diyecekti değil mi? :) Bunu da masonların "Biz sevgi barış, yardım birliğiyiz" türü açıklamalarının bağlamında değerlendirin derim :)

Sevgiler..
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2007, 06:29:21 ös Gönderen: Einsof »

Haziran 27, 2007, 06:33:57 ös
Yanıtla #9
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Einsof,

zaten bilmediğim için dikkat ederseniz sordum hangi locaya alındız? bir harici olarak sizi nasıl mabede aldılar? diye ancak görmediniz herhalde...

eğer girmiş iseniz, lütfen bunu açıkça belirtiniz (hangi loca olduğunu); eğer girmediniz ve görmediniz ise, ilk elden bilgiyi nasıl veriyorsunuz?

kişi nasıl görmek isterse öyle görür derler... masonluk hakkında anti-mason yayınlardaki komplo teorileriyle yetinirseniz elbetteki masonluğa farklı bakacaksınız, ama masonluğu masonlardan öğrenirseniz o zaman gerçektende özde bir sevgi, kardeşlik ve barış taraftarı olduklarını göreceksiniz.

saygılarımla...