Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonik Sırlar  (Okunma sayısı 26039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 24, 2008, 10:05:00 ös
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

youtube' da ifşa edilen Masonik ritüeli nasıl çekmişler kameraya? (Masonluğa kabul edilme töreni ile ilgili olan)

gizli kamerayla çekmişlerdir bence :D
:D Yok canım açık açık çekmişlerdir :P O kamerayı üzerine yerleştiren yada herhangi bir yere yerleştirenden bahsediyorum ben :D

o görüntüleri çeken bir mason değildir o görüntülerde çekilenler de birer mason değildir, tekris olduğu iddia edilenler de gerçekte tekris olmamışlardır.

Şubat 24, 2008, 10:07:45 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

youtube' da ifşa edilen Masonik ritüeli nasıl çekmişler kameraya? (Masonluğa kabul edilme töreni ile ilgili olan)

gizli kamerayla çekmişlerdir bence :D
:D Yok canım açık açık çekmişlerdir :P O kamerayı üzerine yerleştiren yada herhangi bir yere yerleştirenden bahsediyorum ben :D

o görüntüleri çeken bir mason değildir o görüntülerde çekilenler de birer mason değildir, tekris olduğu iddia edilenler de gerçekte tekris olmamışlardır.
Bir bildiğiniz var demekki Sn. skullG, nedir peki açıklar mısınız biraz daha diye sorsam?

Şubat 24, 2008, 10:09:00 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sevgili skullG evet öyle olduğuna bende inanıyorum,o zaman diyebilirz ki bu görüntüleri çeken kişiler iddiayı ortaya atarken baştan boşa çıkmışlar.Asıl olarak merak ettiğim bu sırların neyi kapsadığı daha doğrusu kapsamadığı,mesela 111 masonik bir sır mıdır? Sır ise ben nasıl ulaşabildim?
Bunun gibi düşünebiliriz.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2008, 10:12:52 ös Gönderen: bilmeliyimgalilei »

Şubat 24, 2008, 10:12:03 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sevgili skullG evet öyle olduğuna bende inanıyorum,o zaman diyebilirz ki bu görüntüleri çeken kişiler iddiayı ortaya atarken baştan boşa çıkmışlar.Asıl olarak merak ettiğim bu sırların neyi kapsadığı daha doğrusu kapsamadığı,mesela 11 masonik bir sır mıdır? Sır ise ben nasıl ulaşabildim?
Bunun gibi düşünebiliriz.
11 Masonik? Bakın ben bunu bilmiyorum...

Şubat 24, 2008, 10:28:39 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sevgili blossomçok önemli bir anlamı yok örnek vermek için bunu söyledim :)

Şubat 24, 2008, 10:30:25 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sevgili blossomçok önemli bir anlamı yok örnek vermek için bunu söyledim :)

:D Ben Masonik öğreti hakkında çok meraklıyım ama biliyorsunuz :)
Peki neden çekilen o görüntülerin Masonlara ait olmadığını düşünüyorsunuz?

Şubat 24, 2008, 10:36:04 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Daha önce aynı konuyu forumda üyeliğimin ilk günlerinde sanırım sormuştum.Ve Sn.Üstad çok mantıklı açıklamalar yapmıştı.Beni çelişkiye düşüren bu denli bir iddia ortaya atarak neredeyse bir komplo düzenleyen insan düşünmeliydi ki sadece 33. derece nin bulunduğu bir ritüelin gizli kameraya alınması demek 33.dereceden birisinin bu işi yapması demek.E madem ki 33 dereceye ulaşan birisi bu derece saptırılıyor ve iddia edildiği gibi şeytana tapacak kadar beyni yıkanıyorsa ? o zaman nasıl kameraya alarak ters bir durumda bulunsun ki?
Tekris görüntülerine gelince çok rahat o açılardan kimin ((o gün ki oturduğu açıdan azçok ))görüntüleri çektiği tespit edilebilinir.Bunu bile bile kim yapar ki?

Şubat 24, 2008, 10:52:19 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Daha önce aynı konuyu forumda üyeliğimin ilk günlerinde sanırım sormuştum.Ve Sn.Üstad çok mantıklı açıklamalar yapmıştı.Beni çelişkiye düşüren bu denli bir iddia ortaya atarak neredeyse bir komplo düzenleyen insan düşünmeliydi ki sadece 33. derece nin bulunduğu bir ritüelin gizli kameraya alınması demek 33.dereceden birisinin bu işi yapması demek.E madem ki 33 dereceye ulaşan birisi bu derece saptırılıyor ve iddia edildiği gibi şeytana tapacak kadar beyni yıkanıyorsa ? o zaman nasıl kameraya alarak ters bir durumda bulunsun ki?
Tekris görüntülerine gelince çok rahat o açılardan kimin ((o gün ki oturduğu açıdan azçok ))görüntüleri çektiği tespit edilebilinir.Bunu bile bile kim yapar ki?
Ben mi çok şüpheciyim yada takıntılıyım bilemiyorum ama ilk söylediğiniz kısım yani keçi kanı meselesi zaten muntazam Masonlara ait değil. Kamerayı içlerinden biri ama 33. derec e olmayanlardan biri yerleştirmiş olamaz mı? Sonuçta o kamera üzerinde olmak zorunda değil. İkinci Masonluğa kabul edilme ritüleli ise, kolaylıkla yeni üye olmuş bir çırak tarafından çekilebilir. Kimliği orataya çıksa ne olur o zatı muhteremin? Zaten bunu yapan biri bunu göze almış demektir. Kalben yada ruhen de Mason olamamış biridir. Açıkçası bu görüntülere inanmak yada inanmamak gibi bir durumum yok çünkü işin aslını bilmiyorum. Ama takdir edersiniz ki bir çok kişi bu yolu kullanarak, çekilen gizli görüntülerin (herhangi bir konu yada topluluk hakkında) kendileri ile alakası olmadığını iddia edebilir...

Şubat 24, 2008, 11:04:24 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sizin yorumlarınız da gayet mantıklı.
Fakat kamera yerleştirme konusunda hem fikir değiliz.Mesela tekris görüntüleri neredeyse bir film gibi çekilmiş.Sn ilerledikçe kameranın açıları değiştirilmiş daha iyi görüntü sağlamak için..

Şubat 24, 2008, 11:06:43 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sizin yorumlarınız da gayet mantıklı.
Fakat kamera yerleştirme konusunda hem fikir değiliz.Mesela tekris görüntüleri neredeyse bir film gibi çekilmiş.Sn ilerledikçe kameranın açıları değiştirilmiş daha iyi görüntü sağlamak için..
Tekriste işte dediğim gibi olmuştur. Ama muntazamlara ait olmayan görüntüleri bilemem. Neyse olay bu değildi tabii :) Konu saptı, insanlar gizli şeylere bazen çok kolay ulaşabiliyorlar belkide...