Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaşamımızı neye göre belirliyoruz?  (Okunma sayısı 18226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 30, 2007, 01:57:24 ös

Hepimizin birbirinden farklı değişik yaşamlara sahip olduğumuz bir gerçektir, sizce yaşamımızı neye göre şekillendirmeliyiz?Ne için yaşadığımızı biliyor muyuz?Ya da sahip oldukalarımızla mı yaşantımızı garanti altına almaktayız yoksa elimizdeki bütün şeylerin gelip geçici olduğunu bilerek güvendiğimiz bir kaynak var mıdır?Bana bu dünyada sırtınızın asla yere gelmeyeceği birşeye sahip olduğunu söyleyecek biri var mı aramızda!
İnsanoğlu olarak fiziksel gelişimimizle bağlantılı olarak bebekken bir başkasına muhtacız, çocukken gene aynı durum, yaşlıyken gene, peki sadece gençlik dönemimizde ayakta durabilmeyi başarıyorsak bunun da geçici bir süre olduğunun farkındaysak hakikaten şu sorunla karşı karşıya kalıyoruz; neden ve nasıl yaşıyoruz biz....
Bu gerçekleri bile bile yaşamak mı daha önemli yoksa bu gerçekleri dikkate almadan mı yaşamak önemlidir,Hangi durum vardır ki yaşamımızda kendimize ait birtakım şeyleri koruyabilmemiz mümkündür...
Bence kendi yaşamımız hakkında bu gerçekleri tartışsak belki de bir yere varmamız mümkün olur_ Ya sizce?
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 30, 2007, 02:13:44 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Konu "Insan" basligi altina tasinmistir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 30, 2007, 02:59:09 ös
Yanıtla #2

Çok teşekkür ederim Saygıdeğer Mason, bazen yaptığım bu küçük hataları görmezlikten gelin lütfen,
SAYGILARIMLA

Mayıs 30, 2007, 04:06:41 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hepimizin birbirinden farklı değişik yaşamlara sahip olduğumuz bir gerçektir, sizce yaşamımızı neye göre şekillendirmeliyiz?Ne için yaşadığımızı biliyor muyuz?Ya da sahip oldukalarımızla mı yaşantımızı garanti altına almaktayız yoksa elimizdeki bütün şeylerin gelip geçici olduğunu bilerek güvendiğimiz bir kaynak var mıdır?Bana bu dünyada sırtınızın asla yere gelmeyeceği birşeye sahip olduğunu söyleyecek biri var mı aramızda!
İnsanoğlu olarak fiziksel gelişimimizle bağlantılı olarak bebekken bir başkasına muhtacız, çocukken gene aynı durum, yaşlıyken gene, peki sadece gençlik dönemimizde ayakta durabilmeyi başarıyorsak bunun da geçici bir süre olduğunun farkındaysak hakikaten şu sorunla karşı karşıya kalıyoruz; neden ve nasıl yaşıyoruz biz....
Bu gerçekleri bile bile yaşamak mı daha önemli yoksa bu gerçekleri dikkate almadan mı yaşamak önemlidir,Hangi durum vardır ki yaşamımızda kendimize ait birtakım şeyleri koruyabilmemiz mümkündür...
Bence kendi yaşamımız hakkında bu gerçekleri tartışsak belki de bir yere varmamız mümkün olur_ Ya sizce?

Benim  hayatımın  en önemli özelliği riski sevmem olsa gerek!!!
Bir insan  yazı tura oyununa hayatını ve servetini koyabilir mi?Ben koyarım....
Erdem, onur,şeref , inanç ve risk alabilmek!
Hayatımızı bence bu değerlere göre şekillendirmeliyiz...

İnsanlar gizliliği sever ve kimse  kendi hayatındaki gerçekleri aktarmazÇünkü o zaman  zaafı açığa çıkar!
Bu da  forumu ve kendilerini  zedeler...

Başkalarının hayatını tartışabiliriz fakat kendi hayatımızı tartışamayız...

İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 30, 2007, 04:15:36 ös
Yanıtla #4

Risk almak özellikle kendi yaşamınız için çok tehlikeli bir oyun olur Sayın Hutgın, tabiki kendi hayatımızı tarışamayız fakat hepimizin birtakım yaşamsal gerçekleri vardır, burada önemli olan bu gerçeklerin insanı ne derece güvende hissetttiğidir_
Konuma iştirak ettiğiniz için çok teşekkür ederim,
SAYGILAR!....

Mayıs 30, 2007, 07:22:53 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Yasamimi kendime gore belirlerim. Belli dogrularim vardir, onlardan kolay kolay sasmam. Bu dogrultida adimlarimi atarim.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 02, 2007, 09:21:52 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Yasamimi kendime gore belirlerim. Belli dogrularim vardir, onlardan kolay kolay sasmam. Bu dogrultida adimlarimi atarim.

aynen katılıyorum sn.asi

Haziran 20, 2007, 03:14:27 ös
Yanıtla #7

Peki Sayın Asi, yaşamınızdaki belirlediğiniz doğrularınıza göre yaşamınızı biçimlendirdiğinize göre attığınız adımları belirlemiş olduğunuz doğrulara göre atmanız ve tarafınızca belirlenmiş olan bu doğrular herhangi bir değişkenliğe uğraması sözkonusu olamaz mı?
Yaşamınızda özellikle sizin belirlemiş olduğunuz doğrulara gör adım atıyorsanız başınızın heran derde girmesi kaçınılmazdır, özrü diliyorum burada size ve özellikle yaşamınızda belirlemiş olduğunuz doğrularınıza çok büyük bir saygım vardır, bu kuralım mutlak kaçınıılmazdır_
Ancak bizim dışımızda sürekli olarak gerçekleşen değişkenliğe paralel olarak bizler dahil hiçbirşey sabit değildir, böylelikle yaşam bir oyundur ancak attığımız her adım bir sonraki yaşantımızı büyük ölçüde etkileyecektir_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA...

Haziran 20, 2007, 03:16:30 ös
Yanıtla #8

Bu arada Sevgili ohannesburg, aynı şey sizin için de geçerlidir eğer yaşamınızı Sayın Asi'ye benzer bir yaşama endekslendiyseniz!....
SAYGILAR....

Haziran 20, 2007, 06:01:37 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Peki Sayın Asi, yaşamınızdaki belirlediğiniz doğrularınıza göre yaşamınızı biçimlendirdiğinize göre attığınız adımları belirlemiş olduğunuz doğrulara göre atmanız ve tarafınızca belirlenmiş olan bu doğrular herhangi bir değişkenliğe uğraması sözkonusu olamaz mı?
Yaşamınızda özellikle sizin belirlemiş olduğunuz doğrulara gör adım atıyorsanız başınızın heran derde girmesi kaçınılmazdır, özrü diliyorum burada size ve özellikle yaşamınızda belirlemiş olduğunuz doğrularınıza çok büyük bir saygım vardır, bu kuralım mutlak kaçınıılmazdır_
Ancak bizim dışımızda sürekli olarak gerçekleşen değişkenliğe paralel olarak bizler dahil hiçbirşey sabit değildir, böylelikle yaşam bir oyundur ancak attığımız her adım bir sonraki yaşantımızı büyük ölçüde etkileyecektir_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA...
Sevgili Sevil,
Kaygilarinizi, ve anlatmak istediginizi anliyorum. Ama ve fakat bu dogrularin cogu benim belirlerdigim dogrular olmakla beraber ahlaki, dini ve toplumsal dogrularla ortusen seyler. Yani kendimce "BU dogrudur diye karar verip, sorgusuz sualsiz onun yolundan giden bir insan degilim. Hatta, belki dikkatinizi cekmistir, bir cok seyi dogru oldugunu bilsem de, dogruluguna inansam da, hemen karsit fikrini ortaya atip sorgularim. Bu cogu kisinin alinmasina sebep olmustur, fakat eger ben bir seyi dogru olarak kabul edeceksem, oncelikle onun HEM dogru, hem de etik olmasi gerekir.

Simdi siz ne yaparsaniz yapin, bana her ne kadar rusvetin ne kadar gerekli oldugunu anlatirsaniz anlatin, benim dogru olarak kabul ettigim "RUSVET ALINMAMALI, ve COK ZORDA KALINMADIGI SURECE VERILMEMELIDIR"  olgusunu degistiremezsiniz. Bu tarz seylerden bahsetmistim.

Yoksa, bana gore adam oldurmek dogrudur diye bir mantik yurutup hayatimi ona gore yonlendirmem.

Bakis acinizi anliyor ve saygi duyuyorum. Saniyorum orjinal postumda yeteri kadar acik olamadim.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.