Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Devlet cinayete adeta izin verdi.......  (Okunma sayısı 45487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 04, 2011, 02:06:40 öö
Yanıtla #60
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Merak ettim, ilave yapmak istedim.

Sayın Laus Deo madem dayak yemenin özgürlük olduğunu söylüyorsunuz. Sizde böyle bir özgürlük istermisiniz? Veya isteyebilirmisiniz? Hani ben body hocalığı yaptım, Türkiye şampiyonu çıkardım(Tekirdağ 2002 65kg). Dilerseniz veya varsa bu ihtiyacınızı seve seve ve hakkıyla yerine getirebilirim.

Saygılarımla...

Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 04, 2011, 02:07:56 öö
Yanıtla #61
  • Uzman Uye

Sayın Laus Deo, hayatım boyunca yanlış bulduğum her şeye karşı çıktım. Bu tezinizi de yanlış ,  çağdaş  insana yakıştıramadığım  ve hiç bir  mantıklı açıklamanızı bulamadığım için karşı çıkıyorum.  Sizin başka bir konudaki fikrinizle teatiye girdiğimi hatırlıyamadım.
      Evet engellerim. Bir insan olarak  engellemekle kalmam onu tedaviye yönlendiririm .
      Despotizm, bu değildir.
      Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Temmuz 04, 2011, 02:16:04 öö
Yanıtla #62
  • Uzman Uye

Sayın Prometheus,  lütfen fazla yüklenmeyin. Bazılarının bir şeyleri anlamaları zaman isteyebilir. Sabredeceğiz sabredeceğiz, bir gün bunun mükafaatını göreceğiz. Ben umutluyum.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 04, 2011, 02:21:19 öö
Yanıtla #63
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Üstadım, sizin bu yaklaşımınız her zaman kulağıma küpe olsa keşke.
Napalım, cahiliz, bazen kötüye kötü diyebilecek kadar cüretkar olabiliyoruz.
Neyleriz ki hatamızı gideremedik.
Dost söyler dinleyemedik.
İstedik ki başımız göğe ersin,
Bir karınca kadar ilerleyemedik.

Bir garip bencile...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 04, 2011, 02:42:50 öö
Yanıtla #64
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Despotluk ve siddet taraftarliginizin sebeplerini merak ediyorum. Cocukluktan kaynaklanan seyler olsa gerek, hani oyledir ya, cocuklukta yasanan olaylar bu tarz dusuncelere iter insanlari... Ne diyeyim, yazik, umarim yakin zamanda bu siddet arzunuzdan ve despot beyin yapinizdan bir kenara ayrilabilirsiniz.

Ayrica Prometheus sunu soylemeliyim ki, korkusuzlugunuz ve cesaretiniz beni oldukca sasirtti. Ama unutmayin ki fazla cesaret iyi degildir. Basiniza olmadik isler acar. Benden size tavsiye nerde oldugunuzun farkinda olmadan cok cesaretli olmayin.

Bazilarinin birseyleri anlamalari zaman alir ama o zamana bazen omur yetmez. Bakin bazilari 63 yasinda olmalarina ragmen hala ogrenememisler bazi seyleri ve bunun sebebi de beyinlerindeki duvarlari yikamamis olmalaridir. Ama olsun yine de buna sukur etmek lazim.

Ayrica asla ozur dileyecegim bir sey yoktur. Olsa seve seve ozur dilerim, hic gocunmam.

Ayrica o taptiginiz insandan biraz saygi ogrenmenizi umut ediyorum, Prometheus, yakin zamanda...

YY & Y

Temmuz 04, 2011, 03:51:26 öö
Yanıtla #65
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn laus deo yazdıklarınızı okuyorsunuz degilmi?
Digerler arkadaşların yazdıklarını okumaya calışsanızda anlamadıgınız belli..
arkadaşlar siddeti  ne şekilde olursa olsun tasvip etmiyorlar.

Simdi bunun bana zarari nedir? Bu benim ozgurlugume hangi anlamda dokunur?   demişsiniz.......
bu nasıl bir dusunce mantıgı? bana zarar vermeyen yılan bin yıl yasasın..insan olarak sizin yeriniz nerede ?

Hani onaylama cesaretini gösterdiginize  göre tasvip ettiginizi sn prometheusun size önerilmesini onaylamıyorsunuz , kınıyorsunuz,tepki veriyorsunuz ..
sizin sozunuzle size yansıyım bence mahsuru yok denemek istiyorsa onun secimi ,onun özgurlugu nasılsa bana zararı yok ne istiyorsa yapsın  :))
prometheusu fazla cesur buldunuz,evet cesurdur,dikkatinizi cekerim onun cesareti aptal cesareti degildir,bilginin gucune guvenerek ortaya cıkar .sizin uyarınız tehtid kokuyor.hepimiz nerede oldugumuzu biliyoruz,siz biliyormusunuz?

Kisinin kendine şiddet  uygulamasını istemesinin  bir  özgurluk oldugunu idda etmeniz ilginc..bunu savunan zihniyeti dusunmek gerekli.....özgürlük kavramı sizce nedir?
Kisinin kendine zarar vermesini yada verdirmesinin engellenme yollarının bulunması despotluk  oluyormus ilginç.......bu normal ve saglıklı bir insan davranısı ki sizde onaylıyorsunuz...tedavi filan edilmesin kontrol edilmesin  dozaj arttıkca bu durum birine zarar verme yoluna sapacaktır..o zaman ne öneriniz olacak?
 63 yasındaki arkadaşımız duvarın arkasından ,sizin yıktıgınız yok ettim dediginiz duvarsız olarak baktıgınız olayın ilerisini görüyor,sizin bakıpta göremediginizi..........bence onu hafife alacagınıza bilgeliginden fayda alın .
size nacizana bir tavsiye  ÖZGÜRLÜK NEDİR  ?  DEPOTLUK NEDİR ? İNSANLIK NEDİR bunları  tekrar araştırın..bir gözden gecirin...
sevgiyle kalın ..

Temmuz 04, 2011, 04:02:53 öö
Yanıtla #66
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin smyrnali,

Kim ne derse desin, kisi kendi vucuduna yaptigi seyler konusunda ozgur olmalidir. Dayak yemek ekstrem bir ornektir ama insanin istedigi halde dayak yemesini engelleyen zihniyet, ayni sebeplerle dovme yaptirilmasini da engeller. Oyle ya, bu kisi deli olmalidir ki kendisine iskence yaptiriyor!

Mutlak demokrasiyi anlatmak icin kullandigim bu ornegi abartarak zaten algi seviyenizin nerede oldugunuzu bence burada siz dahil bir cok kisi belli etmis. Pratikte olmasa bile en azindan teoride ozgurluk olmalidir insan. Ama siz buna bile karsisiniz, cunku ne kadar kendi kendinize "ben ne kadar aydinim, ne kadar ozgur dusunceliyim" deseniz de hepiniz beyninizdeki orumcek aglariyla yasiyorsunuz. Cunku "tanricilik" oynuyorsunuz. Herseyi zaten siz bilirsiniz, kimin ne istedigi, ozgurlukten ne anladigi, bedeni uzerindeki ozgurlugunu asiriya kacirip kaciramayacagini cok iyi bilirsiniz.

Af edersiniz de siz Tanri misiniz? (Misiniz'i ayri yazdim kusura bakmayin, geri kafalilik iste)

Ayrica Turkcemizde sadece tek nokta ve uc nokta isaretleri mevcuttur. Ama pardon siz Tanri'ydiniz degil mi!
YY & Y

Temmuz 04, 2011, 04:12:47 öö
Yanıtla #67
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet ben Tanrıyım..
Beyenemediniz mi?
Sizin gibi kustah ve terbiyesiz degilim.şahsınıza hakaret etmedim,aydın ve özgurluk kavramlarımız farklı,sizin idirak edemediklerinizi idirak edenler örumcek kafalı oluyorsa  siz ne bicim varlık oluyorsunuz?

Temmuz 04, 2011, 04:16:47 öö
Yanıtla #68
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Smyrnali,

Gercek karakterinizi sergilemeniz konusunda bana yardimci oldugunuz icin size cok tesekkur ederim.

Esenlikler,
Laus Deo.

Not: Beyenmek kelimesinin anlamini aciklayabilir misiniz? Ben bir tek "begenmek" kelimesini biliyorum da...
YY & Y

Temmuz 04, 2011, 04:23:42 öö
Yanıtla #69
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bizde sizi tanıdık açıkça  gorduk .memnun oldum diyemiyorum.
.Butun kusurum ,ayıbım imla hatası olsun..