Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsim ve Soyisim  (Okunma sayısı 961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 03, 2018, 02:29:49 ös

Bir insanın ismi ve soyismi, kişinin karakterini etkiliyor. Genelde ismin ve soyismin çocukluktan itibaren kişiyi tanımlaması, kişinin bu kelimelerle etkileşime girmesine, karakterinin isminin anlamına dönüşmesine neden oluyor.

Ama islam ezoterizmindeki ebced ve ya kabaladaki gematria gibi kavramlara çok inanmıyorum, sayısal anlamdansa kelimenin kendi orijinal anlamı daha etkili diye düşünüyorum.

Kendi nacizane tavsiyem, çocuklarınıza sert isimler koymayın ve yahut sert bir soyisminiz varsa değiştirin, misal Demir, Aslan, Kaya vb .. gibi sert soyisimler kişinin de sert bir karaktere dönüşmesine neden oluyor. Ben biriyle tanıştığımda ismi ve soyismine çok dikkat ederim, sert ve egoyu besleyen isimli insanlara karşı dikkatli olurum ama yine de tanımaya çalışırım, eğerki ismi gibi sert ve egolu biri değilse samimi arkadaşta olurum tabiki. Yani hemen ciddi bir önyargıda da bulunmam, yanlış anlaşılmasın.

Ama dediğim gibi bunu bilimsel verilerle size destekleyemem. Benim kişisel tecrübelerimde mevcut sadece.

Sevgiler
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2018, 03:17:53 ös Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Kasım 03, 2018, 06:33:04 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

mesela benim adım suat soyadım taşkın suatın anlamı hayalperest taşkın ise kalabalık .
saygılarımla

Kasım 03, 2018, 10:22:02 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İsim ve soyismimizin karakterimizi etkilediğine bende inanmaktayım. Okuduğum bir kaç yazı da bununla ilgili bilgiler de geçiyordu. Ayrıca isimlerin anlamını bilip ona gore çocuğumuza vermemeniz gerektiğine dair bilgilerde yer alıyordu. Çünkü sonradan hem psikolojik açıdan hem de bulunduğu çevre açısından önem kazanıyormuş.. son olarak sonradan değiştirmek de baya zahmetli sırf bu yüzden lütfen dikkat edelim  :)  :)