Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "Yeni bir dünya" Tek Merkezde Yönetim Sistemi.  (Okunma sayısı 1485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 13, 2017, 07:42:58 ös

Kimsenin hiçbir şeyi sorgulamadığı bir devirde yaşıyoruz.Kimse dediysek elbette sorgulayan,araştıran,mantıklı davranan birileri halen var.Burada kastettiğim şey sorgulamayan ve sadece tüketen büyük bir kitlenin varlığıdır.

Bireysel olarak birbirimizle konuşup iletişime geçtiğimiz vakitlerde görüyoruz ki aslında sağcı olalım,solcu olalım (yada bizleri birbirimizden ayıran,farklılaştıran ne varsa)  ortak noktada birleşip şikayetçi olduğumuz pek çok şey var.Elbette taban tabana zıt olduğumuz da pek çok konu var.

İçinde Milyarlarca Canlının yaşamakta olduğu,geçmişte Milyarlarca insanın yaşadığı ve şu anda çok azı dışında öncekilerinin kemiklerinin dahi kalmadığı İnsan neslinin ayakları üstünde durabilen yegane örnekleriyiz.Ve tarih boyunca şu yaşadığımız dönemdeki kadar cahil bırakılmış,cehalet içinde yüzen fakat sokaktaki çöpçüsünden,Devlet Başkanlarına kadar herkesin (Haşa) İlah Rolüne soyunduğu bir zaman dilimine rastlanılmadı.

Medya çok büyük bir güç diye boşuna söylemiyoruz.Uzunca bir süredir Yeni Dünya Düzeni isimli bir düzenden bahsedip duruyoruz.Sadece biz değil bu cümleye artık çoğu filmde,dizi de yada tartışma programlarında da rastlıyorsunuz.Farkında olan bir azınlık mevcut olsa da kahir ekseriyet bu Cümleyi de diğer cümleler gibi sıradan bir cümle olarak algılıyor ve farkına bile varmıyor.

Günlük hayatta konuştuğunuz,tartıştığınız,güldüğünüz,ağladığınız,eleştirdiğiniz çoğu şeyi size Medya sunuyor.Yani hep söylediğim gibi birilerinin sizi yönlendirdiği bariz bir biçimde ortadayken bu Kibir ne diye ?

Cep telefonu ekranına hapsedilmiş bir gençlik,Televizyon ekranına hapsedilmiş ebeveynler ve Ego’ların ilahlaştırılması…

Evet Yeni dünya Düzeni Deccal’i bir sistemdir.Bu sistemde Ülkeler,Devletler yoktur Tek bir Devlet vardır.Tek bir Ekonomi vardır.Tek bir İlah vardır.Tek bir Din vardır.

Bu tarz konulara meraklı biri değilseniz Tek İlah ve Tek din fikri sizi heyecanlandırabilir.Hatta abartıp bu heriflerin İslam için çalıştığını bile zannedebilirsiniz fakat kazın ayağı öyle değil.

Dilerseniz bu Yeni dünya Düzeni’nin temel hedeflerine kısaca değinelim.Hangi cümle aslında neyi hedefliyor ?
Tek bir Devlet : Sınırları Süveyş kanalından Basra’ya oradan Anadolu toprakları Kapadokya’ya kadar olan bölgede merkezi Kudüs’te bulunan Siyon Tepeleri üzerine kurulmuş bir kaleden dünyayı yönetmektir.Matrix Filmini dikkatli izleyenler ne demek istediğimizi daha net olarak anlayacaklardır.Burada bahsettiğimiz matematiksel anlamda Deccal’in tahtına oturacağı zamanı ve mekanı doğrudan izah etmektedir.Sadece o Bölgede kurulacak bir Devletten bahsetmiyoruz.Tüm dünya toplumlarının o bölgeden yönetileceğini ,merkezin o bölge olacağını anlatıyoruz dikkat edilsin.
Tek bir Ekonomi : Bu sistemin artık iyiden iyiye kendini hissettirdiğini ve sona yaklaştığını rahatlıkla analiz edebilmek için günümüzde ve geçmişte yaşanan Ekonomik gelişmeleri yüzeysel olarak incelemeniz bile yeterlidir.Tapınakçılar vasıtasıyla Günümüz Modern Bankacılığının inşa edilmesi ( ki bunu ayrı bir yazımda dile getirmiştim) , Kredi Kartı, Çek,Senet,Bono,Hisse Senedi vb. , yakın bir gelecekte ise günümüzde alt yapısı oluşturulan Akıllı Para,Cepte Para vb. uygulamalarla artık maddi anlamda paranın dolaşımdan yavaş yavaş kaldırılması ve sadece insanların adına kayıtlı hesaplar kanalıyla harcama,borçlanma vb. işlemleri yapabilmesi.Bu aslında şu demek : Günümüz Bankacılığının neredeyse tamamını elinde bulunduran Siyonist Bankerlerin ve ekonomi Patronlarının Maddi gücü tam anlamıyla kontrol altına almaları.
Yıllardır Küresel anlamda bir ekonomik Kriz gündemi meşgul ediyor.Krizle yatıyor,Krizle kalkıyoruz.Ekonomik Kriz kimimizin Karısı oldu,kimimizin Kocası.İnsanlar artık yatağa yatıracağı faturaların,yaklaşan ödemelerin kabuslarıyla sevişerek giriyor.Böyle bir Kriz gerçek midir ? Yalan mıdır ? Ekonomist değiliz lakin ortada bu krizin kolayca aşılabileceğini ama korkak adımlar atıldığını iddia eden yığınla ekonomist var.Acaba bu ekonomik Kriz tıpkı şu an Yunanistan ve İtalya sonrasında İspanya,Fransa vb. Avrupa’nın önemli ekonomilerinin çöküşü sonrasında bizi bekleyen Tek bir Ekonomi modeline hazırlık aşaması olmasın ? Tabi her söylediğimize Komplo Teorisi diye burun kıvıranlar bu söylediklerimizi de muhtemelen bir Paranoya olarak değerlendirmekte gecikmeyecekler.
Neyse ki bugün Siyonist Para Babalarının istediği kıvama gelmeyen Devletleri parayla tekme tokat dövdüğünü anlayan ,idrak eden de önemli bir kesim mevcut.Birileri her şeyin tesadüf olduğuna inanıp akşam kuşağı dizileriyle gevşeye dursun biz olayların analizini yapmaya devam edelim.
- ağır ol Kardeşim daha Arap Birliği Ülkeleri var,nereye böyle ! diyen de çıkabilir.
Onlar hem maddi hem manevi anlamda çökeli epey oluyor.Genelleme yapmayı sevmiyorum ama (buradaki ama kelimesi kıvırtmak üzere olduğumun işaretidir) Dünya genelinde Davasına adam gibi sarılıp,sahip çıkan Filistinli Mücahidlerden başka ender toplulukların olduğu katıksız bir gerçektir.Günümüz İslam ülkeleri maalesef kaderini Düşmanının eline teslim etmiş halde iç çatışmalarla tükenmektedir.Netice itibariyle Tek Dünya Ekonomisi için belki de atılmış son adım Küresel Ekonomik Kriz adıyla Devletlerin Krizden kurtarılması ayağından teslim alınmasıdır.
Tek Dünya Din’i : Aslında bu konu çok çetrefilli.Çoğu kişi Yeni dünya Düzeninde hedeflenen Tek din anlayışının tüm dünyayı Hıristiyanlaştırma Projesi olduğunu sanıyor veya kimilerine göre ise arka planda tüm dünyanın Yahudileştirilmesi maksadı var.Fakat işin aslı Dünyayı dinsizleştirme Projesidir.Zira Dünyayı yöneten Küresel Örgütlerin tamamında inançsız bir dünya görüşü esastır.Onlar için din Şeytan’ın kendilerine verdiği vesvesedir.Şeytan’ın fısıldamalarını nefislerine ilah edinirler.Onların Din’i Dinsizliktir.
Tek İlah : Hedefleri Kapitalist bir Dünyadır.İçinde İnsani vasıfların olmadığı ,her şeyin maddiyata dayalı olduğu,başarılı olabildiğin kadar yaşamayı hak ettiğin tamamen çıkarlar üzerine kurulu bir dünya.Maddi anlamda görünen yüzü ile Para’nın İlah edinildiği temelde ise Şeytanın İlahlaştırıldığı Kapitalist bir Sömürü düzenidir arzu edilen.
Şimdi tüm bu maddeleri tek tek inceledikten sonra karşımıza çıkan tabloya birlikte göz atalım isterseniz.İnsanların robotlaştırılması noktasında artık neredeyse sonuca ulaşıldığını bugün aklı başında hiçbir insan evladı inkar edemez.Paraya,güce,ihtişama ve gösterişe tapınan milyarlarca insan çevremizde dolaşıyor.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 13, 2017, 07:44:55 ös
Yanıtla #1

.Ve tarih boyunca şu yaşadığımız dönemdeki kadar cahil bırakılmış,cehalet içinde yüzen fakat sokaktaki çöpçüsünden,Devlet Başkanlarına kadar herkesin (Haşa) İlah Rolüne soyunduğu bir zaman dilimine rastlanılmadı.Gunumuze iyi örnek.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 13, 2017, 07:56:08 ös
Yanıtla #2

Monarşinin ve Roma Kilisesinin kıskacındaki Avrupalı köylüsünden, 20. Yüzyılın özgür ve modern insanlarını yaratan bir avuç sosyolog, bilim adamı, sanatçı, asker ve önder vardı.

Bu güne kadar bize anlatılan ve beynimizin en ince ayrıntısına kazınan ön yargılarımız bu yönde idi. “Özgürlük, eşitlik ve insan hakları bütün bunları aydınlanmış insanlarının savaşı ile kazandık.” Yâda buna inandık. Ama gerçekler öylemi? Gerçekten aydınlanmış adamlar bunu mu istedi?

1773 yılında Mayer Rothschild, zengin ve güçlü on iki adamı, “yeni dünya düzeni” kurmak için  tüm kaynaklarını birleştirmek üzere toplantıya çağırdı.(1)

“İnsanoğlu, cennette olduğu gibi huzur ve mutluluk içinde dünyada yaşayacak, hiçbir kurala bağlı kalmayacaktır. Yeni düzende herkesin kabul edeceği Mesih-Kral-Rahip yönetimde olacaktır. Son hedefte özel mülkiyetin, toplumsal otoritenin ve millet kavramının kaldırılması ile ortaya çıkacak boşlukta bir süper devlet kurulmalıdır. -Tek devlet, tek din, tek ekonomi- Süper devlet yönetiminde savaşsız kalan dünyada, “eşit, özgür ve mutlu” insanlık mutlaka yaratılmalıdır.”

Toplantı sonrası Adam Weishaupt isminde Alman Hukuk Profesörü örgütü kurmak üzere görevlendirildi. (2)

Kilisenin Cizvit tarikatını dağıtmasından tam üç yıl sonra, 1 Mayıs 1776 tarihinde, Adam Weishaupt, “Mükemmeliyetçiler Tarikatı” (Perfectibilists) kurduğunu duyurdu.

Bavyera’da bir meyhanenin üst katında beş kişi ile ilk toplantısı yapıldı. Toplantıya katılanlar “sevgi, barış, erdem ve eşitlik ilkelerini taşıyan evrensel kardeşlik” için yemin etti. Örgütün adı “İlluminati” olarak değiştirildi. Örgüt kapatılana kadar açık ve bilinen bir örgüttü.

Kısa sürede Johann Wolfgang von Goethe, Johann Gottfried Herder ve Nicolai Abildgaard dahil zamanın tüm yazar, heykeltraş, ressam, bilim adamı, soylu ve zenginler dahil 3000 üye toplamayı başardı.

Meyhanede alkolü fazla kaçıran üyeler, gereksiz yere konuşmaya ve kavga etmeye, birbirinin eşlerini ayartmaya başlayınca sırların bir kısmı açığa çıktı. Roma Kilisesinin baskısı ile Alman yönetimi tarafından 1784 yılında kapatıldı ve yasaklandı, örgüt gerçek anlamda dağıtıldı. (3)

O zamanlar Monarşinin ve Kilisenin baskısı altındaki Avrupa’da “eşitlik, özgürlük ve dinin devlet işinden ayrılmasını” istemek, bırakın düşünmek, ölümü baştan göze almak ile eşdeğerdir. Günümüzde ise bu ilkeler insanlığın vazgeçilmez hedefleri, değiştirilmez üst hukuk normları olarak kabul edilmektedir.

İlluminati örgütünün ünü ve popülerliği, savunduğu fikirlerinin o yıla kadar konuşulmamış ve savunulmamış olmasıdır. Günümüzde İllimunati ismini kullanan örgüt bulunmamaktadır. Bu örgütün ilk defa yaydığı ekol, gizli yapılanma şeması, ortaya koyduğu teorileri gelecek yıllarda gizli yada açık örgütler tarafından yol haritası, saklı bir el kitabı olarak sıkça kullanıldı.

İlluminati’nin çizdiği yoldan gidenlerden Herder, -Tarih Felsefesinin- kurucusu, doğal bir evrim görüşü geliştirmiş ve bu iddiasıyla da aynı zamanda antropolojinin babası sayılmıştır. Hegel kitaplarında İlluminati’nin düşüncelerini, tarihsel felsefesini yazdı. Karl Marx ise “toplumların tarihsel gelişimi ve Hegel’in tez-antitez-sentez” görüşleri ile 20. yy başında Sovyetler Cumhuriyetlerinin kurulmasını sağladı.

Yeni dünya düzeninden ilk defa Sir Francis Bacon, “Nova Atlantis” -Yeni Atlantis- kitabında 1624 yılında bahsetmiştir. Yarım kalmış bir kitaptır ama yeni dünya hakimiyetinin yolunu açmıştır.

Sovyetler, Karl Marx’ın görüşleri doğrultusunda ortaya çıksa da, unutulan yada bilinmeyen şey, sistemin kuralını koyan ve ilk tezi yazanın kapitalizmin babası Rothschild olduğudur. Sonuçta 1989 yılında  yine kapitalizm kazandı. Tez-anti tez çatışması (dalgalanma -Ordo ab Chao- kaosun getirdiği düzen) çerçevesinde 2025 yılına kadar her türlü gerçeğin yalan olduğu gösterilecek, açlık ve sefalet ile ekonomik çalkantılar, savaşlar içinde kargaşa dönemini yaşayacağız.

Dibe batmadan boğulmaktan kurtulamazsınız. Önümüzdeki yıllarda her türlü insanlık dramı, savaşlar dahil inanılmaz felaketler ile karşılaşacağız.

1798 yılında İskoç bilim adamı John Robinson, İlluminati’nin amacının; “ülkelerin ekonomilerine ve paralarına egemen olmak, başta Hristiyanlık olmak üzere kurulu düzenin tüm kurumlarını yok etmek” istediklerini açıklamıştır.  Aynı yılda ilk ABD başkanı George Washington şöyle demiştir: “İlluminatinin alçakça ve tehlikeli planı ile öğretisinden haberim var.”

2025 de başlayacak Kova çağında; dünya nüfusunun çok aşağıya indirmenin yolları şimdiden tartışılmaya başlandı bile…

ABD’nin Georgia eyaletinde, Georgia Guidestones olarak bilinen tuhaf bir anıt vardır. Bu şaibeli anıt 1979’da esrarengiz kişi ya da kişilerce yaptırılmıştır. Anıt 6 granit taştan oluşur ve üstünde İngilizce, Rusça, Arapça, İspanyolca gibi dünya dillerinin yanında Sanskritçe, Antik Yunanca, Babil dili ve kadim Mısır hiyeroglifleri ile yazılmış “Mesajlar” yer almaktadır. Buraya kadar her şey normal gibi gözüküyor… “Bilinmeyen, şaibeli olan bunun neresinde?” diye soracaklar için hemen aydınlatalım. Anıtın üzerindeki ilk mesaj diyor ki: ‘İnsan nüfusunu; 500 milyonun altında, doğayla değişmeyen bir dengede olacak şekilde sabit tut’.

500milyon

Georgia Guidestones

İlluminati komplo örgütü değildir. Amaçları ve eylemleri gayet açık, anlaşılır biçimde ortaya konulmuştur. İzleri tarihte ve çevremizde her zaman vardır ve orada olacaktır.

Tek gerçek “En büyük sırrın, aslında sır olmadığıdır”. Hiç kimseye açıklanmayan bir sırrın, dünya tarihini değiştirme imkanı yoktur. Buradaki sihir, açıkladığınız düşüncenin arkasındaki amacın farklı olmasıdır. Asıl sır budur.

İlluminati insanlık tarihini imar ederken; herkes için; “barış, huzur, mutluluk, eşitlik ve temel insanlık ilkeleri” kurmak olduğunu söyler ama arkasında yatan sır; 13 zenginin daha fazla zengin  ve toprak sahibi olması, hatta sınırsız mali kaynakları ile dünya yönetimlerini emri altına almasıdır.

İlluminati’nin bulduğu yoruma açık yukarıdaki güzel fikirlerden hoşnut olan halktan nemalanmak, sırça köşklerde otururken parmağının ucu ile hükumetleri değiştirecek güce sahip olmak isteyenler daima var olacaktır. Yenilmez canavar olarak gösterilen “illuminati” ile gözünüzü korkutacaklar, bizler olmayan  bir örgüt ile savaşırken, kendileri saniyede bilmem kaç milyon dolar kazanmaya devam edeceklerdir.

Başkalarının işaret ettiği yere değil, sadece kendi hislerinizin gösterdiği yere bakın, gerçeği orada bulacaksınız.

Aşağıda sizin için 36 yıllık dönemsel bir tablo hazırladık. Şüpheciler içinde, döngüde sadece o yıl içinde meydana gelen olayları yazdık. Tabloyu incelerseniz İlluminati’nin  değişmez yol haritasını, el kitabınındaki yazılı ilkeleri görürsünüz; (4)

a) Roma Kilisesinin önünü kesmek ve mal varlığına el koymak için Reforme (Kalvinist) Protestanlık desteklenmelidir. Zaman içinde bu tezin anti- tezi olarak, Protestanlıkta sulandırılacak ve şekli din olarak kalacaktır.

b) Demokrasi, eşitlik, özgürlük ve insan hakları savunulmalı, böylece monarşiler devrilmeli ve halk yönetimi kurulmalıdır.

c) İmparatorluklar parçalanmalı, milliyetçi devletçikler desteklenmeli ve bunların ekonomileri ele geçirilmelidir. Ne kadar küçük olursa, o kadar şirketlerini satın almak mümkün olur.  “mülkiyet edinme” en kutsal insanlık hakkıdır. Çünkü özel mülkiyet, sahibinin elinden bankalar yolu ile kolaylıkla alınabilir.

d) Birleşmiş Milletler anayasası gereği toprağın ilhakı yasaklanmıştır. Milletler, (plebisit- geleceğini tayin oylaması)  yolu ile küçük devletlerin kurulması desteklenmelidir. Böylece büyük devletler parçalanabilir, sonuçta onlarda ekonomik tröstlere bağlı kılınacaktır.

e) Dinler arası diyaloğu başlatılmalıdır.  Tek bir hedef ile savaşmak, birden fazla hedefle savaşmaktan kolaydır.

Mart 14, 2017, 11:34:57 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dinler arasi diyalog dusunce de insanlar arasinda ozellike de baris icin yapilabilecek en guzel adimlardan biri olarak dusunurken,malumunuz FETO burayada çomak sokmuştur.O yuzden diyalog degil sadece dinler arasi hosgoru yapilacak en iyi hareket olacaktir.

Saygilarimla
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 14, 2017, 02:22:00 ös
Yanıtla #4
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Fatma

Yukarıda ki yazılarınızın kaynağı nedir ? Bu tür senaryoları ve yazıları kaynaksız ve yazarsız paylaşmamanızı rica ederim.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 14, 2017, 04:57:12 ös
Yanıtla #5

Sayın Anarchosa;Doğru paylaşım ama yanlış  kaynak.Sanirim gogulda benim gibi yazıyı okuyan arkadaşlar kopyala yapıştırla veri olan bilgiyi yapıştirmistir.İslamiyete girmek istemiyisimin  sebebi kalan yorum kısmı  paylaşımda kişisel fikir olarak algıladığım için.Hristiyanlik,şialık,İslamiyet vb.bu yapiya hoş ve eleştirel baktıkları için tartışma yaratma gibi bir polemik içerisinde olmak istemiyorum.Sitenizde bu konuda defalarca tartisilip paylaşılmıştır.Bu ailelerin boy boy makaleleri Inter sitelerinde, kitap arda mevcuttur.Kisisel yorumlar mevcut olduğu için bilgi doğrultusunda gerçek bilgileri sunarsanız? "Gizemli ve hayır sever "aileler ile ilgili bilgi edinebilecegimi düşünüyorum.Yale Üniversitesi,Oksford ve birçok üniversite bu aile kurmuştur.Gizemli ve  kısmı bende şüphe uyandırıyor.Rasyonel bilgileriniz varsa paylaşilip bilgi edinebilirim.Kaynat goguldan alıntı.Siteyi hatırlamıyorum. Saygılarımla.

Mart 23, 2017, 03:57:14 ös
Yanıtla #6

Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletinde bulunan Guidestones Rehber taşı henüz 29 yıllık bir geçmişe sahip ama hala gizemini koruyor. Görenleri şaşırtan taşı kimin yaptırdığı tam olarak bilinmiyor. Ama “Mahşer gününden sonra hayatta kalabilecek insanlara, yeniden bir medeniyet kurmaları için bir rehber niteliğinde” olması amacıyla yaptırıldığı biliniyor.

4 devasa tabletin her yüzünde 8 farklı dilde yazılmış 10 ilke, Tarihten genetiğe, sosyal bilimden fiziğe kadar pek çok bilgi bulunmakta. Gizemli Rehber taşı Guidestones’da kullanılan diller ise; İngilizce, İspanyolca, Swahili (Doğu afrikada kullanılan bir dil, yaklaşık 80 milyon kişi konuşuyor.), Hintçe, İbranice, Arapça, Antik Çince ve Rusça.

Her biri 20 ton ağırlığında, 5 metre yüksekliğinde beş ayağı, bir de 12 tonluk bir tepe taşı olan devasa anıtın her türlü doğal felakete meydan okuyacak nitelikte yapılması istenmiş. 1980′de dikilen anıtın hikayesi ise Temmuz 1979′un bir cuma akşamında başlamış.

Kendisini Robert C. Christian olarak tanıtan şık giyimli, orta yaşlı, kır saçlı, ince ve uzun boylu bir kişi, ABD’nin ve hatta dünyanın en iyi granit taşının işlendiği Georgia eyaletindeki Elbert kentindeki Elberton Granite Finishing adlı şirkete gidip “Ben küçük bir grup Amerikalı’nın adına burada, hem saat, hem takvim, hem rehber olacak bir granit anıt siparişi vermek istiyorum” dedi.

Elberton Granite Finishing’in dönemin Başkanı Joe Fendley, o günü şöyle anlatıyor:

“Etkileyici görünen o adamın anlattıklarıyla önce pek ilgilenmedim ama ne istediğini tarif ettikçe şaşırdım. Sadece dev granit taşları işlememizi değil, onları devasa bir astrolojik enstrüman şeklini andıracak bir şekilde yerleştirmemizi istiyordu. Bu çok zor bir işti ve kurtulmak için üç kat fazla bir fiyat söyledim. Ama o rakamı hiç itiraz etmeden kabul etti. Şemalarıyla geldi ve o şemalara göre çalıştık. Her şey bittiğinde ortaya çıkan bu dev anıta şaşırdık. Ama siparişini veren Robert C. Christian o gün bugün ortada yok. Ayrıca buradan ayrılırken bana açıkca R.C. Christian’ın takma bir isim olduğunu söyledi” dedi.

Rehber taşının ayakları, güneşi yıl boyunca Doğu-Batı yönünde işaret edecek şekilde yerleştirilmiş. Tepe taşına açılan bir delikten gelen güneş ışını, bir ayağın üzerindeki takvimde, günü gösteriyor. Taşın üzerindeki İngilizce, Arapça, İbranice, Svahili dili dahil 8 dildeki bilgiler ise şaşırtıcı derecede hem günlük hayatta hem de yüksek bilimde kullanılabilen bilgiler.

Anıtın Elbert kentinin bir tepesine dikilmesine izin veren belediyede de R. C. Christian adına izin belgesi mevcut. Ama hiç kimse onu tanımıyor. Ne var ki belediyeye çok yüklü bir bağış da yaptığı kayıtlarda.

Gizemli Rehber taşında ne yazdığına gelince;

İnsan nüfusunu daima doğa ile uyumlu olarak 500.000.000’un altında tut.

Farklılıkların ve uygunluğun, gelişiminin çoğaltılmasını bilgece idare et.

İnsanlığı yaşayan yeni bir dil ile birleştir.

Tutku, inanç, gelenek ve her şeyi yönet.

İnsanları ve ulusları, adil yasalar ve sadece mahkemeler ile koru.

Bütün anlaşmazlıkları ülkeler üstü bir mahkemeye bağla.

Küçük yasalar ve kulanışsız protokollerden kaçın.

Kişisel hakları, sosyal görevler ile dengele.

Gerçeği, güzelliği, aşkı, sonsuzlukla ahenk kurma arayışını taktir et.

Dünyada bir kanser olma, doğaya yer bırak, doğaya yer bırak

Not:Kaidenin şekli ve yapısı yüzünden "Gül ve Haç" yapılanması ile ilintili olduğu düşünülmektedir.

Kaynakça:

http://www.ghosttheory.com/2013/08/21/georgia-guidestones

http://guidestones.org/

http://www.crystalinks.com/gaguidestones.html
« Son Düzenleme: Mart 23, 2017, 04:29:54 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin