Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason oldukda dünyada ne gibi deyişiklik etmek yetkisine sahib oluyorsunuz?  (Okunma sayısı 17986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 27, 2009, 02:27:32 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

sevgili mahir ve masonlar.org;
Herkese selamlar.Harici foruma bu gün katıldım. Kişilerin neler sorduğunu ve masonların bu sorulara nasıl cevaplar verdiğini merak ettim. işte burda buluşmuş olduk. Sanırım insanlar masonlardan çok şey bekliyor. bir araya gelmelerini, paraları ve ya güçleriyle dünyadaki tüm olumsuzlukları planlı bir şekilde yok etmelerini ve yer yüzünde adil ve bereketli bir cennet yaratmalarını bekliyor. amaçları bu olsa bile bu bir anlamda özgürlüğü yok etmez mi? Hepimizin idealinde bir cennet var ama ben başka birisinin cennetinde yaşayamam ki. Üstelik insan bir melekten farklı bir şeydir. hata yapar, günah işler, öğrenir, ders alır ya da almaz. Bazen bu hataları toplu halde bile yapabilir. toplu hatalarını tekrarlayabilir bile. Örneğin 1. ve II Dünya savaşları...  Ya bizim kötülük olarak gördüklerimiz sadece vizyonumuzun bize oynadığı bir oyunsa. ve ya bir çocuğun büyürken yaptığı hatalarsa?
Bence olmak istediğimiz insan gibi yaşıyoruz, düşünüyoruz, oturuyoruz kalkıyoruz. bu konuda bireyi ne engelleyebilir ki? İdeal bir dünya yaratmadan önce o dünyada yaşayacak olan ben i oluşturmalıyız.  o zaman dünya kişi için daha yaşanılası olur bence. İnsan kendisini bilmeli bence. 

Mayıs 16, 2009, 12:58:26 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

biliyormusun kardeshim,aslinda kotuluk  yoktur..o iyiliyin olmadigi yerdir..hic kimse ben kotuyum demez...ve hic kimse yapdigini ben bunu kotuluk icin yapiyorum diye yapmaz...her kes yapdiginda neyse bir iyilik yapmak icin yapar..ama bu jest bashkalari tarafindan kotu gibi kasb edile bilir..ve kotu kabul edinir....ve denilir ki bu insan kotu niyyetli insandir...
shimdi bir fikrin diger cogum   fikirlerle us-uste dushmemesi insanlar arasinda fikir ayriligina neden olur...bir kishi beyaz der digeri siyah.her bir taraf icin onun secdigi renk en dogru olandir..bir taraf diger tarafin fikrini kabul etmez.bu zaman  da muhakimeler bashlar..ve insanligin zarari aslinda kendi nefsine sahip cikamamasidir,ve karshisindakini anlayamamasidir....
ve ben bunu neye getiriyorum...ishte toplumlarin milletlerin bir biriyle savashmasi aslinda 1-2 kishinin idelojisdir...ve burda milletler savashiyor,ama aslinda 1-2 shasin kurbani oluyor..shimdi israilde restoranda oturan bir kishinin falestinde ki bakkal calishtiran shahsla ne ziddiyyeti ola bilir...ve ya tersi...bir adi muslumanin diger dinden ve ya milletden olan insanlarla ne ishi vardir..ne yapiyor yapsin bana ne ..aslinda her kes boyle...sadece insanligin psikolojini sarsidan gruplar ve 1 kac kishi vardir ki onlar yukarida gosterdigim insan psikolojisinden cok profosonelce kullaniyorlar...aslinda dunyadaki devlet sinirlari kime lazim..niycin lazim..Allah bizi bu dunyada yaratdi,ve bu dunyani "hani sen burasinda otur bu civardan kenara cikma "dige bize vermedi ki...ve ya bizi burda yashatmadi ki...shimdide insanlar toprak mal davasi yapiyolar...ve ya fakir,varli,ateist satanist,dindar,dinsiz...bunlar hepsi dedigim kibi fikirlerin zaman ashiminda zarara ugramasi yla ilgili yaranmish olan sheylerdir...
shimdi kecelim konumuza...sen digorsun ki biz bu dunyayi kurtaralim...once insan kendisini bu tip sheyl;erden kurtarmali sonra hic bir sheyi deyishmeye ihtiyac bile gerekmez..her shey kendi yolunu tapir SAYIN TETRAX
saygilarimla
m.afandi

Mayıs 16, 2009, 01:17:30 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

ozak1977 ye cevap---
)))))shimdi kimse elbiseyle shehere cikar onun cinsel yerleri gorsenmez dige o iyi koca ve ya kari olamazmi?
ve dunyasal cevap..SHimdi tanriyi hic kimse goremiyor ozaman denilir mi hic Tanriya nasil inanilir..insan kendi cemaliyla digl yapdiklariyla taninir..
cok ******* bir bakish...size ilk okulunuzu bitirmenizi tavsiyye ederim)))))

Saygılarımla

----------

Sn. mahir,

www.Masonlar.org sitesi ve bu sitenin Harici üyelerinin paylaşımda bulundukları "Harici Forum" bölümü diğer internet paylaşım platformlarından daha ciddi ve daha seviyelidir. Forumun yozlaştırılmasına asla izin verilemez.

Kullandığınız dil ve uslubunuz forum için kabul edilemez derecede kötüdür. Hiçbir şekilde bir başka forum üyesine hakaret edemezsiniz. Forum Kurallarını okumadıysanız okumanızı öneririm. Yok okuduysanız o halde ne dediğini anlamanızı öneririm. Yok ben anladım ama dediğim dedik çaldığım düdük diyorsanız hiç şüpheniz olmasın Forum Yönetimi gereğini yapar .

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2009, 01:29:37 ös Gönderen: skullG »
m.afandi

Mayıs 16, 2009, 01:24:17 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Masonluğun,dünyayı değiştirmek gibi bir iddası yoktur.Elbette mükemmel toplum hayali kurulabilir.Bu sebeple de Masonlar kardeşlerini seçerken mükemmelleşebilecek karakterleri ararlar.Benim anladığım Masonluk,öğretisinde, öncelikle kişisel gelişimi yaratıyor.Işığı yakalayan kişi etrafınıda aydınlatıp,bu ışıkla  etrafını aydınlatıyor.

Tabii ki bu ışığı da ancak her daim gelişim içinde ki insanlar görebiliyor.Mükemmel toplum için öncelikle mükemmel birey ilkesi de bu ışığın bir yansımasıdır.İnsanlar belki mükemmel olamaz ancak olmaya çalışabilir.Masonik öğreti de gelişime yardımcı olacak bir kapı olarak karşımıza çıkıyor.

Bunlar benim kendi görüşlerimdir.Yanlış veya eksik bir yer varsa düzeltilmesinden onur duyarım.

Sevgi ve Saygılarımla,

Mayıs 16, 2009, 01:53:10 ös
Yanıtla #24
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sn.Mahir
Foruma yorumlarınızla katkıda bulunurken diğer üyelere hakaret edemezsiniz.
Yazınızda kullanmamanız gereken uygunsuz kelimeler moderatorler tarafından silinmiştir.
İlkokulu bitirdiginizi kabul ederek bu tip davranıslardan uzak durmanızı rica ediyorum.
Tekrarı halinde  yonetim tarafından cezai işlem uygulanacaktır.
Saygılarımla
stilus absentis...

Mayıs 16, 2009, 02:20:49 ös
Yanıtla #25

Kendisine tepeden bakildigi hissine kapilacak kadar kompleksli olan arkadasimiz,dünya tarihinin en aciz savunma yöntemlerinden biri olan kontrolsüz saldiri yöntemi ile ezik olan egosunu tatmin etme yoluna gidiyor gözlemlenilen kadari ile.
Dogru yöntem olan bilimsel tartisma üslubunun ne anlama geldigini varolan fikir teatilerini takip ederek ögrenmesini tavsiye etmek istiyorum  kendisine;icinizdeki karanlik yönlerinizi buraya yansitmanizin hic bir anlam ifade etmedigini görmenizde yarar var.Karsisinda bulundugunuz fikirleri gercek veriler isiginda getirip tartisin aksi halde karanliga tas atan yönteminizin hicbir anlami olmadigini görmenizi ümit etmekten baska birsey gelmiyor aklima.

Selamlar...
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Mayıs 16, 2009, 07:07:23 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Türkçe'nin kullanımında son nokta...Hitab şeklinden önce türkçe konusunda uyarılırsa üyemiz, çok daha iyi olur.En azından karşıt fikirlerimi söyleyebilmem için öncelikle ne dediğini anlamam gerekiyor.

Mayıs 17, 2009, 06:45:38 ös
Yanıtla #27
  • Aktif Uye

Sadece tek yönlü düşünen empati kurmayı bilmeyen, diğer fikirlere saygı göstermeyen insanların forumdan uzak tutulmasını rica ediyorum.

Mayıs 20, 2012, 12:40:32 öö
Yanıtla #28

sizlerden bana gelen mesajlara bakmanizi da rica ederim....ben soru soruyorum,karshliginda yukaridan ashagi bakish aliyorum...benim shahyyetime saygisizlik eden kishilere bende merhemetsizim..
sayin MASON ben kardeshleshmek istedm karshiliginda saymazyana haraketler goruyorum

Arkadaşım Öncelikle Konuşmalarına Dikkat Edersen Sevineceğim. Türkçemize Sahip Çıkarsan Dahada Minnettar Olacağım Türkçede bakish, karhliginda ,ashagi, shahyyetime, kishilere ,kardeshleshmek, istedm saymazyana.. Gibi Sözcüklerin Bulunmadığını Belirtmek İsterim Burası Ciddi Biryerdir Sokak Dilinde Bile Bu Şekilde Konuştuğunuzda Saygı Duymazsınız Bunuda Belirteyim Öncelikle Dilinize Sahip Çıkmanızı Biraz İmla Kurallarına Cümle Kurmaya Falan Dikkat Etmenizi Ve Ondan Sonra Gelip Soru Sormanızı Rica Edeceğim Yazış Tarzınıza Bakarsak Emo Adı Verdiğimiz yani Emotional İsimli Ergen Akımına Kapıldığınızı Çıkarıyorum Ve Sorunuza Gelince Ben Bir Harici Olarak Söylüyorum Kesinlikle Şahsi Görüşümdür Zekasını Kullanan Her İnsan Dünyada Bir Değişiklik Yapabilir Bunun Mason - Anti Mason - Türk - Kürt - Zenci - Beyaz Gibi Bir Ayrımı Yoktur Sadece İnsan Aklını Kullanmalı Birşeyler Öğrenmeli Ve Öğrendiklerini Uygulamalıdır...
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 20, 2012, 12:55:46 öö
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. raphael

sanırım arkadaşımız azeri.. azerilerin şivesi bu şekilde elinde olan bir şey değil..
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin