Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İTTİHAD-I İSLAM (İSLAM BİRLİĞİ)  (Okunma sayısı 50414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 19, 2007, 02:17:04 ös
Yanıtla #70
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Bayan, bilmiyorum sizin düşünceleriniz nasıl oluştu ancak bir düşüncenin oluşması için öncelikli olarak okuma yapmak zorundasınızdır.

şimdiye değin söylediğim herşeye bir kılıf bularak kaçmaktan başka hiçbir şey yapmadınız ki şimdi de aynısı oldu. Eski ve yeni Ahit'ten örneklerle ve kurandan örneklerle sizlere bir şeyler açıklamaya çalıştım.

müthiş açıklamalarınızı hayret ve hasretle bekliyorum.

« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2007, 02:19:15 ös Gönderen: skullG »

Temmuz 19, 2007, 02:18:35 ös
Yanıtla #71
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Bayan, bilmiyorum sizin düşünceleriniz nasıl oluştu ancak bir düşüncenin oluşması için öncelikli olarak okuma yapmak zorundasınızdır.

şimdiye değin söylediğim herşeye bir kılıf bularak kaçmaktan başka hiçbir şey yapmadınız ki şimdi de aynısı oldu. Eski ve yeni Ahit'ten örneklerle ve kurandan örneklerle sizlere bir şeyler açıklamaya çalıştım.

müthiş açıklamalarınızı hayret ve hasretle bekliyorum.  ANCAK SİZİ ÖNCE YUKARIDAKİ YAZILARDAKİ TUTARSIZLIKLARI DELİLLERİYLE BİRLİKTE AÇIKLAMAYA DAVET EDİYORUM

Temmuz 19, 2007, 02:20:33 ös
Yanıtla #72

" islam önderi olarak anılan Muhammet neden bu dünya tarafından herhangi bir olumsuz tepkiyle karşı karşıya kalmadı?"

En basitinden açıklıyorum. islam tarihinde 3 savaş olmuştur. Savaşın olması olumlu bir tepki olamaz değil mi? Kendisi daha pek çok olumsuzluklarla karşılaşmıştır. ayrıca hangi peygamber daha çok acı çekti gibi reytingsel bir karşılaştırma sadece dünyevi ahlakın verdiği gereksiz bir konuşma olur kanısındayım.

İslamın ve hıristiyanlığın birbirini tamamladığına inanıyorum bunlar kardeş dinlerdir. Yahudilikle başlayan evre hristiyanlıkla ilerlemiş islamla son bulmuş seçim bizim bu 3 dinden birini nasıl yorumlarız nasıl anlarız bu bizimle alakalı.

İslamiyette birden fazla kadınla evlenme diye bir olay yoktur bu şeriatta vardır. Ayrıca eski arap genelekleri putperestliğin ahlaksızlığın getirileri her ne olursa olsun bir toplumdan kolayca söklüp atılamıyor. Arap toplumunda da herhangi bir çağdışılık varsa bundandır.

"Kadınların 2. Sınıf sayılarak Havva'dan dolayı lanetlenmenin bedeli olarak Kadın'a herşeyi yapmanın bir sevap olduğunu savunan bir din köhneci bir zihniyetin göstergesi değil midir?" Bakın ana kaynak yine Kuran'dır ve kadınlar 2. sınıftır onları ezin aşşağılayın lanetleyin gibi bir ifade bulamazsanız hep dedim hep diyeceğim bunlar çarpıtmalar lütfen anakaynağa başvurun.

Hz Muhammed'n birden fazla kadınla evlenmesini nasıl böyle açıklayabildiniz gerçekten hayrete düştüm? Peygamberin yaptığı ilk evlilik 25 26 yaşlarındadır ve daha sonra ki evlilikleri 50 üstlü yaşlarına denk gelir. Kocası ölmüş çocuklarıyla ortada kalmış zavallı bir kadını o dönemde kim kabul eder kim arasına alır? Peygamberin asıl niyeti budur o dönemde yaptığı evliliklerin çoğu insanidir düşündüğünüz amacı gütmez ayrıca bu kadar sığ düşünmeye de hiç luzum yok hele bir peygamberi günümüzde yaşayan herhangi bir insanla karşılaştırmak son derece sakıncalıdır. Neden bu art niyet neden zıtlıkların peşindeyiz?

Ne siz bana katılmak zorundasınız ne de ben size. Ama lütfen islamiyet ve peygamber Hz Muhammet ile ilgili yorumlar yaparken kaynaklardan konuşalım aynı şey diğer dinler için de geçerli. Bunun hıristiyan aleminin bir rönesans reform dönemi var ama ne yazık zavallı ahmak arap dünyası bunu yapmak yerine dinle alakası olmayan işler yaparak dini yanlış tanıttı.

Bu arada islami propaganda ne demek biri bana açıklasın lütfen!!! Bazı düşünceleri ki bunlar bana göre gerçeklerdir görmek istemeyenler varsa onlara at gözlüklerini çıkarmamalarını böyle devam etmelerini tavsiye ediyorum!!!
                                           Seviye düşürmeye çalışanlara karşı sabırlı olacağım. Siz de katkıda bulunun lütfen.

ars longa, vita brevis...

Temmuz 19, 2007, 02:22:17 ös
Yanıtla #73

Müthiş açıklama oldu Saygıdeğer Piyon Kardeşim, bunun altına BÜYÜK İMZAMI atıyorum_
SEVGİLERİMLE!....
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 19, 2007, 02:23:23 ös
Yanıtla #74
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Kardeşim nietzche,

destekleyici ve tamamen ufak açıcı açıklamalarınızdan ötürü size teşekkür ediyor . mesajınızın altına İMZAmı büyük bir gönül rahatlığıyla atıyorum.

Saygılarımla...

Temmuz 19, 2007, 02:36:16 ös
Yanıtla #75

Sevgili nitezsche, ince anlayışınız ve dolaylı anlatımınız için teşekkürümü kabul etmenizi rica edecem_
İslamiyetin savaşlarla kılıç kullanarak başka ırklara zorla benimsetilmesi yoluyla bu kadar çok genişlediğini biliyoruz, dünyevi zevklerle uğraşmak Muhammet'in en temel göstergesiydi, bu da Onun gerçek Peygamber olmadığının açık bir göstergedir_
Kadınları zor durumda kaldıkları için mi evlendiğini sanıyorsunuz madem ki öyle bunun başka tür alternatifleri de sözkonusudur_
Bakın bu hiç de mantıklı bir geçerli sebep değildir, bilginize!!!
Arapların yeryüzünde en ******** vasıflara sahip olduğunu hepimiz biliyoruz, bu açıdan hemfikir olduğumuza sevindim Sevgili nietzsche_
SAYGILARIMLA_
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2007, 02:49:16 ös Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 19, 2007, 02:36:38 ös
Yanıtla #76

Sayın piyon kadının telef olması hakkında bana ciddi bir örnek sunun tezinizi kuvvetlendirmek adına. Ama arap dünyasından gördüklerinizi duyduklarınız değil bizzat Kuran'dan örnekler istiyorum teknik olarak kafanıza yapmayan sebeblerden bahsediyorum. Açıklarsanız sevinirim.

Temmuz 19, 2007, 02:43:19 ös
Yanıtla #77

Ama yapmayın sayın sevil hanım siz direk tanrıya karşı geliyorsunuz eğer Hz Muhammed'i peygamber olarak görmüyorsanız. Bakın Hz İsa bile "Benden sonra gelecek olan adı Ahmet olan bir peygamberin müjdecisiyim" der. Yoksa Hz İsa yanıldımı? Haşa...

O dönemde kadınları korumanın başka bir yolundan bahsedin. Bir kadın koruma derneği var mı? Ya da başka türlü o kadını koruyabilcek herhangi bir yasa?

İslamın kılış zoruyla yayıldığını düşünüyorsanız en büyük örnek Türklerdir. Türkler arapla savaşmış onları çoğu zaman bozguna uğratmış fakat islamı öğrendikce benimsemiş ve kabul etmişlerdir ona kalırsa Hıristiyan alemi de çoğu kez savaşmıştır.

Temmuz 19, 2007, 02:44:57 ös
Yanıtla #78
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sevgili nitezsche, ince anlayışınız ve dolaylı anlatımınız için teşekkürümü kabul etmenizi rica edecem_
İslamiyetin savaşlarla kılıç kullanarak başka ırklara zorla benimsetilmesi yoluyla bu kadar çok genişlediğini biliyoruz, dünyevi zevklerle uğraşmak Muhammet'in en temel göstergesiydi, bu da Onun gerçek Peygamber olmadığının açık bir göstergedir_
Kadınları zor durumda kaldıkları için mi evlendiğini sanıyorsunuz madem ki öyle bunun başka tür alternatifleri de sözkonusudur_
Bakın bu hiç de mantıklı bir geçerli sebep değildir, bilginize!!!
Arapların yeryüzünde en * vasıflara sahip olduğunu hepimiz biliyoruz, bu açıdan hemfikir olduğumuza sevindim Sevgili nietzsche_
SAYGILARIMLA_

Sayın Bayan,

Sözleriniz Tamamen IRKÇI-FAŞİST bir zihniyetin ürünüdür. Bu sözlerinizi Geri alınız. Bu sitede kürtler hakkında IRKÇI-FAŞİST söylemde bulunanlara karşı takındığım tavır gibi şu anda size karşı da aynı protest tavrı takınıyorum. ARAP HALKI HAKKINDA SÖYLEDİĞİNİZ "*****" SÖZÜNÜZ GERİ ALINIZ.

....

SAYIN SİTE YÖNETİCİLERİ,

SEVİL nickli üye hakkında İSLAM PEYGAMBERİNE HAKARET, FAŞİST-IRKÇI TAVIR SERGİLEMEKten dolayı yaptırım uygulanmasını talep ediyorum. SEVİL nick üyenin bu IRKÇI-FAŞİST sözlerinden ötürü SİTE ÖNÜNDE ÖZÜR DİLEMESİNİ TALEP EDİYORUM.

Gereği gerçekleşene değin PROTESTO HAKKIMI SONUNA DEĞİN KULLANACAĞIM
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2007, 03:16:10 ös Gönderen: MASON »

Temmuz 19, 2007, 02:49:23 ös
Yanıtla #79

İslam'ın Peygamberin insanlığı kadınları aşşağıladığı düşünüyrsanız size veda hutbesinde belli bölümler sunmak isterim.

"Yarın rabbınıza kavuşacaksınız. Bugünkü her hâl ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız. Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsinler. Olabilir ki, bildirilen kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlayarak hıfzetmiş olur.

Kimin yanında bir emânet varsa, onu sâhibine versin . Fâizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Fakat aldığınız borcun aslını ödemek gerekir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle bundan böyle fâizcilik yasaktır. Câhiliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz de Abdülmuttalib'in oğlu amcam Abbas'ın fâiz alacağıdır.

Câhiliyet devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası, Abdülmüttalib'in torunu (amcalarımdan Hâris'in oğlu) Rabîanın kan davasıdır.

Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu konuda Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah'ın emâneti olarak aldınız. Onların nâmus ve ismetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır.

Sözümü iyi dinleyin, iyi belleyin. Rabbınız birdir, babanız birdir. Hepiniz Âdem'densiniz, Âdem de topraktan yaratılmıştır. Hiç kimsenin başkaları üzerinde soy sop üstünlüğü yoktur. Allah katında üstünlük, ancak takvâ iledir. Müslüman müslümanın kardeşidir. Böylece bütün müslümanlar kardeştir. Gönül hoşluğu ile kendisi vermedikçe, başkasının hakkına el uzatmak helâl değildir. Ashabım! Nefsinize de zulmetmeyin. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır. Bu nasihatlarımı burada bulunanlar, bulunmayanlara tebliğ etsinler.

Cenâb-ı Hak Kur'an da her hak sahibine hakkını vermiştir. Mirâsçı için ayrıca vasiyyet etmeye gerek yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa, ona âittir. Zina eden için ise mahrûmiyet vardır. Babasından başkasına soy (neseb) iddiâsına kalkışan soysuz, yahut efendisinden başkasına intisâba yeltenen nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lânetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın. Cenâb-ı Hak böylesi insanların ne tevbelerini ne de adâlet ve şâhitliklerini kabûl eder."