Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dayı Masonlar Neden Kötü !!!  (Okunma sayısı 9469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 09, 2014, 03:01:19 öö
  • Ziyaretçi

Eylül ayında foruma üye oldum bir kaç ay sadece forumdaki yazıları okudum ve araştırdım.Evliliğim sebebiyle bir kaç aydır foruma hiç bakamadım.Geçen hafta yeğenim eniştem ve benim aramda geçen bir konuşmayı sizlerle paylaşmak istedim.Yeğenim 15 yaşında Çocuk Gelişimi Bölümünde lise öğrencisi,babası polis memuru ve bende bankacıyım;
Yeğenim:Dayı masonlar mı dünyayı yönetiyor bu kadar olaylar onlar yüzünden yaşanıyor;neden bu kadar kötüler...
Ben : Oğlum bunları nerden çıkarıyorsun masonluk kötü birşey değildir.Temeli -İYİLİK- olan bir öğretidir.
Babası : Nasıl kötü değildir lan kötülüğün başı şeytanlıktır...

Ne diyeceğimi bilemedim o anda tartışmanın faydasız olacağını bildiğim için sadece eğer bir konuda bilgilenmek istiyorsan kimseye sorma elinin altında internet var çeşitli kaynaklardan araştır ve kendi bilgi süzgecinden geçirip neyin iyi neyin kötü olduğuna sen karar ver oğlum dedim.

Aynı vb konularla birçoğunuzun karşılaştığından eminim.Henüz ergenlik dönemindeki bir çocuk;okulda öğretmenleri,evde ailesi ve arkadaş çevresi vb yanlış yönlendirmelerle kendince ön yargı oluşturacak ve araştırma gereği bile duymayacak ve bu çocuk bir kaç sene sonra öğretmen olacak başkasının çocuklarını eğitecek....vs...vs...Çok merak ediyorum siz olsaydınız böyle bir durumda ne yapardınız

Aralık 09, 2014, 10:12:48 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

internernet ortamı sanırım yanlış bir tercih çünkü internet ortamında o kadar fazla yanlış bilgi mevcut ki inanılmaz seviyede, tam anlamıyla bilgi kirliliğinden başka bir şey değil
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Aralık 09, 2014, 10:48:47 öö
Yanıtla #2
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Özgür düşünceye, araştırmacı iradeye ve yeterli entellektüel kapasiteye sahip bir birey doğruyu kendisi bulur zaten. Klasik sokak söylemleri ile hareket etmez.

Masonlukta da ketumluk esastır. Böyle konular hakkında gereksiz savunma yapmazlar. Gerçeği öğrenmek isteyenler için yeterli kaynağı sunarlar; internet ortamında (şu an bulunduğumuz forum buna güzel bir örnektir), yazılı ve görsel basında ve birçok kitapta gereği kadar doküman mevcuttur.

Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Aralık 09, 2014, 01:16:50 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Alıntı
Babası : Nasıl kötü değildir lan kötülüğün başı şeytanlıktır...

Ne yazık ki algı bu yönde ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 09, 2014, 03:27:42 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sosyal paylaşım sitelerine girdiğinizde masonluk ile ilgili olarak o kadar çok hazırlanmış video bilgi var ki akılara zarar. İbranice şeytana tapma mı ararsınız , keçi kesip kanını içmemi  ararsınız  daha neler  neler   :)

günümüz teknolojisinde herkes kendine göre düşüncelerini doğruluğunu ve yanlışlığını değerlendirmesi yapmadan paylaşmasından dolayı tam bir bilgi kirliliği mevcut.İster istemez toplum yanlış yönlendiriliyor.Hatta ve hatta adam üşenmemiş anti -masonlukla ile ilgili 45 bölümlük gelenler ( arrivals ) isimli belgesel hazırlamış. youtube üzerinden her kes rahatça bölümlerine ulaşabiliyor.

Aralık 27, 2014, 01:08:19 öö
Yanıtla #5
  • Yeni Katilimci
  • *

İnternet aleminde bir tane masonik site varsa, bin tane anti-masonik site var ve insanlar arasında çok fazla efsane dolaşıyor. İnsanlar doğrusunu öğrenemedikleri için böyle düşünüyorlar. Bu forum gibi yerlerden doğrusunu öğrenseler, en azından benim gibi genç olanlarının fikri değişir kanımca.

Aralık 27, 2014, 02:02:41 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Burda ne yapiyoruz degerli uyeler ?

Masonluğumu savunuyoruz ?

Masonlar kendilerine yakistirilani pekala kendileri de savunabilirler..

Bir birey bana bu konuda soru sorsa bilemem arkadasim, yegenim, kardesim herneysen..
Ben mason degilim ?

Bizzat bu çati altindakiler suclamalara karsi aciklama yapmak zorunda hissetmiyor kendini, bir harici olarak bunu yapmak biraz komik olur.

Sayin Remzi sanver dolmus tasmis bu karanlik birikimi bir nebze olsun aydinlatmak dindirmek icin teke tek programinda 4 saat yoneltilen sorulara elinden geldigince isik tutmustur.

Kimin nasil dusundugu degil, senin nasil dusundugun onemli degilmi degerli kardesim ?

Turkiyede boyle bir anlayis oldugundan turkiyenin akibeti ortada tabulari kirmak bir asir alacaktir bu ulkede.

Uykulu gozlere yavas yavas vereceksin isigi...

Saygilar
Saygılarımla.

Aralık 27, 2014, 12:31:27 ös
Yanıtla #7
  • Yeni Katilimci
  • *

Saygıdeğer Kajmeran kardeşim,

Aslında ben kendi adıma Masonluğu ve Kardeşliği savunmak yerine, insanların neden böyle düşündüğüne genel bir cevap vermeye çalıştım. Herhangi bir yanlış anlaşılma olduysa, şimdiden üzgünüm.

Yeni bir harici kardeşiniz olarak,
Saygılarımla.

Aralık 27, 2014, 12:59:26 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk, tüm insanların ve tüm toplumların barış ve mutluluğunu amaçlayan, bu amaç doğrultusunda benimsenmiş ilkeler üzerine kurulu, evrensel bir dünya görüşüyle bireylerin bu yolda ilerlemelerini sağlamaya çalışan bir sistemdir.

Masonluk, öncelikle akıl verilerine dayanarak ve bilimsel yöntemlerle gerçekleri araştırma yöntemi ve sanatıdır.

Elbette bir takım aydınlık Türkiye yi istemeyen, karanlıktan nemalanan insanlarca kötülenecek,

Saygılarımla..

Aralık 27, 2014, 03:50:56 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnsanlar Masonluğun ne olduğunu bilmedikleri için masonluk hakkında saçma sapan şeyler uyduruyorlar.Masonluk zaten gizli bir şey.Bu yüzden kimse masonlukla alakalı  hiçbir şey biliyorlar. Masonlar televizyonda açıklasalar insanları davet etseler.Bir yere bir okul yaptırsalar masonlar yaptırdı bu okulu diye masonların reklamını yapsalar insanlar masonları sevmeye başlar , bence.
🖖🏻