Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Admin (MASON) hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Nefret ediyorum
Fena biri degil
Cok bilgili
Tam bir Mason
Guvenilir
Yalanci
Durust
Harikulade bir insan
Iyi bir insana benziyor
Asiri gizemli
Masonlara yakismiyor
Asiri disiplinli
Rahatsiz edici
Hicbir fikrim yok

Gönderen Konu: MASON  (Okunma sayısı 92588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 20, 2018, 05:09:33 ös
Yanıtla #60
  • Uzman Uye

Sayın Farmaloji' nin cezalı olduğunu şimdi öğrendim;umarım MASON la arasındaki sorunu tatlıya bağlar ve aramıza döner.  Tekrar hoşgeldin arkadaşım.

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 20, 2018, 06:34:35 ös
Yanıtla #61

Saygıdeğer @MASON'la aramda problem yok.Herhangi bir kırgınlığımda yok.Masonlukla ilgili paylaşımlarima devam edecem.Sadece kisisel bazı yeteneklerim var.Gittiğim "Church Seminary"de geliştiriyorum.Sevgili Mason beni anladığını biliyorum.Ceza almam gerekliydi.Bazi olaylar bizim dışımızda gelişir ve şekillenir.Buna kaderde boyun eğme  deriz.Kadere müdahale  edemeyiz.İnsanlarda kaderde yazılani uygular.İki ay dinlendirici ve güzeldi.Sitede okumak için daha fazla zaman geçirdim.Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2018, 06:42:54 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 21, 2018, 08:46:52 ös
Yanıtla #62

Ben derin olanın niyetini hep, "an" içinde değil de, zamanın ta kendisi içinde gördüm.Hangimiz bize dair alınmış olan iyi bir kararı yanlış anlayarak hayata ve insan'a dair hisler ile darılmadık ki.Oysa sadece bizler; yaşamın geçmişten kavranan ve geleceğe doğru akan yanılsamalarının kaçınılmaz soyutluğundan ibaretiz.Doğrularımız ve yanlışlarımız bizim kendi ufkumuz kadar geniş; fakat bizim ufkumuz, aslında bizden öte düşünenlerin kendi gün doğumları kadar berrak.

Bence bu durum, yine doğru olmanın yanlış anlaşılmak ile karıştığı bir zaman aralığına sıkıştı.Eminim ki,niyet doğru idi.

Sadece konu hakkında kendi fikrimi yazmak istedim.Ayrıca; hoşgeldiniz.
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2018, 08:50:29 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Nisan 21, 2018, 09:04:17 ös
Yanıtla #63

Sayın @NOSAM33, Sayın @Tık-Tik-Tak, Teşekkür ederim... İnsanoğlu yanlış anlamaya eğilimli.Örnek verecek olursam; Hristiyanları anlamak icin seminerlerine katılırsan hemen din değişti, haçlı zihniyetli oldu vs.Masonlarin seminerlerini takip edip, Masonlar Locasini ziyarette bulunursan hemen şeytana tapıyor derler,dinsiz oldu gibi antimasonik bir suru komplo teorileri üretilir.. Bakış perspektifi izole edip geniş ve herkesi olduğu gibi kabul edip insan haklarına gereken önemi verirsek bu tür sorunlar  yaşanmaz.Sayin Mason sitenin sahibi dahi olsa bir insana ceza vermesi onu hakli çıkarmayacaği gibi üyeleride haklı çıkarmaz.Kolektif bir forumdaysak dayanışma,birlik,berebarlik duygularıyla hareket edilmesi lazım.Şahsimla ilgili hakaret herhangi bir davranışa maruz kalmadığım için kırgın değilim.Sevgili @MASON ve @ADAM  öğretici bir usta olarak gördüğüm için ben böyle durumları her zaman alttan alma tarafındayim.Bazi kişisel gelişimler için bulunduğum ülkede seminerlere katılıyorum.... Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2018, 09:17:59 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 22, 2018, 02:08:40 ös
Yanıtla #64
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Farmakoloji
Ceza aldığınızı bilmiyordum.
Benim bu forumda cezalar konusuna bakışım belli çok hoşlanmıyorum.
Sn.mason a attığınız kişisel mesaj bir yaptırım konusu olamaz olmamalı.
Sn.mason bir sınır çizmiş kendine bana direk mesaj atmayın diye lakin o sınır onu bağlar.
Bakınız bu forum onun çocuğu ve sınırları varsa vaatlerde var bu forumda özgürlük vaadi var.
Kişiler her soruyu herkese ayrım yapılmadan sorar sorabilmeli.
Sn.mason sorarım bir harici herhangi bir soruyu kime sorsun?bir önerisi varmı?
Haricilerin sorularına bu güne kadar sn.adam cevap veriyordu oda artık yok.Onun varlığında bu konuda oldukça rahattınız şimdi bir harici konu ne olursa olsun yetkili olarak sizi görüp sorduğu için yada mesaj attığı için onu 2 ay forumdan'mi attınız?
Bu kabul edilemez hariciler adına bunu reddediyorum.
Bu forum özgür bir forum ve sizde bu forumun sahibi olduğunuz kadar aynı zamanda bir üyesisiniz ,bizden farkli olarak bilgi sahibi ve mason'sunuz.

Ceza olaylarını böyle basit sebeplere indirgemeyelim lütfen.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 23, 2018, 11:54:43 öö
Yanıtla #65
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konu hakkında pek bilgim yok ama en kötü kural bile kuralsızlıktan iyidir. Kurallar karmaşayı önler.
no one

Nisan 23, 2018, 01:36:52 ös
Yanıtla #66
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Kural kuraldir lakin kısıtlama özgür düşünceyi yok eder.
Konuşma ve fikir özgürlüğü olduğunu iddia edip kural sarmalı yapamazsın.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 23, 2018, 11:26:58 ös
Yanıtla #67
  • Uzman Uye

Bu ceza olayı uzun zamandır benim canımı sıkmakta idi, sayın Farmakoloji'ye ne sebeple ceza verildiğini bilmiyorum ama daha önceleri de hem de bu sitede gerçekten önemli değer olan Premetheus gibi bir üyeye de çeşitli cezalar verilmiş o zaman da suç ve ceza konusunda tek yanlı hüküm verilmemesini savunmuştum. En azından yaptırım uygulamadan önce savunma hakkının kullanılmasına özen gösterilmesi gerektiğine inanıyorum.
      Özgür olduğunu kabul ettiğim bu sitede, yan bastın ceza, düz bastın ceza gibi bir sistem olursa , o zaman da sitemizin özgür olduğunu nasıl savunabiliriz ki!.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 24, 2018, 01:04:27 öö
Yanıtla #68
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sevgili Alşah dostum bu forumun aşkında şöyle bir özelliği var dikkatten kaçan forumun sahibi bir Türk ve uzun zamandır Birleşik devletlerde yazıyor,durum böyle olunca belirli bir kural ve disiplini görmüş ve yaşıyor forumdada bunu uyguluyor kendi sayfasının altında açıkça yazmış zaten bana mesaj atmayın diye.

Tamamda işler onun düşündüğü gibi olmuyorki.
2 tane moderator var sn.risus can hıraş çalışıyor diğeri sn.arais can hıraş ceza peşinde.

Insan yazmaya tırsıyor geriliyor .
Forum kuralları zaten yeterince var.

Bu forum özgür bir forummudur?

Bence değil.
Bahsedilmiş özgürlükler var sadece.

EDMUND BURKE

Nisan 24, 2018, 03:27:03 öö
Yanıtla #69
  • Orta Dereceli Uye
  • **

25 Eylül 2006 tarihinden beri burayı ayakta tutmak form,server,lan,network ve benzeri işleri devam ettirebilmek bence bu zamana kadar uygulanan disiplin ile mümkün olabilirdi kendi şahsım adına 12 senelik bu büyük emeğe teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım @MASON
Whom united with virtue, death shall not seperate.