Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dolar yükselişine kesin çözüm  (Okunma sayısı 8551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 08, 2018, 02:59:32 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Sayın Alşah ALLAH sonumuzu hayır etsin USD şu an itibari ile  5.3033 ....
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 08, 2018, 04:53:56 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir ülkede ne kadar yabancı para birimi serbest dolaşıyor ise o kadar paralel devlet var demektir.  Bu paralel devletler ülkedeki bir şeyleri  kendi para birimleri karşısında iyice ucuzlatıp ucuza kapatmak istiyor olabilir. Gerçi ucuza kapatılacak pek fazla satılık bir şey de kalmadı her halde..

Eğer dünya çapında tüm para birimleri karşısında sadece Dolar, Euro yükselmiyorsa ve Türk Lirası Dolar, Euro ve diğer tüm para birimleri karşısında değer kaybediyor ise durum gayet net...
Türkiye de meşru ve gayri meşru çeşitli yollardan değşik metalarla ve TL ile doldurdukları Küpleri olanlar, Küplerinde ne varsa verip yabancı para birimlerinden alıp küplerine dolduruyor sonrada çekip gidiyor ya da belki doldurdukları küpleri bir yerlere saklıyor. :)

Dışardan yüklü borç alarak bunların küplerini dolaylı yollardan doldurmasına şimdiye kadar seyirci kalan devlet de artık borçları çeviremez duruma gelmiş ise gerçekten de sayın NOSAM33 ün de yazdığı gibi ALLAH sonumuzu hayır etsin ...

Bu durumun çözümü serbest döviz dolaşımını durdurup iyice dibe vurup dünya ya kapandıktan sonra yeniden üretim ekonomisi ile yavaş yavaş  dipten çıkmaya çalışmak olabilir. Bu da kıyametin kopması gibi bir  şey olur bu saatten sonra. Zaten bunu yapacak bir siyasi irade var mıdır? Bilemiyoruz.

Yastığın altında sadece hayallerimiz üstünde de çığlıklar atan beynimiz  kaldı. Onları yastık altından çıkartıp onların peşinden mi koşsak? ...
Bir noktadan sonsuz doğru geçer. İki noktadan ise bir doğru geçer. Senin koordinatlarını diğer noktalarla çizdiğin doğrular belirler.

Ağustos 08, 2018, 09:15:26 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

İyidir iyidir. Bu günlerde jöleli saçlı gene ortaya çıkabilir, 4 tane tabancası ile 2 sandık mermisinin olduğunu, doları yükseltenleri teker teker temizleyeceğini söyleyebilir. Bir başka yalaka da çıkıp, "bu bizi etkilemez, 10 lira olsa ne yazar , ver mehteri, ver mehteri " diye bağırmaya başlar.
       Adamın birine "dolar şu kadar yükseldi ne düşünüyorsunuz" diye soruyorlar. Adam ne desin beğenirsiniz?. "Bana ne doların yükselmesi, ben maaşımı dolar olarak almıyorum ki" diyor.
       Konuya yaklaşımdaki mantığı görünce ne yazık ki söyleyecek sözü olmuyor insanın.
       Sevgiler-saygılar.
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 09, 2018, 01:59:26 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 09, 2018, 02:09:44 ös
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Karşı karşıya olduğumuz durum ne vahimdirki 1.2 katılımcı hariç mizah konusu yapılmış.Baslikta o amaçla mizah bölümüne açılmış acınacak halimiz ile eğlenelim diye.

Bakınız bu halin tam açıklamasını Ulu önder tek cümlede şöyle yazmış!
Tam bağımsız TÜRKIYE
Bagimsizlik karakterimdir.
Bu 2 ayrı cümle den de şu anlam çıkar,
Bir millet önce bagimsizligini sonrada karakterini kaybeder.
Aslen neyi kaybettiğimizi bilmek lazim.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 09, 2018, 04:53:41 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Mirgün Cabas bugünkü yazısında hapiste kim varsa siyasi ve gazeteci isim vererek yazmış ona göre bu yapılırsa dolar düşermiş.
Benzeri yorumlarda oldukça var basında.
Böyle akıl insanların olduğu bir ülken varsa korkma.
Bu ülkenin en büyük sorunu atamın da dediği gibi karaktersizligimiz.
Buna artık daha çok inanıyorum,gün birlik olma günüdür,gün kıçımızı kurtarmak için çare bulma günüdür.
Gün yönetenlere çamur atmayı bırakıp etrafları d birleşip ülkeyi kurtarma günüdür.
Birine jöleli diğerine boyalı öbürüne kıçı kırık deme günü değil ülkede gemide bizim batarsak hep beraberiz.
Kaybettiğimiz karakteri geri kazanma günüdür.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 09, 2018, 08:08:42 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben kendi şahsım adına durumun o kadar kötü olduğuna inanmıyorum insanlarımız tatile gidebiliyor rahatlıkla gezebiliyor yurtdışı imkanları son model araçlar ve lüks telefonlar durum yandık,bittik olsa bunların hiçbiri söz konusu olmazdı örneklendirerek olursak 15 sene önce ilkokulda telefonum varken insanların garip bakışını hatırlarım şu anda ise 8.5 milyarlık telefonlar bile ilgi çekmiyor :) bende yurtdışına gidip gelen birisi olarak memnun olmasamda abartılacak  kadar kötü bi durum olduğunu düşünmüyorum ...
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Ağustos 09, 2018, 09:37:29 ös
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Mesele şu; bir zamanlar dolar senede 10 kuruş yükseldi diye, kızılca kıyametler koparılıyordu. Esnafımız yazar kasalarını Başbakanlığın kapısına kadar götürüp yere vurarak protesto edebiliyordu. Sendika temsilcileri işçilerin en ufak bir hakkını koruyabilmek için grevler yapabiliyorlardı, vs.vs.
       Şimdi , doların yükselişine tepki verebiliyor muyuz, abuk sabuk adamlar günlerce televizyon kanallarına çıkarak "dolar 3 lira olursa ben şöyle yaparım, böyle yaparım" gibi sözlerle bangır bangır bağırıyorlar. Mesele bu insanların ulu orta meydana çıkıp ahkam kesmeleridir.
        Evet, mesele memleket meselesidir, birlik, beraberlik olma ATATÜRK ilke ve inkılaplarının etrafında kilitlenme meselesidir. Ama gel gör ki, O'na bu gün "veledi zina" diyenlerin, şıhların, şeyhlerin, dervişlerin kol gezdiği zamandır. Tarikatların, yeni yeni mezheplerin peydalandığı zamandır.
        Ülkemizin bekası, ATATÜRK devrimlerine sahip olmakla mümkündür. Eğitimimizin durumu yürekler acısı, yargı başka bir mesele!. Anlatılacak o kadar çok şey var ki, doğrusu hangisinden başlayayım.
        Durumdan memnun olan varsın olsun. Ben memnun değilim. Ülkemin aydın yöneticiler tarafından muassır medeniyet seviyesine yükselmesini istiyorum. Bilmem hangi devletin bir rahibi için ülkemde ekonomik krizler yaşanmasını istemiyorum. Eğitimimin tu-kaka edilmediği, sanayimin yerleşmiş, tarımımın kendine yeten, ekonomimin yaprak gibi savrulmadığı, bağımsız bir yargının olduğu dim dik bir ülke olmasını istiyorum.
        Şahsen yaptığım ironiler, yalakalar tarafından gündem belirlenmesi nedeni iledir.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 10, 2018, 12:31:48 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Dolar 6 lirayı aştı
Dolar kuru bugün 6.20 TL'yi gördü. Avro ise 7.09 TL olurken, sterlin 7.35 TL'yi test etti.

10.08.2018 09:27 
Rahip Brunson krizinin ardından ABD yönetiminin aldığı yaptırım kararlarını görüşmek üzere ABD'ye giden heyet ilk gün görüşmelerini gerçekleştirdi. Wall Street Journal gazetesi görüşmelerin başarısız geçtiğini ve anlaşma sağlanamadığını yazdı... Döviz piyasası yeniden hareketlendi. Dolar kuru bugün 6.20 TL'yi gördü. Avro ise 7.09 TL olurken, sterlin 7.35 TL'yi test etti.

Dolar şu anda 6.07 TL’den işlem görürken Euro da 6.96 seviyesinde.

İstanbul serbest piyasada dolar 5,7330 liradan, avro 6,5730 liradan güne başladı.

DOLAR 6.20'Yİ GÖRDÜ

10 Ağustos sabahı dolar / TL yeni tarihi zirvesi olan 6.20 TL'yi gördü. Avro/ TL de benzeri bir atakla 7.09 ile yeni tarihi zirvesine ulaştı. Sterlin ise 7.35 seviyesini test etti.

Uzmanlar, ABD ile yapılan görüşmelere ilişkin net bir açıklama yapılmamasının piyasada tedirginliğe ve kurda oynaklığın sürmesine neden olduğunu belirtiyor.

Dolar kurunun yeni zirveyi görmesiyle birlikte TL'nin dolar karşısında günlük değer kaybı yüzde 5'i aşarken, TL gelişmekte olan ülke para birimleri arasında en kötü performansı gösteriyor.

TL'nin yılbaşından bu yana dolar karşısındaki değer kaybı ise yüzde 30'un üzerinde.

Odatv.com

YANDIK HÜKÜMET UYUYOR ... :'( :'( :'(

"Onların dolarları varsa bizim Allah'ımız var"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5.50 seviyesini aşan dolar/TL kurundaki yükselişe ilişkin konuştu...

574
FACEBOOK PAYLAŞIMI

10.08.2018 01:07 Karakter boyutu : 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5.50 seviyesini aşan dolar/TL kurundaki yükselişe ilişkin konuştu. Erdoğan, "Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var" yorumunda bulundu.

https://odatv.com/images/2018_08/2018_08_10/onlarin-dolarlari-varsa-bizim-allahimiz-var-10081811_m2.jpg?v=1533852684
 ??? ??? ??? ::)

« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2018, 12:43:00 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 10, 2018, 01:38:42 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus