Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar neden insanlar tarafindan kotu tanitiliyor?  (Okunma sayısı 18106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 23, 2007, 05:35:34 öö
  • Ziyaretçi

Merhabalar, benim kafamda sormak istedigim sorulardan biriside neden masonlar kotu tanitiliyor? Yani bir insana "mason nedir?" diye sordugum da cevap olarak masonlar sanki ocuymus gibi tanitiliyor ve direk kotulemeye basliyor.  Ardindan her insan bu mason dusmani olarak yetistiriliyor. Bir yerde kotu bir sey oldugu an "mason" adi geciyor direk. Ben bir sey hakkinda fikir sahibi olacaksam o seyi iyi tanimaliyim diye dusunuyorum. Bu web sayfasini yapmak ile cok iyi dusunmusunuz cunku benim de fikrim diger insanlarin fikirleri ile ayniydi. Cok sansliyim ki elimin altinda internet var ve arastirma firsati bulup fikir sahibi oluyorum. Sitenizden takip ettigim kadari ile gercekten insanlar icin iyi seyler yaptiginizi goruyorum.  Bir okul yaptirma olsun, bagislar olsun.. Neden bu iyi haraketler konusulmuyor da , neden kotulenip din dusmani olarak direk kotuleniyorsunuz?

Şubat 23, 2007, 05:49:21 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Bunun biir cok politik, siyasi ve degisik sebepleri vardir.  Tek bir cevap vermek malesef mumkun degildir. Eger diger basliklara bakarsaniz yuzyillardir suren karalama kampanyalarinin kanitlarini ve sebeplerini goreceksinizdir.  Bu ayni Turkler'e ve Osmanlilar'a Barbar denilmesine veya bazi ulkelerde Muslumanlara (malesef) terorist olarak bakilmasina benzer. Gecerli hicbir sebebi yoktur. Masonlugun gizli bir yapisinin olmasi da komplo teoricileri icin kacinilmaz bir firsattir, ve bu komplo teoricilerinin uydurmus oldugu, veya one surmus oldugu fikirler masonlara karsi olanlarin agizlarina sakiz yapilmistir. Bu yorumlari sorgu sual etmeden, dogrumudur yanlismidir diye dusunmeden, islerine oyle geldigi icin kullanan kisler olmustur.  Bazi seyler o kadar cok konusulmus ve dillere sakiz olmustur ki artik arastirma geregi bile gorulmeden kabullenilmeye baslanmistir. Bu da arastirmaciligi sevmeyen kisileri GUDEN liderlerin isine gelir.  Keske herkes sizin gibi arastirma yapsa, ve kafasinda edinmis oldugu bilgileri muhakeme edebilme yetenegine sahip olsa.  Sahip olan insanlar bile bazi kisiler yuzunden bunlari arastirmaktan, bizlerle konusmaktan bile cekiniyor.

Şubat 23, 2007, 05:55:58 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

« Son Düzenleme: Nisan 23, 2007, 11:21:15 öö Gönderen: MASON »

Şubat 23, 2007, 06:07:33 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Bu onyargilari yenmek icin ; iyi isler yaptiginiz da bunlari sadece websitelerinizde degil de tum insanlar ile paylasarak(medya yardimi ile) giderme fikri nasil olur? Sizde biliyorsunuzdur ki dusmanlik gercekten hat safhada. Iyilik yapmaniza ragmen insanlarin uzerinde muthis derece de bir korku var. Sorsaniz masonluk hakkinda hic bir bilgisi yoktur ama nedense kotuleme boyutunun haddi hesabi yok. Herkes bilmedigi halde birseyler atip tutuyor devamli.. Birde soyle bir sey var malum Turkiye geliri her insanin benim gibi imkani yok internete girip fikir sahibi olamiyor. Her insan ona ne soylenirse direk ona inaniyor. O bakimdan gercekten isiniz cok zor oldugunu goruyorum buyuk bir onyargi var.

Saygilarimla

Şubat 23, 2007, 06:27:00 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Cok dogru soyledin. Onerimi yanlis anlamadin umarim akil vermek degildi.  Bu cahil kisimin onyargilarini yenmek gercekten dedigin gibi "imkansiz". Bu kesim bilime gercekten karsi. Cocuklarini din ile bilim yanyana gelemez dusuncesi ile yetistiriyorlar. Olan gelecege oluyor. Insanligin isi gercekten de zor.

Ozveri ile verdigin bilgilendirici cevaplarin icin cok tesekkur ederim.

Şubat 23, 2007, 06:31:17 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Tabiki yanlis anlamadim, her zaman icin elimden geldigi kadar cvap vermeye sorularinizi yanitlamaya devam ederim.  Zaten amacimiz insanlari bilgilendirmek ve tabiri caiz ise isigi gosterebilmek.

Şubat 23, 2007, 12:24:54 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Masonları en iyi bilen insanlar masonlardır bu yüzden masonları araştırırken onlardan başlamalısın ve mantıklı olmalısın.
''Kızıl elmada buluşalım''

Şubat 23, 2007, 04:43:33 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Masonları en iyi bilen insanlar masonlardır bu yüzden masonları araştırırken onlardan başlamalısın ve mantıklı olmalısın.
Ayni sizin yaptiginiz gibi. Size de objektif yaklasiminiz, ve arastirma hirsiniz sebeyiyle tesekkur ve tebrik ediyorum. Forumda yeri geldigi zaman en cok karsilastigimiz sorulari sordugunuz icin tesekkurler.
Ne demisler, en aptalca soru hic sorulmamis olan sorudur  :)

Haziran 09, 2013, 10:01:21 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Merhabalar, benim kafamda sormak istedigim sorulardan biriside neden masonlar kotu tanitiliyor? Yani bir insana "mason nedir?" diye sordugum da cevap olarak masonlar sanki ocuymus gibi tanitiliyor ve direk kotulemeye basliyor.  Ardindan her insan bu mason dusmani olarak yetistiriliyor. Bir yerde kotu bir sey oldugu an "mason" adi geciyor direk. Ben bir sey hakkinda fikir sahibi olacaksam o seyi iyi tanimaliyim diye dusunuyorum. Bu web sayfasini yapmak ile cok iyi dusunmusunuz cunku benim de fikrim diger insanlarin fikirleri ile ayniydi. Cok sansliyim ki elimin altinda internet var ve arastirma firsati bulup fikir sahibi oluyorum. Sitenizden takip ettigim kadari ile gercekten insanlar icin iyi seyler yaptiginizi goruyorum.  Bir okul yaptirma olsun, bagislar olsun.. Neden bu iyi haraketler konusulmuyor da , neden kotulenip din dusmani olarak direk kotuleniyorsunuz?
Masonlar günümüz dininden çok eski dinlere daha meraklıdırlar
İnsanlar her zaman kendi korkularının esiri olmuşlardır.
Bense her zaman korkularımın üzerine gittim.
Birlik beraberlikte insanın elinde parçalamak,parçalanmakta...

Haziran 10, 2013, 09:05:26 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

İnsanlar yaptıkları kötülükleri veya becerisizlerini,Şeytan'a mal etmeye meyillidir.Çünkü,Şeytan zaten baştan kötülenmiştir,insanların Şeytan'a sorumluluk yüklemeleri bu şekilde kolaylaşır.

Şeytan bizlerin kötülükleri adına kendini kurban eder.

Avam da böyle bir imgeye ihtiyaç duyar.Toplumları yönetenler kendi suistimallerini veya ihmallerini Masonluk ve benzer oluşumlara kolayca yüklerler.

Masonluk'un ne olduğunu bilmeyen,hiç mason tanımayan insanlar bu teze kolaylıkla ikna olurlar;zira onlarda kendilerini yönetmek için seçtiklerini suçlamak istemezler ki,kendilerini de dolaylı olarak suçlamasınlar.

Bu saldırıları yanıtlama ihtiyacı hissetmeyen masonlar,neticede kurban olurlar.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...