Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ama O Sanıyormuş ki...  (Okunma sayısı 1484 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 13, 2012, 12:37:13 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Forumun pek sevilen ve sayılan üyelerinden enelsır, epeyce bir zaman önce "Ama Ben Sanıyordum ki..." başlığı altında 13 bölümden oluşan bir öyküsünü paylaşmıştı bizimle.

Nefes kesen bir macera romanı gibiydi sanki... Okumuş olanların çoğunluğu adına konuşacak olursam, her bölümünü zevkle okuduk ve izleyecek bölümünü merakla bekledik.

Okumamış olanlar vardır kuşkusuz, şimdi benim bu satırlarımı okuyan... Onlara benim bu satırlarımı bir yana bırakıp, önce o öyküyü okumalarını öneriyorum. Benim bu satırlarımın sonrasını sonra okuyabilirler.

O bir öykü kuşkusuz, bir kurgu; sanmıyorum yaşanmış bir olay olduğunu. Ancak öyle de olsa bir eksiklik var gibi geldi bana bu işin içinde.

Öykü yayınlandığı ve okuduğumuz sıralarda o eksikliği düşündüydüm de, ne olduğunu bulamadıydım bir türlü... Belki de öykünün sürükleyiciliğinden ileri geliyordu bu. Şimdi, bir rastlantıyla o öyküye dönüverince, kendimce keşfettim o eksikliğin ne olduğunu.

Öyküde olayın öncesi yok. Pattadanak orta yerinden başlıyor olaylar dizisi. Peki ama bu aşamaya niçin gelindi, nasıl gelindi? Daha önce neler yapıldı, neler yaşandı?

Öykünün sonrası yok elbette, anlatıldığı gibi sonuçlanıyor, ancak bir öncesinin olması gerek.

Acaba yazarımız Sayın enelsır ne der buna?

Bize bir de öncesini yazar mı?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 13, 2012, 03:33:54 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İşte " Korktuğum başıma geldi" deyiminin hayat bulduğu nokta... Fakat bunu öylesine söylemiyorum. Gerçekten bunun olacağını öngörmüştüm.

Sayın ADAM nihayet korkularımızla yüzleşebilmemiz için kapıyı araladı.

Korkum Sayın ADAM'ın istediklerinin yazılamayacak şeyler olmasından değil. Yazmasının çok zor olacağını düşünmemdendir. Zira bu o kadar çok yönden anlatılması gereken bir konu ki. Hem benim düşünü olarak iç dünyamı, hem de yaşamımın getirdiklerinin düşünü dünyamı etkileyişini de içine alıyor.

Bütün bunların yanında şöyle de bir gerçek var: Sayın ADAM bir şey ister de biz onu yerine getirmemezlik yaparmıyız hiç?

Yazarız sevgili ADAM, öncesini de yazarız...

Fakat bunun için biraz zaman dilerim. Çünkü yine forumumuzda yayınlanmak üzere ve Sayın üyelerin çok beğeneceklerini düşündüğüm başka bir diziye başlayacağım. Eminim çok faydalanacağımız bir dizi olacak. Gerekli açıklamayı açmayı düşündüğüm o başlık altında yapacağım.

Eh. Madem yapacak bu kadar işimiz var. O hal de şimdi çalışmaya koyulma vaktidir.
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2012, 03:36:05 ös Gönderen: enelsır »
enelsır