Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

insan diye bir  varlık var mı?

yok
1 (33.3%)
var
2 (66.7%)
sadece  bir yaratık var
0 (0%)
byin ve  beynin  süreci var
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 2

Oylama kapandı: Haziran 04, 2007, 08:29:51 öö

Gönderen Konu: insanlık  (Okunma sayısı 5625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 02, 2007, 08:29:51 öö
  • Ziyaretçi

benim düşüncem de insan diye bir şey  yok sadece bir hiç var   evet  sadece  bir  hiç  insan insanlığını  düşündüğü zaman kazanır  düşünmek ve  düşünmenin süreçleri var   yoksa  insan denilen mahlukatın diğer yaratıklardan  farkı  yok diye düşünüyorum

Haziran 02, 2007, 09:53:36 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Konu "Insan" bolumune tasindi.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 14, 2008, 08:33:42 ös
Yanıtla #2

Suan İnsanlarla dopdolu bir gezegende yasiyoruz ama iki tur İnsan olma hali vardir. Birincisi İnsan gorunumunde olan icguduleri ve bencillikleri dogrultusunda hareket eden varliklar; ikincisi ise Gercek İnsanlardir.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 17, 2011, 11:27:44 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Var  olmanın  tanımına göre değişir.İnsan  diye bir  varlık  şimdilik  var gibi  gözüküyor ; en azından  öyle algılıyoruz.
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Mayıs 17, 2011, 11:31:31 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

% 100 diye bir şey varmış onu farkettim... :)
Saygılarımla

Mayıs 17, 2011, 11:35:36 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence  %99.99  olasılık devam ediyor.Rüyalardada  gerçekten  oluyormuş gibi  geliyor  ama  yok  kabul  ediyoruz .Yaşamın farkı  sürekliliğinin olması  belki  onu  da  öyle  algılıyoruz.%0.1 olasılık insan diye bir  varlık  olmayabiliriz ya  baska bir  varlığın  rüyasıysak.:)
Saygılarımla
Aqua

Mayıs 17, 2011, 11:57:10 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

hiç sıkılmamış mı bu rüyadan ? :)

Benim aslında daha üretken bir teorim var bu konuda ama inanan olur diye korkarım :)
Saygılarımla

Mayıs 18, 2011, 12:09:31 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn  Hacamat,
Doğmadan önce nerde olduğumuzu , öldükten sonra nerde olacağımızı  kesin  açıklayamadıktan  sonra; var  oluşumuzda  bir  olasılıktır.Yoktan  hiç bir  sey var  olmadığına  göre biz  nasıl  olduk.Başka bir  varlığın  kütle  kazanmış  formuyuzdur  belkide.O yüzden;  biz insanız %100 diyemiyorum.
Saygılarımla
Aqua

Mayıs 18, 2011, 12:17:26 öö
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Bizler ölümlüyüz dediniz ; bir ara zıtlıkdan bahsediyordunuz sayın AQUA  çağrışım yapması açısından sorsam!  ''ölümsüzler'' var mı? ölümsüzlerden yola çıkarak düşünsek ''neden aslında varız''  gerçeğini.
Saygılarımla

Mayıs 18, 2011, 12:37:38 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Olasılıklar  dahilinde  yüzlerce  cevap  verebilirim.Dogru cevap  hiçbiri  olabilir.Ama  bu  sorunun  cevabını " bilmiyorum".
Saygılarımla
Aqua