Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Admin ile K.M. nin Roportaji  (Okunma sayısı 19154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 23, 2006, 04:34:41 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

11 ekim 2006 tarihinde yapilmis bir roportajdir. K.M. Lubnanda yasayan, birinci derece, ermeni bir kardesimizdir.

Admin: Masonluk nedir?

K.M.: Tam senin bildigin gibi.

Admin: Tesekkurler. Yanliz suanda roportajdayiz. Senin yorumlarinla olan aciklamani istiyorum. Mumkunse tabi

K.M.: ben turkce ii bilmem.ermenje soilesem.

Admin: Anlayan olacagini pek sanmiyorum. Keske ermenice bolumde yapabilsem. Yanliz simdilik turkce yada ingilizce gerekiyor.

K.M.: Yeniden dogarak dunyaya geliyorsun. Yeni bir dogus. Eski hayatini birakip yeni hayatina basliyorsun.

Admin: Ne yapar bu Masonlar? Kimlerdir?

K.M.: Hayatin zorluklarini azaltmaya calisan Kardeslerdir. Erdem olmaya calisan kisilerin, Barisin sirrini bulma cabalari.

Admin: Neden gizlisiniz? Bu gizlilik niye?

K.M.: Masonlugu yanlis taniyan kisilerin zarar vermemesi icin.

Admin: Toplantilarinizda neler yapilir? neler konusulur?

K.M.: Bilgiler.

Admin: Guzel cevap fakat biraz aciklarmisin?

K.M.: Bilimsel bilgiler.

Admin: Tesekkurler.Kac yasindasiniz? Kac yasinda M oldunuz?

K.M.: 24 yasinda M oldum. 29 yasindayim.

Admin: Dereceniz nedir?

K.M.: Yabanciya bunun cevabini verebilirmiyim?

Admin: Sadece derecenizi soyluyorsunuz cok gizli birsey degil. Zaten isim yayinlanmayacak.

K.M.: evet. tamam. 2.

Admin: Isminin ve soy adinin bas harflerini yazmamda sorun olurmu? K.M olarak yazmama izin verirmisin?

K.M.: nasil isterseniz

Admin: Ok tesekkurler. vakit ayirdigin icin.

K.M.: Rica
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2007, 08:56:12 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 11, 2008, 01:59:34 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Röportaj güzel fakat üstü kapalı olması gerektiği gibi.Teşekkürler  "Mason" Kardeşim biz Kardeşlerinle paylaştığın için

Mayıs 11, 2008, 01:36:04 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Röportaj güzel fakat üstü kapalı olması gerektiği gibi.Teşekkürler  "Mason" Kardeşim biz Kardeşlerinle paylaştığın için

Siz Mason musunuz?

Mayıs 16, 2008, 12:19:10 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

İnsan kendini hissettiği gibidir Sn Blossom.
Saygılarımla

Mayıs 16, 2008, 12:20:37 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Saygılarımla

Mutlaka ama ben sadece cemiyet üyesi misiniz diye sordum.

Kalben Mason iseniz, o ayrı...

Mayıs 16, 2008, 07:05:04 öö
Yanıtla #5

Saygılarımla

Bazi kisiler vardir. Kalben Masonluga hazirdir, fakat Masonluk ona hazir degildir. (Blossom Hn. sormadan soyleyeyim: ornek olarak yas veya diger kurallar sebebi ile ;) )

Veya Kisi hazir oldugunu dusunur, Masonluk da o kisiye hazirdir, fakat uygun ortam dogmamistir, veya mevcut sartlarda kisinin Masonlugu ahenkten cok gerek kisiye gerek Masonluga umuldugu gibi fayda saglamayacak veya zarar verecek durumdadir. Bu kosullar altinda bazen ve/veya bir sure hissettigin gibi kalmak daha Masonik olur.

Benim sahsen boyle bir tecrubem var, ve calismalarim sirasinda bu tur vakalara cok rastladim. Yukaridaki savlar bazen hali hazirda Mason olan biri icin de gecerli olabiliyor (derece yukselmesi bazinda)
Spes mea in Deo est

Mayıs 16, 2008, 05:59:28 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bazi kisiler vardir. Kalben Masonluga hazirdir, fakat Masonluk ona hazir degildir. (Blossom Hn. sormadan soyleyeyim: ornek olarak yas veya diger kurallar sebebi ile  )

Veya Kisi hazir oldugunu dusunur, Masonluk da o kisiye hazirdir, fakat uygun ortam dogmamistir, veya mevcut sartlarda kisinin Masonlugu ahenkten cok gerek kisiye gerek Masonluga umuldugu gibi fayda saglamayacak veya zarar verecek durumdadir. Bu kosullar altinda bazen ve/veya bir sure hissettigin gibi kalmak daha Masonik olur.

Benim sahsen boyle bir tecrubem var, ve calismalarim sirasinda bu tur vakalara cok rastladim. Yukaridaki savlar bazen hali hazirda Mason olan biri icin de gecerli olabiliyor (derece yukselmesi bazinda)

Yurekten katılıyorum....
Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Mayıs 16, 2008, 08:10:35 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Bazi kisiler vardir. Kalben Masonluga hazirdir, fakat Masonluk ona hazir degildir. (Blossom Hn. sormadan soyleyeyim: ornek olarak yas veya diger kurallar sebebi ile ;) )

Sormayacaktım ama teşekkür ederim beni düşündüğünüz için :)

Temmuz 15, 2008, 01:34:23 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Saygılarımla

Bazı kişiler vardır kalben masonluğa hazırdır lakin cüzdan daha hazır değildir onu diyorsunuz yani :)

Temmuz 15, 2008, 01:40:24 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Roportaj yapılırken masonluk nedir sorusuna -tam senin bildiğin gibi- diyene ilk defa rastlıyorum , toplantilarda neler yapilir ? bilgiler  :)  Biraz açıklarmısınız?  Bilimsel bilgiler :)