Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati "Kaostan Düzen"  (Okunma sayısı 24491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 22, 2011, 02:38:31 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Hmm Sayin Mustafa Kemal siz beni yanlis anladiniz.Illuminatiden Masonluga gecis yapmissiniz.Elimdeki kaynakta Masonluk degil de Skulls and bones Society olarak rivayet edilmekte.Acikcasi benim aklimdan hic boyle bir sey gecmemisti ama nasil boyle bir yargiya ulastiginizi anlamadim...

Saygilarimla.

Temmuz 22, 2011, 02:44:03 öö
Yanıtla #11

Alışık olduğumuz için...

Biraz giderseniz o örgütü de Masonluğa bağlarlar... Sn. Zagzagel çok güzel sormuş aslında...

Madem bu kadar gizli bir dünyayı ele geçirme projesi, herkes bunu nasıl oluyor da biliyor :) Offf of.. Can Yücel şiiri mi yazsam acaba?
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 22, 2011, 02:47:18 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tuz varsa sende bende de erik var limon falan da buluruz geleyim oraya iyi kafa yapiyor erik :) hatta olmadi bir hale falan gidelim uzume dalalim :) offf offf off diyom bak ben ne diyorum ama ne diyorum bir dinlemiyorsunuz ki beni.. erik diyorum... limon diyorum... hale gidelim diyorum, anliyor musunuz bir kerede Zagzageli dinleyin lutfen rica ediyorum.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 22, 2011, 11:47:26 öö
Yanıtla #13
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altındaki tartışmaya pek de girmek istemezdim aslında çünkü düzeyi düşürülüyor yanlış bir tutumla.

Henüz tartışma bireyselleşmedi. Umarım böyle bir şey olmaz. Çünkü bu forumda öyle durumlarla karşılaşmak beni pek üzüyor.

Aslında kusura bakmasın ama yanılgılı tutum Sayın Baron’un deyişinde. İki seçenekten biri geçerli. Ya bu konuyu iyi bilmiyor, öylesine bir alıntı yapmış bir yerden ya da konuyu biliyor ama pek kısa kesmek istediği için böyle saplantılı bir durum çıkmış ortaya.

Düzelebilir.

Şöyle yapsak:

Gerek Illumines d'Avignon, gerek Bavarische Illuminaten gerekse diğerleri çoktan tarihte kaldı. Bir ara Sayın Zagzagel de değindi buna. O bağlamda Adam Weisshaupt'tan söz edince, Baron von Knigge kesinlikle bir yana itilip bırakılamaz. Nitekim bu nedenle Sayın Mustafa Kemal deyişinde haklı.

Üstelik sadece Bavyera ile bitiremeyiz bu konuyu. İşin içine bir de Martinez de Paschalis (Martin de Pasqually) andından Louis Claide Saint-Mertin girer ki, kalk altından kalkabilirsen. Illuminati derken kendini Martinizm’in göbeğinde bulursun.

Illuminati örgütlerinin öngördüğü, yer yer birbirinden farklılıkları da olabilen ama temelde özdeş Aydınlanma Felsefesi'nin peşinde koşanların örgütleri tarih içinde kurulmuş, çalışmış, varlıklarını sürdürememiş, onların yerine yenileri oluşturulmuştur. Kimileri bilimseldir, kimileri gizemci, kimileri okült, kimileri de pek bir romantik.

Tüm bu çerçevede varlığı ve yürürlüğü yitirilmemiş olan Aydınlanma Felsefesi'dir.

Aydınlanma Felsefesi'ni izleyen ve savunan hiçbir kuruluş gizli olmamıştır çünkü buna gerek olmadığı gibi böyle bir şey zaten o felsefenin özüne aykırı düşer. Burada da gizli-ezoterik ayırımına çok dikkat etmek gerekir.

Günümüzde Ayrdınlanma Felsefesi'ni izleyen tüm kurum ve örgütler, 18. yüzyıl sonundaki Aydınlanmacıların izini sürmekte değildir. O günden bugüne derelerden ve köprülerin altından çok sular akmış, çok derenin akış yönü ve rejimi değiştirilmiş, çok yerde barajlar kurulmuş, çok köprü atılmış ve yerlerine ya da başka yerlerde öncekilerin işlevini görmek üzere daha başkaları yapılmıştır.

Aydınlanma Felsefesi kendini bu süreçten soyutlayıp, iki yüzyıl öncesinde kalırsa, bugün müzelik olmaktan başka bir değer taşımaz.

Günümüzde Aydınlanma Felsefesi'ni izlemekte olan kurumlar vardır ve Masonluk da onlardan biridir. Masonluk açısından farklı olan, bu kurumun salt o felsefenin üzerine oturmakla yetinmemiş oluşudur.

Ancak İlluminati örgütleri de varlıklarını sürdürmektedir.

Burada size bir dehşetli komplo teorisini de sunabilirim ama onu geçmek istiyorum bir kalem.

Burada Sayın barın günümüzdeki Illuminati’den söz etmek istiyorsa, bize Theodor Reuss’u anlatabilirdi. Bu daha anlamlı olurdu çünkü hiç olmazsa yüz yıl daha ilerlerdik böylece ve sayın Zagzagel bundan hoşlanabilirdi. Leopold Engel’in kurduğu örgütten de söz edebilirdik.

Olmadı mı?... O zaman “Ordu Illuminatorum” adlı örgüte gelebilirdik. Ancak dikkatli olmalı. Böyle giderse işin içine Sebottendorf da karışabilir. Bunun sonrasını da bilen bilir.

Şöyle yapsak demiştim ama kendi kendime soruyorum: “Bu öyle karmaşık bir konu ki, şimdi ne yapsak?”

Şu “Kaostan düzene” sözünü kim nereden çıkarmış? Onu düşünsek daha iyi.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 22, 2011, 12:03:55 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin ADAM benim biraz ozetten dedigimi ne guzel anlatmissiniz tesekkur ederim.

sevecenliklerimle.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 22, 2011, 01:14:06 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı

Sayın Adam,

Bu konuyu sanırım ayrı bir başlıkta incelemek daha güzel olacaktır. Yazacaklarınızı heyecanla bekliyorum.

Saygı ile.
veritas lux mea.

Temmuz 22, 2011, 01:58:03 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Konuyu açan arkadaşımızın aklına hiç gelmemiş olsa da komplo teorisyenlerinin ve inanırlarının neredeyse tamamı
masonluk ve illuminatiyi birbirine bağlar. Sanıyorum Sutton kitabında illuminati ile SBS yi bağlantılı gösteriyordu, Masonluk da Sn Adam'ın geçenlerde gönderdiği piramitin katlarından birindeydi galiba. Lions Rotary diye gider bu.
Bu bir klasik, bağlanmaması şaşırtıcı olurdu.

Hem illuminati ve skull bones bağlantılı göreceksiniz, hem de 'Hayır masonluk bu yapı ile alakalı değildir' diyecek kadar cüretkar olacaksınız. Bunu diyebilen birinin diğerlerinden çok farklı bir tezi ve bilgi kaynakları vardır.

Olabilir, belki Adam Weishaupt böyle bir kelam etmiştir. Ama Weishaupt kimdir, hatta 'adı' nedir?
Böyle biri yaşamış mıdır? Adını ve soyadını incelediğimizde bu bir lakap mı, yoksa böyle birisi hiç varolmamış mı sorularına gebedir bu konu.

Adını bile bilmediğimiz, varlığı meçhul olan bir kişinin, söylemiş olduğu aktarılan bir cümlesinin doğruluğuna duyduğumuz 'ısrarlı' inançla, bunu bir kanıt olarak buluyorsak, burada genel doğrularımız hakkında şüphe etmemiz için yeterince ip ucu var diyebiliriz.

Saygılarımla

Temmuz 23, 2011, 12:51:06 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

dikkat ettinizmi hariciler olarak herşeyi birbirlerine bağlıyoruz, örümcek ağı haline getiriyoruz, sonra kendi kendimize ağı ördüğümüzü unutuyoruz... düşüyoruz ve diyoruz ki vay be bu nasıl bir döngü, nasıl bir ağ, bunun ardında nasıl bir güç var.... sonra bilmiyoruz ve korkuyoruz.... ya sonra bilmiyoruz ve kötülüyoruz...
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Ağustos 28, 2011, 04:19:29 ös
Yanıtla #18

Sayın ADAM,

1 doların üzerindeki "ordo ab chao"(kaostan gelen düzen)  sözünden geliyor olsa gerek.

saygılarımla.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Eylül 15, 2011, 11:49:47 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

laitin Ata sözü bu bence o kadar büyütmeye gerek yok , dolara ne basacaklar ? latin atasözü basmışlar bencede hoş gerçektende...
hayır severdir bir derneğe üye olur bu kadarda büyütmeye gerek yok =) bence bu tarz şeyler kitapları best seller yaptığı için abd ve diğer ülkelerde satışa sunulmakta, gerçekten öyle bir örgüt var mı derseniz ? olabilir dünya üzerinde bir çok örgütlenme var vs...
bence özellikle basında çok üzerine gidiyor, üzerine gidilecek birşey olduğunu düşünmüyorum... masonluk içinde bir çok şey yazılıp çiziliyor şeytani bir örgüt vs... bir group islamcı yada hristiyan yazarların uydurmasıdır...  halk dilinde hurafe.... :) kitabının satmasını istiyorsan masonlar,yahudiler,illuminati doldur =) best seller oldu bile =)))

Saygılarımla,
418