Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkluk ve Osmanli Imparatorlugu  (Okunma sayısı 17669 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 30, 2007, 12:46:15 ös
  • Ziyaretçi

Sayın Nietzsche GökTanrı inancına putperestliği birbirine nasıl bağladınız acaba? GökTanrı inancı Türklerin ilk inancıdır. Putperestliklede hiçbir alakası yoktur. Türkler hiçbir zamanda yoldan çıkmamıştır. Sizin yönden bakarsak İslam'da yoldan çıkmış oluyor zira nekadar ilimle, bilimle uğraşmayan, hurafeci ve geri kalmış ülkeler varsa hepsi Müslüman ülkeleri...

Müslüman(!) Lucky ve Alaaddin'in Sevil isimli üyemiz Hz. Muhammed Peygamber değildir derken tek bir karşıt yazısı yok ancak birisi kalkıp İskenderlerini yada Adnanlarını eleştirse cevap vermeden duramaz. Doğru ya kimileride Sait'i peygamber kabul ediyor değilmi. Atatürk bir akıl hastasının yanında nedirki yada ne yapmış?

Sevil Hanım bir önceki yazım size değil Lucky isimli üyeye yazılmıştır.
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2007, 02:34:23 öö Gönderen: SublimePrince »

Eylül 30, 2007, 12:48:01 ös
Yanıtla #1

Sevgili Nietzsche; ben de senin gibi bir insanım neden bana yapılan her türlü saygısıszlığı hoşgörüyorum ve isteyen her türlü davranışı sergilesin diyorum aynı şekilde herkes kendi fikirlerinde özgürdür ve senin gösterdiğin saygıyı bir başkası göstermeyebilir bu açık ve bariz bir durum! İlle de bir başkasının kulağından tutup da senin saygı duyduğun adama saygı göstermesini bekleyemezsin ki kılıçla mı bunu yaptıracaksın yoksa kafasına silah dayayarak mı yoksa zorbalıkla mı ya da para vererek mi hangisi?
Anlatmak istediğim herkes istediği gibi düşünebilir. Benim de bu Sitede çok saygı duyduğum değerler yıpratıldı hatta hiçe sayıldı diyelim ancak ben bunu niye yapıyorsun diyemem adama çünkü adam bana gayet doğal hakkıyla Sanane Kardeşim sen kendi işine bak ben kendi işime bakayım diyecektir bundan da normal bir durum yoktur kendi kanaatimce....
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 30, 2007, 12:50:57 ös
Yanıtla #2

Sayın Leon çok çok çok özür dilerim lütfen kusuruma bakmayın bir anlık dalgınlığıma gelmiş çok özür diliyorum ve inanın neye uğradığımı şaşırdım umarım bu korkunç hatamı hoş görürsünüz.
SAYGILARIMLA_

Eylül 30, 2007, 12:51:43 ös
Yanıtla #3

Ben islamı yaşadığını zannedenlerin ve günümüz Türkiyesinin her yönden bozuk olduğuna inanıyorum bu yeni bir şey değil hatta popülist bir tavır oldu herkes aynı şeyleri söyler yapmaya devam eder ben yapmamaya çalışıyorum. Gök tanrı inancı diyoruz Allah inancı değil yani bu Allah'tan başka bir ilaha inanmaktır yani yolda olmamaktır o anlamda söyledim....

Sapkın Arap tarikatları, cahiliye adetleri, yobaz gelenekleri devam edebilir ama Kuran saf ve temizdir. O kirli bu kirli diyip bizimde uyum içinde pislenmemize gerek yok. Atatürk'le dini onun istediği gibi ayrı tutun lütfen sayın leon.
ars longa, vita brevis...

Eylül 30, 2007, 12:55:10 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın Leon çok çok çok özür dilerim lütfen kusuruma bakmayın bir anlık dalgınlığıma gelmiş çok özür diliyorum ve inanın neye uğradığımı şaşırdım umarım bu korkunç hatamı hoş görürsünüz.
SAYGILARIMLA_
Rice ederim.

Eylül 30, 2007, 12:56:38 ös
Yanıtla #5

Kendi işinize bakın inanmıyorum deyin fakat inananları rencide etmeden bunu çok tartıştık daha öncede bir yararı yok temcit piavı gibi döndürmenin...

Ben inançlarıma küfredilmesini hoş karşılamam. Karşılayanı da garipserim Bu heryerde öyledir. Sana sövene hoş bakıyosan bir rahatsızlık bir problem vardır kötü laftan haz edilir mi? Siz burda deseniz ki ben islama ben peygamberine inanmıyorum bunu belli bir çerçevede dikkatli kelimelerle anlatsanız kimse bu kadar tepki göstermicektir(kimse derken bir ben varım galiba)

Eylül 30, 2007, 01:00:09 ös
Yanıtla #6

Ben size hiç bir zaman yav akıl var mantık var nasıl islama inanmazsın inanacaksın görmüyormusun ortada gerçek tarzı sözler kullanmadım. Bu da zaten inanacına hoşgörülü olduğumun kanıtıdır. Kafama asla yatmasa da dediklerinin lanet olasıca saçmalıklar dizisi tarzında yorumlar yapmadım bu da kendime hakim olduğumun kanıtıdır. Ama ben sizin kralım mesihim dediğinize kabl ettiğinize direk yalancıdır o yoktur sahtekardır desem dürüst cevap verin hoş mu görceksiniz beni?

Eylül 30, 2007, 01:06:46 ös
Yanıtla #7

Gayet, tabi Sevgili Nietszche bu çok normal! Ben Yüce İsa'yı Kral'ım olarak kabul ediyorsam bu konuda yaptığınız her türlü olumsuz düşüncelerinizi de makul görmem gereklidir çünkü o sizin düşünceleriniz ve yaptığınız eleştiriler de muhakkak ki sizi bağlar beni bağlamaz. Ayrıca kötü ve olumsuz hareketlerden ya da söz ve tavırlardan tabiki hiç kimse haz almaz ama bir insan ille de ben her türlü olumsuzluk sergilerim diyorsa elini kolunu bağlayan hiç kimse yok ve herkes istediğini yapmakta özgürdür bunu demek istedim.

Sayın Leon çok teşekkür ederim anlayışla karşıladığınız için...
SAYGILAR_

Eylül 30, 2007, 01:15:26 ös
Yanıtla #8

Mesela bir örnek daha vermek istiyorum karşımda bayan olmasaydınız ben size yapacağımı bilirdim türden laflar tabi bunu söyleyen hiç kimse yok lütfen üzerinize alınmayın bakın burada bu şekilde ithamlar bence yersizdir. Neden derseniz birine hakaret etmek için ya da sözlü ve fiziksel saldırı için lütfen bahane bulmayın ve karşınızdaki insana değer verip vermemeniz tamamen sizin insiyatifinize bağlıdır bunun için kendinizi sıkmanın bir anlamı yoktur. Ayrıca yapacağınız ya da söyliceğiniz hiçbirşey için bahane göstermeyin sözlerinizi hakaret içerikli olarak da ifade edin ama ben diyorum ki karşıdaki kazanır siz değil analatbiliyor muyum yani siz sanıyor musunuz ki bir insan çok güçlü olsa da eğer birtakım koşullar altında ezilmeye mahkumsa ve bu durumları yaşamaya mecbursa bu onun zayıflığından değil asıl manevi güçlülüğünden kaynaklanır. Yani kısa ve öz olarak şiddet güçlülük değil asıl olgunluk göstermek büyük güçlülüktür.
SEVGİLER.....     
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2007, 01:19:32 ös Gönderen: SEVİL »

Eylül 30, 2007, 01:41:52 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Ben islamı yaşadığını zannedenlerin ve günümüz Türkiyesinin her yönden bozuk olduğuna inanıyorum bu yeni bir şey değil hatta popülist bir tavır oldu herkes aynı şeyleri söyler yapmaya devam eder ben yapmamaya çalışıyorum. Gök tanrı inancı diyoruz Allah inancı değil yani bu Allah'tan başka bir ilaha inanmaktır yani yolda olmamaktır o anlamda söyledim....

Sapkın Arap tarikatları, cahiliye adetleri, yobaz gelenekleri devam edebilir ama Kuran saf ve temizdir. O kirli bu kirli diyip bizimde uyum içinde pislenmemize gerek yok. Atatürk'le dini onun istediği gibi ayrı tutun lütfen sayın leon.
Sayın Nietzche konuda bilgisizsiniz Tengricilik(GÖKTANRI) inancındada tek Tanrı yani Allah vardır. ve sadece ona inanılır. Tarih kitaplarında da, Türklerin kitleler halinde İslamiyeti benimsemelerinde önemli bir etken olarak, Müslümanlıktaki Allah kavramıyla, kendi Gök Tanrı inançlarının aynı manaya tekabül etmesi faktörü gösterilir. Gök Tanrı Allah'tır. .Tengricilik inancına göre doğadaki tüm nesneler birer ruha sahiptir (Animizm). Tengri bunların en yücesi, en büyükleridir. İklim doğrudan Tengri'nin isteğine göre değişir. Tengri, dünyada dengenin yaratıcısı ve koruyucusudur ve iklimlerin doğal süreçleri, iklimlerin devinimleri onun tarafından sağlanır. Bir Göktürk Kağan'ı olan Tardu Kağan İslamiyet daha yokken bir savaş esnasında atından inip ellerini iki yana açıp Allah'a dua etmiştir.