Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Prof. Dr. Kerem Doksat  (Okunma sayısı 45166 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2009, 02:53:00 öö
  • Uzman Uye

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji ve Özel Adana Koleji’nde tamamladı. Çukurova Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış iki telif kitabı, beş kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 60’ın üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermektedir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Kliniğinin resmî yayın organı olan Yeni Symposium dergisinin editörü, dört bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda yüzün üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisidir. Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; Evrimsel Psikiyatri’yi de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.
Kaynak: http://www.doksat.com/default.aspx?a=1

Ayrıca kendi sitesinde Masonlukla ilgili soruları da yanıtlamaktadır ve Masonlukta 17. senesi olduğunu, idarî olmayan bütün derecelere vâsıl olduğunu; görev almadığı belirtmektedir.Kerem Doksat'ın Masonluk anlatımı;
                                                                                                       MASONLUK
Tarihi çok eskilere uzanan, Ortaçağ karanlığından çıkışta büyük rol oynayan ezoterik ve hârice kapalı bir kurumdur. Mâbediyyun şövalyelerine veya başka bir tarihî kuruma tek başına indirgenemez. İlk resmî kuruluşu İngiltere’de ve Hristiyanî olmakla beraber, zamanla bir ilâhi güce (Allah, Tanrı, Lord, God vs.) inanan ve iyi ahlâklı kişilerin alındığı beynelmilel bir teşkilât hâlini almıştır (tıpkı İhvânüs Safâ gibi). Bu süreçte bölünmeler de yaşanmış, inançsızları ve kadınları da kabûl eden “devrimci” gruplarla, muhafazakâr ve an’anelerine bağlı grup ayrılmışlardır. Türkiye’de de bu üvey kardeşler Hür ve Kabûl Edilmiş Masonlar Büyük Locası ve Özgür Masonlar Büyük Locası diye iki farklı obediyansta kurumsallaşmıştır. Tamamen yasaldırlar.

LIONS ve ROTARY’nin aksine, özel bir tekris (initiation) töreninden geçmeden mason olamazsınız ve toplantılar hâriçten olanlara kapalıdır. LIONS ve ROTARY’den farklı olarak, masonlukta yapılan hasenat ve hayır işleri de mahrem tutulur.

Yahudi ırkçılığı olan Siyonizm’in bu üç teşkilâtla da alâkası AKP veya CHP’yle olan alâkası kadardır. Yâni, bir şekilde bunlardan birine veya birkaçına üye olup da Siyonistlik yapmak isterseniz, bunu sinsice uygulamazsanız ve fark edilirse, atılırsınız. Çünkü ırkçılık her üç kurumun da ruhuna aykırıdır; vatanına ve milletine bağlılık ise temeldir. Her masonik Büyük Loca tamamen millîdir (ulusaldır) ve kimsenin kimseye verilecek hesabı yoktur. Muntazam olma (Düzenli olma) ise, basitçe, dünyada tanınmış bir Büyük Loca’dan berat almakla gerçekleşir. İsteyen herhangi bir kişi veya grup, bu şartları sağlarsa, kendi obediyansını kurabilir: Abdullah Gül Masonları Büyük Locası gibi…
Kaynak: http://www.keremdoksat.com/2008/09/05/lions-rotaryenlik-ve-masonluk/

Siyasi düşüncesi kısaca;
"Hâlis bir Türk milliyetçisiyim (ırkçısı değil)"
Kaynak: http://www.keremdoksat.com/2008/09/05/lions-rotaryenlik-ve-masonluk/

Gerçektende kendisi Atatürkçü ve Vatanını Milletini seven bir Tıp profesörüdür.
Bilim ve toplumla ilgili videosu;(Kendisini ve düşüncelerini çok iyi anlayabileceğiniz bir videosu)
« Son Düzenleme: Şubat 02, 2009, 02:55:37 öö Gönderen: M.Akyol »

Şubat 02, 2009, 10:37:18 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Derste yaptığı esprileri hala daha hatırlıyor ve gülümsüyorum.Bilime bakış açısı , hurafeyi reddedişi, kendine has ders anlatışıyla fakültelerin Kerem Doksatlara ihtiyacı var diye düşünüyorum.Ne yazık ki artık mollalar üniversitelere yerleştirilmeye çalışılıyor,keşke yapabileceğimiz birşeyler olsa.Her geçen gün Arabistan'a biraz daha benziyoruz

Şubat 02, 2009, 12:46:57 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Kendisini taniyan bir Kardesi olarak sunu soyleyebilirim; betimlemelerinizde cok haklisiniz Sayin Ozak1977. Bilime bakisi, hurafeyi reddedisi, insanlik icin dusuneleri yaninda sosyal kisiligi ve nuktedanligi ile de bizlerin gonlunde taht kurmus bir Kardesimizdir. Sirf bu ulkeye birseyler verebilmek icin de televizyon kanallari arasinda mekik dokumakta, belki birseyler daha aktarabilirim diye dunmektedir.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Şubat 11, 2009, 02:10:42 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Bay Mason üyeler,
1-İdari olmayan bütün derecelere vasıl olmak demek, bir üst derece de idari derecelerin başlaladığı anlamına mı gelir?
2-İdari derecelerde, Loca'da idare sistemiyle alakalı Masonlara görevler mi verilir? Mesela Loca'nın mali işleriyle ya da hukuki işleriyle sorumlu olmak gibi?
3-İdari işlerin başladığı derece 31. derecemi oluyor? Bu forumda başka bir konu da bir üye öyle yazmış.
4- 17 senede 30. derece gelinebilmesi normal bir süreçmidir?

Ayrıca kendi sitesinde Masonlukla ilgili soruları da yanıtlamaktadır ve Masonlukta 17. senesi olduğunu, idarî olmayan bütün derecelere vâsıl olduğunu; görev almadığı belirtmektedir.

Şubat 21, 2009, 03:44:17 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

İlk 3 sorunun cevabını öğrendim, 4. sorunun cevabını öğrenemedim, cevap verirseniz sevinirim.

Belki Kerem Doksat üzerinden sorulmuş olduğu için cevaplanmadıysa, öğrenmek istediğim sadece şu;
1 sene içerisinde 1'den daha fazla derece çıkılabiliyor mu?

saygılarımla

Aralık 29, 2009, 08:27:51 ös
Yanıtla #5

Kendilerinin www.keremdoksat.com adresli kişisel bir blog sayfası var.

Bu zamana kadar orada yazabiliyordum, ancak dün, hiçbir hakaret ve kötü söz içermediği halde, son dönemdeki siyasi olaylar hakkındaki yazısına cevaben yazdığım uzun bir eleştiriyi onaylamadığını gördüm. Normalde kendisine karşı olan yazıları da yayımlıyordu, fakat yazısındaki çarpıklıkları uzun bir şekilde açıkladığım yazımı, her nedense, yayınlatma gereği görmemiş.

Bunu kendisine yakıştıramadığımı ve site banner'ındaki "yapıcı tartışmalar" ve "hür"lük konusundan ne anladığının ip uçlarını gösterdiklerini söyledim ve o blogdaki yorumlarıma artık son verdim.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Aralık 30, 2009, 12:14:05 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bay popperist ,

Belki de bir hata meydana gelmiştir, tekrar yazın ya da kendisine nedenini sorun. Boş vakti olur olmaz cevap verecektir.

sevgiler

Aralık 30, 2009, 04:10:45 öö
Yanıtla #7
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sn.popperist,

Sn. Kerem DOKSAT Kardeşim şu an çok yoğun bir dönem geçiriyor. Aynı Locada çalıştığım için bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.

Sn. Mozart, DOKSAT kardeşim çalışkan bir kardeşimizdir. İyi bir zamanlama ile ulaşmış bu dereceye öyle söyleyeyim.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Aralık 30, 2009, 04:46:21 ös
Yanıtla #8

Sayın Mozart,

Tabii ki kişi kendi kişisel blogunda istediği kişinin yorumuna izin verir, istemediğine de engel koyar. Bunu bir neden, gerekçe söylemeksizin de yapabilir. Ben özel mülkiyete değer veririm.

Ancak bir üyenin destek mesajlarını yayınlayıp, eleştiri mesajlarını yayınlamamasına bir anlam veremiyorum.

Buraya yazdığım sitemin hemen hemen aynısını, soruna değinerek yorumlara girdim. Bunu yayınlaması için girmedim, sadece sorunu söylemek için girdim. Mail adresim de her zaman açıktır. Fakat henüz bir açıklama görmedim.

Yine de umarım dediğiniz gibidir, her şeyin benim anlamadığım bir sebebi vardır. Ben yanılıyorumdur. Fakat ben orada yazmamayı uygun buluyorum. Belki de böylesi benim için daha iyidir.

Saygılar.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Aralık 30, 2009, 05:05:59 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Bay popperist,

Kerem Bey'in sitesinde eleştirilerde mevcuttur, siz eğer kendisine iletinizin neden silindiğini belirten bir ileti ya da mail gönderdiyseniz, eminim ki boş bir zamanında size geri dönecektir. Eğer geri dönüş yapmamışsa ya da yapmaz ise iletizi atlamıştır, kendileri gerçekten çok yoğun bir İnsan, siz de hoş görün. Bir de şu açıdan bakın; Siz nasıl yazınızın yayınlanmasını istiyorsanız (bu sizin isteğiniz), karşınızdaki kişi de bu yazının yayınlanmamasını isteyebilir (Bu da karşınızdakinin isteği). İki istek karşı karşıya da gelmiş olabilir. Ama kötü bir durum değil, sadece istek çatışması. Sizin isteğiniz karşınızdakine, karşınızdakinin isteği de size uymayabilir.

Sevgilerimle