Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar Forumu nereden buldunuz?  (Okunma sayısı 62495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 23, 2007, 11:27:57 öö
Yanıtla #10
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba,

Bir lise ogrencisi olarak, bu derece bilgi pesinde kosturmaniz beni cok mutlu etti. Kulaktan duydugunuz yada Mason olmayan kisilerden edindiginiz bilgilerin guvenilir olmadigini sizde farkindasiniz. Bu nedenle, bilgiyi kaynagindan almak ve dogru bilgiye ulasmak icin buradasiniz.

Kudusten neden cikarildigimiz sorusunu tam anlayamadim. Bizler Kudusten cikarilmadik. Sadece gittikce yayildik. Dunyanin her yerine yavas yavas yayildi Masonluk ve Masonlar. Kaynagimiz ve baslangic yerimiz tam olarak belli degil. Bazi teorilere gore Misirda baslamistir. Bu sekilde dusunuldugunde, Masonluk Misir`dan yayilmaya ve genislemeye yonelmistir diyebiliriz. Yanliz bunlar elbette birer teoridir.

Sorularinizi tek tek konu olarak "Masonluk ile ilgili sorular ve cevaplar" Bolumune yazarsaniz, elimizden geldigi kadar bilgi vermeye calisacagiz. Sitenin amaci budur. Yanliz sorularinizi yazmadan once arama yapar ve bazi bolumlere goz gezdirirseniz, goreceksinizki, bircok soru onceden sorulmus ve yanitlanmistir.

Bu sitede Masonluk ile ilgili yeterli bilgiyi bulamayacaginiz suphenizi anlayamadim. Turkce olan en genis ve en dogru Masonluk ile ilgili bilgiye sahip site burasi suanda. Resmi Masonik siteler ve Anti-Masonik sitelerin verdikleri bilgi ne yazikki yetersiz. Sizler gibi bilgi pesinde kosturan kisiler ile karsilikli soru cevap seklinde, gunun cogunlugunu sizler ile ve sorulariniz ile geciren bir yapiya (uzulerek soyluyorum ki) sahip degiller. Bu sitenin kurulma nedeni budur. Bilgiyi kaynagindan almak.

Sitede biraz arastirma yaptiginizda sanirim goreceksiniz bilgi arsivimizi. Bu kadar bilgi yeterlimi? Asla degil. Bilgi sinirsizdir. Bizler sadece "Bilgi okyanusundan kendi kabimizi dolduruyoruz." (Sevdigim bir arkadasimin sozudur)

Cevrenizde Masonluk ile ilgili art niyetli ve yanlis konusmalarin olduguna suphem yok. Bunlarin nedenleri bircoktur. En onemli nedeni ise, sizinde soylediginiz gibi, Masonlungun kapilarinin yuzyillardir, halka ve disariya kapali olmasi. Insanlar sizin gibi dusunuyor "Iyi birsey ise, neden gizliyorlar?"  Gizliligin nedenleri cok. Asagida verdigim linklere bakabilrisiniz.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=116.0
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=528.0

Umarim bir miktar olsun yardimci olabilmisimdir.

Saygi ve Sevgilerimle
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 23, 2007, 03:15:13 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Hoşgeldiniz. Bilgi için doğru yerdesiniz...

Nisan 24, 2007, 05:40:14 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Salih.Sınav,
Öncelikle aramıza hoşgeldınız.Lise cagında olan yasıtlarınızın bır coguna nazaran bılgıyı kaynagında aramanız gayet guzel ayrıca belırtmek ısterım kı aradıgınız soruların bır cogunun cevabını bu sıtede bulacagınıza ınanmaktayım.Umarım bu derece bılgı pesınde kosmanız ve bılgıyı kaynagında aramanız sonucu ısteklerınıze kavusur ve bıtmek bılmeyen bılgı arayısı ıcerısınde yesermıs bu koklu bılgı agacının meyvelerınden sızde nasıbınızı alır ve mes'ud olursunuz..
                                                                  saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Nisan 24, 2007, 02:02:45 ös
Yanıtla #13

illumunati gizli orgutunu bılmeyen yoktur sanırım.ben bır bucuk yıldır bu orgut uzerınde proffesyonelce arastırma yapıyorum.we bu orgutun zamanla masonla cok yakından ılgıı olmustu.hatta bır ara masonların egemenlıgı altına gırmıstı ama zamanla mason localarında gucu we yetkıyı ele gecırmıstı.bende mason tarıkatını ınceleme altına aldım we bır cok mason sıtesıne uyeyım bu sıteyede fıkır paylasımı ıcın uye oldum.malum masonlar ulkemızde hıc de ıyı karsılanmıyor daha dogrusu masonluk ulkemızde ıyı bır ey degıl.benım ılgı alanım ılluninatı kardeslıgı.we bu kardeslıgın masonlarla ılgısı oldugu ıcın bu sıteye uye oldum.illuminatı ıl eılgılı cok gızli we onemlı bılgıler dısında her turlu soru we fıkır paylasımına acıgım.herkese ıyı gunler.ıllumunati_503

Nisan 24, 2007, 03:28:07 ös
Yanıtla #14
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Merhaba,

Oncelikle hosgeldiniz. Yazinizi Merhaba bolumunde kendinizi tanitacak sekilde yazmis olsaydiniz daha memnun olurdum. Bu konu basligi altinda illuminati konusunu konusmak bir anlam ifade etmez. Sitede Iluminati toplulugu ile ilgili bazi yazilar var. Isterseniz ayri konu acabilirsiniz yada illuminati ile ilgili olan konularda sorularinizi sorabilirsiniz. Elimizden geldigince bilgi vermeye calisacagiz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 24, 2007, 03:36:38 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sn. McCann_illuminati  öncelikle hoşgeldiniz.

Sn. Mason anladığım kadarıyla arkadaş 1,5 yıldır profesyonelce araştırması sonucu İlluminati hakkında bilgili olduğunu ve İlluminatı ile ilgili gizli ve önemli bilgiler dışında konuşabileceğini ve görüş alışverişinde bulunabileceğini söylüyor. Yani İlluminati konusunda konuşmak ve bilgi öğrenmek değilmiş amacı!.. Ben böyle anladım...

Saygıyla...

Nisan 24, 2007, 03:59:06 ös
Yanıtla #16
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Amaci bilgi almak degilse, bizler onun bilgilerini duymak, ve aydinlanmak isteriz. Yanliz bu konu basligi altinda degil tabiki.

Nisan 25, 2007, 05:05:02 ös
Yanıtla #17

merhabaiar.sn ıttıhatcı benı cok ıyı bır sekılde anlamıssınız tesekkur ederım.sn mason amacım sızden bılgı falan almak degıl.ben sahıp oldugum bılgılerı ınsanlarla paylasmak ıstıyorum.yanı ıllumınatı hakkında.ve bu konuyu hangı konu baslıgı altında konusabılecegımı solersenız cok sevınırım.yardımlarınız ıcın sımdıden cok tesekkur eerım.

Nisan 25, 2007, 05:20:05 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sn.  McCann_illuminati  ben teşekkür ederim,

Paylaşacağınız hertürlü bilgiyi duymak ve aydınlanmak isteriz. Bahsetmek istediğiniz herhangi bir konu hakkında yeni bir konu başlığı açabilirsiniz diğer üye arkadaşlarda elbette bir yorum, fikir ve eleştiride bulunabilirler. Yani amaç konu hakkında aydınlanmak, sohbet, tartışma vs... Bahsetmek istediğiniz konu hakkında kendi fikirlerinizide yazabilir, yine bunu destekleyen alıntılarda yapabilirsiniz!.. Diğer konularada yorumlar yapabilirsiniz...

Saygıyla...

Mayıs 04, 2007, 11:20:12 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

merhaba,
vikipedia da bir yazı okurken buraya geldim.
Artık bende forumdayım.