Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lanetli ırk?  (Okunma sayısı 57144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 24, 2007, 10:50:00 ös
Yanıtla #110
  • Uzman Uye

Arkadaşlar boşu boşuna tartışıyorsunuz. Kuran-ı Kerim en büyük belgedir ve Kuranda yazıyor ''Lanetli Irk'' diye. Neden inkar ediliyor ki ? Lanetli Irk işte.  Yukarıdaki arkadaşda mantık arıyor.....
Direk yazmıyor tabi ki. Ayetler incelendiğinde ve Hz. Muhammed'in hadislerine bakıldığında ortaya çıkan sonuç bunu gösteriyor. Ama şöyle bir durumda var;  yaratılışta insanın bir iradesi yoktur, insan yaratıldığında ne sevabı ne günahı vardır yani nötrdür.  Sergilediği olumlu davranışlarla üstünlüğü hak ettiği gibi olumsuz davranışlarıyla da değer kaybeder. ''ON EMİR'' adlı filmi izlemişsinizdir.  Hem bu ırk sapkın bir ırk olmasa, 25 peygamberin 23 ü onlara gönderilmezdi.

Mantık konusuna gelirsek; Tanrının her buyruğuna bir mantık ararsak;  Tanrı nasıl bişe ? Evreni , canlıları Tanrı yarattıysa Tanrıyı kim yarattı ?  gibi konularada mantık aramamız gerekmez mi ?

Son olarak;  Birazcık sakin olun YARARINIZA ;)

Anlayamadım gitti sapkınlık arıyorsan dinlediğin müzik tarzı ve o metal guruplarda ara,Eş cinsellikten tut uyuşturucuya kadar her şey orada
Ayrıca kullandığın resimde adam kafasına sıkıyor peki peygamber hadislerinde bu tür davranışları onaylıyormu?
Bize burada imamlık yapacağına yada Dünyaya belirli katkılarda bulunmuş bir topluluğu lanetliyeceğine bence kendine doğru bir yol çiz..
Muhammet yaşasaydı türksanat yada halk müziği dinlerdi.Heavy metali dinleyip Metalik yaşayacağına Dünyaya gelmeyi tercih ederdi.Yanlış anlama sana karşı bir düşmanlığım yoktur kuran-ı kerimide okumadığınıda  biliyorum.Sadece bazı konularda yazacaklarına yada yaşamında söyliyeceklerine dikkat et.
Şu senin Dediğin peygamberlerin 25 yada 23 fark etmez alayı ibrani.Ayrıca biz onlara peygamber demiyor İbrani atası diyoruz.
Tanrı oyunuda bir İbrani oyunudur.
Bir yemek çıkardık fırından ve sürdük dünyaya.
Dünya ne yaptı afiyetle yedi bu yemeği ,merak etme dini yada siyasi yeni bir yemek daha fırında pişiyor.Önümüzdeki yüzyılda onuda Dünyaya yedireceğiz.

Ekim 24, 2007, 11:09:14 ös
Yanıtla #111
  • Aktif Uye

Sen kalk bide bana sakin ol de alpacino .Bak biz süt dökmüş kedi kaldık samuelin yanında .... ;)

Şaka sı bitarafa bu mevzu gereksiz yere çok uzadı,hatta  skulg'unda söylediği üzere çok uzatıldı.Aslında bundan konuya dahil olanların(ben de dahil)bi ölçüde utanması gerek ..Herkez üstüne alınabilir bu söylediklerimi ama mesele aşikar ortadayken uzun uzadıya tartışılmasının tek bir sebebi var .Oda art niyet ...bende kısmen de olsa buna dahil oldugum için üzgünüm .........saygılar sevgiler..
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ekim 25, 2007, 12:56:25 ös
Yanıtla #112
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sevgili shemuel bana deve kuşu muamelesi yapmanın bir manası yok anti-semitist olmadığımı biliyorsun aksine Yahudileri azimlerinden dolayı tebrik ederim Kur an da lanetli ırk ilan edilmemiştir Kur an da ırk diye bir terim söz konusu değildir burada yorum yanlışı mevcut Osmanlı nın Yahudilere kucağını açması tamamen karşılıksız bir harekettir paraya ve maddiyata çok fazla önem veren toplumların arkasında bir şey araması doğaldır lakin daha bu yaz K. Irak ta peşmergeleri eğiten Mossad ajanlarının kamplarından çıkan PKK lılar falan bir yığın bununla ilgili olay mevcutken (bu olayı bizim MİT imiz yani topraklarına 200 kişi girip bir askeri birliği basmasına rağmen haberi olmayan teşkilatımız çözebiliyorsa daha neleri vardır kim bilir...)yani gereksiz ayrıntya girerk başlığıda sabote etmek istemem ama İsrail in yaptıkları ortadayken bizede bu tepkiyi çok görmeyin şimdi diyeceksiniz ki İsrail in yaptıklarıyla Yahudileri niye kıyaslıyorsun daha önceden de uyardım İsrail in yaptıklarını sahiplenirseniz bu kıyaslamayıda hakedersiniz.

Saygılar...
sevgili lusy bunlar komplo teorisinden başka bir şeydeğildir.
İsrailin senin ot bitmeyen ırakında ne işi var.Pkk hamasla aynı kanpları kullanıyor buna sesin yoktur.Yada Apo zamanında suriyede kendisine şato kuruyor.İran kaçakçılık konusunda pkk ya destek oluyor bunada sesin yok neden senin din kardeşlerin hain olamaz değilmi?
Nedense aslı astarı olmayan şeyler için kendini parçalıyorsun.Sen hiç İsrailin Apoyu konuk ettiğini duydunmu?Bu konular beni ilgilendirmiyor.
Al ırak orada senin olsun ;)
Konu nedir lanetli ırk yada din her neyse burada bir ayrımcılık söz konusu bence lanetli birileri varsa Araplar ve onların kültürleriyle yaşayanlar.Baksana Amerika musallat olmuş ayrılmıyor.Bunlar hepsi Allahın isteğiyle  gerçekleşen şeylerdir.
Aksini idia eden çarpılır :)

Sn. shemuel git gide size olan saygımı kaybetmeme sebeb oluyorsunuz olur olmaz atıyorsunuz.İşinize gelen gerçek işinize gelmeyen komplo teorisi oluyor tarihi bile kafanıza göre yazıyorsunuz siz gözümde anti-semitistlerden daha kötü bir durumdasınız şu an eminim yazdıklarınızı aklı selim bir yahudi görse kahrolur tanrı oyunuda ibrani oyunuymuş alayı yermiş bu sokak ağzı ve bu cahilane tavırlar gösteriyor ki sizn seviyenizi ben bu güne kadar gözümde büyütmüşüm Darwin in Yahudileri aşağılık ırk gibi gösteren Evrim teorisini öven yazıları buraya kopyalamanızdan beri zaten şüphem giderek artıyordu size göre Türklerde Arapların öfrlerini benimseyen özebenliklerini yitirmiş ahmaklar değilmi başka bir başlıkta bunu ima etmişsiniz bende orada namusunu peşkeş çekenlerle ilgili bir şeyler söylemişim.

Sn. Shemuel ne İbraniler üstündür ne de başka birileri ne de Yahudiler Allah tan en çok korkan üstün insandır ve bu toplumlara mal edilmiş bir unsur değildir şu an Yahudiler ne kadar tezgah düzenleyip oyun oynuyorlarsa küresel sermaye de en az o kadar oyunu Yahudilerin üstünde oynuyor siz o küresel sermayeyi Yahudilerin sanmayın o adamların da en azılı din düşmanı olduğunu unutmayın kendinizi fazla büyük görmeyin Hıttin i unutmayın!!!
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ekim 25, 2007, 01:00:16 ös
Yanıtla #113
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Dinsiz bir birlik olan siyonistlerin çeşitli maddi güçlerini ve başarılarını Yahudilerin sanıp kabarıp guru duymak ne kadar vehametli bir durum ayrıca komplo teorisi denilen şey bu az başında MİT in açıkladığı bir rapordur isteen rsmi sitesidnen ulaşabilir kamuoyuna açıktır devlet kaynaklarında mevcuttur İsrail de bu durmu kabul etmiştir ama araya karışmışlar görmemişiz diye bir bahane getirmişlerdir yalnız kafasına göre konuşan herhangi bir politkaya aklı kafası basmayan K.Irak  ı boş topraklar olarak gören zihniyetin buna böyle bir cevap vermesi de doğaldır.Birileri önce kendi sempatizanı oldukları devletin politikasını iyi öğrensinler sonra TC. ye karışsınlar...
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2007, 01:05:57 ös Gönderen: LuckyEye2 »

Ekim 25, 2007, 01:51:32 ös
Yanıtla #114

Sayın LuckyEye2 Kardeşim; öncelikle yaş itibariyle yeterli olgunlukta olacağınızı tahmin ediyordum ancak görünen odur ki sizin bu tartışma olayını bayağı abarttığınızı düşünüyorum, bu arada Şemuel'in yerine konuştuğum anlaşılmasın lütfen ben de aynı fikir sahibi olduğum içindir ki benim de söylediklerinize hitaben cevap verme hakkım bulunmaktadır.

Burada maalesef karşıt fikirlerin çarpışması sonucunda üzülerek söylüyorum ki olumsuz bir durum ortaya çıkmaktadır. Sizinde Sayın Skullg Kardeşim gibi küçük ayrıntılara kafayı taktığınız her halinizden belli olmaktadır.

Son olarak farzedinki sizin söyledikleriniz doğrudur siz öyle kabul edin biz tersini, yani bunun üzerinde pek de durulacak bir durum yok bana göre!
 SAYGILARIMLA
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2007, 01:54:35 ös Gönderen: SEVİL »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 25, 2007, 02:01:05 ös
Yanıtla #115
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Sevil takmışsınız yaş olayına sizi yaşımı falan boşverin yazdıklarıma bakın.Size göre gereksiz ayrıntı olan ne ne dememi bekliyorsunuz yüce baba oğul kutsal ruh 666 777 888 falan filanmı bumudur gereksiz olmayan gerekli olan burada dinler arasında ki bir mevzuattan bahsederken konu devletlerin politiklarına geldi bunlar genele varınca ayrıntı olabilir ama şeytan ayrıntıda gizlidir Sevil hn. bence siz aynı fikirde olduğunuz kişilerin fikrini bilmiyorsunuz ve darılmayın sivri dilliyimdir sizin bu konular da herhangi bir fikrinizde yok çünkü burada bir arkadaşın imzasından vardı bu yazı son günlerde sık kullanıyorum Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardansınız hoş fikirlerde size ait değil devamlı birilerini onaylıyor tasdik ediyorsunuz kendinize ait yorumlarda da mesihler 666 lar falan havada uçuşuyor benden size haddim olmadan tavsiye doğal olun ve gerçek hayata dönün sanalda olsak bile!!!

Ekim 25, 2007, 02:06:17 ös
Yanıtla #116
  • Ziyaretçi

Sevil ablacım,

Sende artık barışcı politika izlesen diyorum.Kavga sadece bize zarar veriyor.Üyelik falan siliniyor.Gerek yok

Ekim 25, 2007, 02:12:23 ös
Yanıtla #117

Sevgili Piyon Kardeşim; ben hiçbir zaman kavgacı bir tutum istisnalar dışında sergilemem ancak barışçıl yöntemlere de hiçbir zaman başvurmam çünkü bunu gerektirecek bir durum ortada göremiyorum.

Yani anlayacağın üzere benim hiçbir kimseyle herhangi bir problemim yok!

SEVGİLERİMLE

Sayın LuckyEye2, size gelince sizin görüşlerinizdir, beni bağlamaz.

Ekim 25, 2007, 03:28:09 ös
Yanıtla #118
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar boşu boşuna tartışıyorsunuz. Kuran-ı Kerim en büyük belgedir ve Kuranda yazıyor ''Lanetli Irk'' diye. Neden inkar ediliyor ki ? Lanetli Irk işte.  Yukarıdaki arkadaşda mantık arıyor.....
Direk yazmıyor tabi ki. Ayetler incelendiğinde ve Hz. Muhammed'in hadislerine bakıldığında ortaya çıkan sonuç bunu gösteriyor. Ama şöyle bir durumda var;  yaratılışta insanın bir iradesi yoktur, insan yaratıldığında ne sevabı ne günahı vardır yani nötrdür.  Sergilediği olumlu davranışlarla üstünlüğü hak ettiği gibi olumsuz davranışlarıyla da değer kaybeder. ''ON EMİR'' adlı filmi izlemişsinizdir.  Hem bu ırk sapkın bir ırk olmasa, 25 peygamberin 23 ü onlara gönderilmezdi.

Mantık konusuna gelirsek; Tanrının her buyruğuna bir mantık ararsak;  Tanrı nasıl bişe ? Evreni , canlıları Tanrı yarattıysa Tanrıyı kim yarattı ?  gibi konularada mantık aramamız gerekmez mi ?

Son olarak;  Birazcık sakin olun YARARINIZA ;)

Anlayamadım gitti sapkınlık arıyorsan dinlediğin müzik tarzı ve o metal guruplarda ara,Eş cinsellikten tut uyuşturucuya kadar her şey orada
Ayrıca kullandığın resimde adam kafasına sıkıyor peki peygamber hadislerinde bu tür davranışları onaylıyormu?
Bize burada imamlık yapacağına yada Dünyaya belirli katkılarda bulunmuş bir topluluğu lanetliyeceğine bence kendine doğru bir yol çiz..
Muhammet yaşasaydı türksanat yada halk müziği dinlerdi.Heavy metali dinleyip Metalik yaşayacağına Dünyaya gelmeyi tercih ederdi.Yanlış anlama sana karşı bir düşmanlığım yoktur kuran-ı kerimide okumadığınıda  biliyorum.Sadece bazı konularda yazacaklarına yada yaşamında söyliyeceklerine dikkat et.
Şu senin Dediğin peygamberlerin 25 yada 23 fark etmez alayı ibrani.Ayrıca biz onlara peygamber demiyor İbrani atası diyoruz.
Tanrı oyunuda bir İbrani oyunudur.
Bir yemek çıkardık fırından ve sürdük dünyaya.
Dünya ne yaptı afiyetle yedi bu yemeği ,merak etme dini yada siyasi yeni bir yemek daha fırında pişiyor.Önümüzdeki yüzyılda onuda Dünyaya yedireceğiz.
Bu konuda, seninle müziği hiç tartışamam arkadaşım. Hiç birşey bilmiyorsun çünkü.  Git araştırma yap ondan sonra gel . Ondan sonra dilediğin gibi eleştir. Ayrıca  Dinlediğim müzik sapkınlıksa, evet bir sapkınım ;)
Peygamber hadisleri tabiki resmimdeki davranışı onaylamıyor ve onaylamazda. Benimde avatarıma koymam onayladığım anlamına gelmez.
Muhammed yaşasaymış halk müziği dinlermiş miş miş miş miş.  BANANE ?
Benim Yahudilere karşı herhangi bir düşmanlığımda yok.  Ne biliyorsam onu söylüyorum.
İbrani atası ? bu konu tartışılır ve uzadıkca uzar. O yüzden es geçelim.
İmamlık :D Buna gülerim işte. Bir camiye git ve imam nasıl birşey, neye benziyor bir gör.
Ayrıca konumuz yahudilerin dünyaya yaptığı katkılar veya zararlar değildir.  Benim düşüncem yahudilerin lanetli olduğu ve sonlarının hiçde iyi olmadığıdır. Bunun için size herhangi bir kanıt sunmam gerekmiyor.  Hepsi mi ? Tabiki Hayır. İyi olanlarıda var.

Ekim 25, 2007, 03:55:00 ös
Yanıtla #119

Sevgili Alpacino, müzik tarzında iyi olabilirsin ama Yahudilikte de senin bilgin yok bana göre ;) çünkü Yahudilerin Sonu hakkında söylediğin şeye katılmıyorum :)

SEVGİLERİMLE