Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lanetli ırk?  (Okunma sayısı 57209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 28, 2007, 08:35:15 ös
Yanıtla #70
  • Uzman Uye

Ben tek taraftan bakmıyorum. Ben onlarında suçsuz olduğunu söylemiyorum ama burda ezilenler müslümanlar.
Neyse konu dediğiniz gibi sapıyor.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 28, 2007, 08:39:48 ös
Yanıtla #71
  • Ziyaretçi

Zaten lafim size degildi sevgili Alaaddin. Tek tarafli bakanlara idi.
Ezilenler INSANLIK...

Ağustos 28, 2007, 10:16:46 ös
Yanıtla #72
  • Ziyaretçi

eee Sn.Sublimeprince devamını getirmemişsiniz ezilenler insanlık.... derken  ???

Ağustos 28, 2007, 11:19:45 ös
Yanıtla #73
  • Ziyaretçi

Gayet anlasilir oldugunu dusunmustum, kusura bakmayin...
Ezilen INSANLIK oluyor... YTani iki taraftakiler de INSAN.
Ozetleyecek olursak, su anda oradaki vahset bir INSANLIK ayibidir. Suclular INSANLIK sucu islemektedirler.

Ağustos 29, 2007, 12:18:31 öö
Yanıtla #74
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Gayet anlasilir oldugunu dusunmustum, kusura bakmayin...
Ezilen INSANLIK oluyor... YTani iki taraftakiler de INSAN.
Ozetleyecek olursak, su anda oradaki vahset bir INSANLIK ayibidir. Suclular INSANLIK sucu islemektedirler.

aynn katılıyorum, çok basit ve anlaşılır bir öz olmuş...

Ağustos 29, 2007, 12:59:44 öö
Yanıtla #75
  • Uzman Uye

ah insanlar ah...
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 03, 2007, 10:42:59 öö
Yanıtla #76

Her istila şiddet doğuruyor. Her millet tarihini kanla yazıyor maalesef bu durum böyle gelmiş günümüzde de en acı örnekleriyle böyle devam etmekte. O bölge yıllardır bir Yahudi gel-gitine uğramış ''vaad edilmiş toprakla '' adına bugün olanlar bir yana Hz. Musa döneminde yapılan savaşları gözümde canlandırınca vahşetin bambaşka bir boyutunu kavrıyorum o dönemde tek bir yabancı canlı bırakılmamış diye biliyorum eğer gerçekse bugün yaşanan geçmişin yanında sokak savaşı gibi kalıyor.

Herşey bir yana taraflar samimi olarak çözüm isteselerdi bu sorun daha önceleri çözülürdü diye düşünüyorum. Demek ki bu savaşın bitmesi birilerinin işine gelmiyor ve maalesef  ''ezilen'' gibi görünen Filistin tarafında da bu savaştan rant sağlayan ölüm tüccarları var.

Eylül 03, 2007, 10:48:13 öö
Yanıtla #77

''Ezilen Gibi Görünen Filistin Tarafında da Rant Sağlayan Ölüm Tüccarları Var''_
İşin gerçek boyutu budur diye düşünüyorum; Gayet mükkemmel bir açıklama kutlarım_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 03, 2007, 01:12:30 ös
Yanıtla #78
  • Aktif Uye

Her istila şiddet doğuruyor. Her millet tarihini kanla yazıyor maalesef bu durum böyle gelmiş günümüzde de en acı örnekleriyle böyle devam etmekte. O bölge yıllardır bir Yahudi gel-gitine uğramış ''vaad edilmiş toprakla '' adına bugün olanlar bir yana Hz. Musa döneminde yapılan savaşları gözümde canlandırınca vahşetin bambaşka bir boyutunu kavrıyorum o dönemde tek bir yabancı canlı bırakılmamış diye biliyorum eğer gerçekse bugün yaşanan geçmişin yanında sokak savaşı gibi kalıyor.

Herşey bir yana taraflar samimi olarak çözüm isteselerdi bu sorun daha önceleri çözülürdü diye düşünüyorum. Demek ki bu savaşın bitmesi birilerinin işine gelmiyor ve maalesef  ''ezilen'' gibi görünen Filistin tarafında da bu savaştan rant sağlayan ölüm tüccarları var.
tarihi degerlendirirken o günün koşulları göz ardı edilmemelidir .. o yüzden mezopotamyada yasan  -mış hiç bir kanlı vahşet filistinde bugün yaşananların hafifletici nedeni olamaz. Bunu böyle görmek insanlık dışı bir kabullenme olur .

''Ezilen Gibi Görünen Filistin Tarafında da Rant Sağlayan Ölüm Tüccarları Var''_
İşin gerçek boyutu budur diye düşünüyorum; Gayet mükkemmel bir açıklama kutlarım_

.Dogrusu ''ezilen gibi görünen'' degil ezilen filistin tarafındada rant saglayan ölüm tüccarları var olacak....Aksi biraz insafsızlıktır.
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ekim 23, 2007, 02:36:18 ös
Yanıtla #79
  • Ziyaretçi

Biraz mantıklı düşünürsek bunun cevabını kendimiz buluruz.

Şöyle ki; ırklar insanlar tarafından oluşturulmuştur. Aslında ırk(yani bana göre) aynı dili konuşan insanlar topluluğudur. Ama gel görin ki ırk farklı yönlere çekilmiştir. Asıl ırkçılık zenci ve beyazlar arasındadır, gel görin ki insanlarımız bunu tüm insanlar arasında paylaştırmıştır. Bugün doğan bir çocuk hangi ırktan olacağını kendi belirlemediğine göre böyle bir lanetleme çok ama çok saçma olur.