Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Türkiye'nin hangi bölgesindensiniz ?

Marmara
26 (44.1%)
Karadeniz
2 (3.4%)
Ege
8 (13.6%)
İç adadolu
14 (23.7%)
Doğu anadolu
3 (5.1%)
Akdeniz
4 (6.8%)
Güneydoğu anadolu
2 (3.4%)

Toplam Oy Verenler: 42

Gönderen Konu: üyelerimiz türkiye'nin hangi bölgesinden ?  (Okunma sayısı 6725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 04, 2011, 02:58:02 ös
  • Ziyaretçi

Merhaba,

Forum'a iyi bir katkısı olması dileği ile....

Saygılarımla,
418

Ağustos 05, 2011, 01:22:01 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sayın 418, bu başlığı açmışsınız iyi güzel.  Şu an sitede yöneticiler '' haklı olarak '' gereksiz başlık açılmaması konusunda uyarıda bulunuyorlar.
Gözünüzden kaçmış olabilir, fakat ortada bir gerçek var ve site içinde Masonlukla ilgili aranılan konu ,gereksiz açılan başlıklar sebebiyle bulunamıyor.
Objektif değerlendireceğinizi düşünüp yazıyorum.
Saygılarımla
Not : Ben Marmara Bölgesinden. Siz?
Saygılarımla

Ağustos 05, 2011, 01:35:29 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sayın Hacamat,

Bu sadece anket , isminizle bulunduğunuz bölgeyi yazmak zorunda değilsiniz...., madem konu gereksiz başlıklara geldi bende fikrimi beyan edeyim en azından, yararlı olur belki,
eğer söz konusu bir düzenleme olursa sadece masonlukla ilgili bir forum, o zaman forumda yer alan bir çok ana başlık ve bölüm mevcut onların silinmesi gerekmekte eğer sizin dediğinizi Sayın site yönetimi düşünüyor ise, bana kalırsa bir mason yada harici farklı konulara ilgi duyması doğaldır bu konularında forumda olmasını olumlu olarak değerlendiriyorum şuanki durumda öyle zaten, bence Sayın site yönetimi yada bu işe karar verenlerin daha evvel yaptığı uygulama mantıklı yani farklı konularda konuşulabilir, tabiki bu sayın site yönetimi yada admin'e kalmış bir konu, kendileri üstüne düşeni yapacaklarına eminim, sonuçta forum ve site giderlerini karşılayan kendileri.....
arama konusuna gelince sitede arama motoru mevcut arama yapıldığında detaylı bulgular veriyor problem teşkil edeceğini düşünmemekteyim, fakat arkadaşların tam olarak düşüncesini bilemem , biz site kullanıcıları olarak sadece katkıda bulunmaya çalışıyoruz... doğal olarak....

Saygılarımla,
418

Ağustos 05, 2011, 01:49:43 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Saygılar benden sayın 418
Bende başlarda sizin gibi sanıyordum, ama öyle değil. ''Burası her forum sitesi gibi değil'' dendi. Üyelik iptalleri bile düşünülmeye başlandı.
o açıdan değerlendirmenizi isterim.Sayın 418 sorularınız ilgi ve dikkat çekici sizin yazılarınızı keyifle okuyorum. O da ayrı konu.
Saygılarımla

Ağustos 05, 2011, 09:52:07 öö
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Ben anketin gerekli ya da gereksiz olması konusunda herhangi bir yorumda bulunmayacağım.
Ancak konu açılmışken bölge kavramı ve Türkiye'de bölge sınıflandırması üzerine birkaç şey söylemek istiyorum.
Forum üyelerinin büyük çoğunluğunun  lise düzeyinde eğitimlerini bitirdiğini var sayarsak, hepimiz sayın 418'in anketinde belirttiği gibi Marmara, Ege biçiminde bölgeleri öğrendik. Bu şekildeki bölge sınıflandırması 1941 yılında yapılmıştır. Ancak o zamanki bir çok akademisyen bu sınıflandırmaya itiraz etmişlerdir.
Çok uzatmadan sonuca geleyir. Türkiye'nin dışında Dünya'nın hiçbir ülkesinde bu şekilde bir bölge sınıflandırması yapılmamaktadır. Hatta 1994 yılında bölge sınıflandırmasının nasıl yapılacağı uluslarası ölçekte kabul edilmiştir. Ülkemizdeki akademisyenler arasında da tartışma devam etmektedir. 2005 yılında kabul edilen Yeni Coğrafya Öğretim Programı'nda da bu açıkça belirtilmiştir. Bizim bu öğretim programını hazırlayan hocalarımızla çalışma olanağımız oldu.
Ancak yıllar içerisinde yerleşen bu kavramlarnı yanlışlığının kabul edilmesi ve kullanımının terk edilmesi zaman alacaktır. Meteoroloji bültenlerinde bile bu hatalar devam etmektedir.
Çoğunluğumuzun bu konuya ilgi duymadığını bildiğim için uzatmak istemiyorum.
Selam ve saygılar.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Ağustos 05, 2011, 11:41:40 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Ben anketin gerekli ya da gereksiz olması konusunda herhangi bir yorumda bulunmayacağım.
Ancak konu açılmışken bölge kavramı ve Türkiye'de bölge sınıflandırması üzerine birkaç şey söylemek istiyorum.
Forum üyelerinin büyük çoğunluğunun  lise düzeyinde eğitimlerini bitirdiğini var sayarsak, hepimiz sayın 418'in anketinde belirttiği gibi Marmara, Ege biçiminde bölgeleri öğrendik. Bu şekildeki bölge sınıflandırması 1941 yılında yapılmıştır. Ancak o zamanki bir çok akademisyen bu sınıflandırmaya itiraz etmişlerdir.
Çok uzatmadan sonuca geleyir. Türkiye'nin dışında Dünya'nın hiçbir ülkesinde bu şekilde bir bölge sınıflandırması yapılmamaktadır. Hatta 1994 yılında bölge sınıflandırmasının nasıl yapılacağı uluslarası ölçekte kabul edilmiştir. Ülkemizdeki akademisyenler arasında da tartışma devam etmektedir. 2005 yılında kabul edilen Yeni Coğrafya Öğretim Programı'nda da bu açıkça belirtilmiştir. Bizim bu öğretim programını hazırlayan hocalarımızla çalışma olanağımız oldu.
Ancak yıllar içerisinde yerleşen bu kavramlarnı yanlışlığının kabul edilmesi ve kullanımının terk edilmesi zaman alacaktır. Meteoroloji bültenlerinde bile bu hatalar devam etmektedir.
Çoğunluğumuzun bu konuya ilgi duymadığını bildiğim için uzatmak istemiyorum.
Selam ve saygılar.
Sayın asimov,

Biraz araştırdım dediğinizi avrupa uyum sürecinde bölge sınıflandırmasında düzenleme yapıldığı yazılı 2002 yılında , o yıllarda  üniversite öğrencisiydim , bu bilgiyi kaçırdım , toplumsal, kültürel ve ekonomik yapısına baktığımızda bölgelerde bulunan şehirler birbirine yakın (eski bilgiye göre), avrupa uyum sürecindeki sınıflandırma daha ayrıntılı olduğu gözüme çarptı, bu ayrıntı ezberlemesi daha zor olduğu kanısındayım öğrenciler açısından, 1. ve 2. derecelerden bir sınıflandırmadan bahsedilmekte , bana kalırsa eski bölgelendirme kullanış açısından daha akılda kalıcı bundan kaynaklanmaktadır, tabiki yeni bir bilgiye uyum sağmak zor türk milleti açısından belli bir dönem bu bilginin gideceği görüşündeyim, osmanlıya ilk fes geldiğinde kıyamet koptu, fes gidip şapka gelirkende festen vazgeçemediler , bu bağlamda baktığımızda, bu bilgi en az 20 sene gider jenerasyon değişesiye....

Saygılarımla,
418