Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sevginin Üstünlüğü.......  (Okunma sayısı 2617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 10, 2015, 04:19:42 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Pavlus'un Korintlilere birinci mektubu

13. Bölüm

Sevginin üstünlüğü

Eğer insanların ve meleklerin dilleriyle konuşsam, ama sevgim olmasa, ses çıkaran bir bakır ya da çınlayan bir zilden farkım olmaz.  Eğer peygamberlikte bulunabilsem, bütün sırları bilsem ve her türlü bilgiye sahip olsam, eğer dağları yerinden oynatacak kadar büyük bir imanım olsa, ama sevgim olmasa, bir hiçim.  Eğer bütün malımı sadaka olarak dağıtsam ve bedenimi yakılmak üzere teslim etsem, ama sevgim olmasa, bunun bana hiçbir yararı yoktur.  Sevgi sabırlıdır, sevgi şefkatlidir. Sevgi kıskanmaz, övünmez, böbürlenmez.  Sevgi kaba davranmaz, kendi çıkarını aramaz, kolayca öfkelenmez, kötülüğün hesabını tutmaz.  Sevgi haksızlığa sevinmez, ama gerçek olanla sevinir.  Sevgi her şeye katlanır, her şeye inanır, her şeyi ümit eder, her şeye dayanır.  Sevgi asla son bulmaz. Ama peygamberlikler ortadan kalkacak, diller sona erecek, bilgi ortadan kalkacaktır.  Çünkü bilgimiz sınırlıdır, peygamberliğimiz de sınırlıdır.  Ama mükemmel olan gelince, sınırlı olan ortadan kalkacaktır.  Çocukken, çocuk gibi konuşur, çocuk gibi anlar, çocuk gibi düşünürdüm. Yetişkin bir adam olunca çocukça davranışları bıraktım.  Şimdi her şeyi aynada silik bir görüntü gibi görüyoruz, ama o zaman yüz yüze görüşeceğiz. Şimdi bilgim sınırlıdır, ama o zaman, bilindiğim gibi tam bileceğim.  İşte böylece, kalıcı olan üç şey vardır: iman, ümit ve sevgi. Bunlardan en üstün olanı da sevgidir.

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Mart 10, 2015, 04:37:27 ös
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bunun bir de hangi yayın olduğu belirtilmeli.

Bendeki İncillerde buna benzer ama tıpatıp böyle değil.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 12, 2015, 02:22:55 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 12, 2015, 02:26:40 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ben o devirde yaşasaydı m eğer pavlusa inanirmiydim acaba.Şu 5 benzemez cumlelerine inanırmiyim Evet Bilgiye erişim bu kadar kolay olmadığına göre  inanacagim kesin.
« Son Düzenleme: Mart 12, 2015, 02:29:57 öö Gönderen: karahan »
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo