Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadınlar neden mason olamazlar  (Okunma sayısı 25731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 12, 2009, 08:37:42 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yahu Romadan gelen bir gelenek biraz Roma okuyun niye olmadığını öğrenin.
Her şeyi devletten beklemeyin. ;)

Şubat 16, 2009, 11:32:37 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Ö.M.B.L. inaklara karşı düşünsel yapıda insanları barındıran bir oluşumdur.
Ana tema olarak; hem adam olmak hem de inaklara karşı olmak çerçevesinde kendilerinden çok şey öğrendiğimi açık yüreklilikle söylemekte bir sakınca görmüyorum, şuan ki büyük Üstadları ve bir önceki büyük üstadlarından da pek çok şey öğrendim ve aydınlandım.
Her zaman aynı şeyi belirtiyorum, ben Mason olmadığım için Türkiye'deki muntazam ve gayrı muntazam masonluğa eşit uzatlıkla bakıyorum. Çünkü yasalarınız benim için değil kendiniz içindir. Eğer ben de Mason olsam ben de sizin gibi düşünürdüm. Ama içinde bulunmadığım oluşumlar için net bir dışlama yapmam çok komik olur.
Bana göre locaya girmeden Masonluk öğrenilmez ve Masonluk hakkında net bir yorum yapılmaz. Sitede bazı kişiler Mason olmaya çok hevesli, ama hevesli olmalarının nedeni sadece merak ve gizem. Çoğu kişi Masonluğa girmenin zor olduğunu düşünüyor, bana göre Mason olduktan sonrası zor.
H.K.E.M.B.L. için herkez nasıl "kadınlar niye Mason olamaz" sorusunu yöneltip bazen eleştiriyorsa,
Ö.M.B.L. içinde de "niye kadınlarla erkekler aynı locada beraber çalışmarını sürdürmüyorlar" sorusunu yöneltip bazen eleştiriyorlar.

Ayrıca kadınlar Mason olamaz deniyor ama 2-3 bayan muntazam Mason olmuş. Ya saatin içine saklanmış yakalanmış Mason yapılmış ya delikten bakarken yakalanmış Mason yapılmış. Yani demek oluyor ki kadın Mason olmaz diye bir şey yok, sadece kadınlar Mason yapılmıyor.
Yanlış düşünüyorsam beni aydınlatırsanız sevinirim.

Not: Ö.M.B.L. üyeleri Mason değildir.Ama Türkiye için çok yararlı bir kurumdur.
AKUT da cok yararli bir kurumdur. ;)

Şubat 23, 2009, 08:48:40 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Bayan Nueva anlayabiliyorum sizi, bundan sonra size soru yöneltmem siz de zor durumda kalmazsınız. Ama ben sizi nasıl anlamaya çalışıyorsam siz de sorgulayarak aydınlanmayı seçmelisiniz. Sorgulamadan hayatınızı yönlendirirseniz, hayatınızdaki bir çok konu cevapsız kalacaktır.
Bayan Nueva sizin Masonluktan beklentiniz ne ki resmi tanınırlığı olmayan bir oluşumda yer almayı yararlı bulmuyorum diyorsunuz? Bu site de H.K.M.B.L. tarafından resmi bir tanınırlığı yok ama siz burada olmayı yararlı buluyorsunuz.
Ayrıca Ö.M.B.L. resmi tanınırlığı var.CLIPSAS bünyesindedir, Fransa Büyük Doğusu’ndan patenti vardır. Ayrıca unutmayınız ki bundan 50-60 sene evveline kadar H.K.M.B.L.'da gayrımuntazamdı,  kendileri Gaytı Muntazamları kabul etmiyor ama, Gayrı Muntazam olan ünlü Masonları, Mason olarak sitesinde barındırıyor.

Ben kişilik olarak resmi tanınırlığı olmayan bir oluşumda yer almayı kendi adıma yararlı bulmuyorum.Yurt dışında da formel olarak "tanınmıyor."

Kadınlar Mason olamıyor doğru, peki sizce bunun mantığı nedir? Her kural mantık çerçevesinde olmalı ve sorgulanabilmelidir.
Kadınlar mason OLMUYOR.

Not: Ö.M.B.L. üyeleri Mason değildir.Ama Türkiye için çok yararlı bir kurumdur.

Şubat 26, 2009, 07:48:12 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın M.AKYOL ,

Siz ne sormuşsunuz da ben "zor durumda"kalmışım acaba ? Bu kısmı bir izah ediniz.
Sorgulama konusunda ülkemizde eleştiriyi en az hak eden Türk kızlarından birisiyim hiç merak etmeyin .
11 yaşından bu yana eleştirel düşünce prensibiyle yetiştirilmiş birine , böyle bir gerekçeyle saldırmak İlhan Selçuk'un Cumhuriyet Gazetesini bombalamış olabileceğini söylemek kadar abestir.

Kime ne yazdığınızı , o kişinin bütünlüğünü , kişilik özelliklerini anlayıp dinlemeden birisine saldırmaya kalkarsanız işte bu gülünç durumda kendini bulan şahsınız olur.
Quality has no fear of time ..

Şubat 26, 2009, 08:11:11 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Akşam akşam beni güldürdüğünüz için  size teşekkür ediyorum, konuyla bu kadar alakasız bir örnek umarım komiklik olsun diye yazmışsınızdır. Saldırmak demişsiniz, doğruyu söylemeyi, saldırmak olarak anlamanız şaşırtıcı, ancak şunu biliniz ki probleminiz benimle değil doğrularla ve sorgulamayla.
11 yaşından bu yana eleştirel düşünce prensibiyle yetiştirilmiş birine , böyle bir gerekçeyle saldırmak İlhan Selçuk'un Cumhuriyet Gazetesini bombalamış olabileceğini söylemek kadar abestir.

Sizi değerlendirmek benim haddime değil, bana düşmez. Ayrıca merakta etmiyorum.
Sorgulama konusunda ülkemizde eleştiriyi en az hak eden Türk kızlarından birisiyim hiç merak etmeyin

Yazılanı okuyamayan birisine yardım edebilecek durumda değilim, özür dilerim bilmiyordum.
Siz ne sormuşsunuz da ben "zor durumda"kalmışım acaba ? Bu kısmı bir izah ediniz.
Hülasa, saygılarımla, noktamı koydum cevap verdirtmezseniz sevinirim.
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2009, 08:17:30 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 26, 2009, 08:19:30 ös
Yanıtla #25
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Eleştirel düşünce" yi , kafasına göre sağa sola durup duruken saldırmak zanneden sizin gibi gençlerin varlığı da beni güldürüyor. Ama bunu toyluğunuza veriyorum ve saygısız , saldırgan  ve kaba  tarzınızı bile hoşgörüyorum. Konuşma bitmiştir.   
Quality has no fear of time ..

Şubat 26, 2009, 08:45:09 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Siz Bayan olduğunuz için kelimeleri seçerek yazıyorum, bunu da kuvvetli şekilde bilmenizi isterim, çünkü Bayanlar erkeklerin başının tacıdır, ancak şunu da bilin ki benim yaşımı 24 olarak gördüğünüz için ırkçı bir tutum sergileyerek beni genç olarak bir sınıflandırma yapmanızı kişiliğinizin dışa vurumu olarak değerlendiriyorum, şunu da unutmayın ki "ufak taş baş yarar", hatta bazen de "ummadığın taş baş yarar" derler.
Ayrıca ne kadar site göevlisi olsanız da, eğer konuşan iki kişiyse karşılıklı nezaket için de konuşma biter, yani "konuşma bitmiştir" gibi ifadelerle konuşmayı bitirecbileceğiniz, saygı değer babanızın çiftliği değil burası.
Sizin site görevlisi olmanız sizin bütün konulara yönelik söylediklerinizin doğru olduğu anlamına gelmez, ben site içerisinde ister benim gibi sıradan üye olsun, ister görevli olsun, isterse Mason olsun hiç farketmez, doğru bildiğimi söylerim, bundan sonra da söyleyeceğim. Kimseden lafımı da esirgemem, elbette saygı çerçevesinde yani sizin gibi değil. Sizi de anlamaya çalışıyorum, çünkü Aurelius'un dediği gibi "insanlar doğru düşünebildiği gibi, yanlış düşünenlerinde niye yanlış düşündüğünü düşünmeleri gerekir".
Sayın Bayan saygılarımla.....

"Eleştirel düşünce" yi , kafasına göre sağa sola durup duruken saldırmak zanneden sizin gibi gençlerin varlığı da beni güldürüyor. Ama bunu toyluğunuza veriyorum ve saygısız , saldırgan  ve kaba  tarzınızı bile hoşgörüyorum. Konuşma bitmiştir.   
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2009, 08:52:15 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 26, 2009, 08:58:47 ös
Yanıtla #27
  • Aktif Uye

Birisini toy olarak sınıflandırmanın nesi ırkçılık ben bunu anlamadım. Yoksa "Gençler" Türkler'in çöllerde yaşayan bir boyuydu ve aşırı sıcaktan genleştikleri için onlara Genç mi denmişti? Kart, kurt misali...

Kolaya kaçmak, ayrımcılık vs. denir de ırkçılık?

Bir de "konuşma bitmiştir" demek, karşınızdakinin sizinle daha fazla konuşmayacağı anlamına geliyor olsa gerek sayın Akyol. Yoksa "sus" anlamına geldiğini düşünmüyorum.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Şubat 26, 2009, 10:20:58 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Yorumlar arasında konu ile ilgili olmayan yazılar var  . Bir şey çıkacak mı diye okuyorsunuz ama vakit kaybı..her konu başlığı altına birşeyler yazmak zorunda değilsiniz  A....

Şubat 26, 2009, 11:27:22 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Bay veritas konuyla alakasız sorularınızı özel mesaj atabilirsiniz, ayrıca benim kendinizden başka biriyle olan konuşmama sürekli hakemlik etmeye çalışmanızın, davranış bakımından ismini koymakta zorlanıyorum.
Siz sanırım üniversite okuyordunuz sorduklarınızı bildiğinizi umut ediyorum, ayrıca yineliyorum konuyla alakasız sorularınızı özel mesaj atınız.

Siz Bayan olduğunuz için kelimeleri seçerek yazıyorum, bunu da kuvvetli şekilde bilmenizi isterim, çünkü Bayanlar erkeklerin başının tacıdır, ancak şunu da bilin ki benim yaşımı 24 olarak gördüğünüz için ırkçı bir tutum sergileyerek beni genç olarak bir sınıflandırma yapmanızı kişiliğinizin dışa vurumu olarak değerlendiriyorum, şunu da unutmayın ki "ufak taş baş yarar", hatta bazen de "ummadığın taş baş yarar" derler.
Ayrıca ne kadar site göevlisi olsanız da, eğer konuşan iki kişiyse karşılıklı nezaket için de konuşma biter, yani "konuşma bitmiştir" gibi ifadelerle konuşmayı bitirecbileceğiniz, saygı değer babanızın çiftliği değil burası.
Sizin site görevlisi olmanız sizin bütün konulara yönelik söylediklerinizin doğru olduğu anlamına gelmez, ben site içerisinde ister benim gibi sıradan üye olsun, ister görevli olsun, isterse Mason olsun hiç farketmez, doğru bildiğimi söylerim, bundan sonra da söyleyeceğim. Kimseden lafımı da esirgemem, elbette saygı çerçevesinde yani sizin gibi değil. Sizi de anlamaya çalışıyorum, çünkü Aurelius'un dediği gibi "insanlar doğru düşünebildiği gibi, yanlış düşünenlerinde niye yanlış düşündüğünü düşünmeleri gerekir".
Sayın Bayan saygılarımla.....