Masonlar.org - Harici Forumu

Masonluk Bilgidir. Bilimdir. Ilimdir. => Parapsikoloji => Konuyu başlatan: Waldow - Aralık 23, 2010, 06:12:10 ÖS

Başlık: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Waldow - Aralık 23, 2010, 06:12:10 ÖS
Hemen hemen hepimiz mısır ölüler kitabını ve grimories'i duymuşuzdur. Ancak içeriğini bulamamışızdır. Bu konu sayesinde size tarihin önemli büyü kitaplarını inceleyebilme fırsatı sunuyorum. Bu konuya ilgisi olanlar için çok faydalı olacağı inancındayım.

Saygılar
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: hakan_34_06 - Aralık 23, 2010, 09:24:45 ÖS
Yabancı dille yazılmış bu kitaplar. Nasıl faydalanacağız?
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Cornelius - Aralık 23, 2010, 10:03:59 ÖS
Sayın hakan_34_06,

Ayrıca Agrippa'nın şu iki kitabı ilginizi çekebilir;

http://www.hermeskitap.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=1455&products_id=26650 (http://www.hermeskitap.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=1455&products_id=26650)
http://www.hermeskitap.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=1455&products_id=44781 (http://www.hermeskitap.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=1455&products_id=44781)

Sevgi ve saygılarımla..
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: hakan_34_06 - Aralık 23, 2010, 10:27:52 ÖS
Sayın Cornelius çok teşekkür bu kitapların pdf/adobe/word vb. dosya formatında indirebileceğimiz link var mı?
Teşekkürler.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Waldow - Aralık 24, 2010, 01:34:28 ÖÖ
Türkçeye çevrilmişlerini bulamadım malesef
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Cornelius - Aralık 24, 2010, 02:04:59 ÖÖ
Rica ederim Sayın hakan_34_06,

Pdf formatında bulunabileceğini ben de zannetmiyorum..
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: hakan_34_06 - Aralık 24, 2010, 09:38:59 ÖS
Sayın Cornelius ben de teşekkür ederim. İlginize teşekkürler.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: sun - Aralık 24, 2010, 10:27:45 ÖS
Tamamı alıntıdır.


Bazı Grimoires'ler Hakkında Bilgiler..

    Grimoire veya büyücü kitabı içinde muhtelif reçeteler, büyü ilaçları ve nazar için formüllerin olduğu bir kitaptır.
    Jean Lecoutaux Grimoire ‘ şöyle adlandırmıştır : bu öyle bir kitaptır ki içinde bir çok hastalığı iyileştirmek veya yapılmış büyüleri bozmak için sihirli formüller bulunan bunun yanında da insanlara Kara büyü yapmak , nazar atmak veya kötülük yaratmak içinde gizli formüllerin bulunduğu bir kitaptır. Bu kitap büyücü dediğimiz ( Şaman ) bu sanatta iniyse olan insanlar tarafından kullanılır.
    Kilise tarafından yasaklanmış ve beddua edilmiştir.
    Kısacası bu kitaplar büyücülere , cadılara hitaben yazılmış ve onlar tarafından kullanılan formüller ihtiva etmekte ve Kilise tarafından yasaklanmıştır.

    “ Kadın ve Erkeğin karşılıklı aşkları ve birbirlerini sevmeleri kadar güzel ve tabi ne olabilir bu dünyada. Size iki kişiyi birbirine aşık etmek için kullanılan bir formülü açıklayacağım . Bu formül Grimoire’lar arasında en meşhurlarından olan “ Petit Albert” kitabından alınmıştır .
    ‘ Bir Bahar Cuma günü kanınızdan bir parça çekin ve küçük bir kabın içinde onu fırında kurumaya bırakın., buna bir erkek tavşanın iki ( taşağı) nı ilave edin ayrıca bir Güvercinin de kara ciğerini de koyun. Bütün bunları ince bir pudra oluncaya kadar dövün. Sonra size karşı sevgi beslemesini istediğiniz şahsa bunu bir bardak su içinde veya yemeğe ilave ederek yarım gram kadarını içirin. Eğer birinci defada tatmin edici bir netice almazsanız üç kere tekrar ediniz. Göreceksiniz üçüncü defa en geç size karşı sevgi hisleri duyduğunu fark edeceksiniz. “
    Albert,Petit. Fevkalade ve gayet tabii kabalist sihir kitabıpetit albert “

    Tarihçesi :
    İlk büyü kitapları ( Grimoires) ‘lar XIII asrın ortalarında görülmeğe başladı. Onların tanınmışlarının listesi o zamanın ileri gelen büyücülerinde bulunurdu. Roger Bacon ve Guillaume d’Auvergne gibi. Yazdığı kitapta buları zikir etmişti. De logibus ve De Universo ile
    Pierre d’abano .
    Kilisenin büyücülüğe karşı tavrı gayet şiddetli oluyor ve bir çok insan ölüme kadar varan cezalara çarpılıyor yakalanan kitaplar yakılıyor. Papa IV Paul bir çok kitabın yakılması emrini veriyor bu karar 1966 senesine kadar devam ediyor. Bu listeye l’index librorum prohibitorium denmiştir.
    Büyü kitapları XVI asrın başlarından beri gizli olarak basılmışlardır.
    Bu kitaplar bir çok meşhur edebiyatçının ilgisini çekmiştir bunlarda . Milton ( kayıp Cennet )Kitabında Göethe ( Fausto ) adlı eserinde ve Gerard de Nerval Levecraft eserinde bu kitaplardan istifade etmişlerdir.

    Typologie : Kitapların içinde yer yer bazıları bilimsel bazıları ise halk arasında kullanılan formüllere yer verilmiş ve bu formüller üzerinde oynanarak ve değiştirilerek onları gerek Kara Büyü gerekse AK büyü için kullanılabilir hale getirilmişlerdir. Bazen de yıkıcı neticeler veren Satanisme için kullanılmışlardır asırlar boyunca .

    Bu grimoires’ ların en tanmış olanları ndan bazıları

    # Sene 1060 da / Ghayat al-hakim fi’l-sihr ) Picatrix ( orta çağda kullanılan bir büyü kitabı.)

    # XIII asırda / Le Grand Albert ( büyük albert ) Bu kitap da ki sihirlerin çoğu Le Grand Albert ismindeki bir büyücü tarafından formülle edilmiştir .

    # Papa Leon tarafında yazılmış 1601 ama içindeki förmüllerin çoğu 800 yüzyıldan Charlemagne tarafından kalma Enchndion Leonis papae . filozof Eliphas Levi tarafından kullanılmış ve Musevi occultizm ve ezoterizm’minin gizli kitabı olan Kabala nın içindeki bir çok formülü teşkil etmiştir.

    # Grimoire du Pape Honorius 1725 . Şeytan büyüde bir kuvvet olarak gösterilmiştir.

    # Le livre de Romain Almanya da çok tutulmuş olan br büyü kitabıdır XIX ve XX yüz yılda.

    # Les Vrais clavicules du Roi Salamon

    # Le Petit Albert veya le secret des secret de la Nature Tabiatın sırları 1999

    # Le veritable Dragon Rouge Hakiki kırmızı canavar Dünyadaki bütün kuvvetlere hakim olmak için 1750

    # La poule Noir Kara tavuk . XVIII asırda bir çok tabiat nebat ve hayvanlarından istifade edilerek yapılan ilaçlar.
    image004.jpgLe Grand Albert bu ismi taşıyan Din adamı ve Filozof Albert Le Grand ( 1200 – 1280 ) de yaşamış tarafından yazılmış ve Grimoires diye adlandırılan büyü kitaplarının en tanınmışıdır. İlk defa yazılmaya takriben 1245 de başlanmış ve son şeklini de 1580 de almıştır. Fransızca yayınlanmış şekil 1703 tarihini taşımaktadır.
    Liber Secretorum Alberti Magni de virtutbus herbarum, lapidum et animalium quorumdam ( “ Albert Le Grand nın otlar , taşlar ve hayvanlarla ilgili sırlarının kitabı “ )
    Bu kitabı kısaca inceleyecek olursak..
    Kitabın içindekiler ve Endeksi ;
    Kitabın kontrollü Fransızcaya tercüme edilmiş olan nüshasında ilk önce giriş kısmı “ epitre “ “ avis au Lecteur “ kısamı vardır. Bu kitap 1703 de Köln de Fransızca olarak basılmıştır.
    Kitabın ismi : “ Albert Le Gransd’ın harikulade Sırları “
    1 - birinci Bölüm : “ Des Secrets de Femmes – De secretis miluerum “ Kadınların Sırları .
    A. Collin’e göre (1880 ) Bu bölümdeki sırlar Grand Albert’in 1245 – 1248 tarihleri arasında verdiği embriyoloji ve jinekoloji hakkında verdiği bir kursun notlarıdır. Bu daha sonra kitabın IX bölümünde De animalibus ( hayvanlar Hakkında ) bölümünün de temel kısmını teşkil etmiştir. ( 1258) . Daha ileriki bir tarihte ise 1580 de yayıncı Joannes Quadrat tarafından asıl ana kitap Le Grand Albert ‘e ilave edilmiştir.
    Bu bölümün teması , : “ Embriyonun meydana gelişi , Göklerdeki kuvvet ve gezegenlerin bunlara tesiri, Gebelik dönemi ve doğum ve açık bir şekilde seks’den bahsetmektedir.
    “ Beden Embriyon tarafından yaratılıp şekillendirilir. Bunlar Gezegen olarak isimlendirilen gök cisimlerin tesiriyle şekillenir. Eğer karın büyürse ve sağ tarafı daha yuvarlak bir şekil alırsa bu doğacak çocuğun ERKEK olacağını göstermektedir. “ ( not : bu inanış halen bugünde geçerlidir Halk arasında )

    2- İkinci Bölüm : “ Le Livre de la Reunion “ ( liber Aggregationis) Birliğin kitabı . Bu Grand Albert veya Secreta Alberti kitabının ana temeli çekirdeğini teşkil etmekte ve iki kısma ayrılmaktadır. “ Nebatların Faydaları ve özelikleri “ , “ Dünyanın Harikaları “
    1 Kısım 1 : “ Nebatların , taşların ve bazı Hayvanların erdemleri ( faydalı özelikleri)
    De vertibus herbarum, lapidum,et animatum qurundam . veya “ Experiences D’Albert “ Experimenta Alberti Albert’in Denemeleri. . Burada Grand Albert kitabında alınmış olan bazı denemelerin veya teorilerin izahı vardır. Bundan biriside 1256 senesinde yazdığı “le mineralibus “ Madenler isimli kitaptır. Bu kitapta büyücülük , simya gibi gizli ilimler ilgili temalarda yapılmış denemeler açıklanıyordu.
    Alıntı “ Yedinci otVenus gezegeninsen onu “ verveine veya pisterion “ diye adlandırılırdı Mine çiçeği , Onun kökünü boynunuzun üzerine koyarsanız “ sıraca hastalığını tedavi eder “ ( sıraca
    Hastalığı bir çeşit deri veremidir. ) ayrıca mide ülserini ve idrar kayıplarını tedavi eder…………..
    Eğer ağır başlı ve bilge bir insan olmak ve deli dolu hareketlerden vaz geçmek istiyorsanız
    “ chrysolite “ ZEBERCET adında bir taşı üzerinizde derinize değecek şekilde taşıyın .

    2 Kısım 2 : “ des merveilles du monde “ ( Des mirabilibus del Mundo ) dünyanın harikaları :
    Bu bölümde çok eski Yunan kitaplarındaki gizemli el yazma notların Albert Le Grand büyük bir kitap okuma meraklısı olduğundan okuduğu kitaplardan aldığı bu yazıtlardan oluşmuştur .
    Alıntı : “ Bütün gizemli ve harika olarak nitelenen şeyler olağan üstü göksel kuvvetlerin günün belli özel zamanlarında dünya üzerindeki tesiridir . Buna sihir denmektedir” “ Dünyada her varlık onunla beraber andığımız şeyle özdeşleşir. Mesela Aslan hayvanlar arasında en cesur, kuvvetli ve dürüst olanı olarak bilinir , buna göre bir aslanın gözünü veya iki göz arasındaki bir deri parçasını üzerinde taşıyanda onu bu hususiyetlerine ve karakterine sahip olur , Ve etrafındakilere hüküm eder. “

    3 – Üçüncü Bölüm :
    1 - “ Harika ve tabii sırlar hakkında “ Bu tarihte yaşamış olan Caius Plinius Secundus veya Plin l’encien Roma devrinde M.s. 26 doğup m.s . 79 da Vezüv dağının patlamasında ölen tanınmış bir yazar ve Natüralist dir.Yazdığı Tabiat Bilgisi Ansiklopedisi halen yine referans kitabı olarak kullanılmaktadır. Bu kitaptaki nebatlar üzerine ve Simya ile ilgili bilgiler ve formülleri kitabına dahil etmiştir . Bilhassa XXX bölümdeki gizli nebatlar ve simya ile ilgili gizli formül ve reçeteleri açıklayarak kitabında yayınlamıştır. Albert le Grand. Bu kitaba muhtelif yayıncılar tarafından 1500 , 1604 de 1703 tarihlerinde bir çok ilave yapılmıştır.
    2- “ Des vertus et proprietes de plusieurs sortes de’ fientes’ “ Muhtelif cins Hayvan dışkısının erdem ve özelikleri : bu bölümde Diosconde , Galien , Paul d’Egine ‘in yazılarından
    Muhtelif hayvan dışkılarının , çamurun, kurum’un gizli özeliklerini ve erdemlerini alıntı yapmıştır. Daha başka alıntılar 1703 de ilave edilmiştir.

    3- “ Secrets eprouves pour manier plusieurs metaux “ Muhtelif Madenleri işleme gizli sanatı : 1703 de ilave edilmiştir.
    Alıntı : Bıçakları , fermuarları daha sert ve sağlam hale getirmek için onları at iliğinin içinde soğutun.

    4 – “ Des Secrets de La Nature “ De secretis naturae “ Michael Scot ‘ un Tabiatın Sırlarından
    Kitabından ( 1175- 1236 ) Bu kitap iki ana kısmı vardır : Physionomie 1230 ( fizyonomi )
    Ve “ De la Proreation chez l2homme” İnsanda çoğalma ( döl Verme ) Bu bölümler 1530 da ilave edilmiştir.
    KİTABIN TARİHÇESİ :

    Kitabın nüvesi XIII asırda yazılmıştır. Buna karşın bu kitabın yayınlanması başlı başına bir tarihçedir. Zira bir çok tarihte muhtelif yayınevleri tarafından ilaveler yapılmıştır.
    İlk bilinen Latince yayınlanışı 1493 senesinde Albertus Magnus . Liber aggregationis ismi altında. İlk Fransızca Tercümesi : Turin / İtalyada 1500 da yapıldı. 1580 de Johannes Quadrat iki temel kısım daha ilave ediyor kitaba. 1604 de ise Jean Oudot bir çok reçeteler ilave ediyor.
    En son şekli Fransızca ve Latince olarak 1703 de yayınlanıyor. Bu yayında Beringos Kardeşler çok güzel resimlerle bu kitabı süslüyorlar .
    Bu kitaba isminden istifade ederek 1768 de vw 2002 de iki aynı benzer isimde kitap yayınlanmıştır.
    Bu tip kitaplar 1990 senesine kadar bütün dünyada yayınlanması yasak olduğundan ancak kaçak yayınlanıp insandan insana elden ele dağıtılmakta ve satılmaktaydı.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: sun - Aralık 24, 2010, 10:40:48 ÖS
Ek bir bilgi, hak müminlere büyü yapılamaz. Allah tarafından mürşidleri versilesiyle koruma altındadırlar.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Waldow - Aralık 25, 2010, 06:10:28 ÖÖ
Sn.Sun çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: seteney - Aralık 30, 2010, 01:40:20 ÖÖ
Sayın Sun paylaşım için teşekkür ederim.

Sizce bu tür bilgiye sahip olmak bunların amaçlarına uygun olarak kullanılması için yeterli midir?
Yani sadece bilgi ile işlevsel büyü yapılabilir mi?
Gerçekten büyü yapılabilir mi?
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Prometheus - Aralık 30, 2010, 03:40:39 ÖÖ
Sayın setenay, bana göre asıl soru, büyüye niye ihtiyaç duyayım?

Saygılarımla...
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: moonlight - Ocak 03, 2011, 06:06:09 ÖÖ
“ Kadın ve Erkeğin karşılıklı aşkları ve birbirlerini sevmeleri kadar güzel ve tabi ne olabilir bu dünyada. Size iki kişiyi birbirine aşık etmek için kullanılan bir formülü açıklayacağım . Bu formül Grimoire’lar arasında en meşhurlarından olan “ Petit Albert” kitabından alınmıştır .
    ‘ Bir Bahar Cuma günü kanınızdan bir parça çekin ve küçük bir kabın içinde onu fırında kurumaya bırakın., buna bir erkek tavşanın iki ( taşağı) nı ilave edin ayrıca bir Güvercinin de kara ciğerini de koyun. Bütün bunları ince bir pudra oluncaya kadar dövün. Sonra size karşı sevgi beslemesini istediğiniz şahsa bunu bir bardak su içinde veya yemeğe ilave ederek yarım gram kadarını içirin. Eğer birinci defada tatmin edici bir netice almazsanız üç kere tekrar ediniz. Göreceksiniz üçüncü defa en geç size karşı sevgi hisleri duyduğunu fark edeceksiniz.

Büyünün de sanatsal işlevi olabiliyor
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: sun - Ocak 03, 2011, 05:59:59 ÖS
Sayın Seteney,

Büyü yapmanız için şeytanın yolunla biraz yol kat etmeniz gerekir. Şunu biliyorum ki büyü yaptığınızda başkasının iradesine zorla el koyuyorsunuz ve bu Allah'ın en sevmediği eylemlerden birisi. Dolayısıyla büyücüler affedilemez ve yeri eksi yedinci(-7) kat cehennemdir.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Onien - Ocak 03, 2011, 09:36:59 ÖS
syn moonlight;
Sanatsaldan öte yazdığınız büyü bildiğim kadarıyla wiccan büyüsüdür. Wiccan büyülerinde genelde her zaman bu tür şeyler yapılır. Muhakkak bir liste oluşturulur ve gerekenler karıştırılıp uygun bir biçimde yapılır.  Prometheus'un sorusuna da kendimce cevap vermek isterim: Büyü; bir kişinin değişmesi, yürekliliğine kavuşması için yapılmaz. Kişisel birşeydir yüreklilik. Bunu kendiniz aramalısınız nerede bulacağınızı.. İnsanları zararsız duruma getirmek ya da hasta etmek, sersemletmek için yapılır büyü. Büyü yapılarak kimseyi - savaşçı kılamazsın, savaşçı olmak için kristal gibi saf olması gerek adamın.. - Burada kastım kişisel bedeni için değil istenilen kimseye zarar vermek için yapılır büyü.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: moonlight - Ocak 11, 2011, 12:49:41 ÖÖ

''Sayın onien'' yorumunuzdan sonra gogle da wiccan büyülerini araştırdım ve bu büyüye rastladım.İlgisi olanlar deneyebilir.

Güç Büyüsü (Üzüntüyü silmek için)

Potansiyelinizi farketmek ve sihir yeteneklerinizi serbest bırakmak;üstün şeref,takdir ve beğenilmeye sahip olmak;seçtiğiniz meslekte hızla yükselmek;kendiğini beğenme hissini geliştirmek ve rekabette başaro; özellikle pişmanlık,üzüntü,aşk acısını silmek gibi konularda niyet edebilirisiniz..(kuvvet büyüsü tarot büyüsüdür)

MALZEMELER

-Mor sunak kumaşı
-4kırmızı mum
-Lavanta yağı
-Güç kartı (bazı tarot destelerinde kuvvet kartı olarakta geçebiliyor)
-Parşömen veya kağıt
-Fırça ve kırmızı boya

Mumlara yağ sürün ve pusulanın dört yönünde sunağaınıza yerleştirin ve yakın.Güç kartını mumların arasına yerleştirin ve şu sözleri söyleyin :


"Kuzey-güney-doğu ve batıdan,ışığın gücünü çağırıyorum.Doğunun Rafael'i önüme gel,güneyin Michael'i önüme gel,batının Gabriel'i önüme gel,kuzeyin Uriel'i önüme gel."


En büyük meleklerin siluetlerinin uzaktan size doğru geldiğini,size yaklaştığını ve sunağınızın etrafında,sizinyanınızda durduğunu düşünün.Kartın içine iyice bakın inceleyin,figürün canlandığını ve karnınıza girdiğini hissedin.Beyninizin içinde bir sürü kumanda cihazları,kontrol düğmeleri ve kadranlar olduğun hayal edin.

Gücünüzle işaretli olanı arayın ,bulun ve onu sonuna kadar açın.Kafanızdaki kontrol odasına bakın ve bütün makinelerin harekete geçtiğini görün

Parşömenin kenarına kırmızı mürekkeple en büyük dört meleğin sembollerini çizin.Doğunun Rafael'i için bir bulut;güneyin Michael'i için volkan;Batının Gabriel'i için dalga ve Kuzeyin Uriel'i için bir ağaç olabilir.Mumları tel tek alırken .Aslan sembolü oluşturmak üzere,her iki meleğin arkasından ,biraz mum akıtınBu tılsımı sunakta üç gün üç gece bırakın.Sonra güvenli bir yerde kaldırın,hatta bı tılsımı çerçeveleyebilirsiniz..
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Maledictum - Ocak 18, 2011, 11:03:43 ÖS
Syn Sun...

Büyü yapmak için Şeytanın yolunda ilerlemek yol kat etmek şart değildir. Bu insanın zihin gücüne ve insanın doğayla kusursuz şekilde bütünleşmesine ve doğayı doğru şekilde anlamasına bağlıdır.

Kaldiki büyücülerin -7 ve ya +7 cehennem katına gidiceğine buna sizin kendi inancınıza göre cevap vericeğim.  İslam dininde Allaha şirk koşmak günahtır (Yani Allahla kendini şerik bilmek). Allahın adından insanlara yer teyin etmeniz sizi günaha sürükler. Kurani Kerimde Olan Ayetlerin Sonunda yazıldığı gibi. "Doğrusunu Allah Bilir"

Saygılarla...
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: sun - Ocak 22, 2011, 12:49:18 ÖÖ
Doğruları Allah bize elçileriyle de bildirir.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Maledictum - Ocak 24, 2011, 09:46:32 ÖS
Doğruları Allah bize elçileriyle de bildirir.


Herkes Elçilerle bulmak istemez doğruları... Kendisi arayışa çıkar ve kendi yolunda yürür...

 


 
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: IlluminatiResearcher - Ekim 06, 2011, 04:19:59 ÖS
Paylaşımınız için teşekkürler :) yararlı olacağını sanıyorum.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: hypatia - Kasım 01, 2014, 10:16:36 ÖÖ
sn moonlight sizin önerdiğiniz uygulama herhangi bir istek için yapılan bir ritüel i andırıyor. Sanıyorum bu daha açılması gereken bir bilgi..
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Kajmeran - Kasım 01, 2014, 11:50:31 ÖÖ
Paylaşımlarınız için teşekkürler :) ilgimi cezbetti.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: resurrected - Kasım 01, 2014, 05:23:32 ÖS
Büyü (maji) gibi bir konuda tarihte bu alanda yazılmış kitapları görmek elbette bir genel kültür değeri taşıyabilir. Ancak bilinmesi gereken çok önemli bir husus var. Eğer büyü diye bir şey varsa ve gerçekse, bu güç insanın kendisine ait bir güçtür ve masallardaki ya da komplo teorilerindeki gibi dış güçlerle çalışmak kavramı pek de doğru değildir.

Bu kitaplardaki formülleri uygulayanlar ilginç sonuçlara ulaşabilirler, yapmak istedikleri şeyde başarıya da ulaşabilirler ancak eğer yukarıda bahsettiğim temel "olası" gerçekliğin derinine inmezlerse, formüller kısa sürede işe yaramaz bir hal alacaktır. Bu konuların ne kadar kişisel olduğunu anlamak çok önemlidir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var lafı aslında büyü çin söylenmesi gereken bir laftır. Her büyücünün kendine özgü teknikleri vardır ve bu teknikler o büyücünün kendisinin buna ikna olmasıyla çok alakalıdır.

Bir diğer önemli konu ise kişinin kendine özgü olduğunu söylediğim gücün temelinde zihinsel kalitenin yatıyor olduğudur. Hurafeler, masallar bir yana, konuya daha ciddi eğilen kitapları incelerseniz sürekli konsantrasyon üzerine vurgu yapıldığını görürsünüz. Bu kitaplar size en önemli unsurun sizin zihniniz ve sizin odaklanma beceriniz olduğunu anlatır. Konuya bilimsel olarak yaklaşmanın anahtarı da buradadır.

Sakın şimdi büyü gibi bir konuya bilimsel olarak yaklaşılır mı demeyin, yaklaşılır. Siz büyü kullanarak bir hedef gerçekleştirmeye çalışırsınız. Eğer kullandığınız büyü denen yöntem ile sonuca ulaşılabiliyorsa, sonuç deneysel olarak bilimseldir.

Ancak işin bir de şu yönü var, o konuya ciddiyetle yaklaşan kitaplar diye bahsettiğim kitaplarda ketumiyetin önemine de değinilir. Bu nedenle ne yaptığını bilerek yapan büyücü, ne yaptığından bahsetmeyecektir.

Bu çok ilginç konuyu incelemek isteyenlere birazcık daha ışık tutmaya çalıştım.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Kajmeran - Kasım 02, 2014, 02:16:21 ÖÖ
Büyü için kalıplaşmış bir fikir var aslında..
Eğer gerçek ise ki ben inanıyorum,bir dış güçten yardım alınarak gerçekleştiriliyor.
Bu dış güçlerde yer alan karakter kişinin inancına bağlı olarak değişebiliyor.
Sayın resurrecter
Bilimsel bir anlatım sunmanıza dayanarak,sizin teorinize göre aslında bu dış gücün insan zihni beyin potansiyeli olduğumudur ? Birde ketumiyetin önemini anlamış değilim,büyünün bir işleyiş saffasımıdır yapılışının sır olarak kalışı yoksa o zamanlarda benimsenen etik olan davranışmıdır ?
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: resurrected - Kasım 02, 2014, 02:30:03 ÖÖ
Sn Kajmeran, şöyle bir örnekle konuyu değerlendirmeye çalışalım. Diyelim ki sonuç alamadığınız bir tahsilat için mafyaya başvurmaya karar verdiniz. Mafyanın sizin işinizi görebilmesi için onlara bir komisyon vermeniz gerekir. Bu da yetmez, sizin kullanacağınız mafyadan daha güçlü bir yönünüz olmalıdır. Bu örneği şu yüzden verdim: Eğer büyü denen şey dış güçlere bağlı olarak yapılıyorsa (tahsilat için mafyaya başvurmak gibi, o örnekte mafya dış güç oluyor) sizin o dış güçler üzerinde otorite sağlamanız gerekir. Dolayısıyla büyü dış güçlerle yapılıyorsa bile siz kendi gücünüze sahip olmak durumundasınız.

Eğer olay sadece dış güçlerin kullanımına bağlı olup bu yeterli olsa idi, büyü kitaplarıyla yatıp kalkan sürekli bunları okuyan kişiler o dış güçleri yönetmeyi öğrenir ve sürekli büyü ile menfaat elde ederlerdi, üstelik bunu çok sayıda insan yapardı. İyi yazılmış bir el kitabı ile biraz tecrübesi olan bir pilot bir çok uçağı kullanabilir. Söz konusu dış güçlere hakim olmak kitaplarla mümkün olsaydı bunu da herkes yapardı.

İslami kültürde büyü çok yaygındır bunun da en sık görülen biçimi esma-ül hüsna olarak adlandırılan Allah'ın güzel isimleri diye çevirebileceğimiz 99 ismi kullanarak büyü yapmaktır. Bu genelde zikr usulü ile yapılır. Bunu anlatan tarihi kitaplarda, bu isimlerin hizmetlileri olduğu ve belli usül ve yöntemlerle zikr yapılırsa bu hizmetlilerin sizin işinizi göreceğidir. O belli usül ve yöntemler de o kitaplarda yazılıdır. Bunlar orada yazılı olduğu halde bir çok insan dener dener yapamaz bıkar.

Bu tür olayların ardında başka türden bir anlatım vardır aslında. Hepsi kişinin farklı yollarla kendini geliştirmesi için önüne atılmış güzel ya da çirkin, iyi ya da kötü oyunlardır. Esas mesele kişinin kendini geliştirmesidir. İnsanın ne olduğunu anlamaya çalışmaktır önemli olan. O çalışma için de daima şimdiki zaman önemlidir çünkü insan çok uzak geçmişte ne olduğunu ve gelecekte ne olacağını bilme kapasitesine sahip değildir.

Konu dışına çıktığımı düşünebilirsiniz ama çıkmadım. Çünkü büyü, çok büyük ezoterik ya da hermetik külliyatın bir parçasıdır sadece. Ne yaptığını bilerek yapma seviyesine gelmek zorunda olan insanın, yol üzerinde madde üstünde bir hakimiyet kurma mecburiyeti de vardır. Büyü de bu mecburiyetin bir çalışma alanıdır, diyebiliriz.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Kadim - Kasım 02, 2014, 02:59:26 ÖÖ
Evren de Ne Yaparsanız Size Geri Döner;
Her Şey Zıt Kutuplar ve Bir Birine Paralel Döngüde Çalışan Bir Sisteme Göre Şekilleniyor.

Bu Evren de Diğer Tüm Zıt Kutuplar Gibi, Yaradan ve Yaradanına Karşı Tavır Sergileyen Bir Varlık Var.
Birde Ona Destek Çıkan Varlıklar Var, Olmasa Zaten Düzen Olmaz.

Gelelim Diğer Hususa Şimdi Siz İyi Bir Şey Yaptınız Size Geri Dönecektir.
Diyelim Siz Kötü Bir Şey Yaptınız Oda Size Aynı Doğrultuda Geri Dönecektir.

Peki İnsanı Kötüye, Yaradana Karşı Duran Bir Varlığa İten Yol Nedir,
Şahsi Menfaatler, Çıkar, Güç, Kısacası Ego.

Size Ufak Bir Soru Sorayım: Ölümsüz müsünüz ?
Ölümü Uzatabilir Ama Kaçamazsınız.

Hadi Öldünüz; Ebediyetiniz Ne Olacak? Ruhunuzu Nasıl Kurtaracaksınız? Siz "Kadim" misiniz ?
Bilmediğiniz İşlere Kalkışmayın...

Herkes İşine Gücüne Baksa Ya...
Saygılarımla...
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: resurrected - Kasım 02, 2014, 03:06:09 ÖÖ
Sayın Kadim hoş bir paylaşımda bulunmuş. Bir de paylaşımının konuyla ilgisini açıklarsa daha da bilgileniriz.
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Kadim - Kasım 02, 2014, 03:21:19 ÖÖ
Sayın resurrected,
Sorduğunuz Soru İçin Teşekkür Ederim;

Sayın Kadim hoş bir paylaşımda bulunmuş. Bir de paylaşımının konuyla ilgisini açıklarsa daha da bilgileniriz.

Şu Şekilde Açıklayım;
Büyünün Kullanılabileceği 2 Farklı Alan Var Biri İyi Diğeri Kötü.
Bende Burada İyi ve Kötü Kavramına Değindim. Biri Yaradandan İstemektir, Diğeri Yaradanın Yarattığı Karşıt Bir Varlıktan.

Biraz Farklı Açıdan Yaklaştığım İçin Sanırım Tam Olarak Düşüncelerimi Net Açıklayamadım.
Yani Büyünün Ne Amaçla Kullanılacağı Kişinin Bir Sınavıdır Aslında.

Birde Bu Yapılanların ve Niyetlerin Geri Dönüşünden Bahsettim, Buda Evrenin Düzeni ile Alakalı Bir Kanun Gibi Bir Şeydir.

Ek Olarak Ne Kadar Yaşayacağımızı Net Olarak Bilemediğimiz Bu Düzende Neden Hayatımızı İyiliğe Adamayalım ki?
Büyülere yada Bu Tarz Öğretilere İhtiyacımız Yok ki, Doğa Ne Zaman Bize İstedikte Vermedi ?
Saygılarımla...
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: Kajmeran - Kasım 02, 2014, 03:47:57 ÖÖ
Sn resurrected

Örnek üzerinden yaptığınız detaylı açıklamanız için teşekkür ederim.
Esma - ül hüsna üzerinden verdiğiniz örnek benim cevabım oldu.

Bu arada anlamak için 2 3 defa okuduğum bir metin olmuş."insanın ne olduğunu anlamaya çalışmak" bu cümlenizi beğendim insan doğası üzerine bir tartışma konusu varmı forumda bilmiyorum ama yok ise bu başlık altında fikir alış verişinde bulunmak isterim. Teşekkürler
Başlık: Ynt: Tarihi büyü kitapları
Gönderen: resurrected - Kasım 02, 2014, 03:49:56 ÖÖ
Sayın Kajmeran, "insanın ne olduğunu anlamaya çalışmak" konusunu başka bir başlık altında değerlendirmek daha doğru olur. Saygılarımla.